Obrazec v obilí - Jítrava (Lbc)

Malý,cca 35m v průměru, sympaticky půsubící obrazec se širokými uličkami. Částečně polehlé obilí se již znovu napřimuje. Hojné množství plevele v obrazci nepolehlo vůbec, nebo je odolnější než pěstovaná plodina.

Jitravské pole s agrosymbolem. Zdeformovaný stonek obilí z polehlé části agrosymbolu v Jítravě.

číst dál

 

 

Geomagnetická - gravitační anomálie?

Nedaleko Hodkovic nad Mohelkou směrem na Český Dub leží u obce Bohdánkov místo, které bývalo označeno na silnici nápisem " Los magnetos".Část silnice mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Českým Dubem, u obce Bohdánkov, na které se údajně projevuje geofyzikální anomálie.

Toto a podobná místa u nás i v zahraničí se vyznačují jednou zvláštností, popírají přírodní zákony. Auta zde jezdí bez pomoci motoru do kopce. Do kopce teče dokonce i voda.

číst dál

 

 

Čarodějné travní kruhy

Travní kruhy jitří lidskou fantazii již od nepaměti. Někdy bývají nazývány též s přívlastkem čarodějné. Proč tomu tak je?
Příčinou vzniku obrazce jsou některé druhy hub, které ovlivňují růst travního porostu natolik specifickým způsobem, že je jeho výsledkem právě kruh v trávě...

číst dál

 

 

Branžež a díra do pekel?

Tajemná šachta v lese u Branžeže (MB)

V loňském roce jsem dostal informaci od geocacherů, že nedaleko Branžeže je v lese nezabezpečená díra. Ptali se , co si o tom myslím.
 Je krásné nedělní odpoledne, jako stvořené pro vlastivědnou procházku...

číst dál

 

 

« | 115 16 17 18 19 20 2124 | »