Tajemství turnovských sklářů.

Překlad nalezeného rukopisu.

Výroba kompozice neboli práce s kameny není nic jiného, než napodobení druhů, barev, třpytu a lesku pravých drahých kamenů.Jde o zcela jemnou uměleckou práci, která pro své nízké ceny je žádána ve všech zemích; a kdo neví, jak jsou tyto drahokamy všelijak řezány, broušeny a leštěny. S těmito pracemi provozují Čechy silný obchod, a barevné kompozice jsou prodávány nejen do všech míst Německa, ale též do Francie, Španělska a jiných království. V malém městečku Turnově pracuje na 300 řezačů kamene, kteří kompozici vyrábějí, řeží a brousí.

Přečtěte si více

 

 

Crop Circle Svijany

Vyšlapaná ulička v obilí, pšenice, detailní pohled, slunečné počasíVýrobce těchto kruhů použil zajímavý tvar, který jistě nebylo snadné vytvořit.Zřejmě proto po sobě zanechal nápadné stopy. 

Přečtěte si více

 

 

Průzkum vojenského prostoru sovětské armády, Vesecko u Turnova

Před několika roky (1990) proběhla turnovskem aféra ohledně minulosti Vesecka,záložního vojenského prostoru československé a posléze sovětské armády nedaleko Turnova. Mezi lidmi kolovala a stále ještě koluje řada pověstí, zejména ohledně činnosti sovětské armády.

Průzkumník se psem a torzo rakety

Ta obsadila městská kasárna i se zmiňovaným prostorem po roce 1968. Postupem času si sovětská 185. raketová brigáda na Vesecku vybudovala základnu pro mobilní odpalovače raket R-300 s raketami 9K72. 1) S tím souvisí první, dodnes tradovaná fáma.

Přečtěte si více

 

 

« | 119 20 21 22 23 24 25 | »