Záhadologie 21.století

Zájem o vše tajemné a nevysvětlitelné mne provází již od útlého dětství. Zhruba 40 let se této disciplíně věnuji aktivně. Za ta léta jsem byl svědkem vzniku i zániku mnoha záhadologických uskupení, mnoho jednotlivců prošlo mým zorným polem, mnoho jich zmizelo, někteří zůstali, přibyli noví...

A historie se opakovala. Stále se začínalo z bodu nula, stále se používaly stejné a lety prokázané nefunkční přístupy a postupy, Stále se domněnky vydávaly za fakta. Ani já jsem nebyl tohoto vývoje ušetřen. Snad je to věkem, kdy se člověk začíná pozvolna ohlížet na cestu za sebou, hodnotí ovoce své práce. A pláče!

Je tedy nejvyšší čas říci: "A dost. Dost a končím".

Končím s podobnou technikou práce a hodnocení. A proč? Protože se nám otevírají nové obzory. Cesty doposud málo probádané, u kterých nevíme kam vedou, cesty o jejichž konci nemáme nejmenší představu, cesty které třeba ani konce nemají. Cesty statistik, expertních systémů, umělých neuronových sítí, cesty jednadvacátého století...

Grafické znázornění umělé neuronové sítě

Navenek se naše činnost příliš nezmění, dál budeme navštěvovat tajemná místa, dál budeme sbírat informace svědků podivných jevů a událostí, dál budeme předkládat intuitivní názory, dál budeme zde.

Uvnitř budeme učit naše systémy řešit neobvyklé problémy vzhledem k předpokládaným cílům. A doufat že nám jednou alespoň nastíní, co je to paranormálno či tajemno. Není to snad lákavá cesta? Vydali byste se po ní s námi?

Odkaz: Co jsou umělé neuronové sítě   Náš Projekt Bohemia

24.01.2015

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: