Záhadný zvuk zněl Vrchlabím

3D zvuková analýza

Jak informovaly některé regionální deníky, tak se záhadný zvuk slyšitelný tu i onde napříč celým světem, rozezněl i 17.6. 2015 ve Vrchlabí. Video záznam, který pořídil pan Jiří Novotný a poskytl mediím skutečně obsahuje zvuk podobný záznamům z ostatních světových lokalit.

Výsledek zvukové analýzy vytváří dojem, že se jedná o nahrávku autentickou. Zvláštním se může jevit fakt, že rozdíl mezi levým a pravým audio kanálem je pouze v nepatrném frekvenčním posunu. Jinak jsou oba kanály shodné. Výsledek tedy vznikl sloučení několika zvukových stop do jedné stereofonní.

Záběry byly pořizovány se střechy záměrně pro vyloučení detailnějších pohledů na flegmatické chodce do celkového konceptu nezapadajích.

Dohady o původu zvuku ukončil sám autor prohlášením, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Jak svůj počin zdůvodnil vidíte sami.

Náhled Facebook stránky

Já osobně se domnívám, že za vším stála pouho-pouhá nuda. Každopádně můžeme Jiřímu Novotnému za odvedenou práci poděkovat. Pro ty, kteří se o podobné jevy hlouběji zajímají je dobrým zdrojem informací.

Zdroj: Trutnovak.cz  video Denik.cz a Facebook.

27.06.2015

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeOchrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: