Záhadný zvuk zněl Vrchlabím

3D zvuková analýza

Jak informovaly některé regionální deníky, tak se záhadný zvuk slyšitelný tu i onde napříč celým světem, rozezněl i 17.6. 2015 ve Vrchlabí. Video záznam, který pořídil pan Jiří Novotný a poskytl mediím skutečně obsahuje zvuk podobný záznamům z ostatních světových lokalit.

Výsledek zvukové analýzy vytváří dojem, že se jedná o nahrávku autentickou. Zvláštním se může jevit fakt, že rozdíl mezi levým a pravým audio kanálem je pouze v nepatrném frekvenčním posunu. Jinak jsou oba kanály shodné. Výsledek tedy vznikl sloučení několika zvukových stop do jedné stereofonní.

Záběry byly pořizovány se střechy záměrně pro vyloučení detailnějších pohledů na flegmatické chodce do celkového konceptu nezapadajích.

Dohady o původu zvuku ukončil sám autor prohlášením, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Jak svůj počin zdůvodnil vidíte sami.

Náhled Facebook stránky

Já osobně se domnívám, že za vším stála pouho-pouhá nuda. Každopádně můžeme Jiřímu Novotnému za odvedenou práci poděkovat. Pro ty, kteří se o podobné jevy hlouběji zajímají je dobrým zdrojem informací.

Zdroj: Trutnovak.cz  video Denik.cz a Facebook.

27.06.2015

 

 

Komentáře

 

[1] Kodeyn von Prozakoff 29.08.2021 18:27
zvuky podobné monštru zneli z oblohy aj 3.4.2020 v Bratislave a jej okolí. Mesto sa to snažilo odbiť a bagatelizovať s tým, že išlo o "vypúšťanie nahromadenej pary v mestskej teplárni" (nechceli špecifikovať ktorá to bola).. Na otázku ako je možné, že tieto zvuky počuli ľudia od mestskej časti Staré Mesto, Petržalka, Karlova Ves ale i Rača a dokonca priľahlé "dedinské časti" ako Vajnory a Grob (teda rozsah asi 30-45km), to nikdy nebolo vysvetlené. Neviem či je to ešte na nete, ale znelo to ako zvuky Godzily alebo z Jurskeho parku, zvuk bol akoby nízko nad mestom a vlastne všade okolo A paradoxne ho nebolo počuť ako ozvenu v zastavenej oblasti = v meste medzi výškovými budovami, alebo sidliskami by logicky mal vytvárať echo/ozvenu, ale takto sa to nesprávalo. Zvieratá (pes a mačka) na ten zvuk nereagovali nijak citlivo, ale napr. vtáky sme v ten deň nevideli. Počas dňa bolo zvláštne žlté svetlo a hustá atmosféra, ako na jeseň alebo pred búrkou.

 

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: