Mrtví od Pravčické brány

Dřevěný křížek Lenky Vítové

V červnu roku 1987 zahynuli v lokalitě Českého Švýcarska tři mladí lidé. Lenka Vítová, Ing. Pavel Plšek a Petr Havel. Následně nalézají členové děčínské horolezecké skupiny při sestupu od Kruchého cimbuří dvě lidské lebky. Rozjíždí se vyšetřování. Pátrá tehdejší Veřejná Bezpečnost, pátrají rodiče.

Stránka časopisu Signál č. 39/1987 zobrazuje fota a popisy pohřešovaných

Zajišťují se stopy, vyslíchají svědci, vyšetřovací spisy se plní dalšími a dalšími stránkami. S jejich stoupajícím počtem vzrůstá i absurdnost celého vyšetřování. Potrhané oblečení mužských obětí, prořezané "kanady", ruce svázané za zády, ostatky ukryté pod vrstvou větví s dekapitovanými hlavami vedou tehdejší vyšetřovatele k velmi nelogickým závěrům. Výprava zahynula po úderu kulového blesku, či sekundárního výboje. Jako druhá varianta přichází v úvahu vzájemná potyčka a smrt zúčastněných.1)Cizi zavinění se vylučuje a ani fakt, že ženské torzo bylo uloženo v mělkém hrobě se jaksi neřeší. 

Že se vám to zdá divné? Nejste jediní. Nám se to zdá zvláštní natolik, že se pokusíme celé pátrání provést znovu. Nehodláme v něm napravovat, doufejme, že jen lenost tehdejších "detektivů". Půjdeme vlastní cestou, cestou tajemna a záhadna, jenž tato oblast údajně evokuje.

Možná se zeptáte, jaké poznatky nás k podobným krokům vedou? Jsou stejně skličující jako celá tragedie. Znají je trampové i častější návštěvnící Českého Švýcarska.

Jednoho z nich si zde dovolím citovat:

Celá historie  je velmi záhadná. Na západní straně Velkého Šandu jsou velmi tísnivá místa, kde ptáci nezpívají a vzduch se nepohne. Procházel jsem všechny rokle na naší i saské straně. Jakoby tam sídlilo něco zlého, tísnivého. V těchhle místech nebylo ani moc trampských převisů, lidi jezdili radši jinam.

U ohňů se záležitost často probírala a rozrostla se v souvislostech do svým způsobem legendy. 

Slyšel jsem vyprávět, jak policajti kontrolovali v roce 1990 nebo 1991 na Mezní Louce jednoho trampa, tento se ohradil s tím, že už by mohli dát pokoj. Muži zákona opáčili, že se tady ztrácí lidi a chtějí mít přehled o tom, kdo se ve skalách pohybuje. Pak prý řekli, že nezvěstných je zde 7 (!). Nevím jestli to není básnická licence, ale v nějakých archivech by se počet nezvěsných dal dohledat.

Podobný případ se prý stal těsně před válkou někde v katastru obce Vysoká Lípa, kdy byli po delším pátrání nalezeni dva členové hlídky finanční stráže. S uřízlými hlavami a s vystřílenou municí. Po tomto případu jsem taky nepátral. U ohně pod převisem se to dobře poslouchá.

Ještě jsem si vzpoměl...

V těch tísnivých místech jsem měl pocit jakoby mě někdo (nebo něco) sledoval, místy i poměrně intenzivní. Svého času jsem sem jezdil na týdenní vandry a když se pohybujete týden v lese, zostří se vám smysly a instinkty, čemuž jsem to přičítal. V té době jsem o mrtvých ani nevěděl. Něco podobného - i když ne tak intenzivně jsem občas zažíval na Brdech.

Tolik tedy názor člověka, který se zde dlouhá léta pohyboval, trampa, který se zašustění větví ve ztemnělém lese jen tak nezalekne.

Nevíme zda se v těchto místech projevil negativní genius loci, strážce nacistických pokladů, či někdo o němž možná nepřímo hovoří i následující dokument. Nevíme na koho nebo na co narazíme. Nevíme, zda budeme mít štěstí.

 

Naše verze tragické události vychází z předpokladu, že se Lenka, Pavel a Petr dostali, ať již náhodou, či záměrně k něčemu, co neměl nikdo nezasvěcený vidět. (Někteří z nich byli členové tehdejšího ekologického hnutí Brontosaurus.) Jejich smrti předcházelo kruté mučení, což dokládá způsob svázání obětí i prořezané kanady tak, aby se provaz zařízl do kotníků a způsobil větší bolest.

 

Sepjaté ruce svázané francouzským vrcholovým uzlem - detailní záběr

Prádelní šňůra smotaná do provizorních pout

Smyčka (francouzský vrcholový uzel) poutající ruku jedné z obětí. Ilustrační foto.  

Psychologickým faktorem výslechu bylo i zavraždění Lenky a její následné pohřbení. Ledabylé zakrytí ostatků mužů a následné podstrčení lebek k cestě mělo zajistit, že se případ bude vyšetřovat, vejde ve známost svojí zdánlivou absurditou krutosti a zastraší další případné slídily.

Možná všechny neodradil. Možná na svoji zvědavost doplatil i další návštěvník Českého-Švýcarska.2) Ten byl nalezen mrtvý v jeskyni Českých bratří u Pravčické brány 25.12.2013. Cizí zavinění opět vyloučeno. Podle zjistění podnikl muž na doporučení lékaře lehkou procházku. Fakt, že si s sebou na ni vzal krom jiného i sika kleště, kladivo a šroubovák, zase nikoho neudivuje.  

Pro lepší orientaci v případu sledujte i ostatní články v sekci  Tři mrtví ve skalách

 

Zdroj:

Fotografie křížku Lenky je použita s laskavým svolením autora rajce.net 

1) Tvrzení se nezakládá na pravdě, jednalo se pouze o vyšetřovací verze, následně nepotvrzené.

2) Kdo zemřel u Pravčické brány?

 

 

20.08.2015

 

 

Komentáře

 

[1] Zubenelgenubi 21.08.2015 08:04
Aby ne, člověka pozoruje v lese celá řada zvěře, často o tom ani neví, pokud se mu zostří smysly, začíná to registrovat. Když se k tomu přidá temný hluboký les, tak není nijak těžké navodit si nepříjemný pocit strachu. Tento pocit, člověk může mít téměř kdekoli, záleží jen na stavu mysli. Těžko by ho měl např. se sluchátky na uších.

 

[2] Zubenelgenubi 21.08.2015 08:15
...a pokud se pak stane něco, co se nikdy neobjasní nebo záměrně utají, je pak přirozené, že má celá kauza nádech tajemna, logicky. Vysvětlení většinou nebývá těžké (pokud není ovlivňováno vyšetřování a zatajovány důkazy) anebo se jedná o neobvyklou shodu okolností.

 

[3] ginn 21.08.2015 12:45
A co si jako od toho slibujete ? Jako že budete o pomoc žádat nějakého místního ducha ? No těpic. Chce to origoš protokoly ale to vám nikdy nikdo nevydá.

 

[4] red1 21.08.2015 16:10
Zubenelgenubi: Zeptejte se detektorářů, když v noci hledají v lese, jaké pocity navozují sluchátka. ginn: protokoly obsahují okolo 1500 stran. Výsledek nepřinesly žádný. Genia loci zatím nikdo nezkoušel, proč nebýt první?

 

[5] ginn 21.08.2015 20:56
To nevim jak ste přišli na 1500 stran protokolu. Jo a taky nějaké svědky pokud budou chtít mluvit. nemyslím že se to někam pohne po těch letech.

 

[6] Zubenelgenubi 22.08.2015 06:42
Jsi mi nerozuměl s těma sluchátkama, proč zrovna detektoráři? Měl jsem spíš na mysli, že záleží co v těch sluchátkach.slyšíš, tomu se přizpůsobí mysl. ......a proč jen v lese? Detektorář může mít takový pocit kdekoliv. Takže je to jen záležitost sugesce.

 

[7] red1 22.08.2015 18:17
Zubenelgenubi: Osamělí detektoráři zažívají při nočním hledání pocit, že za nimi někdo jde. Děje se tak jen na některých místech. Vzhled místa oni neregistrují, ve tmě je všechno černé. Sluchátka tento pocit umocňují i když v nich krom občasného signálu neslyší nic. Jinou skupinu lidí chodících v noci se sluchátky po lesích neznám. ginn: Z protokolů víme víc, než jen kolik mají stran. Někteří svědci už nežijí. Snad ani ten, který údajně zavolal na nebohou trojici pohraniční stráž. To je pochopitelně problém.

 

[8] ginn 22.08.2015 23:39
jak z protokolů víme víc?? pochybuju že by měl do nich někdo přístup. Právě že už nežíjí svědci tak se není o co opřít, tak to problém skutečně je a bude.

 

[9] red1 23.08.2015 08:49
ginn: Ve filmových dokumentech se záběry na protokoly objevují. Přístup k nim tedy být musel.

 

[10] Zubenelgenubi 23.08.2015 11:22
"jinou skupinu lidí chodících v noci se sluchátky po lesích neznám" ...opět nedorozumění. Ja měl na mysli kohokoliv, kdo má sluchátka, ať už s hudbou apod. to je jedno a vy pořád mluvíte o detektorech. Ten pocit by měl v noci sám v lese asi každý, co je na tom divného? A pokud vnímá otřesy půdy, taky žádná záhada, v lese je hodně zvířat, které nevidíte a oni vidí vás. Není tedy těžké mít tyto pocity. Nemyslím, že jsem to napsal tak, aby to nešlo pochopit.

 

[11] ginn 23.08.2015 11:56
To jo jenže to vyznělo tak že ty spisy máte jako vy. něco mělo být i v Tabu na Nově. jak se k tomu ale dostat.

 

[12] red1 23.08.2015 13:24
Zubenelgenubi: Proč tedy dvě, dle našich měřítek, stejná místa navozují u jednoho pozorovatele rozdílné pocity? ginn: Musíte být investigativní, to je jasné... Jinak pánové, prosím na nové fórum, zde to bude za čas nepřehledné. Děkuji. http://www.alef-investigation.cz/smf/index.php

 

[13] Zubenelgenubi 23.08.2015 14:00
Tady je to náhodou dobrý, a přehledný. Lepší než tam.

 

[14] red1 26.08.2015 19:40
Tak můžeme pokračovat zde.

 

[15] Zubenelgenubi 29.08.2015 09:47
Dobře. No právě proto, že u pozorovatelu navozuji rozdílné pocity nejsou ta místa nijak výjimečná.

 

[16] Ginn 29.08.2015 14:12
Jaká místa nejsou výjinečná, jako ta v Hřensku? No, nevím jestli zrovna v Hřensku, ale některá místa jsou jakoby "zakletá".

 

[17] red1 29.08.2015 18:43
No, na některých místech bych bydlet nechtěl. Dá se jich dohledat více. Pro ilustraci toto: http://www.alef-investigation.cz/?mn_post=70

 

[18] Zubenelgenubi 03.09.2015 16:33
Zajímavé to je, ale takových míst je celá řada. Místa, kde se odehrály nějaké tragédie, často jsou pak prikrmovany i nezasvecenymi a pak je z toho jen polovina pravdy. V bývalé už zavřené domazlicke nemocnici se údajně bojí přespávat i bezdomovci a radši jdou mráz. Údajně na chodbách spatrovali postavy pacientů.

 

[19] red1 06.09.2015 21:36
V praxi to funguje tak, že když půjdete lovit přízraky na sebe strašidelnější místo, neulovíte nic. A můžete tam vartovat noc co noc. Jindy opečováváte hrob svých předků, myšlenky se vám rozbíhají na všechny strany, zkrátka relax, v ten moment síly temna útočí. Bez ohledu na to, v co, nebo čemu věříte.

 

[20] Zubenelgenubi 06.09.2015 22:01
V diskuzi jsem možná za skeptika, což prospívá debatám, ale ve skutečnosti zas takový skeptik nejsem.

 

[21] red1 08.09.2015 22:00
Doma za kompem je skeptik kde kdo, v terénu je to slabší. Myslím to obecně...

 

[22] Zubenelgenubi 10.09.2015 05:57
Ani bych neřek

 

[23] Zubenelgenubi 11.09.2015 18:20
Tohle je taky zajímavý- http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/projekt-alfa-cast-6-autenticke-pribehy-muz-zmizel-beze-stop Jen se někde uvádí že se událost stala v roce 87, 88 nebo 99 a místo Vladimír Jaromír, což však není tak podstatne.

 

[24] red1 12.09.2015 08:34
To je hodně zajimavý, v databázi pohřešovaných je: http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=17580202990610

 

[25] Zubenelgenubi 12.09.2015 11:19
No tady je třeba zase rok 99. Případ se skutečně stal, jenom je třeba brát s rezervou, že psi opravdu tak vyvadeli a zda ten jeho pes opravdu po třech dnech pošel. Výpovědi se liší, někde je, že šel po silnici, někde po polní cestě u při kraji lesa. Nevím jak je to s tou cestou, ale vyšetřovatele brali v potaz verzi, že ho někdo přejel, ať už nešťastne nebo úmyslně a tělo pak uklidil. Proto je důležité, kudy to vlastně šel. Lecos může být i záměrně prekroucene ať už na jednu nebo druhou stranu.

 

[26] mugabe 26.09.2015 20:19
vaše verze má určitou logiku to se musí nechat ale co si mám představit pod větou že to vykonal profesionál.pokud byl podezřelý pohraničník,to byl také přeci profik.

 

[27] red1 27.09.2015 13:34
To jistě byl, ale ne ve smyslu konspirací. Myslím, že se to nevyšetřilo ne proto, že by chyběla snaha či dobrá vůle. Nevyšetřilo se to proto (pouze dle mého názoru), protože byl případ záměrně zamotán do bludného kruhu. Na to nestačí jeden člověk a ještě bez spec. výcviku.

 

[28] pitrs 15.10.2015 22:11
Nevíte, kde se to ve Hřensku stalo ? kde jsou ty kříže ? Vím , že někde u Mezní Louky, ale přesnou lokalitu neznám.

 

[29] red1 16.10.2015 12:24
Já osobně jsem tam nebyl. Pokud vás nepovede někdo, kdo to tam zná nenajdete je. Vím jen, že je to v nejvíce chráněné oblasti národního parku a chodit se tam nesmí.

 

[30] No666 24.05.2016 20:49
V září roku 1987 našla skupinka děčínských horolezců při sestupu od Kruchého cimbuří dvě lidské lebky . Případ oznámili a rozeběhlo se šetření. Policajti (tenkrát Veřejná bezpečnost) si k pátrání ve skalnatém terénu přizvali horolezce, mezi nimi i Jindru Strausse. Ukázalo se, že šlo o skupinu tří mladých lidí, kteří trávili dovolenou putováním a lezením mezi Brtníky a Hřenskem. Zřejmě hodlali bivakovat nedaleko turistické stezky, právě tam, kde později nalezli smrt. Policajti pak mlžili, že šlo o zabití bleskem, ale Jindra, který našel stopy jednoznačně svědčící o vraždě, se do případu zakousl jako buldok. Zjistil si spoustu údajů (třeba rozpisy hlídek pohraničních policajtů, propátral vyšetřovací spisy) a dal dohromady velmi logické vysvětlení průběhu této hromadné vraždy a s obrovskou osobní statečností označil viníka, tehdejšího majora a šéfa pohraničního oddělení Veřejné bezpečnosti z Hřenska. V souvislosti s tím logicky vyvodil, že ten vrah spáchal ještě řadu dalších hrůzných vražd. Protože policajti i estébáci Jindrovi jeho řešení vymlouvali a vyhrožovali mu, Jindra hledal po pádu totality dopomoc u nových potentátů s otevřením případu u Úřadu pro vyšetřování zločinů komunismu, ale nové staré vyšetřovatelské struktury to opět daly k ledu. Ten vrah byl později po revoluci pro nějakou malichernou záminku suspendován, přeložen do Maxiček a snad už zemřel…
http://cs.euroclimbing.com/?p=13584

 

[31] Admin 24.05.2016 23:25
Řekněme, že to tak bylo. Vysvětlete mi potom, jak jediný člověk zabije tři jiné lidi, kteří jsou od sebe vzdáleni cca. 100 metrů? Proč někdo z nich neutekl, případně nespojili síly? Ve třech by toho jednoho roztrhli jak žížalu.
Smrt obětí byla podle expertizy nalezených hodinek stanovena na 29.6.1987 ve 21:00. Slunce zapadalo o 53 minut později a Měsíc byl třetí den po novu. Světla tedy nic moc. Fotit ani pro vodu z nich nikdo nikde nebyl. Byli spolu a rozprchli se až když započal útok. Lenky utekla nahoru a kluci na ostroh. Na cestu, ani do zadního údolí nemohli. Tam to bylo obsazené útočníky... Běžte si ten terén někdy prohlédnout.

 

[32] Jan 26.05.2016 19:13
To je fakt ta holka určitě utekla a zaběhla do slepé uličky ve skalách, kde ji útočníci dostihli a kde ji i usmrtili. Její hrob je totiž v dost nepřístupným terénu. Těžko by se tam někdo nosil s mrtvolou, když tam člověk sotva vyleze i bez zátěže. Věřím , že jich bylo více. Pravděpodobně zatím co se snažili spacifikovat kluky, jí se podařilo utéci a později ji dostihli na onom místě. Pro info zde jsou přibližné gps souřadnice křižů: 50.8822900N, 14.3064200E a 50.8821700N, 14.3056900E

 

[33] Pavel 28.05.2016 21:44
Mluvil někdo později s J. Straussem?

 

[34] Admin 29.05.2016 11:16
Názory pana Strausse jsou známé. Byl tehdy na místě první a nemá důvod si vymýšlet. Jeho teorie má ale vážné nedostatky. Nevysvětluje, jak by jednotlivec v těžkém skalnatém terénu uštval a zabil tři lidi a proč by jej tehdejší a patrně i dnešní systém tak zuřivě chránil.

 

[35] No666 12.06.2016 23:48
Znám dost lidí, pro které by trojka nezkušených lidí nebyl žádný soupeř. A útočníků mohlo být klidně víc, ale pokud útočil zákeřně ze zálohy, dá se to zvládnout i v jednom. Nikde se nepíše(vyjma pohádce o blesku), jakým způsobem zemřeli. Hlavně chybí motiv. Proč by je likvidovalo jakési komando, z jakého důvodu? Vysvětlení obvykle bývá prostší. Co když potkali jinou skupinku lidí, nepohodli se (třeba kvůli holce) a dopadlo to takto.

 

[36] red1 13.06.2016 19:55
Zásadní problém tohoto případu je ten, že se na jeho objasnění vystřídalo několik vyšetřovatelů, kteří tvrdili, že je případ jasný a že je otázkou času kdy dopadnou viníka/y. Najednou však byli z případu odvoláni a později se již nedokázali na nic rozvzpomenout. Dělo se tak v letech 1987-88 a kupodivu i při dalších vyšetřováních ÚDV v letech 1991-96. Taková opatření se nedělaly kvůli ochraně jednotlivce, tady muselo jít o mnohem mnohem víc. Třeba o něco takového jako byl Krvavý potlach 1963, případně trempské války "Sever proti Jihu" při kterých trempa uvázali ke stromu a zachráněn byl druhý den náhodným turistou. Válek se účastnily údajně i skupiny z bývalé NDR.

 

[37] No666 15.06.2016 00:33
O krvavém potlachu 1963 jsem se něco dočetl, ale že by při něm někdo byl zabit tam nepsali. O trampských válkách nic nevím a ani se mi nepodařilo nic najít, ovšem něco podobného jsem naznačil v příspěvku 35. Smysl nedává (pokud je to pravda) opětovné vyšetřování 1991-96, kdy se na nic nového nepřišlo, přitom doba se změnila a zločiny minulého režimu by nikdo již nemusel krýt.

 

[38] red1 15.06.2016 22:08
Jak víte, že se na nic nového nepřišlo? Četl jste vyšetřovací zprávy z let 91 - 96?

 

[39] No666 15.06.2016 22:52
Já ne, vy ano? Tak proč to nezveřejníte?

 

[40] red1 16.06.2016 19:55
Spisy jsou tajné, takže jsem je nečetl. A tajné jsou proto, protože je v nich něco tajného, na rozdíl od spisů 1988 ze kterých si sdělovací prostředky udělaly "trhací kalendář".

 

[41] No666 16.06.2016 23:35
A zkusil někdo zažádat o nahlédnutí do vyšetřovacího spisu? Že by po 20 letech bylo něco ještě tajné?

 

[42] red1 17.06.2016 16:12
Pochopitelně jsme žádali. Bezúspěšně. Pokud je mi známo, nahlédnutí nebylo umožněno ani ze zákona oprávněným osobám. Nová šetření byla iniciována z důvodu zásadních rozporů ve výpovědích svědků týkajících se nálezů dalších kosterních ostatků pravděpodobně nepařících třem pohřešovaným. Dále bylo žádáno objasnění činnosti složek OSH v inkriminovanou dobu v místě pozdějšího nálezu mrtvých a to 29.6.1987 v čase 16-17 hod a znovu pak v 19-20 hod. Žádáno bylo i odůvodnění náhlé změny trasy hlídek ostrahy hranic od 29.6.1987. Na tyto a další otázky nikdy nikdo nikomu neodpověděl...
Složka ostrahy státní hranice musela vědět, pokud náležitě plnila své povinnosti, co se v jejím úseku děje. Pokud nevěděla, pak svoji službu prováděla ledabyle a nebo možná vůbec ne a střežený prostor mohl být "Eldorádem" kdejakých lotrů. Každopádně svůj díl viny OSH v tomto případě nese.

 

[43] Médium 06.08.2016 23:35
Mám z tohoto případu hodně stísněný pocit, určitě se v těch místech stalo vícero podobných mordů, cítím to. Nejel bych tam ani za milion, a to ani v doprovodu, za denního světla, i když tuším, že bych tomu všemu přišel přímo na místě činu na kloub. Uf, je to pro mě ohromně vyčerpávající, neskutečné množství negativní energie. Nejezděte do těch míst, prosím, obzvláště ne na noc. Odpověď je stále tam, ve skalách, cítím to, je to silné.

 

[44] red1 07.08.2016 08:27
Reaguji na:[43] Médium. Pokud byste změnil názor, rád Vás doprovodím. Takovéto případy by neměly zůstat neobjasněny.

 

[45] Kocour 14.09.2016 14:34
Byli jsme tam s kamarády na velkým vandru o měsíc později( rozuměj po vraždě)měli jsme v noci nepříjemné setkání se skupinou opilých pohraničníků, pomocníků, policajtů, snad i lesáků. Něco slavily u ohně kam jsme omylem přišli, v domění že jde o trampy.

 

[46] Kocour 14.09.2016 14:49
Nemůžu najít tu reportáž na Nově od Klímy. Jakpak se jmenovala?

 

[47] red1 14.09.2016 21:30
#[45] Kocour - No vidíte, a tyhle lidi nikdo nikdy nevyšetřoval. #[46] Kocour - Klímova reportáž už není na webu dohledatelná. Pojednávala o incidentu jako o rituálních vraždách, možná proto, protože se tvrdilo, že byly nalezené naaranžované lebky záměrně potřísněny lidskými exkrementy. Klímovi jsem ohledně reportáže psal. ale žádná odpověď mi nepřišla. Reportéry už tato událost nezajímá, tehdy jim přinesla potřebnou sledovanost a pravda jim byla a je lhostejná.

 

[48] Ghoul 15.12.2016 21:44
V posledním čísle časopisu Krimi revue je o případu obsáhlý článek, je zde zmínka že po vyvolání filmu z foťáku je na jednom snímku zachycena osoba která se blíží ke trojici ..... víte o tom někdo více ?

 

[49] Anonym 22.01.2017 18:35
Doufám, že autor nemyslí tohle: http://www.imagehosting.cz/?v=1987hrensk.jpg

 

[50] Ghoul 01.03.2017 15:29
Díky za foto, ale nevím zda by to měla být ona fotka ....?
Spíš mě osoba na fotce připomíná Petra Havla - jednoho z trampů....?
Díky za další poznatky ....

 

[51] Anonym 03.03.2017 20:30
Ona fotka to zcela jistě není. Tato pochází ze série fotek Pavla Plška, které mapují jejich letní putování. Otázkou je, co vyfotil Petr. Jeho Praktica se nikdy oficiálně nenašla. Eduard Svítivý by ji musel vidět buď u vraha nebo vyšetřovatele.

 

[52] Ghoul 03.03.2017 23:47
Nemám nyní u sebe ono číslo Krimi ...
Předpokládám, že Svítivý je autor článku..., ale píše tam tuším, že se k nim blíží nějaká postava-osoba porostem...
Pak bych upřesnil...každopádně, je to velmi zajímavý a tajemný krimi. případ.
Má někdo reportáž od J. Klímy...tu jsem ještě neviděl...
Díky

 

[53] Admin 04.03.2017 17:11
Klímova reportáž byla postavena na domněnce, že se jednalo o rituální vraždu. Asi ho k tomuto dojmu přivedla informace, že nálezce (Z.K.) zvedl první lebku a pravil: "Být, či nebýt." Vzápětí si všiml, že je lebka potřísněná lidskými exkrementy kterými si umazal ruku.

Zajímavý ani tajemný ten případ není. Je jenom smutný. Bezpečnost znala všechny aktéry pohybující se na místě tohoto dramatu, a přesto vraha/y (?) neustanovila.

 

[54] Ghoul 05.03.2017 22:19
Rád bych viděl důkaz, že bezpečnost vraha znala. O tom pochybuji ! Tady se vaří z vody .... Liduprázdné místo - někdo je pozoroval - pohraničí - údajní další mrtví - reportáž ČT se zahaleným svědkem - atd ...
Dle mě to mohla být jiná parta co tam byla, nebo někdo kdo o jejich výletu věděl - to už nastínil vyšetřovatel z reportáže z ČT, ..... ale zatím je vše rovině doměnek!.....Dá se ta reportáž od Klími někde sehnat ???? Díky...

 

[55] Anonym 07.03.2017 18:42
Jaroslav Kolář tvrdil v televizní reportáži, že při výletě na Fučíkově stezce v srpnu 1987 nalezl lidskou paži. Domníval se prý, že nález patří k těm třem mrtvým.

Podotýkám pouze, že kosterní ostatky byly nalezeny až po 27.9.1987 a žádná paže jim nechyběla. Ptám se tedy, jak mohl Kolář předpokládat, že paže patří těmto lidem, když v té době nikdo o jejich smrti nevěděl? A komu paže patřila když nepatřila jim?

Můžete vařit...

 

[56] Ghoul 08.03.2017 18:36
:), ... a stále se vaří! Vycházím z toho co jsem přečetl a viděl v TV. V dokumentu byl jiný svědek (toho jsem myslel)co viz. víše ... Zkrátka se našli tři mrtví, kdo je zabil ? - to nevím a asi se to už nevyšetří. Zůstane to v rovině laických doměnek a pořádného guláše co se tady uvaří. Bude opět ochutnávka ?

 

[57] jjjj 08.03.2017 20:37
Vaří se a uvařeno bude,vyplavaly nové skutečnosti.

 

[58] ghoul 08.03.2017 20:53
tak to jsem zvědav co z toho guláše bude .... a zda to bude chutnat ?!

 

[59] Anonym 08.03.2017 22:59
Tak se toho Ghoule ujměte, sežeňte si toho zahalenýho svědka a pak nám tu můžete povyprávět, jak na liduprázdném místě někdo někoho pozoruje.

 

[60] tup 09.03.2017 01:23
????????????????

 

[61] Huntr 10.03.2017 07:47
Na otazníky je brzy. Ghoul toho zahaleného svědka nesežene během dvou dnů a posledního vyšetřovatele M.Š. taky ne. Buďte tupe trpělivý, však se dočkáme...

 

[62] ghoul 11.03.2017 13:05
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221012-tri-mrtvi-ve-skalach/
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221037-strach-v-rokli-smrti/
myslel jsem svědka z druháho dílu....
proč bych ho měl shánět ?
a jak vidíte stále je to bez přímých důkazů, pouze laické dedukce, ....

 

[63] ghoul 11.03.2017 13:17
Podle Admina, policie všechny aktéry z místa činu znale a přesto neurčila pachatele ..... Takže neměla DŮKAZ !!!!, že to byl ten nebo ten !

 

[64] Anonym 11.03.2017 23:27
Ten rozostřený pán z druhého odkazu není žádný svědek. Ten jen povídá, co si myslí. Patrně jde o zinscenovaný záběr.
Zásadní problém vyšetřování byl ten, že policie nedokázala určit příčinu smrti a tím pádem z ní nemohla nikoho vinit. To, že tu byli tři mladí lidé a už nejsou trápilo jen rodiče, nikoho jiného. I ty dokumenty byly natočeny jen pro vyšší sledovanost těch kterých televizních kanálů, vždyť to znáte.

 

[65] tup 13.03.2017 09:16
Všichni, co celou dobu mlčeli a lhali, ted znovu příjdou na scénu, jeden po druhém,bude následovat to co je nutné !

 

[66] jjjj 24.03.2017 01:24
Slyšel jsem, že už vědí všechna jména těch hajzlů a mají ted stažený prdele,protože po nich jdou.

 

[67] Admin 24.03.2017 23:28
Před časem (2016) jsem se sešel s člověkem, který sháněl nějaké informace k tomuto případu pro chystanou knihu. Tvrdil, že v Ústí nad Labem žádal o možnost nahlédnutí do vyšetřovacích spisů z let 91-96, a že mu bylo řečeno, že toto není možné z důvodu probíhajícího vyšetřování.
Když jsem před ním o to samé žádal já, dostal jsem odpověď jinou, nicméně, pochopitelně též zamítavou.

 

[68] tup 29.03.2017 21:07
Přesně tak,ten případ žije.Jména těch hajzlů brzy na všech sloupech v Děčíně.

 

[69] Petr Vyhlidal 10.05.2017 01:34
Až někdo rozklìčuje faktor,proč Vítová byla pohřbena a Havel s Plškem ne,tak se to možnà posune dál. Další zvlàštnì věcí je,brutálnì svàzání Havla. Plška tak brutàlně nikoliv. Vypadà to na na hlavnì agresi vedenou proti Havlovi. Ledabyle zahàzení mužských mrtvol psychologicky pak naznačuje pohrdání jimi. Vítová je ùmyslně pohřbena,dá-li se to takto říci,to je zde naprostý rozpor. Argument typu,že na to neustále zde omìlaný pohraničnìk neměl čas pohřbìt všechna těla je nesmysl. Měl na to desìtky dnì čas a neudělal to. Byl by naprostý šìlenec,kdyby to nechal takto tam ležet,protože by ani nemusel mìt dokončené tři třìdy a dal by si dohromady,že veškeré stopy povedou k němu. Téměř všude se zde o něm hovořì jako o démonovi Hřenska,který se tam nudil ve službě tak,že ho rozzuřil Ein Kessel Buntes,praštil vzteky na služebně ve Hřensku do erárnì TV,pak do stolu,a nikým nikdy nespatřen si to šel ukàjet do místních skal natvrdo s turisty . I v tomto případě 6 km vzdušnou čarou na toto místo. Z toho by ho nevysekal nikdo i kdyby Husák byl jeho nevlastním dědou. Chybí zde vyprofilovàní těchto tří osob,které tam zemřely.Jaký měly k sobě vztah,jak se chovaly k sobě,jak to bylo doopravdy.V TV dokumentu jen superlativa. Osobní můj názor: Tříčlenná skupina,ve které jsou dva snoubenci a jeden nezadanný,jedoucí na několikadenní výlet do skal je v pořàdku,nekonfliktní,pokud je ta třetí osoba gay.

 

[70] Anonym 10.05.2017 21:31
Lenka byla pohřbena ve skalní soutěsce, kde byla dostatečná vrstva zeminy na to, aby skryla její tělo. Na skále, kde spočinula těla hochů tomu tak nebylo.
Brutální svázání Havla je novinářská nadsázka.
Dokola zde omílaný pohraničník je nezabil.
Vyprofilování osob proběhlo. Dle něho je známé, jaký k sobě měly vztah, jsou známí jejich známí, kamarádi zhrzení milenci, přítelkyně...
Jestli pak víte pane Vyhlídale, že skupina která následně po pohřešovaných pátrala byla ve stejném složení? Tedy dva kluci a jedna dívka?

 

[71] Petr Vyhlídal 11.05.2017 01:02
řekl jsem jen svuj názor na to,co jsem zde ve foru cetl a co jsem videl v reportážích.
Sám zde také uvádíte,že je příslušník OSH nezabil.
Samozřejmě tam musela být min.čtvrtá osoba,dostatečně fyzicky vybavená s obrovským silným motivem toto provést.
Myslím si,že když měl čas pohřbít Vítovou a tak pro tuto osobuy by nebyl problém vše tam uklidit.Přišlo by se na to pak mnohem pozdeji.
Pohřbení pouze Vítové by mohlo být provedeno úkladným vrahemy,jako snaha roztříštit směr vyšetřování,ale to je pouze horizont spekulací.
Jak jsem řekl,v minulém mém příspěvku jsem vyslovil pouze osobní názor,kde se nepřikláním k tomu,že to provedl příslušník OSH.
A to,že po pohřešovaných pátrala trojice ve stejném složení opravdu nevím,nikde se to zde neuvádí a není to konstantní parametr,že mezi nimi konflikt nebyl.
Ani vy sám nemůžete vyloučit konflikt mezi těmito třemi mrtvými.
Každopádně něco bylo spouštěčem,který pak vyústil do této tragédie.
Netvrdím,že si to způsobili jen sami mezi sebou.
A varianta,že by na ně zaútočil hřenský Zodiak,který by pak dal na řadu let pokoj,je málo pravděpodobná.
Varianta,že útočníků mohlo být víc je možná,ale časem by to někdo pustil ven.Ze vzteku,v opilství,ze záště,v návalu emocí,z pocitu viny,atd.
Jsem názoru,že dokonalý zločin neexistuje.

 

[72] Anonym 12.05.2017 15:10
Do Vašich teorií nepasují ovšem taková fakta, jimiž jsou kupříkladu kýmsi snesené lebky a nainstalované k cestě se záměrem na čin upozornit. V neposlední řadě i skutečnost, že dva roky po nálezu koster kdosi v těch místech pohodil brýle Pavla Plška, které by kriminalistický průzkum musel odhalit pokud by se na místě nacházely v době vyšetřování.

 

[73] Petr Vyhlídal 14.05.2017 01:24
echo\admin\ Varianta dvou útočníků Hodně pravděpodobná,za předpokladu že mají důvod mlčet dodnes a jejich čin někdo v té době úmyslně zatajil,protože ohroženi nebyli jen útočníci,ale i krycí osoba. V tomto případě na sobě byli všichni závislí. Spouštěč tragédie: Přelezení mříže na Právčické bráně a vydání se na riskantní cestu,zcela jistě si vědomi,že toto nezůstane nepovšimnuto,protože se jednalo o exponovaný prostor střežený byť mírným avšak dohledovým režimem OSH. Toto vidí hlídačprodavač lístků na Právčické bráně,a podává telefonické hlášení na OSH Hřensko. Velitel OSH Hřensko dostává info,že tři osoby se vydávají zakázanou cestou. Následně vysílá hlídku,popřípadě rádiem uvědomuje hlídku,která má službu v tomto prostoru aby vše prověřila a zajistila. Hlídky jsou dvoučlenné, skládající se z vojáků základní služby,většinou poddůstojník a vojín. Není vyloučeno,že jeden z této dvojice má násilnické sklony a z pocitu moci jedná. Hlídka se dostává do prostoru budoucí tragédie . Konečně po stovkách nachozených kilometrů a střežení spřatelené hranice je tady možnost nějakého vzrušení. Nepřišli zprvu cíleně zabíjet,mohlo zde dojít k vystupňování a eskalaci názorů a samozřejmě pocit absolutní moci je na straně hlídky,což situaci zde zhoršuje.Agresívní chování ozbrojených představitelů moci na tomto místě je realný předpoklad k tomu,že trojici mohli zastrašovat ,fyzicky napadat a vyvolat paniku a z pozice moci a síly se tímto bavit. Je přechod mezi denním světlem a tmou,což umocňuje strach těchto tří. Situace eskaluje,vzniká panika,hlídka je v ráži. Vítová může být pronásledována a spadne ze zhora do skalní průrvy.Může být smrtelně zraněna,nebo mrtva. Tímto je rozhodnuto o osudu Havla a Plška. Velitel OSH Hřensko samozřejmě chce vědět,jak celá věc dopadla chce hlášení a dozvídá se od těchto dvou,nebo nepřímou cestou o incidentu,který skončil tragédií. Teď jsou v tom všichni tři. V případě hlídky- v r. 1987 šibenice a v případě velitele OSH jeho absolutní konec. Přepis hlídek z 29.06.1987 , změna a odklonění tras hlídek z toho dne je jen byrokratické ale účinné alibi pro všechny tři. Záměrně tlumené vyšetřování tehdejší komunistické policie bylo proto,že to byla poměrně dost horká půda.Tehdejší režim by s tím musel více na světlo a tři mrtvé osoby téměř v hraničním pásmu byť s tehdejší NDR se mu absolutně nehodily. Brýle a nainstalované lebky jsou projevem člověka ,který je přímo spojen s tímto ohavným činem. a) Psychologicky absolutního pocitu vítězství nad sebou samým b) Upozornit opakovaně na tento čin (pocit viny,strach,frustrace)

 

[74] Anonym 14.05.2017 09:47
Tato teorie je hodně pravděpodobná. V podstatě ve stejném duchu hovoří i vyšetřovatelé Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování činnosti STB, Milan Chadima a Michal Štikár. (reportáž Tv Nova - Kulový blesk, 1994), kteří případ znovuotevřeli.
Vyšetřování případu však bylo ÚDV odebráno, snad pro údajnou neoprávněnost a zastaveno. Nashromážděné důkazy byly opatřeny "nálepkou" TAJNÉ, z čehož se můžeme domnívat, že i v současnosti není zájem případ vyřešit.

 

[75] Miranda 15.06.2017 20:53
Již delší dobu se zabývám tímto případem a vrtá mi v hlavě otázka-komu mohli vadit tři mladí lidé,že se je rozhodl zprovodit ze světa? Proto jsem nakonec logicky došla až na tuto stránku. Překvapilo mě(a trochu i potěšilo),že se tímto případem dnes ještě někdo zabývá,myslela jsem,že po letech už to nikoho nezajímá. Na tuto událost si dobře pamatuji. Mezi lidmi,kteří tenkrát do Českosasu jezdili,kolovaly hrůzostrašné a hororové historky,ale nikdo nic pořádně nevěděl. Kriminálka(aspoň se domnívám,že to byla kriminálka a ne STB)předvolávala jako svědky snad všechny lidi,kteří tam tenkrát jezdili. Chtěli vědět všechno a nám neřekli vlastně nic. Na mě to ze všeho nejvíc dělalo dojem,že se chystá zátah.Připadala jsem si spíš jako obžalovaná než jako svědek. Zneklidňující je,že tady opravdu chybí motiv. Zasažení bleskem lze spolehlivě vyloučit,stejně tak jako nějaké paranormální jevy nebo síly. V roce 1987 se mluvilo i o otravě houbami,prý se našel foťák s filmem,jak čistí houby,ale i to je blbost. Nevím,v jakém vztahu spolu trojice byla,jestli byli všichni tři kamarádi nebo s dívkou jeden z kluků chodil,ale to se jistě ví. Ani případný milostný trojúhelník by nebyl příčinou smrti,protože ten druhý by se po sebevraždě určitě nepřikryl větvemi. Není pochyb o tom,že šlo o vraždu. Pro forenzního patologa nebo antropologa by neměl být problém ani po několika měsících určit příčinu smrti. Vzhledem k tomu,že byli tři a měli možnost se v nepřehledném terénu rozprchnout,předpokládám,že byli zabiti střelnou zbraní. Možná,že se nerozprchli právě proto,že byli kamarádi a snažili se jeden druhému pomoci a především chránit dívku.Nebo byli tak ochromeni hrůzou,že se nezmohli na útěk. (kdo někdy hleděl do ústí zbraně,ví jistě své). I já se přikláním k názoru,že pachateli byli pohraničníci nebo příslušníci SNB,kteří i tuto hranici s NDR střežili.Vražda zřejmě nebyla v plánu,možná došlo ke konfliktu a náhodou byl jeden z trojice zabit a potom šlo o umlčení nepohodlných svědků. Možná však šlo o daleko temnější scénář.V roce 1989 STB zahájila nechvalně známou akci Norbert. V několika severočeských firmách byly založeny požáry. Později vyšlo najevo,že se jednalo o provokace v režii STB,která později zatkla několik lidí,údajných žhářů a záškodníků,kterým se snažila dokázat napojení na Chartu 77. Cílem bylo zdiskreditovat chartisty pomocí skutečné kriminální činnosti,protože političtí vězni u nás tenkrát podle tvrzení nebyli. Podobný scénář mohl být použit i proti trampům-zabít trampy a svést to na jiné trampy. Ale to je jen hypotéza. Od smrti tří nevinných lidí za pár dní uplyne již 30 let. Dnes by pravděpodobně měli děti ve stejném věku,jako byli oni tenkrát. Hledám lidi,kteří mají seriózní ověřené informace k této kauze nebo by chtěli dále hledat. Vražda by neměla být promlčena ani po 30 letech!

 

[76] Loo 07.10.2017 22:29
Také bych to připsal pohraničníkům. Ohledně argumentu, že by těla lépe schovali. Si myslím, že mohli propadnout hrůze a nikdy se nedokázali již na místo vrátit.

 

[77] jjj 08.10.2017 11:44
Soudruzi pohraničníci dělali svou práci velice dobře,čest jejich práci,neunikla ani myška.

 

[78] misak 08.10.2017 22:31
Tak abych to trošičku uvedl na pravou míru.Jak zde již někdo psal o zahalené svědků v pořadu ČT Prisne tajné vraždy jsem byl zahaleným svědkem já.Samozrejme bych se rád k případu vyjádřil,díl kde jsem vystupoval byl v Děčíně na Pastýřské štěně,dále co se týče toho případu,pochybnosti jsou,vraždu těch lidí musel provést profesionál,který okolí Hřenska znal,nelze stoprocentně říct,že by to udělal Pohraničník či policajt.K případu v té době byli přivolání Policisté p.Dvorakem,který na PPravcicke bráně pracoval.Rozhodne člověk který ó tom případu hodně věděl,z řad tehdejší Policie již není mezi námi.Je to ale jen můj názor,protože jsem ve Hřensku bydlel.

 

[79] tup 08.10.2017 23:37
Jste schopný pane misak se více k tomuto případu vyjádřit??

 

[80] misak 11.10.2017 00:53
No beru to tak,že jsem ve Hřensku žil,v té době ještě jako dítě,vím toho dost z vyprávění.Rikalo se jen,že to mohl udělat člověk,který byl u Stb a lidé se hodně bali.Samozrejme,že se spekulovalo ó člověku,který dělal vysokou funkci u Pohraniční stráže.To co jsem řekl v televizi je už pomalu 7 let,asi bych si už netroufl něco k tomu více říkat,proto jsem i vzhledem k tomu měl zahalený obličej,protože jsem ve Hřensku bydlel.A můžu to odpřísáhnout,že jsem to byl já.V té době jsem nechtěl dělat nikomu problémy ani rodině,protože i v této době se to může obrátit.K případu bych řekl jen toto,že ten kdo to udělal místa moc dobře znal a určitě pokud ti lidé vstoupili někam kam neměli,tak bohužel narazili na někoho,kdo hlídal státní hranici.Clovek,který asi ó tomto případu vi,žije v obci Hřensku,jako svědek asi ví dost,ale nebudu hodnotit jmenovat a nikoho obviňovat.Treba si to ten dotyčný nechává u sebe a nikdy ó tom nepromluví.

 

[81] starman 12.10.2017 15:33
Byla zde zmínka o připravované knize o tomto případu, v jaké fázy přípravy tato kniha je ??? kdy vyjde ???

 

[82] tup 13.10.2017 10:18
Pane misak,na tomto případu pracuji více jak 2 roky a v těchto dnech se případ znovu otevírá- po 30.letech.Je potřeba a v zájmu úcty k zavražděným a hlavně jejich pozůstalým ukázat na viníky a vrahy.Nebojte se a zavolejte na toto číslo.Zaručuji bezpečí. Rodiče těch dětí se nikdy nesmíří s nepravdou a lží, kterou vykonstruovali policajti a STB. Prosím pomozte, Lenka,Pavel a Petr.

 

[83] tup 21.10.2017 17:04
Neděle 22.10. na Primě Očima Josefa Klímy ve 21.25

 

[84] misak 25.10.2017 01:34
Dobrý den,zkusim Vám zavolat,co se týče samotného pořadu,který jsem viděl - očima Josefa Klímy,byl v pořadu člověk,který o tomto případu věděl,nechtěl jsem zmiňovat jméno i v té době,kdy to vysílali v České televizi.Co se týče jmen - Ladislav F. - co vim podle příjmení to byl Ladislav F. co mi řikala mamka,trošku divný člověk,který právě v té době sloužil ve Hřensku u PS-dále druhý člověk se jmenoval myslim Jaroslav T - Jaroslav T. a třetí ten byl v televizi a tam už jméno víme.Je to smutné co se tam stalo,třeba se to vyřeší.Jen bych chtěl říct,že i pána co vystupoval v televizi se bálo dost lidí co bydleli v obci Hřensko.
-----------------------------
(Obsah příspěvku byl redakčně upraven! Velmi si vážíme vašich názorů, ctíme však presumpci neviny zejména u lidí, kteří se již nemohou případným nařčením bránit)

 

[85] starman 30.10.2017 16:50
Byla zde zmínka o připravované knize o tomto případu, v jaké fázy přípravy tato kniha je ??? kdy vyjde ???

 

[86] tup 30.10.2017 23:05
Starmane,pokud máš zájem o info k případu,můžeme si dát sezení.

 

[87] starman 01.11.2017 17:42
Tupe,
zájem mám ... stačí odpovědět na mé otázky ohledně knihy - viz. výše.
Díky

 

[88] starman 04.11.2017 17:46
Díky,
tak to si ji nemusím ani jestli vyjde kupovat.Podle vašeho vyjádření.
Obecně známé pravdy, polopravdy, mýty atd.
si mohu číst zde....

 

[89] jjj 04.11.2017 19:41
Kniha nevýjde,nikdo ji totiž nepíše

 

[90] Raj 25.11.2017 14:54
@misak, jakeho pana myslis ze se balo dost lidi? Toho tretiho pohranicnika, co dosud zije a ma tam na baraku cedulky "statni hranice" jo? A ty myslis, ze to udelali ti dva pohranicnici, kteri uz neziji?

 

[91] jjj 25.11.2017 18:54
A ty si myslíš co Raji?

 

 

[93] Tomáš V 21.03.2018 19:27
Jsem spolužák obou z VŠCHT, toho Petra jsem neznal a nikdy neviděl. Tedy se mohu vyjádřit k nim. Chodili spolu, měli se rádi... Lenka byla moc bezva hezká holka, on se o ni trochu bál, a byl i víc studijní typ. Že by vraždil je podle mě nesmysl. Přečtěte si pozorně názory ze serveru Vojensko, obecně o ostraze hranic, přečetl jsem to skoro celý, ... a možná najdete i motiv...

 

[94] Stalker 24.03.2018 21:28
Alkoholická arogance na straně vrahů.

 

[95] Milan 25.03.2018 23:17
Jsi asi jediný Tomáši kdo je tady z nás znal osobně.Myslíš že by sis dokázal ještě na něco vzpomenout?Jsem přesvědčen že o nich přemýšlíš často.

 

[96] Prokazka 02.07.2018 17:27
V úvahu připadají prakticky jen dvě verze, jak k úmrtím došlo. Bud trojnásobná vražda někým čtvrtým, pátým, šestým ? Nebo došlo mezi těmi třemi mrtvými z nějakého důvodu k vážné rozepři, např. z důvodu pádu Lenky ze skály či milostnému trojúhelníku atd. A vrahovi, těch dvou bylo jasné, že sám nemůže zůstat naživu a zároven nechtěl svoji rodinu vystavit tomu, že je vrah. Tak to nastrojil tak, že sebe a druhého přikryl klestím, přivázal se jednou rukou ke druhému mrtvému a pak si podřízl krk.(nožem který pak ukradl nálezce kosterních ostatků) Zdánlivým klíčem k případu je důvod zahrabání Lenky, zdánlivě to vypadá, že ji zahrabal někdo kdo k ní měl vztah a nebo proto, že zkrátka sám sebe (a druhého zavražděného) po sebevraždě už mohl zahrabat těžko. Možná zahrabání Lenky byl kalkul těch čtvrtých, pátých ? vrahů, jak zmást vyšetřování nasměrováním na jasný citový vztah k zahrabané Lence od jejího vraha. Možné a logické je ale spíše chaotické stresové jednání čtvrtého či pátého vraha, kdy ve zmatku, stresu jednu svoji obět zkrátka zahrabal-i a na kluky už jim nezbyl čas ani nervy. Je nutné si uvědomit, že trojnásobná vražda nebyla v poměrech tehdejšího ČSSR vůbec běžná a vyvolala jistě šok a strach i ve vrazích, ač se vám to nemusí zdát. I tehdy na hranicích natož ve vnitrozemí neumírali při vraždě tři lidé. Pozděj náhodný tremp či horolezec nalezl kosterní ostatky těch dvou kluků a v žádném případě nechtěl být vláčen vyšetřováním tehdejšími orgány SNB-VB, tak lebky vzal a snesl k cestě. Tato místa jsem navštívil několikrát a tísnivou atmosféru vyvolává zejména těsná průrva s někdejším hrobem Lenky. Kříž někdo přemístil ze země do skály. Všiml jsem si také malého zrezivělého síta v rámu, zřejmě na prosátí země... Pokud alespon jeden vrah či spolupachatel vražd ještě žije, lze jej poměrně jednoduchým postupem prakticky usvědčit, tento postup zde ale logicky psát nebudu a současně tento postup není protizákonný. Dále bohužel tehdejší orgány neprovedli rekonstrukci možné či nemožné manipulace s ostatky či těly vzhledem k terénu a možnostem svázání atd. Tento případ mě osobně nedává spát již desítky let, právě pro svoji brutalitu a zdánlivou záhadnost. Ještě k nalezeným částem neúplných kosterních ostatků dalších lidí. Tyto dosti nebezpečné skály na hranicích jistě lákají jak třeba sebevrahy, amatéry horolezce, tak třeba dříve pašeráky. Ve skalách se dodnes pod vrstvami dávno zetlelého listí, dnes hlíny jistě nacházejí kosterní ostatky lidí staré třeba i několik staletí, pašovalo, sebe-vraždilo se i před staletími. Pokud bude někdo relevantní chtít ukázat místa křížků a probrat další možný postup, může napsat na mail novaknovak27@gmail.com Nechci tady ale dále teoretizovat a psát donekonečna a to i po mailu. Snad ještě, manipulace s těly v tamním terénu je značně obtížná, ale pro dva vrahy či jednoho silného vraha ne nemožná.

 

[97] Miranda 03.07.2018 21:55
Pokud lze vraha(vrahy) jednoduchýn,zákonným způsobem usvědčit,udělejte to prosím! Rodiny obětí a další lidé nečekají na nic jiného.

 

[98] Stalker 04.07.2018 22:30
Nejdříve se musíte pane Prokázko seznámit s fakty. Nejvhodnější bude, když si půjčíte a prostudujete vyšetřovací spis. Tam se kupříkladu dozvíte, jak byli kluci svázaní, kde se vzala větev jíž byli přikrytí a co konkrétního hledala kriminálka pomocí onoho síta...Potom snad lze vytvářet smysluplné hypotézy

 

[99] Prokazka 04.07.2018 23:14
A proto byl tedy případ uzavřen jako bez cizího zavinění, že....když ta kriminálka tak dobře vyšetřovala a sepisovala Svatý spis, až přišla na kulový blesk či otravu nebo sebevraždy.ahaa

 

[100] Stalker 05.07.2018 16:24
Případ byl uzavřen jako bez cizího zavinění proto, protože se nepodařilo žádné cizí zavinění prokázat. Na nalezených lidských ostatcích nebyly žádné stopy po jakémkoliv zranění, na místě činu nebyla žádná vražedná zbraň, žádný jed v kotlíku, prostě nic. Hypotézu blesku vyloučil v průběhu vyšetřování i posudek důkazů, který prováděl jaderný výzkumný ústav v Řeži. Na druhou stranu cirka dvacet příslušníků VB, kteří prováděli pátrání po ostatcích unisono ve svých výpovědích tvrdilo, že na ně celá scenérie působila dojmem spáchání násilného trestného činu se sexuálním podtextem. První vyšetřovatel případu byl po čtrnácti dnech odvolán, protože odmítl podepsat, že se nejednalo o vraždu. Tehdy nebyli všichni špatní...

 

[101] Prokazka 13.07.2018 17:51
Bohužel se z celého případu stává s ubíhajícím časem Legenda. I já se někdy přikláním k trojnásobné vraždě provedené s největší pravděpodobností jedním člověkem, protože dva a více spolupachatelů by už dávno jeden z nich promluvil, min. před vlastní smrtí. Lenka ale s největší pravděpodobností nebyla pohřbena náhodně. Bud to bylo dílo toho čtvrtého, vraha, nebo Lenku mělce zahrabal jeden z mrtvých kluků. Lenka byla zřejmým důvodem trojnásobné vraždy nebo dvojnásobné vraždy a sebevraždy. Skupinka se mohla rozhodnou lézt bez zajištění lany po zdánlivě bezpečně nízkých okolních skalách a Lenka spadla a zahynula, pak došlo k zásadní rozepři mezi dvěma kluky, následovalo svázání jednoho kluka druhým, zadušení či podříznutí, zahrabání Lenky (podle myšlenky "Lenku tu tak jako nás nemůžu zanechat napospast hmyzu atd.") a nakonec se vrah sprovodil ze světa proříznutím zápěstí či krku a nůž zahodil ze skály či jej pozdější nálezce a odnosce lebek vzal....

 

[102] Stalker 16.07.2018 21:05
Přečtěte si komentář č.45 kde jistý Kocour popisuje svoji příhodu z této lokality a zamyslete se, proč se nikdy nikdo z ostrahy státní hranice, lesáků ani místního obyvatelstva (až na jedinou vyjímku) nezajímal ani v nejmenším o to co a proč se tam stalo. Jsou tak neobyčejně lhostejní? A zkusil jste se na Mezní Louce třeba stánkaře pozeptat, kde že jsou ty kříže?

 

[103] Prokazka 16.07.2018 22:12
Mluvil jsem s více lidmi z Hřenska, někdo byl otevřený, jiný řekl pár slov a řeči o tom se dál vyhýbal. Lidi nejen z Hřenska mají totiž už svoje zkušenosti s různým novináři v utajení, kteří pak jejich řeči zmanipulují ku většímu prodeji své tiskoviny, to myslím obecně. Dále je samozřejmě možná varianta trojnásobné vraždy někým čtvrtým, rozhodně to ale dle mě nebylo dopředu plánováno, to by ty kluky nevyhnal na ostroh relativně vysoko nad terénem, ale hleděl by je živé nahnat někde kde měl možnost je zahrabat a zahladit stopy. Turistická stezka pár metrů níže vedla i v roce 1987 a hrozila reálná možnost, že tam někdo ze strany Mezní Louky půjde nebo objeví těla dle značného zápachu pozděj. Kluci leželi na prvním skalním ostrohu, od kterého začínají v místě skály, tj. značně nevyhovující místo z hlediska diskrétnosti pro vraha, z místa je vidět na turistickou stezku směrem k Mezní Louce, slyšet je toho ještě více než vidět. Vrah jednal dosti zkratkovitě, ve stresu, jinak by totiž těla zakopal. Dále je na tom ostrohu na hoře, tak málo místa, že s velkými obtížemi by se tam vedle dvou ležících kluků vměstnal ještě vrah, tedy pokud chtěl dodržet bezpečnou vzdálenost od kluků, aby se nezačali bránit, když jim poručil at jeden druhého svážou. Vraždit za určitých okolností dokáže většina, naprostá většina lidí, samozřejmě ne takto trojnásobně atd., tím vraha neomlouvám, jen nechci vyloučit žádnou ze dvou pravděpodobných variant masového mordu na Gabrielině stezce. Vrah byl dle mě téměř jistě jeden, dva či více vrahů či spolupachatelů by neudrželi jazyk za zuby navždy, min. na smrtelné posteli by promluvili. Nedovedu si představit magora, který by za bezpečnostně velmi utáhlého min. režimu zavraždil tři lidi kousek od turistické stezky, byt byl znalý terénu a věděl že k večeru je minimální možnost pohybu na této hlídané stezce v pohraničním pásmu, Mezní Louka je vzdušnou čarou pouhý kilometr. Pokud to ten čtvrtý neznámý magor udělal, dost improvizoval a masový mord neplánoval, mord byl otázkou chtíče, chorobných emocí a stresu co to provedl, na místo činu se až do nálezu kosterních ostatků určitě nepodíval, měl z toho místa panický strach.

 

[104] Občan X 17.07.2018 19:36
Vyšetřovatelé ÚDV kteří ten případ v devadesátých letech šetřili, si byli dle svého vyjádření v reportáži Trojnásobná vražda kulovým bleskem na TV Prima naprosto jistí, že jsou na stopě vraha nebo vrahů. Případ se jim nepodařilo dotáhnout do konce, protože jim byl odebrán ze strany Krajského státního zastupitelství pro věcnou nepříslušnost.

 

[105] Občan X 18.07.2018 13:18
Prokazko, píšeš hezké slohová cvičení, ale bohužel ničím nepodložené, možná tak jen tvojí fantazií.

 

[106] Petr Vyhlídal 18.07.2018 13:49
\echo prokazka\:

Samozřejmě můžete mit svoje teorie,avšak uvádět zde hypotézu,ze vrah byl přímo někdo z nich je v tento moment neetické,vůči pozůstalým z obětí.
Nechci Vás tady kárat,ale uvádět to takto natvrdo zde,je dost ostrý.
Souhlasím s Vami v několika věcech.
Přispíval jsem zde č 69,č 71 a č 73.
Spouštěčem bylo přelezení uzavřené mříže na Právčické bráně následné avizo hlídačem Dvořákem na OSH ostraha státní hranice Hřensko.
Hlídka skutečně vyjela,ve složení F, T, a dnes žijícím K.
Souhlasím s Vaší teorií,že hlavním spouštěčem tragédie na místě byla Vítová,respektive sexuální útok na ní.
Klíčem je úmyslné zahrabání pouze Vítové. Ing.Plšek a Havel byli přikryti větvemi ze stromu,který je vzdálen cca 100 m od nich.
Celkovou analýzou situace,podle všeho,co jsem vypátral,vše ukazuje ,že za tragédií stojí osoby,které byly aktivními příslušníky OSH v té době.

 

[107] Prokazka 18.07.2018 17:17
Jestli ÚDV myslíte tu dosti zpolitizovanou organizaci pro kriminalizaci VŠECHO z min. režimu, tak bez komenáře, ti to totiž mají přímo v popisu práce vytvářet kriminální zpolitizované případy i např. u jasné špionáže. Pro objektivní zhodnocení případu se nesmí hned na počátku vylučovat nejpravděpodobnější možné děje na místě činu, čili jak tu ostatně psali už i jiní, musíme vycházet i z možnosti jakéhokoliv konfliktu mezi těmi třemi mrtvými. Jinak stejně tady všichni vaříme více méně z vody nepřímých důkazů. Verzi čtvrtého vraha nedává moc smysl to, že tu holku zahrabal a kluky nechal hnít na ostrohu kousíček od turistické stezky s možností rychlého objevení kýmkoliv. Zkrátka to nedává logický moc smysl, takto "zahlazovat" stopy. Dal si tu práci, aby kluky ani Lenku nezastřelil, nezlámal jim nic při manipulaci s nimi a pak je nechá jen tak pohozené pod větvemi. Je samozřejmě možné jak jsem psal, že jednal ve velkém stresu a spěchu a strachu a tak je nezahrabal a například i protože s nimi již nemohl jako mrtvými hýbat, když byl na to sám. Pokud se nepletu, byl ale svázaný do kozelce jen jeden kluk a druhý byl jednou rukou svázaný k němu...divné, divné, divné...vrah rozhodně nejednal z velkým rozmyslem a přípravou, hodně improvizoval. Ostroh byl sice vhodný pro zahnání dvou kluků pěkně "do kouta" kde jim pak poručil, at se svážou vzájemně, současně byl ale nevhodný, nebyl diskrétní a značně nevhodný pro trvalé ukrytí dvou těl. Jak čtvrtý vrah rychle, rychle zabránil před svázáním kluků, aby nekřičeli o pomoc, když určitě věděli, že Lenka už je po smrti? Jen strachem z možného zastřelení ? Muselo jim být jasné, že zemřou jako nepohodlní svědci, zvláště pokud jim přikázal uniformovaný fízl, aby se svázali obyčejným provazem...Proč se alespon jeden z nich nevrhl na vraha a nepokusil se o odpor, který by zanechal následky např. zlomenou kost, proč neskočil nazdařbůh z ostrohu a nesnažil se aspon o pokus o útěk ? Proč čtvrtý vrah tak evidentně výborně kalkuloval u usmrcení, které nezanechá žádné trvalé stopy na skeletech, ale absolutně ignoroval trvalé skrytí dvou těl např. pod zem ? Je samozřejmě možné, že vraždil více méně tzv. automaticky, jak to měl teoreticky nebo prakticky nacvičené a těla nezahrabal zkrátka protože byl na jejich přesun na vhodné místo s dostatkem půdy sám...Rozhodně je velmi obtížné i s pod namířenou pistolí ale bez jejího použití zavraždit tři mladé lidi, jak to asi tak prakticky mohl provést, donutit je aby se vzájemně svázali obyčejným provazem, když už věděli že Lenka zřejmě nežije...a že policajt je nemá legálně co nutit svazovat se nějakým civil provazem, ale má používat pouta....

 

[108] Občan X 18.07.2018 17:56
Prokazko ty vaříš z vody fakt brutálně. Nebo nejsi snad přímo pachatel?
A co se týká ÚDV tak to je útvar PČR s celostátní působností tudíž musí být ze zákona o PČR apolitický. V jeho čele v současnosti stojí plk. PhDr. Eva Michálková která se na vyšetřování těchto vražd v minulosti podílela. ÚDV to šetřila z toho důvodu jelikož při vyšetřování v roce 1987 došlo ze strany těch kdo ten případ šetřili k odchylkám od standardních kriminalistických postupů a hlavně k nesmyslnému závěru, že tyto tři mladé lidi zabil kulový blesk. Takže možnost, že vyšetřování bylo záměrně mařeno nějakým zásahem tehdejší státní moci s cílem celý případ
záměrně ututlat se přímo nabízela. Je pravda, že se to neprokázalo, ale podařilo se tímto vyšetřováním vytipovat možné pachatele.

 

[109] Stalker 18.07.2018 19:33
Pánové, vycházejme z faktů. Vyšetřování bylo zastaveno z důvodu neobjasněného úmrtí těch tří. Zabití bleskem byla jedna z vyvrácených vyšetřovacích verzí. Kluci nebyli svázáni a už vůbec ne do "kozelce". S tělesnými ostatky a věcmi zemřelých bylo dva měsíce záměrně manipulováno k vůli zničení a zmatení stop. Viz Plškovy brýle nalezené dva roky ex post na místě činu zvídavým příslušníkem OSH panem Šm. K nálezu se pochopitelně dle osvědčené zakrývací taktiky přihlásil velitel OSH pan Kř.

 

[110] Občan X 18.07.2018 20:59
Křížek že byl velitel MO OSH? Velitelem byl přece snad Ladislav F.

 

[111] Občan X 18.07.2018 22:09
Cizí zavinění se nepodařilo prokázat, protože se nepodařilo z nalezených ostatků určit příčina smrti. Jinak všechno násilnému trestnému činu nasvědčuje. Ale jak tehdejší vyšetřovatele napadlo, že trojici usmrtil právě kulový blesk, nad tím opravdu zůstává rozum stát.

 

[112] Stalker 19.07.2018 10:45
Mám dojem, že Křížek byl ještě nad F. ale hádat se nechci. Násilný trestný čin je to bez diskuze. Blesk a jeho sekundární výboj byla pouze vyšetřovací verze. O kulovém blesku není ve spisu tuším nic.

 

[113] Občan X 19.07.2018 15:03
Ten spis je možno si prostudovat? A když ano, tak kde a za jakých podmínek?

 

[114] Stalker 19.07.2018 18:21
Prostě si o spis požádáte, archiv vám oznámí datum kdy můžete přijít studovat. https://www.abscr.cz

 

[115] Občan X 19.07.2018 18:58
To je pod nějakým evidenčním číslem?

 

[116] Petr Vyhlídal 21.07.2018 19:16
\echo \ : ProkazkaStalkerObcan X

Nemusíme zde atakovat prokazku, může mít zde svůj názor,což je myslím si dobře,protože případ této tragédie neusíná.
Měl jsem výhradu pouze prokazka,že v některých teoriích se přiklání k názoru,že vrah mohl byt někdo z těch tří.
Je to logická analýza,hnána fantazií, i já jsem to neudržel na uzdě a a v č 69 jsem to zde naznačoval.
Souhrnem všeho,k čemu jsem se dostal,tak je jasné,že na ně nezaútočil hřenský Zodiac,který náhodou šel kolem.
Plk.Michálková je stejného názoru,všechny smyčky vedou k OSH.
Sexuálně motivovaný útok na Vítovou to byl myslím si já na 150 %..
Jako první to „odskákala“ Vítová ,klidně mohli z tria J, K, a F dva z nich držet na ostrohu Ing. Plška s Havlem a zatímco kupř. F který opravdu ale opravdu nebyl v richtiku, útočil sexuálně na Vítovou.
Hození pouze větví na oba chlapce je z psychologického pohledu výrazem: pohrdání jimi.
Nic tady z toho nevyplývá,je to jen hypotéza.
Mrtví jsou J , F, a dnes žijící K,si může být absolutně jistý, na 1000 % že nikdo a nikdy v současné době proti němu nevznese obvinění a neposadí ho pak ani na detektor lži.

už od pohledu je to sakra ostrej hoch.

 

[117] Občan X 22.07.2018 09:31
A co myslíš tím, že Ladislav F. nebyl v "richtiku"? A co se týká toho Křížka je dost možné, že je to v Hřensku a v přilehlých samotách obávaná a vlivná persona, ale to bude tak asi všechno.

 

[118] Petr Vyhlídal 22.07.2018 11:02
F byla dost divokà agresivní osoba,v pořádku úplně nebyl,lze to dohledat.Existují i přímè svědectví,že jeho chování a vystupování nebylo úplnê normàlní.

V současnosti není kdo by s případem pohnul dàl,byl odložen, a pan K může být tímto naprosto v klidu,osoby, které by ho ohrozily,již nežijí.

Že by dokonalà trojnàsobnà vražda ?, V tomto stadiu - ANO.

 

[119] Občan X 22.07.2018 11:24
Jenže to jsou všechno svědectví z druhý ruky. V čem konkrétně nebylo jeho vystupování a chování úplně normální? Kdo jsou ti přímí svědkové? To že se o někam napíše, že byl údajně "nějakej divnej" nemá žádnou vypovídající hodnotu.

 

[120] Stalker 22.07.2018 11:36
Tam šlo o víc než jen o jednoho či dva pomatené muže. Ty by celá mašinérie tak vehementně nekryla. Své o tom věděla i STB, která měla v případu též vlastní hráče.

 

[121] Občan X 22.07.2018 12:04
Šetřením ÚDV se žádné zásahy státní moci v tomto případě neprokázaly. A kdo by ještě dneska měl zájem na krytí pachatelů ? Nemyslím, že by to mělo co společného s politikou.

 

[122] Petr Vyhlídal 22.07.2018 12:51
\echo\ : Občan X


politiku v tom v žádném případě nehledejte.

Tři zpocení fízlové, jsou v pozadí tèto tragédie.
V pohodě úplně nebyli,ani agent STB Kolář.

I to,že se někdo přidal k STB , tak nebyl v richtiku.

Způsobil to lidský faktor,a stopy vedou k OSH.

Žàdný hřenský Zodiac,který pak nasedl v Hřensku na bus,v Děčíně na Zug a odjel řádit do jiné lokality.

 

[123] Stalker 22.07.2018 13:17
UDV žádné zásahy státní moci nezjistil a proto mu byl případ odebrán. / 15.4.2014 dostal jeden z trojice na děčínském magistrátu čestnou medaili veterána policie české republiky. / Kupříkladu rovenský masakr taky žádný režim nevyšetřil a nepotrestal. Prostě některé události vrhají svůj temný stín do budoucnosti...

 

[124] Prokazka 22.07.2018 18:30
Existuje už pouze jedna možnost, jak by se sám spolupachatel usvědčil, alespon v očí většiny občanů, justici a orgánům by to nestačilo, už jsem to tu psal hned na počátku mých příspěvků.
V polovině 80. let nastoupila z Východu tzv. perestrojka a poměry se začaly změkčovat, nastal i jistý chaos a volnost v některých regionech u složek jednotlivých ministerstev, takže je možné, že toto "oteplení" režimu zneužil někdo ze "Systému" v Hřensku a hlavně měl-i neuvěřitelné štěstí, pokud se tedy odhodlali zlikvidovat tři mladé lidi, že potom kriminálka a Praha dál nešli do hloubky. Je však třeba si uvědomit, že např. na masové mordy zrůd Stodolových se ani po X- té vraždě (uzavřené jako sebevražda) něpřišlo a Orgáni kriminálky všechny vraždy spokojeně uzavírali jako jasné sebevraždy a to prosím Stodolovi nebyli žádní geniální vrazi, tak prosím srovnávejmě toto i vraždy před 31 lety.

 

[125] jjj 23.07.2018 19:27
L.F nebyl normální,po tragedii s těmi třemi se podle doložených materiálů a svšdectví podrobil sexuálnímu vyšetření a byl kastrován.
Jediní dva lidé vědí co se tam stalo.
Jsou mezi námi.Budou náležitě potrestáni.Ani soudem ani bohem - rukou člověka, který je zná.

 

[126] Občan X 24.07.2018 08:52
Prosimtě, tohle si zase vzal kde tuto informaci?

 

[127] Prokazka 24.07.2018 16:29
Musím, musím napsat toto: V tomto nebohém státě, tedy spíše Kolonii, bohužel nikdy státní moci, psychopatům u Koryt nešlo o blaho občanů, bylo tomu tak před 30-ti lety i celých posledních 30 let. Víte vůbec kolik lidí zmizelo z povrchu zemského českého beze stopy v posledních 30-ti letech ! Díky značným majetkovým přesunů, či spíše Tunelům, defraudacím a Zlodějnám v řádech stovek a stovek miliard zmizelo nadobro mnoho a mnoho nepohodlných svědků. Jednou za lepších časů toto celé Zlodějské Tunelářské vraždící období bude vyšetřovat nějaký Úřad pro vyšetřování zločinů "privatizace".

 

[128] Báža 29.08.2018 12:39
Před necelými 14 dny jsem byl na místě hřenské tragédie, pomníky Petra a Pavla jsem našel docela rychle a pomníček Lenky jsem našel po delší době, jelikož se nacházel v celkem těžkém terénu. Z mého pohledu, když už i já jsem před rokem 1987 jezdil na čundry, tak nás příslušníci VB dost často kontrolovali a občanské průkazy si rádi brali k sobě. Osobně si myslím, že OP Lenky a Pavla se nenašly, protože je příslušníci VB kontrolovali, tím pádem je měli u sebe, Petr v danou chvíli při kontrole nebyl přítomen (možná přišel později po vraždě). Jestli v tomto terénu byl pouze jeden pohraničník, nemyslím si, že by byl schopen sám zavraždit všechny, a tak si myslím, že mohl mít sebou cvičeného psa, kterého na ně poštval, tudíž Lenka mohla začít utíkat a spadnout do průrvy mezi skály. Je to jenom moje teorie, jak to mohlo být, přál bych paní Havlové, aby se to jednou objasnilo a ona se tak dozvěděla, jak to vlastně bylo. Možná by si i paní Havlová měla osobně promluvit s panem Křížkem, protože o tom určitě musí hodně vědět.

 

[129] Stalker 30.08.2018 19:04
Pokud je mi známo, ostrahu státní hranice nikdy nezajímalo, co se tam tehdy stalo. Nabízí se jediné možné vysvětlení, že to od samého začátku ví. A toto jediné možné vysvětlení evokuje otázku, na kom, nebo na čem jim tak strašně záleží, že dodnes mlčí.

 

[130] Báža 31.08.2018 14:10
souhlasím

 

[131] Roman 05.09.2018 13:25
Jsem spolužák Lenky z VŠCHT. Byla to mirumilovná dívka, která by ani mouše neublížila a (naivně) toto očekávala i od jiných. Pavla jsem znal jen trochu, ale v tomto byl podobný. Já bych neozbrojen nenocoval někde v lese, ale oni věřili, že se jim nic nemůže stát. Jinak teda Lenka s Pavlem spolu chodili a plánovali společný život. Pavel dokončil VŠCHT a čekal ho rok vojny, Lenku poslední rok školy. Petra jsem viděl asi 2x, ale byl taky jejich krevní skupina.

 

[132] Stalker 06.09.2018 07:16
Na osudovou výpravu s nimi měl jet ještě jeden člověk. Znal jste ho Romane?

 

[133] Miranda 07.09.2018 20:41
Romane,nikdo z trampů nejezdil na vandr ozbrojený,pokud nepočítáte nůž,který sebou nejspíš měli.Většinou se skutečně nic nestalo,zejména pokud se člověk dobře ,,zašil" do skal.Výjimečně se stalo,že na něj přišli policajti(SNB) příp. pohraničníci,končilo to většinou jen kontrolou občanky. Tohle je skutečně mimořádný případ.Většinou kontrolovali už na nádraží,podle některých lidí se sami do skal trochu báli.
Lenku jsem osobně neznala,ale to,že byla hodná až naivní mi sedí k jejímu odhadovanému psychologickému profilu.
U OHS byl počet psychopatů několikanásobně vyšší než u běžné populace,stejně jako např.u SS a jiných represivních složek. Toho F. jsem taky neznala,ale podle toho,co jsem o něm četla,vypadá,že opravdu nebyl ,,v richtiku",vypadá to na osobnostní poruchu agresivního charakteru,naprostou absenci empatie apod.Hlídač na Pr.bráně Dvořák byl údajně agentem STB.Pokud pánové ve službě chlastali,jak se uvádí,tak to v kombinaci se služebními zbraněmi směřovalo k tragédii.

 

[134] Občan X 08.09.2018 17:24
Mě by zajímal jediný důkaz který by podepřel tvrzení že ten Ladislav F.(nebudu uvádět jeho celé jméno) nebyl takříkajíc v v "richtiku". Dokonce je dle paní Havlové pachatelem pokusu o vraždu pražské prostitutky Zlatuše v roce 1995. Tak jsem se o ten případ trochu blíže zajímal, protože pokud by se to podařilo částečně prokázat, že tomu tak je, mohlo by to celý případ někam posunout. Možná, že se ten identikit tomu Ladislavu F. podobá, ale dle mých zjištění se domnívám, že se paní Havlová bohužel mýlí.

 

[135] Občan X 08.09.2018 19:39
Stalkere,viděl jsem v televizi snad všechno co se tohoto případu týká, počínaje pořadem Tabu s moderátorem Romanem Šmuclerem, hodně jsem i o tom četl, ale,že měl jet původně do Hřenských skal i někdo čtvrtý, to jsem ještě neslyšel. Kdes to vzal?

 

[136] Roman 09.09.2018 13:38
Mirando, nenapsal jsem přímo, že byla naivní, ale když už jsi to nakousla, tak ano, byla. Jakoby v určitém směru nedospěla. Byla jako bezstarostné dítě, před pubertou. Sám si kladu otázku: Proč? Zda to bylo výchovou v rodině (ani nevím, zda vyrůstala v úplné rodině a zda měla sourozence) nebo třeba tím, že nechodila do 9.třídy (jako by ji ten rok, ročník dospívání chyběl). Je taky zajímavé, že jsem v TV viděl vystupovat a pátrat matky obou kluků, ale z její strany nikoho...

 

[137] Stalker 09.09.2018 13:39
Vzal jsem to od lidí co o tom případu a jeho nechtěných aktérech něco vědí, prostě běžný vyšetřovací postup.

 

[138] Stalker 09.09.2018 13:51
Romane, paní Vítová byla už starší, měla za sebou koncentrák a policie ji namluvila, že Lenku zabil Pavel s Petrem. Neměla tedy zájem se s rodinami kluků příliš kontaktovat. Tehdejší policie to řekla schválně protože chtěla pozůstalé rozeštvat a odradit od vlastního pátrání. Z tohoto důvodu zůstala na celý případ již jen paní Havlová. Co se Lenky týče, z materiálů, které jsem měl možnost prostudovat bych ji hodnotil jako normální mladou slečnu.

 

[139] Občan X 09.09.2018 17:21
Já kdybych se měl přiklonit odkud mohou nějaké relevantní důkazy vzejít, tak bych je očekával z prostředí vysokoškolských kolejí VŠCHT případně z řad studentů spolužáků Ing.Plška nebo slečny Vítové z let 1985-1988. Tam já bych snad viděl ještě možnost, že by nějaký takový poznatek to někam posunul.
TOMÁŠ LENFELD, vyšetřovatel ÚDV.

 

[140] Stalker 09.09.2018 18:33
Ptal jsem se jich (těch studentů), nevědí víc než my. Tudy cesta nevede a vyšetřovatel to musel vědět. Tehdejší kriminálka všechny kamarády a známé ustanovila a náležitě proklepla.

 

[141] Občan X 09.09.2018 22:17
No když tedy kriminálka všechny známé a kamarády tak náležitě proklepla, tak by mělo být známo jméno toho čtvrtého účastníka do Hřenských skal, kterého si zmiňoval a který se nakonec osudné výpravy nezúčastnil. No a kudy cesta tedy vede? Jak už jsem napsal, já osobně jsem viděl možnost jak celou věc posunout dopředu, prověřit zda za vražedným útokem na prostitutku Zlatuši v roce 1995 stojí osoba Ladislava F., která se zdála nejvíce podezřelá vyšetřovatelům ÚDV a nejenom jim. Ale prostě to na něj nepasuje. Samozřejmě, netvrdím, že se nemohu mýlit. Nemám jak si svoji domněnku ověřit a obtěžovat paní Havlovou, nebo pana Strausse se mi nechce.

 

[142] Stalker 10.09.2018 09:53
Identita čtvrtého známá je, svoji účast na výpravě odvolal na poslední chvíli z důvodu úmrtí v rodině. Vše řádně vyšetřeno a zaprotokolováno.
Paní Havlová a pan Strauss mají, řekl bych, stejný názor jako vy.

 

[143] Občan X 10.09.2018 17:20
Na co mají stejný názor?

 

[144] Miranda 10.09.2018 20:41
No tak ten čtvrtej nebude vědět taky nic. Ten měl jenom kliku.Jinak by nejspíš byli mrtví čtyři.Tipuju to na dívku. 2kluci+2holky. Vyrovnaný počet.A ti,co tu neustále omílají teorii milostného trojúhelníku by neměli o čem psát.

 

[145] Občan X 11.09.2018 11:04
Kdo už k tomuto případu měl a chtěl co říct, tak už to udělal. Nějaké další nové skutečnosti, které by ho pomohli objasnit, už se neobjeví. Jen další a další nepodložené spekulace a hypotézy. Nic víc. Takže asi tak.

 

[146] Stalker 11.09.2018 20:50
Občan X To přece víme od samého začátku. Veškerý materiál vztahující se k vraždě byl ať už z hygienických či jiných důvodů zničen, takže, i kdyby se nakrásně dnes někdo k vraždě přiznal a dopodrobna vylíčil její průběh, nebude to nic platné. Pravdivost jeho historky nebude možné už nijak ověřit a přiznání jak známo není důkaz. Jelikož nikomu z nás není dovoleno soudit, nezbývá než probírat další nepodložené spekulace a hypotézy. A jednou se někdo z Vás trefí a zveřejní hypotézu která kupodivu zatím nikoho nenapadla (protože nenapadla sdělovací prostředky) a zjistíte, jak je neprůstřelná. V tomto vidím smysl této diskuze...

 

[147] Stalker 18.09.2018 13:57
Nejen oběti trestných činů mají své rodiče, potomky, strýce, tety, kamarády... To samé se týká i podezřelých z trestných činů, bohužel to zatím nikoho nenapadlo.

 

[148] jjj 21.09.2018 23:54
Stalkere.....dobrá trefa.

 

[149] Prokazka 22.09.2018 08:00
Takové mnohonásobné mordy vrahové nikde většinou nerozpitvávají....zvláště je to nelogické v tomto případě, kdy se případnému vrahovi či jeho pomocníkům daří vše utajovat více jak 30 let. Pravda, možná na smrtelné posteli může někdo někdy promluvit. Nerad, nerad to říkám, ale z tohohle násobného mordu se stavá Pomník a ostuda české kriminalistiky. Tak jako vražda Anežky Hrůzové, Otýlie Vranské či "pohadrákové" Dita Hrabánková a Kamila Fajtová. Mnoho vražd je Orgány fízlkracie uzavřeno jako jasné sebevraždy, otřesný příklad toho jest několikanásobné vraždy "sebevraždy" manželů Stodolových. (a to se jen náhodou přišlo na to, že tady něco smrdí, kolik asi jednonásobných vražd fízlkarati v klidu uzavřeli jako sebevraždy !!!! !!!!) Proberte se a uvědomte si v jak nedokonalém systému, často úmyslně nedokonalém, žijete.... Stačí se podívat jaké směšné tresty dává naše justice za vraždy a brutální loupežné přepadení a to vše je ještě korunováno propuštěním kriminálníků po 1/2 trestu či na amnestii minulých Hradních Zločinců.

 

[150] Prokazka 29.09.2018 22:20
Ještě je tu jedna možnost, že ti tři narazili na úkryt Werwolf a to zrovna v době, kdy byl byl navštíven jejich potomky či pokračovateli, fanatismus mají v krvi, němci, at už tehdy ti z východního německa nebo tam byli rovnou ze Západního. Nemusí se nutně jednat jen o úkryt zbraní, ale je tu i logická možnost úkrytu naloupených pokladů z celé okupované Evropy. Dodnes se našel jen zlomek narabovaných, uloupených pokladů. Členitý terén skalních bludišt je k ukrytí jako dělaný. Je znám případ, kdy po roce 1989 byl zcela náhodně v noci na pozemku domu na Děčínsku chycen němec, potomek, který tam šel na jistotu vykopat naloupené cenosti z války. Například i poklad Karlovy Univerzity je dodnes ukryt v Rakousku, viz. dokument Klímy na Seznamu. Tito fanatikové by se nerozpakovali zavraždit tři české civilisty, jako nepohodlné svědky či náhodné nálezce jejich skrýše. https://www.armyweb.cz/clanek/werwolf-nacisticke-teroristicke-skupiny-jejichz-stopy-muzeme-nalezt-dodnes?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

[151] Miranda 22.10.2018 20:21
Tak tohle je hodně divoká teorie,to je spíš námět na román.
Nelze to samozřejmě stoprocentně vyloučit,ale skutečnost bude nejspíš mnohem prostší.Je dost pravděpodobné,že vrah(vrazi) nebo jejich napomáhači tuto diskuzi bedlivě sledují a tak jsou stále o krok napřed.

 

[152] Občan X 23.10.2018 13:48
Jak to myslíš o krok dopředu?

 

[153] Prokazka 23.10.2018 18:27
Vsadím se, že po 30-ti letech případný vrah či jeho pomahači jsou bud pod drnem nebo rozhodně nesledují nějakou diskuzi tady. Je těžko uvěřitelné, že by na hranici kde žádná Železná opona nebyla, by byli vyvražděni 3 lidé a vše by se ututlalo a zametlo. Toto masové vraždění se totiž nedělo ani na hranici Železné opony a rozhodně ne, od cca 60. let, natož v 80. letech aby PS nějaký fanatik zlikvidoval tři lidi. Ti lidé bud byly nechtěnými nepohodlnými svědky něčeho nebo narazili na nějakou mrtvou schránku němců či rusů apod.

 

[154] Stalker 26.10.2018 13:09
Jo, německý vlkodlak tam ukrývá zbraně, munici a zlato, čekajíc na vhodnou příležitost kdy vzkřísit Třetí říši...
Mohla tam cvičit i zvláštní komanda. Pak je s podivem, že po sobě nedokázala lépe zamést.

 

[155] tup 26.10.2018 18:35
Tato diskuze je sledovaná lidmi, kteří vědí co se stalo a to velice pozorně.....Zapomeń Prokazko na mrtvé schrány,dokument, který se našel brzo dostane všechny na kolena.Pozůstalý dostanou zadostiučinění.

 

[156] Občan X 27.10.2018 17:51
A kdy to bude? A co se mohlo najít po tolika letech? A jací lidé to sledujou tu diskuzi?

 

[157] Prokazka 28.10.2018 00:12
To jsou jen pohádky a zbožné přání snílků a fantastů typu "tup" a nebo chce vyvést zmíry domělé vrahy a spolupachatele. Jinak obecně, všechno na světě se dá zfalšovat, naotž nějaké papíry. Prozradím vám tajemství, dokážou napodobit i stáří papíru a textu z psacího stroje, falešné listiny z archivů "StB" či "KGB" by mohly vyprávět. Vůbec netušíte, kdo v oblasti Hřenska v druhé polovině 80. let pravidelně přecházel zelenou hranici a co tam dělal, právě proto že tato hranice nebyl tak přísně hlídaná se Železnou oponou jako se Západním Rajchem.

 

[158] Občan X 28.10.2018 09:07
Agent FBI TUP takhle nefantazíruje poprvé.Toho vůbec neberte nikdo vážně.

 

[159] Stalker 28.10.2018 10:32
Je pravdou, že tam vede stezka do bývalé NDR. Trempové ji znají a tehdy i hojně využívali. Neexistuje ovšem žádné svědectví dokládající, že by tam kdy došlo k nějakému incidentu. Pokud by tam operovala nějaká záškodnická skupina dělo by se tak mimo turistickou sezónu, a nebo v pondělí, kdy je v oblasti nejméně turistů. Pro zvídavé: Co za dny byla data 29.6.1987(trojnásobná vražda) a 8.8.1988(zmizení Lenky a Ilony)?

 

[160] Stalker 28.10.2018 10:40
Těmi incidenty nemám na mysli samozřejmě obvyklé razie milicí z blízkých podniků, VB a PS-VB, s obvyklým mlácením .

 

[161] Občan X 28.10.2018 11:00
Pondělí.

 

[162] Prokazka 28.10.2018 16:50
ČSSR byla zejména v době oteplení Studené války,v druhé polovině 80. let více navštěvovananá celou paletou agentů cizích tajných služeb ze Západu, samořejmě i Východu. Ne všichni používali oficiální přechody státních hranic, protože pak byl samozřejmě jejich pohyb monitorován StB, KGB. Mrtvá schránky byly využívány i tehdy, je také pravděpodobné, že tehdy došlo v česko-moravském pohraničí k vyzvednutí tajných skrýší dokumentů a pokladů z doby 2.WW a doby těsně po 2.WW, at už po dohodě s oficiální mocí nebo bez ní. Ještě po 60-ti letech byla v prostoru Šumavy vyzvednuta náhodným detektorkářem mobilní zakopaná vysílačka z 50. let po agentu chodci.

 

[163] Stalker 28.10.2018 18:42
To místo bylo trempama hojně navštěvovaný a skrz naskrz prolezlý. Co by tam tihle tři sváteční trempové mohli asi tak hledat a najít? A kdo by si tam co tajně schoval, když už byl jen co vystrčil nos od Děčína na Meznou nesčetněkrát nabonzován OSH? A detektoráři? S těmi dennodenně bojují majitelé pozemků, správci chkoček, archeologové... Jediný, v souvislosti se svým koníčkem, zavražděný detektorář byl Denis Batista v Klánovickém lesíku. Pravdou ovšem je, že kvůli mrtvé schránce.

 

[164] Prokazka 28.10.2018 21:19
Je to jen jedna z mnoha verzí toho co se tam mohlo stát. Území čech a Moravy bylo, je a bude strategické, jsme střed Evropy a křižovatka protichůdných zájmů mocností.Dnes už není třeba aby agenti zdolávali zelenou hranici, hranice jsou volné, tehdy však nebyly a přechod přes hranici s NDR byl snažší. Ti lidé nemuseli vůbec chodit přes nějakou Meznou či Hřensko, ale čistě lesy mezi skalami. Skály mají navíc tu výhodu, že jsou velmi výrazné a nejdou jen tak zaměnit, ideální skrýš pro mrtvé schránky či úkryt narabovaných pokladů atd. Je jasné, že ti tři se v každém případě vyskytli v nevhodnou dobu na nevhodném místě, navíc vzduch byl tehdy zdá se "čistý" a tak masová vražda mohla proběhnout bez dalších nežádoucích svědků. Tohle už bohužel nikdo nikdy spolehlivě neobjasní, je to už ted Pomník CS zločinu.

 

[165] Stalker 31.10.2018 19:02
Umístění jedné z lebek do čerstvého lejna jistě nemělo být pozvánkou pro hromadnou turistiku.
V roce 1990, v předvánočním čase, byla údajně zavražděna jistá studentka před kolejemi VŠCHT (proč tam?) v Praze. Prý ji byly odebrány některé orgány. Jak jedno, tak druhé vyvolalo mezi lidmi strach, strach naroubovaný na legendu o černé sanitce, za kterou jsem tak často a důkladně vysmíván.

 

[166] Občan X 01.11.2018 10:23
Studentka se jmenovala Markéta Čápová a byla nalezena zavražděná poblíž koleje Otava na Jižním města, kde byla přechodně ubytovaná a kam cestovala nočním autobusem číslo 505. Jedná se o kolej patřící Univerzitě Karlově a s VŠCHT nemá nic společného. Té patří koleje Sázava a Volha. Studentka byla znásilněna a uškrcena, žádné orgány ji odebrány nebyly. To je nesmysl. Místní policie v roce 1990 registrovala několik znásilnění a pokusů znásilnění, přičemž obětmi byly pasažérky zmíněné noční linky. Kriminálka se domnívá, že pachatel této vraždy má na svědomí další dvě vraždy mladých žen které se staly v rozmezí jednoho roku a místa vražd byly nedaleko od sebe. Rovněž vykazovaly shodný způsob provedení. Pachatel dodnes nebyl vypátrán. Mohlo jít klidně o nějakého cizince, protože poblíž míst vražd byla tehdy velká ubytovna, kde bydleli převážně cizí dělníci.

 

[167] Prokazka 01.11.2018 18:55
Dvě vraždy s doslova chirurgickým odstraněním orgánů a tuším i zevních pohlavních znaků se staly někdy v 90. letech v nějakém parku u Prahy, Průhonický? a druhá hodně podobná v Ostravě, kriminálka měla tehdy jasné stopy, že to udělal odborník přes lidskou anatomii, štáry byly na patologiích atd., měli silně podezřelého jistého sadistického fetáka zvaného tuším "chirurg". Jinak jsem přesvědčen, že ty lebky u Mezní nastražil k cestě někdo úplně jiný, než kdo vraždil, nechtěl mět s Orgány nic společného, ale chtěl at kosti najdou. Ten případ a pátrání po těch třech běželo jisto jistě už v oněch 80. letech v tehdejší ČST, v relaci Federální kriminální ústředna pátrá...a jsem si téměř jistý, že byly poté zveřejněny i nálezy kosterních ostatků v ČST. Znovu opkuji, že už tehdy neexistovalo nejméně 30 let, aby se na hranicích takto masově vraždilo, natož s východním německem. To by ti dva, tři pohraničníci museli být na nějakých drogách jedině, při smyslech by přeci nemohli normálně předpokládat, že trojnásobná vražda se nějak ututlá. Místo by mělo být vysvěceno a umístěny tři velké kříže, ty tři už nikdo nevzbudí a vraha-y, už nikdo nezjistí. Dokonce se nelze spoléhat na pravdivé přiznání vraha na smrtelné posteli, mnohým lidem se smrtí na jazyku přeskočí a přiznají se k věcem, jen aby zanechali velkou stopu v jinak relativně nevýznamném životě. Za 30 let z území čech a moravy zmizelo beze stopy tisíce lidí, většina zmizení se svedla na náhlou emigraci, já tvrdím, že jestli tito nebožáci emigrovali, tak jedině pod zem či komínem nebo na dno přehrad atd. Tady žije tolik vrahů, často ti nejbohatší...

 

[168] Black 03.11.2018 04:08
Sloužil jsem u P.S.v Aši a sám vím,kolik bylo u P.S. magorů.Můj názor je ten,že vraždu spáchaly příslušníci OHS,kteří tam byli vysláni na základě udání hlídače u Pravčické brány.Patrně šlo o sexuálně motivovanou vraždu s tím,že některý s příslušníků OHS hlídal svázané kluky zatímco ostatní znásilňovali Lenku.A pak se jen zbavili svědků.Na ty kluky hodili větev,aby se na ně tak rychle nepřišlo a Lenku pohřbili na místě.Osobně si myslím,že p.Křížek ví daleko více a je dost možné,že i sám vraždil.Byl nadřízený pana F.a pokud by se vše provalilo,měl by z toho malér.Jako nadřízený musel posvětit novému rozmístění hlídek a liogicky by se jako velitel musel zajímat o důvod nové trasy hlídek.Takže ví daleko více než uvedl v reportáži.

 

[169] Black 03.11.2018 05:17
Policie má skvělý tým Tempus,který vysetruje stare pripady,tak proc to treba nevysetruji oni?Byvaly příslušníci STB maji i dnes dlouhe prsty a dost znamych na vlivnych mistech,kteri je kryji.Policie by mela vyslechnout Krizka a mel by vysvetlit,jak je mozne,ze byl zapsan v knize sluzeb,zatimco on tvrdi,ze mel dovolenou.Dale by se mel nekdo zajimat o zapis,jak hlidka vyslana na misto nalozila s "narusitely".Drive se vse patricne evidovalo,takze by nejaky zapis z kontroly mel existovat.Z toho vseho vyplyva,ze pohranicni hlidka byla posledni,kdo je videl zive.Ti kluci nebyli moc svalnati,spis to byli hubenouri a tezko by se asi ubranili nekomu a zvlast,kdyz na ne nekdo miri zbrani.Kluky odvedli stranou na ostroh,kde je jeden hlidal,zatimco ostatni z hlidky znasilnovali Lenku.,ale je to jen ma spekulace,proste to tak vidim ja.Ja osobne bych rekl,ze to spáchali pohranicnici.

 

[170] Občan X 03.11.2018 12:16
Fantastická dedukce, typuju, že jsi u PS v Aši dělal politruka.

 

[171] jjj 03.11.2018 16:44
Rád bych věděl ...Vy dva v jednom..Občan X a Prokazka.. co jste dělali v roce 87.
Vůbec do tohoto komentáře nepatříte.
Žvatláte tu kraviny a úcta k pozůstalým vám nic neříká.

 

[172] Občan X 03.11.2018 17:04
To jjj. A co jsem řekl za kravinu?

 

[173] Občan X 03.11.2018 17:09
Podivej se na svoje příspěvky které jsou výplody tvojí fantazie.

 

[174] Mílan 16.11.2018 21:54
Black má pravdu.Jediným klíčem k tomuto případu je soudruh kapitán Křížek.Je poslední žijící člen této děsivé hlídky.Lže v Klímově reportáži jako když tiskne a ani se přitom nezačervená.On moc dobře ví jak to tenkrát bylo.

 

[175] Občan X 19.11.2018 09:10
I kdyby Křížek věděl, co se tam tehdy v roce 1987 v Hřenských skalách událo, tak má zřejmě důvod si to nechat pro sebe. A zřejmě si to tajemství už vezme i do hrobu.

 

[176] Black 20.11.2018 16:13
Milý přátelé.Přestaňme zde se vzájemným napadáním a osočováním a pojďme tento případ konečně vyřešit.Osobně si opravdu myslím,že pan Křížek rozhodně ví více než udává.Ale to si zde myslí asi více lidí.Jde o to,aby se tím případem konečně začal někdo zabývat a tak jsem dnes na Vrchní státní zastupitelství v Praze zaslal podnět ke znovuotevření celého případu.Ale chtělo by to,aby nás bylo více.Prostě napíšete na státní zastupitelství podnět k otevření případu,kde uvedete jména obětí a celé okolnosti případu a dolu napíšete,že žádáte,aby vás státní zastupitelství informovalo o šetření.Čím víc nás bude,tím spíše celý případ otevřou.Děkuji

 

[177] Mílan 20.11.2018 20:18
Máš pravdu občane.Když to neřekl tak už to asi nikdy neřekne.On to totiž ani říct nemohl,jinak by hodně špatně dopadl.Věděl co by následovalo a za ty roky se s tím naučil žít.Nezávidím mu jeho svědomí,jestli nějaké má ale líto mi ho není.Líto je mi matek obětí.On zná pravdu a je poslední.Nemusel vraždit ale ví jak to bylo na to se mužete spolehnout.
Blacku držim ti palce ale na znovuotevření případu nevěřim.Po třiceti letech se tim nikdo nebude zabývat.Jestli Křížek nekápne božskou tak si pravdu vezme do hrobu.

 

[178] Prokazka 20.11.2018 21:21
Případné usvědčení žijícího spolupachatele, pachatelů je již možná jen v mimo oficání cestou. Pomocí investora a profesionálů a tím nemyslím násilí nebo nějaké "šrloky" atd. Jen důvtipem a logikou, ale profíci v jistém daném oboru nehrabou zadarmo, že. Je hodně pravděpodobné, že v pohraničním pásmu tehdy vraždili profíci, ale 100% jisté to není. Ale pořád to jde poměrně jednoduše téměř 100% zjistit.

 

[179] Miranda 20.11.2018 21:31
Ježíšmarjá,Prokazka,tak to jednoduše zjistěte místo toho planého plkání.

 

[180] Prokazka 20.11.2018 21:38
I průměrně inteligentnímu je jasné, že po předešlém mém příspěvku, to sám nesvedu. Ale profíci v jisté důvtipné akci ano, ale zadarmo, zdarmo ONI určitě nebudou "hrabat". Je třeba vytvořit tým profíků pro zdar akce nebo spíše zdar vylučovací akce. Princip akce je jednoduchý, ale vyžaduje perfektní přípravu.

 

[181] Milan 21.11.2018 10:55
Ano.Uplně jsem Prokazku pochopil.Kdybych byl na místě jednoho z rodičů a někdo ublížil mým dětem takhle hrozným způsobem tak bych vzal určitě spravedlnost do vlastních rukou.Tato opravdu velmi prolhaná hlídka má velké štěstí že rodiče obětí byli v tomhle ohledu zdrženliví a věřili ve spravedlnost zákonnou cestou.Místo toho se jim dostalo jen lajdáckého vyšetřování a odkládání.Nechci nikomu radit ale organizovat něco na hraně zákona není moc dobrej nápad.Nakonec se to totiž obrátí proti vám.V tomhle případě se moc nevyznamenaly ani boží mlýny a tak nezbývá věřit než že na každýho hajzla se někde vaří voda.Nakonec se budu opakovat.Pravdu zná už jenom jeden člověk.

 

[182] Stalker 21.11.2018 12:32
Pánové, nemáte ani tušení proti čemu stojíte...

 

[183] Občan X 21.11.2018 12:49
Vrchní státní zástupkyní v Praze je Lenka Bradáčová. Pamatuju si,když se k tomuto případu vyjadřovala v reportáži České televize Strach v rokli smrti, z cyklu Přísně tajné vraždy, uvedeného v roce 2010. Tehdy působila ve funkci náměstkyně Ústeckého krajského státního zástupce a zároveň tiskové mluvčí Ústeckého krajského zastupitelství. Z jejích tehdejších slov mi vyplynulo, že s případem se udělalo vše se ze zákona mělo udělat a pokud se neobjeví nějaké nové skutečnosti, tak případ zůstane odložen a nikdy nevyřešen. Pokud vím, tak se žádné nové skutečnosti od té doby dosud neobjevily.Takže asi tak.

 

[184] Občan X 21.11.2018 12:51
To by mi teda vážně zajímalo Stalkere proti čemu tu stojíme.

 

[185] jjj 21.11.2018 13:55
Milane,myslím,že jste to pochopil nesprávně,protože Prokazku zde nechápe asi nikdo. Jen plká, jak správně okomentovala Miranda. Jinak těch zůčastněných v oné spackané akci bylo víc myslím tím ty, co ještě žijí.Brzy více info na jednom tel.kanálu - včas budete informováni.

 

[186] tup 21.11.2018 18:26
ObčanaX a Prokazku by stále něco zajímalo...přitom vědí,že žádné nové skutečnosti se dosud neobjevily....tak se ptám, proč sem pořád píšou? A nebo jsou z té hřenské bandy soudruhů, aha tak to asi je!!!

 

[187] Mílan 21.11.2018 19:51
Můžeme se zamyslet proti čemu tady vlastně stojíme.Píše se rok 1987.Režim je ještě pořád debilní,co si budeme nalhávat ale už nemá tu sílu co dřív a z Ruska pomalu vane perestrojka.Na hranici s DDR se pořád hlídá ale tak nějak už všichni víme kam to všechno spěje.Ve službách je trochu nuda a tak naše OSH asi víc vypije než nachodí,ale nikomu to nevadí protože prudiči v zeleným nikomu nescházej.No jo ale nadřízeným scházej výsledky.Na poradách velitelů už se i vážně mluví o tom že bez důležitosti OSH na východní hranici dojde možná i k jejímu zrušení.Všechny vojáky z povolání na těchto funkcích to muselo hodně iritovat.Takovouhle zašívárnu by hned tak nesehnali.Jenomže co se nestalo.Konflikt ve skalách skončil katastrofou.Hlídka pravděpodobně dost posílená alkoholem,tuším že dva dny předtím bylo Ladislava,dávala třem mladým lidem najevo svojí nadřazenost jako za starých dobrých časů.Trochu se jí to vymklo a výsledek známe všichni.
No jo ale co teď s tím.Ve skalách leží tři mrtví.Hlídka se vrací na služebnu a dělá všechno proto aby zahladila stopy.Zatím je klid ale oni tuší že se vše provalí.Stává se tak na konci června 87.Do případu se vkládá kriminálka a speciální inspekce OSH.Zanedlouho se příjde celé věci na kloub ale závěr je všem jasný.Takovejhle průser si nemůžeme dovolit jinak je s celou OSH na východní hranici konec.Začíná období mlžení a pohádek o kulovém blesku a jiné hovadiny.Roky pomalu ubíhají,případ je zdárně u ledu a lidi zapomínají.
A máme tady revoluci a naši vysocí funkcionáři OSH Hřensko převlékají kabáty.Nejeden z nich začne fušovat do politiky či jiného blaha občanům.Jejich staré styky pořád fungují a když si potřebují pomoct,vždycky si vyhoví protože je spojuje staré tajemství.Celé roky se jim daří zasahovat do vyšetřování až ho dostali až tam kam chtěli.
To je to, proti čemu tady podle mě Stalkere stojíme.

 

[188] Občan X 22.11.2018 15:29
Po roce 1989 si tyto a jim podobné struktury po určitou dobu část předrevolučního vlivu zachovali to je pravda. Ale dnes se píše rok 2018 takže mnozí již nežijí a ty žijící dnes už zdaleka žádný postatný vliv nemají. Čas je neúprosný. Nevěřím proto, že by měl někdo ještě zájem tento čin úmyslně krýt.

 

[189] Prokazka 24.11.2018 09:24
Vše co tu kdokoliv, kdykoliv a kdekoliv napsal jsou čiré spekulace bez přímých důkazů. Kdyby se tady čirou náhodou mezi skupinou fantastů vyskytl nějaký "investor" ochotný financovat akci profesionálů, může napsat na můj mail uvedený ve vlákně výše. Akce není rozhodně míněna jako nějaká násilná, ani z principu být taková nemůže. Jedná se o mazanou, důvtipnou realizaci, která potvrdí či nepotvrdí nejpravděpodobnější průběh tohoto hrůzného masového mordu s konečnou platností.

 

[190] Stalker 24.11.2018 12:32
Dobrá Prokázko, jaký je tedy dle tebe nejpravděpodobnější průběh tohoto masového mordu?

 

[191] tup 24.11.2018 14:07
Mám dva dotazy Prokazko:
1.Kolik mne to bude stát ta akce
2.Jakou mi dáš jistotu,že s penězma nefoukneš.
Děkuji za odpověd

 

[192] Prokazka 24.11.2018 18:13
tup: Přesně netuším, je nutná příprava profesionálů atd., takže netuším, ale mohlo by se to vejít i do 100 000 Kč, ale bude na to třeba profíků z Prahy, takže nevím kolik berou a zda do toho za jejich běžný honorář vůbec půjdou. Taky vůbec netuším, zda se tento nápad bude případnému investorovi líbit. Ošéfovat vyplácení prachů si může sám investor, může to nakonec celé organizovat. Jinak by netvrdil, že tehdy mladé kádry bolschvikov a StB, dnes nemají vliv, stačí se podívat na bohužel tč. premiéra česka, že. Proč se nic nevyšetřilo? Inu pár let po této bestilaitě, v "zlatých" 90. letech měla policie a justice přímo z /Prahy, od Tuneldědka Klaus aspol. tak nějak "zhasnuto". Probíhal v podstatě vysoce úmyslně organizovaný CHAOS na všech úrovních policie a justice a na nějaké pár let staré vraždy nebyla chut, kapacity a čas. Je nutné si uvědomit, že pro úmyslné rozkradení, vytunelování stovek a stovek miliard bylo třeba vytvořit vysoce chaotické právní, výkonné a justiční prostředí. Tož proto se nic nikdy nevyšetřilo ani v tomto bestiálním mordu. Gigantické kradení, pardon "privatizace" v součtech tisíců miliard mělo jednoznačně přednost před vším.

 

[193] Stalker 25.11.2018 08:54
Nejsou to Prokazko nějací amaterští hledači pokladů, že ne? Začínám mít pocit, že vím odkud vítr vane.

 

[194] Prokazka 25.11.2018 09:39
Ne, nic takového. Pokud vrah-zi či spolupachatel-é ještě žijí, lze je takto fakticky usvědčit. Bez nějakého nesmyslného hrabání či násilí, důvtipem. Víc specifikovat nemůžu, nakonec se tu můžou pohybovat také, že. Ale můžu ještě napsat, že tento postup byl už použit při záhadných vraždách, v zahraničí.

 

[195] Občan X 25.11.2018 11:11
No u nás taky pokud si vzpomínám. A to v seriálu 30. případů majora Zeman, epizoda s názvem Tatranké pastorále. Vrah možná příde do kina.

 

[196] Prokazka 25.11.2018 13:06
Ne, nic takového. Vrah-zi si tehdy neuvědomili zásadní skutečnost neustálého vědeckého pokroku i v oblasti důkazů.

 

[197] Stalker 25.11.2018 20:41
Důkazy buďto jsou a nebo nejsou. Kde by je jako chtěli pražští odborníci vyčuchat? Ve skalách? Tam jsme to už zkoušeli...

 

[198] Prokazka 25.11.2018 21:16
Ano, důkazy jsou, stále. Papír totiž snese všechno a s lidským faktorem nepočítá. A tak se stalo, že důkazy jsou a jen čekají na potvzení vraha-ů, pokud ještě žije-í. Není radno věřit všemu na papíře, natož ve spise, že. Případná schůzka s investorem jen na veřejnosti a vše se bude nahrávat, mailem podrobnosti nesděluji.

 

[199] jjj 25.11.2018 22:04
Prokazka mi připadá jako konspirační zájmová skupina, která naopak chce umlčet lidi,kteří mají zájem o vyšetření tohoto případu.Schůzka s ním nemusí dopadnou dobře.....

 

[200] Black 26.11.2018 18:25
Lidi prosim Vás,prestante plkat a radeji me reknete,kdo z Vás udelal neco pro otevreni a nové vyšetřování tohoto pripadu?Kdo z Vas podal podnet na statni zastupitelstvi k otevreni tohoto případu?Čím víc nás bude,tím lépe.Treba je to konecne donuti ten pripad znovu otevrit.Děkuji.

 

[201] Milan 27.11.2018 18:02
Chtěl jsem se vás tady všech zeptat:
V poslední Klímově reportáži jsem zaslechl cosi o znovuotevření případu po třiceti letech,bylo to o tom že Jindra Strauss hledal pomocí psovodky další ostatky ve skalní průrvě v blízkosti křížů.Má o tom někdo lepší informace,nebo jsem to špatně pochopil?Jeho teorie byla postavená na tom že by mohl najít pozůstatky dívek které zmizely o rok později a že se jedná o stejného vraha.Děkuji.

 

[202] Vyhledávač 28.11.2018 18:23
Zdravím vaše příspěvky čtu pravidelně a je to vše velice zajímavé sám jsem o případu tolik slyšel četl viděl atd. Na Mezné pracují cca sedmým rokem syna pana Křížka znám otce jsem viděl párkrát vše co se tu o něm píše doslova sedí.rad bych se do případu nějak s vámi zapojil.

 

[203] Stalker 28.11.2018 20:51
Milan
Ostatky hledal na doporučení pana Strausse tým lidí včetně štábu Tv. Prima. Pokud by byly jakékoliv lidské ostatky nalezeny, byl by to pochopitelně důvod k zahájení vyšetřování. Žádné jsme nenašli...

Vyhledávač
Pokud se chcete domluvit na případné spolupráci, můžete použít uvedený kontakt na http://www.alef-investigation.cz/?mn_page=1

 

[204] Prokazka 29.11.2018 14:58
Profilování zájmové osoby, osob, vychází na emotivní neplánovité jednání se sexuálním motivem. Ukazuje na to jednoznačně ledabylé zamaskování mrtvol dvou mužů jen haluzí, což mohlo být provedeno až další dny po jejich smrti, kdy se pachatel-é přišli zkontrolovat, zda dva muži skutečně zemřeli zaškrecením do kozelce udušením apod. Okruh zájmových osob nebyl bohužel nikdy ustanoven, vše jsou jen doměnky, i když některé jsou opravdu pravděpodobnější. Je například zakjímavé, že by vůbec nikdo nepátral v červenci, srpnu 1987 v okolí té turistické stezky po tom, co to tam tak ukrutně páchne smrtí. Většinu lidí sice pach smrti odradí a prchají rychle dál, ale např. myslivci atd. by určitě hledali...ledaže...Zatím se nikdo na mail neozval, tudíž lze usuzovat, že tu všichni jen tlacháme, jako TV Nova a jiné komerční sra.ky. Nevěřím, že v okolí leží jakési masové pohřebiště či "hladomorna" maniakálního sex. masového vraha. To by tam totiž shodil či zahrabal i ty dva muže a nenechal by je hnít na skále, kousíček od turistické stezky. Nevěřte tomu, že všechny důkazy vyletěli nevratně komínem.

 

[205] Stalker 01.12.2018 20:08
Diskuze se nám začíná točit v nekonečné smyčce a proto si dovoluji uzamknout možnost přidávat další komentáře. Probírat toto téma je však možné na technicky lépe koncipovaném fóru: http://www.alef-investigation.cz/smf/index.php

 

Tento článek byl uzavřen. Nemůžete k němu přidávat další komentáře.