Zlověstné osmičky Pavlíny Braunové

Talentovaná začínající zpěvačka skupiny Minnesengři Pavlína Braunová záhadně  zmizela při cestě ze Strakonic do Českých Budějovic 6.8.1988.
Ti co jí znali, věděli, že je to sice velice svérázná osobnost, ale naprosto spolehlivá. Její absence tedy nabrala zlověstný ráz.

 

Pátrání po pohřešované nepřineslo žádné známé výsledky 1). Zmizela z povrchu zemského beze stop, tak jako mnoho dalších před i po ní. 

Pár indicií však přeci jenom případ Pavlíny Braunové nabízí... Zmizela dva dny před Lenkou Mužíkovou a Ilonou Vavříkovou. Tyto dvě kamarádky se odebraly do neznáma 8.8.1988. Další spojitostí je používání autostopu, vztah k trampingu a lidem okolo něj.

Náhodné tyto indicie zcela jistě nejsou, jenomže svět má dnes již jiné starosti, tak proč si lámat hlavu se srpnem 1988 a osudem tří mladých dívek.

Ne ne, stejně mi to nedá a doplním i možný důvod záhadných zmizení ať již dokonaných nebo v případě mrtvých ze Hřenska i zpackaných.

Dovolím si použít citaci o takzvané černé sanitce. Černá sanitka je fáma, která byla populární v ČSSR v osmdesátých letech. Lidé si tehdy vyprávěli o tajemném sanitním voze černé barvy, který jezdí v noci a unáší děti a mladé lidi. Ti jsou usmrceni a jejich orgány pak prodává osazenstvo sanitky boháčům na Západě za účelem transplantace. Jako inspirace této historky bývá uváděn německý film Kandidáti života a smrti (1979). (zdroj: Wikipedie)

Někoho možná k podobným myšlenkám inspiruje odkazovaný film. Mne inspirují fakta! Kritici mé teorie tvrdí, že transplantační program u nás v 80. letech neexistoval, nebo byl teprve v "plenkách". Ano, patrně mají pravdu, jenomže nějak se začít muselo... 

Stále o podobném motivu pochybujete? Poslechněte si tedy příběh o osudech Dity Hrabánkové a Kamily Fajtové. Zemřely údajně rukou sadistického, doposud neustanoveného, vraha. Jak jednoduché řešení... Bohužel v těchto případech pravidla Occamovy břitvy neplatí! 

Článek v tomto odkazu již ekvivalent "černé sanitky" připouští. Jenomže, jak v závěru uvádí plukovník Plocek, zase se nepodařilo nic vyšetřit, protože i tento případ byl od počátku v mnoha směrech vyjímečný.

Fenoménu "černé sanitky" přispěl i fakt, že  několik žen z plzeňska nezávisle na sobě uvedlo, že byly pronásledovány osádkou vozidla tmavé barvy (Škoda 1203). Policejní šetření však přineslo negativní výsledek.

Odbočka z hlavní silnice na lesní cestu poblíž Strakonic 

1) V současnosti (2016) se začalo tvrdit, že se  našly některé její věci v lese pod kopcem kousek za Strakonicemi.  Kdo chce, ať tomu věří... 

Jaroslav Zachariáš -KRIMIPOMNÍČKY

"Našli jsme některé její věci v lese pod kopcem kousek za Strakonicemi,“ prozrazuje.
Podle Zachariáše to byla jedna bota a prázdná kabelka, věci, které evidentně Braunové patřily."

Miroslav Kučera - Galerie zločinu - na straně 119 naopak tvrdí:

"... a věděl, že nemá občanský průkaz, protože si v Plzni zapomněla kabelku, kterou údajně někdo našel a je nyní uložena na ředitelství podniku Potraviny."

 

 

08.02.2016

 

 

Komentáře

 

[1] JDH 18.04.2016 09:14
K tomuto případu jsem se dostal až nyní v souvislosti s albem Bílé místo. A Vaše verze se mi zdá velmi dobrá akorát to vidím spíš na potřebu orgánů přímo v republice a proč né lidi, kteří nejsou úplně příznivci režimu viz zpívané texty...

 

[2] Pavlína 18.04.2016 22:47
Kapely ve kterých vysokoškolačka a vynikající zpěvačka Pavlína Braunová v 80. letech zpívala (a taky její milenci) můžou už jen spytovat svědomí, že Pavlíně v létě roku 1988 nepomohli. Ve svých 23 letech byla Pavlína Braunová tak výraznou a charismatickou osobností a měla jistě mnoho fanoušků a obdivovatelů!
Vydat CD Bílé místo s nahrávkami až po 25 letech je tak trochu, jak to říct, "pozdní" počin, ale chápu, že kdyby to CD vydali v roce 1988, možná by se pohřešovali všichni Minnesengři i se zvukařem..

 

[3] red1 19.04.2016 10:41
Reaguji na Pavlína. Tak se to zajisté také může jevit, stále je však nutné mít na paměti zmizení dvou dalších dívek. Oba případy budou mít zcela jistě nějakou souvislost. Frekvence případných sexuálních útoků jednoho pachatele je dle mého názoru nadobyčej vysoká a tím pádem značně nepravděpodobná.A spekulovat o dvou... Za politické názory by musela být tehdy vyvražděna půlka národa.

 

[4] Roman 25.04.2016 15:11
Několik důvodů, proč to, co napsala zdejší "chápající" Pavlína, je naprosté kravinium :
1 - Minnesengři ( ani Sem Tam ) nebyli žádní revolucionáři a to, co od nich znělo rozhodně nebyly nějaké politické protestsongy.
2 - Kromě P.Braunové přece zpívala v Minnesengrech i druhá zpěvačka - proč ta nebyla také "popravena" ?
3 - Hlavním autorem tehdejších textů i hudby byl ( dodnes žijící ) Jiří Smrž. Jak to, že i on "unikl spravedlnosti" ?
4 - Co to tu píšete za kydy o jejich "milencích" ? To máte informaci z páté nebo šesté ruky ?
5 - Jak jí asi tak mohli kolegové pomoci ? Vyhledáváním přes GPS ?

 

[5] Roman 25.04.2016 15:15
Nemyslím si, že by si onen kriminalista vymýšlel. Spíš to byla tehdy neveřejná ( a dlouho nezveřejněná ) informace. Z důvodů, které nejsou složité.
Za prvé, dokud vyšetřování probíhá, tak není žádoucí aby informace o nalezených stopách unikaly na veřejnost. Mohly by upozornit vraha, přivolat zvědavce, kteří by místo znovu pročesali a tím možná zničili další důkazy.
Za druhé šlo možná o úmyslné, falešné uklidnění veřejnosti, protože byla rozšířena hypotéza o emigraci. Jenže bota a kabelka pohozená kdesi v lese u silnice by to prakticky vyvracela a spíš by poukazovala na něco velmi děsivého, co se odehrálo... No a když vyšetřovatelé viděli, že jsou bezmocní a vraha(y) nemají, tak to chtěli aspoň udržet v mlze teorií o emigraci, čímž by se veřejnost o případ prakticky přestala zajímat. A to jim v podstatě vyšlo...

Na druhou stranu jsem schopen věřit, že kriminalisté tehdy dělali, co se dalo. Nezapomínejte, že měli ( vzhledem k pozdnímu nahlášení ) čtyřdenní skluz. A to je strašně moc. Taky žádné kamery u cest ani ve městech, žádné mobilní telefony, analýza DNA, atd. Údajně použili aspoň psy a ten svah v lese pečlivě prošli... Ale nic.
Docela by mě zajímala přesná poloha těch dvou věcí. Jestli to šlo vyhodit z projíždějícího auta. Pokud to bylo dál, mohla botu ztratit a kabelku zahodit při útěku. Pak ji ale dostihl... Naložit tělo a následně ho "zlikvidovat" měl dost času.

 

[6] Roman 25.04.2016 15:21
Jediné, co na tom nálezu kabelky nesedí je to, že byla prázdná... Leda, že by ji někdo vykradl dříve ( měl na to přes 3 dny ) a pak ji tam nechal pohozenou. Byl to srpen, mohl se tam objevit houbař, pejskař, děcka nebo prostě kdokoli.

 

[7] Admin 25.04.2016 18:59
Reaguji na #5 Roman, Jeden kriminalista také napsal o oběti, která byla zahrabaná v mělkém hrobě se svázanýma rukama, že ji zabil kulový blesk. Některé případy vrhají svůj stín daleko do budoucnosti a ani tam o jejich rozřešení nestojí. Otázkou je proč. Odpovědí může být víc, útok úchylného sadisty mezi nimi ale není, s tím by skoncovali rychle.

 

[8] Roman 25.04.2016 20:48
Reaguji na #7 : No, když si dám dohromady úplně všechny střípky (pročetl jsem o tom případu asi vše co je k nalezení, a není toho málo ) tak mi to vychází právě jako ten "útok úchylného sadisty". Dokonce jsem si dnes znovu prošel na mapách a na Streetview Google Earth tu trasu, kde na výpadovce ze Strakonic Pavlína zřejmě stopovala a vychází to naprosto přesně. Je v tom až děsivá logika, jak se na obzoru při výjezdu z města postupně vynořuje ten svah s lesem, zbývá k němu sotva minuta jízdy, pak lehký sešup dolů a vpravo u kapličky je zřejmě to místo, které popisoval Motl... Je sobota ráno, rok 1988, malé městečko, kolem projede sotva jedno auto za 5 minut... A už minimálně jednou s tím Pavlína problém měla ( epizodka s Turkem ).
Kéž bych se mýlil...

 

[9] Admin 27.04.2016 23:13
Na konec článku jsem doplnil jen takový malý rozpor, který by si měli v první řadě ujasnit bývalí příslušníci Veřejné Bezpečnosti Zachariáš s Kučerou.

To je ten důvod, proč těm jejich pohádkám nějak nemohu a nechci věřit.

 

[10] Jana 21.05.2016 20:38
Zveřejněných rozporů je více. Pan Kučera informuje ve své knize Galerie zločinu - Folkové pátrání, že 6.8.1988 vystupovala skupina Minnesengři na Lipně, přesně v Horní Plané v letním amfiteátru. Ale pan zvukař Friedl si vzpomíná (http://www.denik.cz/ostatni_kultura/pavlina-braunova-byla-bezprostredni-zivel-vzpomina-jan-friedl-20140102-re7q.html),že Minnesengři měli hrát v autokempu v Černé v Pošumaví a taky dodává, že viděl Pavlínu naposled asi dva dny předtím se Sem Tamem v letním kině na Lipně...

 

[11] Roman 24.05.2016 06:30
Reaguji na #9 ( + zelené citáty na konci článku ). To je prosté, milý Watsone. Většina žen má různých tašek i kabelek vícero. Pokud v Plzni kabelku s doklady někde nechala, ztratila či byla okradena (zloděj vybral peníze a zbytek zahodil, což pak někdo přinesl na zmíněné ředitelství), tak se evidentně nejednalo o tutéž kabelku, která byla u Strakonic ve svahu. Za druhé je tu i nález boty, který znovu potvrzuje teorii, že se stalo něco děsivého a Pavlína už není živá. Opět dodávám - rád bych se mýlil...

 

[12] Roman 24.05.2016 07:28
Reaguji na #10. Ano, ty informace se liší, ale pro objasnění zmizení nemají význam. Jedná se o dvě malé vísky na severním břehu Lipna, vzdálené od sebe pár kilometrů, což se mohlo, s odstupem času, jednomu z těch pánů prostě splést... Taky je možné, že v jednom z těch míst hrát "měli", ale na poslední chvíli to pak bylo přesunuto. Na tyhle detaily bývá internet krátký, což jsem si sám ověřil, když jsem hledal zmínky o koncertech některých kapel z počátku devadesátých let, ale není po nich v digitálním světe ani stopy. To už mi zajímavější připadá ta zmínka o letním kinu, jenže to relativizuje časový údaj "asi" a taky to neznamená, že se Pavlína na ty dva dny do Strakonic nevrátila. To by pak musel lhát i její babička. Zvukař Friedl také zmiňuje její účast na vzniku desky V.Redla, ale z obalu to zřejmé není ( http://archiv.redl.cz/show-cd.php?id=na_vylete# ). Friedl také tvrdí "Nevím, jestli ji na stopu vůbec někdo viděl", přičemž v této diskuzi (http://budejovice.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160404_2236808_budejovice-zpravy_mrl) je jasně uvedeno, že svědci toho posledního stopu byli ("bohuzel stopovala policie ma i popis auta od mladyho paru co stopovali kousek od ni.Ale ani to nepomohlo myslim ze to bylo nakladni auto nebo neco na ten zpusob"). Tohle jsem zatím nikde nenašel, musí to být informace přímo ze spisu...

 

[13] Admin 24.05.2016 23:41
#12
/Tohle jsem zatím nikde nenašel, musí to být informace přímo ze spisu.../

Nebo vycucané z prstu. Konec konců, není problém si o nahlédnutí do spisu požádat.

 

[14] Simona 25.05.2016 08:51
Díky Vám za brzké zveřejnění policejního spisu na internetu, které určitě vynese více světla do dalšího pátrání po Pavlíně!

 

[15] Admin 25.05.2016 20:23
Bohužel Simono, to není možné. Spisy obecně obsahují citlivé informace o lidech, kteří jsou jakkoli do případů zapleteni. Ať již svědkové, či v raném stádiu vyšetřování potenciální podezřelí u nichž byla následně prokázána nevina, ti všichni by došli újmy. Proto, by zveřejnění spisů bylo neetické a hlavně nezákonné.

 

[16] Pavlína 26.05.2016 09:52
#15
"...CESTY SAMEJ KÁMEN A ZAČÍNÁ LÍT..."

 

[17] Admin 29.05.2016 11:10
Reaguji na #11 Bohužel, to že někdo něco říká a nebo píše neznamená, že je to pravda. Viz. případ Jelínka /Brůny/ a jeho akrobatického výstupu ze studny: http://www.alef-investigation.cz/?mn_post=89

 

[18] Simona 03.06.2016 16:39
#15 Bohudík má každý z nás k policejnímu spisu přístup. Uvidíte, že nás stopy k Pavlíně Braunové *5.3.1965 zavedou!

 

[19] David 19.07.2016 21:39
Zveřejněné "pátrací-info" z roku 2008 naleznete na internetu po zadání "STB a Pavlína Braunová"
PDF]Časopis Policista č. 12 / 2008 - Ministerstvo vnitra České republiky
www.mvcr.cz/soubor/2008-12-casopis-pdf.aspx

 

[20] red1 21.07.2016 21:42
Na první informaci bych prosil Davide odkaz. Co se té druhé týče, stále znovu opakuji, že je nutné pohlížet na zmizení Pavlíny v kontextu s Lenkou Mužíkovou a Ilonou Vavříkovou a ani hřenské vraždy nejsou zcela mimo. Těch společných jmenovatelů je tam mnoho.

 

[21] Marie 29.07.2016 13:58
J.Černý na bukletu CD napsal: "...V západních Čechách se Pavlína pohybovala mezi několika skupinami i se svým přítelem. Nejdéle byli v bluegrassových CHBO a Faltonu, pokus o folkovou fresku trval jen půl roku. Svá vysokoškolská studia přerušila Pavlína dvakrát: poprvé pracovala nějaký čas jako uklízečka u Spojů a zase se vrátila. Když ale odešel její přítel v roce 1986 na vojnu, opustila fakultu, kolej i Plzeň a nastěhovala se k babičce do Strakonic..."

 

[22] Gabriela 05.08.2016 13:31
Víme, že folkové dálosti, které předcházely ostýchavému vydání CD „Bílé místo“ jsou velmi důležité k objasnění osudu Pavlíny Braunové! A ještě než se veřejnost seznámí s dalšími fotografiemi, audio a video nahrávkami, které spis obsahuje a budou napsány další články o záhadách ztracené vysokoškolačky , připomínám jeden z mnoha článků cíleně zveřejněných na webu: http://www.denik.cz/hudba/album-bile-misto-vraci-radost-z-hlasu-zpevacky-ktera-zahadne-zmizela-20131217-sq.html

 

[23] red1 07.08.2016 11:23
Reaguji na:[22] Gabriela. To, že se kolem úspěšných, krásných mladých žen motají milenci, zhrzení milenci i sokyně a různí jiní závistivci vyšetřovatelé vědí. Zcela určitě to byl jeden ze základních směrů vyšetřování.

 

[24] radsi anonym 13.08.2016 00:05
K tem transplantacim a cerne sanitce - zapominate, ze tehdejsi rezim mel jeste jeden zdroj organu - z nevykonanych trestu smrti. Z osobniho vypraveni uz mrtveho svedka, meho pritele J.S., vim, ze popravy veznu byvaly zamerne odkladane, tj. tito lide byli drzeni nazivu, i kdyz v novinach probehla zprava "poprava vykonana", pro ruzne tajne a lekarske ucely, pry bezne i nekolik let. Konkretne mluvil o podzemni sekci valdicke veznice, kam se dostal za ucelem vyslechu (stb, protidrogova sekce) nejakeho trestance. Nosil jim tam cigarety a chlast, cimz je odmenoval za informace, kdyz se rozhodli vypovidat. No a kdyz neco zbylo, to pak na miste prochlastali s bachari. No a jeden z bacharu, uz priopily, mu tehdy nabidl, at jde s nim, ze mu ukaze, co jeste nevidel. Myslel, ze je to jen nejake opilecke vychloubani, ale sel. Vedl ho do zastrceneho skladu, nekde v dolni casti arealu, v podsuterenu. No a tam pry byly udelane dalsi cely. Prazdne, ale v jedne z nich byl dost sesle vypadajici vezen. Pripominal mu odsouzeneho, co mel byt uz nekolik let popraven (jmeno uz si nepamatuju bohuzel, ale vim, ze jsem si to tehdy vygooglil a casove to sedelo). Bachar mu pry identitu potvrdil, a rikal, ze takhle se testuji leky. Kdyz pak vystrizlivel, kladl mu na srdce, at je o tom proboha zticha, nebo to odserou oba. No a pak prisel listopad, a kdyz se tam dostal v breznu 1990 znovu, pry ten vstup nemohl najit, kde byly dvere, bylo to zabetonovane. Pry ani nikdo o nicem nevedel, probehly tam velke personalni zmeny. Nakonec nasel toho puvoniho bachare, a ten mu potvrdil, ze hned jak zacala revoluce, tak to oddeleni "vycistili", na prikaz odshora. Prodavam, jak jsem koupil, zdroji duveruju, ale uz je bohuzel pres rok na onom svete, takze k tomu vic nepovi.

 

[25] Jan 01.09.2020 09:09
Anna Braunová, matka Pavlíny věří, že stále žije.
Pokud tomu tak je, tak ať se ozve, bude slavnější než Hana Zaňáková alias Lucie Bílá.

 

[26] Darcy 28.08.2021 17:52
zaměřit se měli na tzv. "Chirurga", kterého už měli opakovaně na výslechu, potvrdilo se že zná věci, které mohl znát jedine vrah nebo očity svědek. Ale přímí důkaz neměli. Podle mně to udelal on, pro peníze a jemu se to ještě i líbilo. Ale už je v pánu, nebo spíš v pekle, takže pravdu se nikdo nedozví. Pro tuto verzi vyšetřování je i otázka, proč byli od agentury (která měla sprostředkovat její pobyt a vyjezd do zahraničí) požadované zdravotní testy krve? ku příkladu i na HIV či žloutenku? "Chirurg" podle mně dělal s prodejci orgánů, ale oběti si vytipovali přes agenturu...

 

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: