Když už dál ani zpět není kam

Ve dvacátých letech minulého století umírá v malé osadě nedaleko Lomnice nad Popelkou na zánět mozkových blan malá pětiletá holčička, Maruška N.

Narodila se do chudých poměrů a i její pohřeb byl skromný. Katafalkem byl obyčejný stůl zakrytý bílým kartónem. Za místo posledního spočinutí byl vybrán z dnes již neznámých důvodů hrob vzdálených příbuzných, kam dívku v modrých šatičkách pohřbili.

Kříž na rozcestí u Rváčova ve večerním soumraku

Po několika letech se rodina rozhodla ostatky malé Marušky přemístit do vlastního hrobu. Exhumaci byl krom rodiny přítomný i místní farář, který též užasl, když v otevřené rakvi viděl děvčátko,  které na okolostojící zcela vědomě hledělo.

Od těchto časů vědí místní, že se Maruška někdy vrací domů...

Od těchto časů potkávají osamělí poutníci při podzimních procházkách v okolí Rváčova malou holčičku v modrých šatičkách, která si je zkoumavě prohlédne1) a dál se vydává na svou nekonečnou pouť. Říkají ji Lomnický přízrak.

My už dneska víme, že se jmenuje Maruška.

Zasněžená svažující se cesta směrem ke Stružinci

Hra světla a stínu vytváří  na snímku dojem vpravo sedící postavy. Záběr je pořízen od křížku na rváčovském rozcestí směrem ke Stružinci.

Zasněžená cesta svažující se ke Stružinci. Hra světel a stínů vytváří iluzi vpravo sedící postavy.

1) Zkušenost očitého svědka kterého si děvčátko takto prohlíželo. Dotyčný tvrdí, že si jeho přítomnost zcela jasně a zřetelně uvědomovalo. Pozorování proběhlo dle jeho výpovědi na vzdálenost menší než deset metrů.

05.03.2016

 

 

Komentáře

 

[1] Vrbský 15.03.2016 10:02
Pěkná pí....na. Růžolící a vrací se za maminkou.

 

[2] Kostlivec 09.06.2016 22:30
Dobrý den,
máte v plánu další zkoumání? Bude tu v blízké době další článek?

 

[3] Admin 11.06.2016 20:51
Dobrý den, tento fenomén zkoumáme průběžně. Snažíme se zjistit proč, a za jakých okolnosti se Maruška zjevuje. Případný článek je tedy závislý na tomto výsledku.

 

[4] JANA 31.10.2018 01:32
Dobrý den, z jakých zdrojů jste zjistil, za jakých okolností holčička zemřela , jak se jmenovala a ve kterých letech se to událo? Hledání v místních archivech?

 

[5] Stalker 31.10.2018 18:33
Od rodiny té dívky.

 

[6] Karel 27.02.2020 09:46
Včera jsme tam asi hodinu po půlnoci byl s klukama po dlouhým výšlapu. Přinesli jsme ji bombonky ale nepřišla si. Asi se nás bála. Moc jsem se na setkání těšil ...nevyšloto. Snad jindy.

 

[7] Darcy 28.08.2021 12:34
návrh: pokud víte kudy přesně jde její trasa, postavte se jí do cesty, oslovte ji jménem a ubezpečte ji, že ji maminka má ráda a chybí ji, a měla by jít do svetla za ní.
Pokud přes Vás přejde, i když bude na své trase na Vás koukat, neucuknete pohledem, nepřípusťtr si, že by Vás posedla nebo Vám usedla v myšlenkách i hlavě, nedávejte pocítit dojetí a nesklanejte se do jejich výšky, ani se nedejte obejmout neho následovat její trasu, pomodlete se nakonci.
A hlavne si neberte z takového místa nic, i kdyby Vás to ohromne lákalo, trrba i kamínek nebo něco třpitivého, pokoj by Vám to nepřineslo.

 

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: