Když už dál ani zpět není kam

Ve dvacátých letech minulého století umírá v malé osadě nedaleko Lomnice nad Popelkou na zánět mozkových blan malá pětiletá holčička, Maruška N.

Narodila se do chudých poměrů a i její pohřeb byl skromný. Katafalkem byl obyčejný stůl zakrytý bílým kartónem. Za místo posledního spočinutí byl vybrán z dnes již neznámých důvodů hrob vzdálených příbuzných, kam dívku v modrých šatičkách pohřbili.

Kříž na rozcestí u Rváčova ve večerním soumraku

Po několika letech se rodina rozhodla ostatky malé Marušky přemístit do vlastního hrobu. Exhumaci byl krom rodiny přítomný i místní farář, který též užasl, když v otevřené rakvi viděl růžolící děvčátko, jakoby jen spící které na okolostojící zcela vědomě hledělo.

Od těchto časů vědí místní, že se Maruška někdy vrací domů...

Od těchto časů potkávají osamělí poutníci při podzimních procházkách v okolí Rváčova malou holčičku v modrých šatičkách, která si je zkoumavě prohlédnea dál se vydává na svou nekonečnou pouť. Říkají ji Lomnický přízrak.

My už dneska víme, že se jmenuje Maruška.

 

1) Zkušenost očitého svědka kterého si děvčátko takto prohlíželo. Dotyčný tvrdí, že si jeho přítomnost zcela jasně a zřetelně uvědomovalo. Pozorování proběhlo dle jeho výpovědi na vzdálenost menší než deset metrů.

05.03.2016

 

 

Komentáře

 

[1] Vrbský 15.03.2016 10:02
Pěkná pí....na. Růžolící a vrací se za maminkou.

 

[2] Kostlivec 09.06.2016 22:30
Dobrý den,
máte v plánu další zkoumání? Bude tu v blízké době další článek?

 

[3] Admin 11.06.2016 20:51
Dobrý den, tento fenomén zkoumáme průběžně. Snažíme se zjistit proč, a za jakých okolnosti se Maruška zjevuje. Případný článek je tedy závislý na tomto výsledku.

 

[4] JANA 31.10.2018 01:32
Dobrý den, z jakých zdrojů jste zjistil, za jakých okolností holčička zemřela , jak se jmenovala a ve kterých letech se to událo? Hledání v místních archivech?

 

[5] Stalker 31.10.2018 18:33
Od rodiny té dívky.

 

Přidání komentáře


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: