Kde se i STB bojí

Nikdy nevyřešené výbuchy, nikdy nevyřešené vraždy a nikdy nevyřešená zmizení. Mohou spolu nějak souviset?  Z výpovědí vyšetřovacích spisů, které jsme měli spolu se štábem Seznam Tv. možnost prostudovat je tato možnost více než pravděpodobná.

Odhalí nám pravdu tajemný řidič vozidla s karlovarskou poznávací značkou, které provozovala organizace jíž se i STB bála, a které se věřte nevěřte pohybovalo v oblastech výbůchu a vražd?

Zdroj: vlastní

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-davne-vrazdy-trampu-jak-policie-usoudila-ze-kulovy-blesk-muze-obeti-svazat-a-zahrabat-62194 ,

30.12.2018

 

 

Komentáře

 

[1] Občan X 31.12.2018 11:49
Já vůbec nezpochybňuji, že tehdejší ČSSR podporavala a zajišťovala na svém území výcvik různých skupin tehdy národně osvobozeneckých hnutí a boje proti světovému imperialismu, dnešním jazykem řečeno skupin mezinárodního terorismu, ale není na to ani jediný důkaz, že by nějaká z těchto skupin měla podíl na smrti tří trempů v Hřenských skalách. Taková věc by se neutajila a kdo by měl po více než třiceti letech zájem celou záležitost krýt. K tomu, že se tehdejší VKR(Vojenské kontrarozvědky)obávala i StB. VKR byla jednou z centrálních součástí tehdejší StB, jejíž příslušníci spadaly pod III. Správu SNB - Hlavní správu vojenské kontrarozvědky, tedy nikoliv pod ČSLA, kde VKR hlavně působila.Takže se těžko mohli bát sami sebe.

 

[2] Prokazka 31.12.2018 14:19
Samozřejmě, je tu i druhá možnost, že místní akční úderná skupina furtáků ty tři zavraždila a na dokonalé zmatení stop, někdo z nich někde vypustil zaručenou inforamci, že ona SPZ z onoho medouru kontrášů, byla viděta v oblasti Hřenska 29.6. 1987. Starej pes Křížek je jistě všemi mastmi mazaný, když vypráví o Děčínském zámku a údernejch skupinách různých národností, může míchat pravdu a polopravdy a lži. Rozhodně je zajímavé, že si rusáci vybrali strategicky umístěný Děčín, na hranici....do NDR blízko a do západního Berlína jako utajované brány na Západ pro pronikání různých jejich agentů a úderných teror band....

 

[3] Stalker 01.01.2019 18:31
Problém je, že stále jen argumentujete informacemi ze starých novinových článků, z úplně prvního vyšetřování. O tom, kam se dopracoval UDV nemáte ani tušení. Úřad nepřezkoumával jen tuto vraždu ale právě i ony dosud neobjasněné výbuchy.Vyšetřováním dospěl k závěru, že za nimi stojí vyčlenění pracovníci VKR , generálního štábu ministerstva národní obrany, a patrně i vysocí funkcionáři KSČ. Rovněž tak vyšetřování odhalilo souvislosti s trojnásobnou vraždou. Proč je celá záležitost až do současnosti kryta se zeptejte třeba agenta "Růžičky" který na toto téma odmítl (ze strachu?) vypovídat.

 

[4] Občan X 01.01.2019 19:21
No když teda ÚDV dospěl k takovým závěrům ohledně výbuchů, proč nebylo vzneseno žádné obvinění? Na tyto trestné činy se vztahuje vyjímka z promlčení. Nicméně z poslední reportéže vyplívá, že současná ředitelka ÚDV plk. Michálková je stále přesvědčena, že vraždy spáchali příslušníci OSH.

 

[5] Stalker 01.01.2019 21:35
Tuto otázku byste musel položit patřičným státním zástupcům. Co se názoru paní ředitelky týče, asi k němu má nějaký důvod. Osobně nesdílím názor, že třem chlapům z ničehož nic uprostřed odpoledne přeskočí a začnou vraždit po lese náhodně vybrané lidi.

 

[6] Prokazka 02.01.2019 22:44
Musíme si přiznat, že obě varianty jak od furtáků, tak slimácké zabijácké bandy jsou možné. Je možné, že byl furták vrah dokonce jediný, pod pistoli či sapíkem je ty dva postupně donutil se svázat, pak se "věnoval" Lence a odvedl si jí bokem. Nakonec celkem logicky neměl jako jedinec a k tomu v takovém terénu odtáhnout těla někde kde by se dala dobře hluboko zahrabat. Ake podobně to mohli provést ti slimáčtí zabijáci. Když nad tím znovu a znovu uvažuju pod různými úhly, tak zatažení Lenky do té těsné skalní průrvy, svědší spíše o akci furtáka jako jedince než slimácké bandy zabijáků. Ti by si Lenku podali "na place", kdy by jí jeden držel pusu atd. a druhý...to že Lenka byla zneužita v té těsné průrvě vypovídá, spíše o tom, že vrah byl snad jeden a nechtěl aby byla případně Lenka slyšet, což ty skalní stěny ze tří stran mohly případně hodně utlumit.

 

[7] Prokazka 02.01.2019 22:55
Hodně mě to trápí, co se tam stalo, nedá mi to doslova až spát. Bohužel, vraždy často nejdou vyřešit prostou logikou, vstupují do nich proměnné -emoce, zkraty a pudovost v touze po krvi. Ale pochybuju, že do té průrvy Lenka sama utekla, myslím že to tam znala, nebyli tam poprvé a navíc i kdyby neznala, tak když by utíkala tam, tak měla důvod a nakonec by skočila dolů, cca 5 metrů dolů....jen aby unikla!

 

[8] Prokazka 03.01.2019 16:31
Nu a proč se ani po Hadráku 1989 nic, neic nevyšetřilo? Nebyl absolutně opravdový zájem, navíc "nový" režim byl a je jen převlečený starý. Nový režim převzal plnou kontinuitu po starém. Podívejte se kdo, kdo "privatizoval" v rámci všech těch šmejdských kol malé i velké privatizace, rozuměj rozkradení národního bohatství. Kromě V. Komárka, se u Koryt vystřídal celý Prognostický Ústav AV, dokonce se otevřeně uvažuje, že dalším presidentem bude znovu Tuneldědek Klaus či jeho populistrický náci synáček. Podívejte se kdo je premiér, kdo prezident, na Rittiga, soudruha Kariéristu tč. presidenta HK Dlouhého atd. atd. Jak se mohly vyšetřit tři vraždy, když stovky, tisíce dalších zmizení lidí po roce 1989 se uzavřely.

 

[9] Satrapa 08.01.2019 15:28
Tak trochu popouštím uzdu své fantazie a z nastudovaných podkladů si představuji celý příběh.
Trojice se odpoledne objevuje na Pravčické bráně. Po chvilce se po konfrontaci s pokladním odebírá zpět přes zábradlí do nitra lesa. Dostává se na pěšinu směr Mezní Louka a na vyhlédnutém místě (možná tam spali už noc předtím) se chystají utábořit. Netuší, že mezitím hlídka na hranici pár stovek metrů od nich již má o nich informace. Lenka zůstane v táboře sama, jako ženská vaří večeři a kluci chystají ležení na večer. Vtom se mezi skalami objeví dva pohraničníci. Zažili jste to někdy? Kousek od hranice, oheň hoří v zakázané oblasti, tábořit se zde nesmí, logicky se všichni rozprchnou. Kluci spolu, byli přeci jen dále od ohně, Lenka do štěrbiny.....

 

[10] Prokazka 08.01.2019 17:11
Logické na tom není nic, Lenka by se v případě překvapení těmi vrahy držela s kluky a ne že by se oddělila sama, a pak ještě běžela do šterbiny, kde věděla že prakticky nemá únik, mimo skok cca 5M dolů na svah skály. Trvám na tom,že Lenka byla oddělena úmyslně až vrahem-y. vrah-ové nebyly exihibicionisté, aby Lenku zneužili před kluky.

 

[11] Miranda 08.01.2019 20:29
Satrapa-zažila jsem to téměř na den rok před touto smutnou událostí(tj. v červnu 1986)cca 5km od místa vraždy. Jenom to bylo brzy ráno a já byla ještě ve spacáku.Přišlo jich asi 5 nebo 4,to si přesně nepamatuju,ale vím,že sebou určitě měli psa.Dělali dost velký hluk,takže jsem se probudila ještě před jejich příchodem. Tušila jsem,že to asi nebude přátelská návštěva,ale tak nějak jsem doufala,že jdou jenom náhodou okolo a místu,kde jsem spala se vyhnou.Takže jsem zaujala strategii srnčího nebo jeleního mláděte,které se v případě nebezpečí přitiskne k zemi a je úplně tiše a nikdo si ho nevšimne. Samozřejmě to nefungovalo. Je fakt,že jako první mě také napadlo vylézt ze spacáku a urychleně zmizet. Ale rychle jsem to zavrhla.Nestihla bych zabalit věci,které by tam zůstaly a útěk by jim signalizoval,že mám špatné svědomí. Rozhodně jsem se nebála o život,ale tušila jsem,že z toho budou nepříjemnosti. Když přišli,už jsem vůbec neměla touhu utíkat,protože to jsem se opravdu bála případné střelby do zad.
Myslím,že trojice se s hlídačem na Pr.bráně nehádala,ale zábradlí přelezli hned po příchodu,přišli tam zeshora po staré cestě kopírující hranici. Jinudy než přes zábradlí se v tomto případě jít nedá. Nasvědčuje tomu prohlášení jednoho jejich kamaráda,že hledali,,alchymistické značky"(tzv. vlašská znamení). Ta se nacházejí na Tetřevích stěnách mezi Stříbrnými stěnami a Pravčickou bránou.

 

[12] Satrapa 08.01.2019 20:43
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[13] Satrapa 08.01.2019 20:47
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[14] Občan X 09.01.2019 17:27
Jsem téhož názoru. Teroristické komando plížící se Hřenskými soutěskami a vraždící trampy je jen pouhá, ničím nepodložená spekulace s cílem zvýšit sledovanost. Takhle se případ jen ještě více zamlží. Domnívám se, že jediný kdo by mohl ještě celou věc objasnit je soudruh kapitán Křížek, poslední žíjící člen té prokleté hlídky.Jemu se to odvádění pozornosti směrem k vraždící teroristické bandě myslím náramně hodí.

 

[15] Prokazka 09.01.2019 18:56
Samozřejmě je možné obojí. Ale k přechodu hranic byla pašerácká stezka u Hřenska využívána v historii trvale, takže jistě ji mohlo využít jakékoliv komando či skupina lidí, která nechtěla být viděna v os. autě či vlaku, lodi ČSPLO. Někdo chtěl aby o komandu vědělo co nejméně lidí a prošlo hranice v utajení, bez upozeornění bezp. aparátu NDR. V Berlíně pak prošli na zfalšované doklady do západního Berlína a letadlem frrr. Vysvětle mi, proč, proč tedy by místní zabijácké komando furtáku ostrahy hranic po vraždách těch tří, těla neshodila dolů pod skalní věže, směrem do toho smrkového lesa, kde skály kolem stezky končí a kde těla hluboko, hluboko nezakopala....už by nejen těla, ale kosti nikdo nenašel. A kde není tělo, není vražda.....Lebky znovu opakuji, snesl ke stezce turista, který nechtěl nález hlásit osobně, aby nebyl obtěžován Orgány.

 

[16] Satrapa 09.01.2019 19:23
Myslí se tím to, že pašerácká stezka do NDR je ta cesta na sever odbočující z červené od místa vraždy vzdálena minimálně půl kilometr? Představa, že Lenka vaří v táboře a kluci jdou na průzkum blízkého okolí a půl kiláku od tábora spatří vpodvečer do NDR mířící komando, které chce odstranit svědky...
Nezapomeňme na to, že ÚDV byl přeci přeci oddebráním případu již velmi blízko pachateli (kruh nepřímých důkazů se uzavíral), takže to patrně nebyl nikdo neznámý, ale vyšetřovatelům známá postava. Nedostatečný úklid bych si vysvětlil tím, že předem nepřipravená akce úklid potřeboval, ale již byla tma, do toho nervy jistě hodně vykolejených vrahů. Nikde není psáno, že ty kluky tam nenechali jsem svázané a oni zemřeli až po několika hodinách, zatímco vrazi už z místa činu prchli....

 

[17] Prokazka 09.01.2019 22:03
Jenže "uklízecí" četa se mohla v klidu vrátít další den, dny a třeba brzo ráno celkem v klidu, kdy jeden hlídal, mohli tři těla zakopat hluboko, hluboko...Vžijte se do té hrůzy, kdy utíkali dny, týdny, měsíce a domělí vrazi z místních furtáků strážců Tábora socialismu, by žili v čekání, kdy ostatky těl někdo objeví...zkuste se do toho vžít, zda by jste relativně v klidu spali, byli schopni usnout s vědomím, že už zítra nebo dnes večer ostatky ojeví nějaký tusista nebo čundrák...

 

[18] Stalker 09.01.2019 22:27
Myslím, že bychom si měli nejdříve ujasnit základní fakta. To jest ztotožnit místa argumentovaná v diskuzi s mapou. Ujasnit si, kde byly nalezeny kostry, kde ostatky dívky, kde tábořili, kde dívka vařila, kde byla kytara, kde spacák... Je toho spousta. Bez toho jsou to jen bohapusté spekulace.

Pardon, ještě odkaz na větší zobrazení mapy: http://www.alef-investigation.cz/mnews/data/files/images/mapa.jpg

 

[19] Občan X 10.01.2019 09:04
A legenda k mapě?

 

[20] Stalker 10.01.2019 20:01
Legendu tu má každý svou...

 

[21] Občan X 10.01.2019 20:49
Vtipné.

 

[22] Prokazka 10.01.2019 21:00
Tábořili nahoře u toho skalního okna, co je hned ta skalní průrva co ležela Lenka. Tam se také chystali spát. Je to ostatně jediné rovné místo v okolí desítek metrů.

 

[23] Občan X 10.01.2019 23:47
Já jsem tam nebyl, ale ta čísla v kroužkách něco označují, takže to jsem měl na mysli.

 

[24] Prokazka 11.01.2019 15:29
Jednička je jednoznačně místo nálezu koterních ostatků dvou trempů, zcela jednoznačně je to první ostroh nad stezkou a nad schody. 2 a 9 můžou být místa nálezů věcí trempů, vrah-zi je shodili z ostrhu dolů a dále. Místo kde ležela Lenka není na mapě zřejmé a vypadá nepřesně zakreslené, pokud je to pětka. Trojka bude místo nálezu lebek kousek u stezky. Vše samozřejmě čísla v koužcích. Bohužel na vysvětlení konání a pohybu vrahů ani pohybu tří mrtvých nelze plně uplatnit logiku, z důvodu šoku jak těch tří trempů, tak i vraha či vrahů. Proto jsou stále možné obě varianty toho kdo vraždil. Místní úderná zabijácká skupina furtáků pohraničníků či dokonce jednoho furtáka s největší pravděpodobností v panice těla ledabyle zakryla větví a Lenku lehce, lehce zaházela převážně letitou směsí spadaného borovicového jehličí, listí a křemičitého písku. Další dny těla nezahrabal-i někde pod skalami hluboko z důvodu nechuti vidět mrtvoly či nebezpečí být viděni náhodným svědkem, což by ale zase svědčilo, že vraždy spáchal jediný pohraničník a pak další dny měl logicky obavu těla zahrabat níže, protože neměl kdo hlídat "čistý" vzduch.

 

[25] Miranda 11.01.2019 18:37
Myslím,že trojice oblast příliš neznala,možná tu byli poprvé.Jsou tu i další převisy dále od značené cesty. Zřejmě předpokládali,že večer už nikdo chodit nebude a ráno brzy vstanou a půjdou na Mezní louku na autobus. Pohybovali se v Českosasu už několik dní(byli třeba na Vlčí hoře daleko od PR.brány).

 

[26] Stalker 12.01.2019 08:32
Kudy asi vedla pašerácká stezka? Co vím, tak se do NDR chodilo jinudy, a ne bezprostředně okolo těchto míst.

 

[27] Stalker 12.01.2019 08:37
=> Občan X Vtipné to není, problém je, že místa skutečných nálezů nekorespondují s místy uvedenými ve vyš. spisech. Viz. nález a stav lebek a dalších věcí... Proto se ptám.

 

[28] Satrapa 12.01.2019 09:38
Zřejmé je, že pro vyprátrání skutečného stavu je potřeba mít k dispozici některou ze tří těchto věcí:

A: Motiv - je nejasný, dohadujeme se, existuje více možností

B: Znalost příčiny smrti - taktéž nejasné. Zastřelení? - chybí kulky, nelze použít balistiku. Uškrcení - velmi pravděpodobné u Lenky (dle slov matky šátek na krku mrtvoly). Pád z výšky - těžko, byly by asi zlomeniny

C: Svědectví - musel by promluvit žijící účastník

Pokud neexistuje jedna z těchto možností, budou to jen nepřímé důkazy, dohady.

Zajímavý je též fotoaparát. Pokud jeden chyběl a z druhého byly předány fotografie z předchozích dní a negativ zničen, tak proč? Fotili i na Pravčické bráně a někdo nechtěl, aby se tam na vlastní pátralo? Vyfotili něco u hranic, když hledali ty alchymistické značky, co by mohlo vést k pachateli? Otazníky, otazníky....

 

[29] Občan X 12.01.2019 15:43
Ještě bych doplnil za C. Problém byl i v tom, že ze zajištěných stop na místě činu, se nedala odvodit pravděpodobná souslednost vražedných událostí které zapříčinily smrt těchto tří mladých trampů.

 

[30] Stalker 12.01.2019 15:59
Protože byla vražda objevena až za dva měsíce a mezi tím se na místě motala spousta lidí, manipulovala s věcmi zavražděných a tak podobně.

 

[31] Prokazka 12.01.2019 21:48
Opravdu se zdá nejpravděpodobnější akce jednoho maniaka z řad furtáků pohraničníků. Jednoznačně tomu napovídá oddělení kluků a svázání min. jenoho z nich a pak také nedbalé rychlé uklizení a zamaskování těl tří zavražděných. Pokud by vrahů bylo více nebo spolupachatelů, těla by zcela jistě zakopali hluboko níže pod skálami, je to opravdu kousíček desítky metrů do hluboké půdy. Teroristická zabijácká banda by ty tři s největší pravděpodobností zlikvidovala bez svazování a hlavně by jejich pomocníci soudruzi od kontrášů či StB po sobě dokonale uklidili. Myslím, že klíčovou stopou je právě neuklizení těl, neb vrah na to neměl čas ani síly. Pro později narozené, opravdu se v té době v ČSSR neválela běžně zamordovaná těla či kosti lidí zlikvidovaných tajnými službami nebo furtáky z "čáry" atd.

 

[32] Miranda 14.01.2019 20:01
Myslím,že jeden by nezvládl všechny tři. Tenkrát se mezi lidmi říkalo,že byli zabiti ve spacáku,ve spánku,ož by bylo pro vraha nejjednodušší,ale tak to asi nebylo. Podle mě byla spouštěčem roztržka mezi trojicí a pachateli(vrahy). Ale ani to není dostatečný motiv pro vraždu. Nemyslím si,že Lenka byla znásilněna i když musela zažívat nemenší hrůzu,když poznala,že jí jde o život.

 

[33] Občan X 14.01.2019 21:25
Tys tam u toho snad byla?

 

[34] Satrapa 15.01.2019 06:52
Tipoval bych, že ve spacáku ne, protože proč by potom byli kluci svázaní dost daleko od místa spaní.
Vyhrocená roztržka je dle mě nejvíc logická. Navíc jeden chlap by těžko dokázal zlikvidovat tři lidi v těch výsledcích, jak je známe.

Mimochodem - jméno onoho vůdce skupiny tady prozradit můžeme? Tušení bych měl, jen ho sem nechci psát bez svolení ostatních.

 

[35] Občan X 15.01.2019 09:29
Tak sem s tím jménem. Jestli myslíme oba stejnou osobu.

 

[36] Satrapa 15.01.2019 09:40
Ladislav Fišer?

 

[37] Občan X 15.01.2019 09:42
Ladislav ano, Fišer nikoliv.

 

[38] Satrapa 15.01.2019 10:18
Tak nic, musím své detektivní dovednosti vylepšit.....

 

[39] Občan X 15.01.2019 10:36
Ty jsi z Hřenska?

 

[40] Satrapa 15.01.2019 12:19
Nene, nejsem.

 

[41] Občan 15.01.2019 17:03
Jenom mě trochu překvapilo, pokud tedy mám správné informace,že jediný kdo z té podezřelé trojice "pohraničníků" nebyl evidován jako spolupracovník StB byl Stanislav Křížek. Ten taky jako jediný není po smrti.

 

[42] Prokazka 15.01.2019 20:19
Já bych StB zas tak nedémonizoval...CIA a KGB si můžou podat ruce v míře špinavostí a vražd se vyrovnají. StB byla slabý odvar obou, většinou, tedy většinou... Jeden furták pohraničník s pistolí, ty tři mohl krásně zpacifikoval, přikázat jednomu aby toho druhého svázal, pak Lenka svázala prvního a na Lenku už stačil sám vrah. Ale samozřejmě to mohlo být i jinak, se dvěma či třema vrahy. Vraždy obecně nebývají moc logické, neb nejen oběti jsou ve stresu a šoku...ale i vrazi. A tato trojnásobná vražda také není vykonaná s chladnou hlavou, to by vrah-zi, těla zakopali, aby nezůstala hlavní stopa, nejsou těla, není vražda. Nějak mě ale furt neštimuje, že by furtáci pohraničníci těla nezakopali další dny, když už měli chladné hlavy a prostor mohly prakticky uzavřít, tím že by dva hlídali a třetí kopal.

 

[43] Satrapa 16.01.2019 09:53
Prohlédl jsem video z místa činu a napadla mě myšlenka. Nemohl přijít útok právě zespoda od skalního okna? Pokud tam se nacházeli kluci a Lenka byla dále, její útěk do štěrbiny dále od okna by tak nebyl najednou nelogický, ne?

 

[44] Miranda 16.01.2019 20:32
Podle mě šli kluci na dřevo a pachatelé přišli spíše od Gabrieliny stezky. Lenka utekla do štěrbiny asi v panice,možná si myslela,že se tamtudy dostane nahoru na skály. Od člověka,kterému jde o život opravdu nemůžeme očekávat nějaké logické uvažování,pokud to není profík.Podle mě se navzájem nesvazovali,ani z donucení. I kdyby byli v šoku,tak by tutově odmítli svázat kamaráda. Ale právě tahle věc mohla vrahy vyprovokovat.

 

[45] Stalker 16.01.2019 21:52
=> Občan X (41) V tomto směru máte informace nepřesné. => Satrapa (43) skalní okno není dole. Naopak, je k němu strmý výstup.Útok přišel patrně ze dvou směrů, od Fučíkovy stezky a od té pašerácké. Proto utekli kluci na skalní ostroh a Lenka do té soutěsky. Jak píše Miranda, totální panika.
=> ostatní: Dost se to podobá zániku Dyatlovovy výpravy. Je večer turisté se ukládají ke spánku (rozestlané spacáky) zouvají si boty, (někteří měli zašněrovanou jen jednu, jiní ani to ne) a přichází útok. Proč se stále diskutuje o možném sex. zneužití Lenky nechápu. Z fotodokumentace je jisté, že kosterní nález byl zcela oblečený.

 

[46] Občan X 16.01.2019 22:29
=> Stalker (45). Můžu se zeptat v čem konkrétně nepřesné?

 

[47] Občan X 16.01.2019 22:39
=> Stalker (45) Kostra Lenky Vítové se údajně našla vysvlečená, oblečení vedle ní leželo na hromádce a bylo podivně hnědé, asi jako když něco polijete kyselinou.

 

[48] Prokazka 16.01.2019 23:12
Mám informace že ti tři mrtví tam nebyli poprvé, takže to znali. Dále, rozhodně neutekli na místa kde poté leželi jejich kosti. Rozhodně by se Lenka sama neodělil od kluků, zcela určitě by prachla s nimi. Ti tři byly rozděleni vrahy násilím, či pod pohrůžkou zbraně atd. Kluci by na strmý a vysoký ostroh sami neutíkali, byli tam prostě nahnáni a izolování, uloženi k zadušení, udušení, uškrcení či podříznutí. Snad jeden druhého museli i svázat, určitě alespon ruce, pak už vrah či vrazi měli lehkou práci. Je pravda, že vrah mohl být v tu chvíli doslova smyslů zbavený, nepříčetný a pak mu mohlo být jednojak těla zamaskuje a další dny spoléhal na rychlost přírody a že s kostí už nikdo nempozná příčinu smrti. Celé je to rovnice s mnoha neznámými.

 

[49] Stalker 17.01.2019 19:50
=> Občan X Šaty srovnané do komínku, ničím a nikým nepodložená teorie jistého pana S. Skutečnost byla taková, že v soutěsce byla viditelná pouze v zemi zapíchnutá lýtková kost s botou. Po té byla exhumována kompletně oblečená kostra s menstruační vložkou ve spodním prádle. Je nutné to ještě dál rozvádět?

 

[50] Občan X 17.01.2019 21:51
=> Stalker (49) Dobře, jestli je to ve spisu, tak to tak asi bude. Budu si ho muset přečíst. Nicméně, pana S. se na to taky příležitostně zeptám, jak k tomu došel. A ještě k těm spolupracovníkům Stb. V čem byli podle tebe, ty moje informace, o spolupráci nám již všem dobře známé trojice "pohraničníků s StB nepřesné?

 

[51] Stalker 18.01.2019 19:40
=> Občan X: S panem S. je to ztráta času. Četl jsem jeho čtyřstránkový elaborát na toto téma, který neobsahoval jediný ověřitelný fakt. Co se spolupracovníků a pracovníků týče, jděte na VYHLEDÁVÁNÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK a zadejte datum narození vámi lustrované osoby...

Jejda, až teď koukám do logu a vidím, že není Občan X jako Občan. Takže se omlouvám za nedorozumění.

 

[52] Občan X 18.01.2019 20:00
=> Stalker. Není proč, já jsem na to X zapomněl. A co se týká toho vyhledávání, Křížek je sice dohledatelný mezi příslušníky bezpečnostních složek stejně tak jako Jaroslav T. a Ladislav F.,ale na rozdíl od nich už není dohledatelný jako spolupracovník StB.

 

[53] Stalker 18.01.2019 20:28
Zajímavé je, že ve svazcích jsou uvedeni titíž lidé s různými daty narození takže, kdo ví... Osobně tomu ale nepřikládám váhu.

 

[54] Prokazka 18.01.2019 20:57
Jelikož se pohybuji v oboru, tak vám tady můžu rovnou napsat, to že Lenka byla případně oblečená ve chvíli smrti nic moc nevypovídá o tom, že nebyla sex. zneužita. Nikoliv bezvýznamná část mužů bud sebe sama uspokojuje různými technikami "nedostatku vzduchu" (asfyxofilie) nebo se uspokojí tím, že jinému tento "nedostatek vzduchu" provádí či jednorázově a fatálně provede....

 

[55] Občan X 18.01.2019 22:10
A ty dáváš přednost čemu Prokázko?:-)

 

Přidání komentáře


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: