Kde se i STB bojí

Nikdy nevyřešené výbuchy, nikdy nevyřešené vraždy a nikdy nevyřešená zmizení. Mohou spolu nějak souviset?  Z výpovědí vyšetřovacích spisů, které jsme měli spolu se štábem Seznam Tv. možnost prostudovat je tato možnost více než pravděpodobná.

Věci co po nich zůstaly

Odhalí nám pravdu tajemný řidič vozidla s karlovarskou poznávací značkou, které provozovala organizace jíž se i STB bála, a které se věřte nevěřte pohybovalo v oblastech výbůchu a vražd?

Zdroj: vlastní

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-davne-vrazdy-trampu-jak-policie-usoudila-ze-kulovy-blesk-muze-obeti-svazat-a-zahrabat-62194 ,

30.12.2018

 

 

Komentáře

 

[1] Občan X 31.12.2018 11:49
Já vůbec nezpochybňuji, že tehdejší ČSSR podporavala a zajišťovala na svém území výcvik různých skupin tehdy národně osvobozeneckých hnutí a boje proti světovému imperialismu, dnešním jazykem řečeno skupin mezinárodního terorismu, ale není na to ani jediný důkaz, že by nějaká z těchto skupin měla podíl na smrti tří trempů v Hřenských skalách. Taková věc by se neutajila a kdo by měl po více než třiceti letech zájem celou záležitost krýt. K tomu, že se tehdejší VKR(Vojenské kontrarozvědky)obávala i StB. VKR byla jednou z centrálních součástí tehdejší StB, jejíž příslušníci spadaly pod III. Správu SNB - Hlavní správu vojenské kontrarozvědky, tedy nikoliv pod ČSLA, kde VKR hlavně působila.Takže se těžko mohli bát sami sebe.

 

[2] Prokazka 31.12.2018 14:19
Samozřejmě, je tu i druhá možnost, že místní akční úderná skupina furtáků ty tři zavraždila a na dokonalé zmatení stop, někdo z nich někde vypustil zaručenou inforamci, že ona SPZ z onoho medouru kontrášů, byla viděta v oblasti Hřenska 29.6. 1987. Starej pes Křížek je jistě všemi mastmi mazaný, když vypráví o Děčínském zámku a údernejch skupinách různých národností, může míchat pravdu a polopravdy a lži. Rozhodně je zajímavé, že si rusáci vybrali strategicky umístěný Děčín, na hranici....do NDR blízko a do západního Berlína jako utajované brány na Západ pro pronikání různých jejich agentů a úderných teror band....

 

[3] Stalker 01.01.2019 18:31
Problém je, že stále jen argumentujete informacemi ze starých novinových článků, z úplně prvního vyšetřování. O tom, kam se dopracoval UDV nemáte ani tušení. Úřad nepřezkoumával jen tuto vraždu ale právě i ony dosud neobjasněné výbuchy.Vyšetřováním dospěl k závěru, že za nimi stojí vyčlenění pracovníci VKR , generálního štábu ministerstva národní obrany, a patrně i vysocí funkcionáři KSČ. Rovněž tak vyšetřování odhalilo souvislosti s trojnásobnou vraždou. Proč je celá záležitost až do současnosti kryta se zeptejte třeba agenta "Růžičky" který na toto téma odmítl (ze strachu?) vypovídat.

 

[4] Občan X 01.01.2019 19:21
No když teda ÚDV dospěl k takovým závěrům ohledně výbuchů, proč nebylo vzneseno žádné obvinění? Na tyto trestné činy se vztahuje vyjímka z promlčení. Nicméně z poslední reportéže vyplívá, že současná ředitelka ÚDV plk. Michálková je stále přesvědčena, že vraždy spáchali příslušníci OSH.

 

[5] Stalker 01.01.2019 21:35
Tuto otázku byste musel položit patřičným státním zástupcům. Co se názoru paní ředitelky týče, asi k němu má nějaký důvod. Osobně nesdílím názor, že třem chlapům z ničehož nic uprostřed odpoledne přeskočí a začnou vraždit po lese náhodně vybrané lidi.

 

[6] Prokazka 02.01.2019 22:44
Musíme si přiznat, že obě varianty jak od furtáků, tak slimácké zabijácké bandy jsou možné. Je možné, že byl furták vrah dokonce jediný, pod pistoli či sapíkem je ty dva postupně donutil se svázat, pak se "věnoval" Lence a odvedl si jí bokem. Nakonec celkem logicky neměl jako jedinec a k tomu v takovém terénu odtáhnout těla někde kde by se dala dobře hluboko zahrabat. Ake podobně to mohli provést ti slimáčtí zabijáci. Když nad tím znovu a znovu uvažuju pod různými úhly, tak zatažení Lenky do té těsné skalní průrvy, svědší spíše o akci furtáka jako jedince než slimácké bandy zabijáků. Ti by si Lenku podali "na place", kdy by jí jeden držel pusu atd. a druhý...to že Lenka byla zneužita v té těsné průrvě vypovídá, spíše o tom, že vrah byl snad jeden a nechtěl aby byla případně Lenka slyšet, což ty skalní stěny ze tří stran mohly případně hodně utlumit.

 

[7] Prokazka 02.01.2019 22:55
Hodně mě to trápí, co se tam stalo, nedá mi to doslova až spát. Bohužel, vraždy často nejdou vyřešit prostou logikou, vstupují do nich proměnné -emoce, zkraty a pudovost v touze po krvi. Ale pochybuju, že do té průrvy Lenka sama utekla, myslím že to tam znala, nebyli tam poprvé a navíc i kdyby neznala, tak když by utíkala tam, tak měla důvod a nakonec by skočila dolů, cca 5 metrů dolů....jen aby unikla!

 

[8] Prokazka 03.01.2019 16:31
Nu a proč se ani po Hadráku 1989 nic, neic nevyšetřilo? Nebyl absolutně opravdový zájem, navíc "nový" režim byl a je jen převlečený starý. Nový režim převzal plnou kontinuitu po starém. Podívejte se kdo, kdo "privatizoval" v rámci všech těch šmejdských kol malé i velké privatizace, rozuměj rozkradení národního bohatství. Kromě V. Komárka, se u Koryt vystřídal celý Prognostický Ústav AV, dokonce se otevřeně uvažuje, že dalším presidentem bude znovu Tuneldědek Klaus či jeho populistrický náci synáček. Podívejte se kdo je premiér, kdo prezident, na Rittiga, soudruha Kariéristu tč. presidenta HK Dlouhého atd. atd. Jak se mohly vyšetřit tři vraždy, když stovky, tisíce dalších zmizení lidí po roce 1989 se uzavřely.

 

[9] Satrapa 08.01.2019 15:28
Tak trochu popouštím uzdu své fantazie a z nastudovaných podkladů si představuji celý příběh.
Trojice se odpoledne objevuje na Pravčické bráně. Po chvilce se po konfrontaci s pokladním odebírá zpět přes zábradlí do nitra lesa. Dostává se na pěšinu směr Mezní Louka a na vyhlédnutém místě (možná tam spali už noc předtím) se chystají utábořit. Netuší, že mezitím hlídka na hranici pár stovek metrů od nich již má o nich informace. Lenka zůstane v táboře sama, jako ženská vaří večeři a kluci chystají ležení na večer. Vtom se mezi skalami objeví dva pohraničníci. Zažili jste to někdy? Kousek od hranice, oheň hoří v zakázané oblasti, tábořit se zde nesmí, logicky se všichni rozprchnou. Kluci spolu, byli přeci jen dále od ohně, Lenka do štěrbiny.....

 

[10] Prokazka 08.01.2019 17:11
Logické na tom není nic, Lenka by se v případě překvapení těmi vrahy držela s kluky a ne že by se oddělila sama, a pak ještě běžela do šterbiny, kde věděla že prakticky nemá únik, mimo skok cca 5M dolů na svah skály. Trvám na tom,že Lenka byla oddělena úmyslně až vrahem-y. vrah-ové nebyly exihibicionisté, aby Lenku zneužili před kluky.

 

[11] Miranda 08.01.2019 20:29
Satrapa-zažila jsem to téměř na den rok před touto smutnou událostí(tj. v červnu 1986)cca 5km od místa vraždy. Jenom to bylo brzy ráno a já byla ještě ve spacáku.Přišlo jich asi 5 nebo 4,to si přesně nepamatuju,ale vím,že sebou určitě měli psa.Dělali dost velký hluk,takže jsem se probudila ještě před jejich příchodem. Tušila jsem,že to asi nebude přátelská návštěva,ale tak nějak jsem doufala,že jdou jenom náhodou okolo a místu,kde jsem spala se vyhnou.Takže jsem zaujala strategii srnčího nebo jeleního mláděte,které se v případě nebezpečí přitiskne k zemi a je úplně tiše a nikdo si ho nevšimne. Samozřejmě to nefungovalo. Je fakt,že jako první mě také napadlo vylézt ze spacáku a urychleně zmizet. Ale rychle jsem to zavrhla.Nestihla bych zabalit věci,které by tam zůstaly a útěk by jim signalizoval,že mám špatné svědomí. Rozhodně jsem se nebála o život,ale tušila jsem,že z toho budou nepříjemnosti. Když přišli,už jsem vůbec neměla touhu utíkat,protože to jsem se opravdu bála případné střelby do zad.
Myslím,že trojice se s hlídačem na Pr.bráně nehádala,ale zábradlí přelezli hned po příchodu,přišli tam zeshora po staré cestě kopírující hranici. Jinudy než přes zábradlí se v tomto případě jít nedá. Nasvědčuje tomu prohlášení jednoho jejich kamaráda,že hledali,,alchymistické značky"(tzv. vlašská znamení). Ta se nacházejí na Tetřevích stěnách mezi Stříbrnými stěnami a Pravčickou bránou.

 

[12] Satrapa 08.01.2019 20:43
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[13] Satrapa 08.01.2019 20:47
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[14] Občan X 09.01.2019 17:27
Jsem téhož názoru. Teroristické komando plížící se Hřenskými soutěskami a vraždící trampy je jen pouhá, ničím nepodložená spekulace s cílem zvýšit sledovanost. Takhle se případ jen ještě více zamlží. Domnívám se, že jediný kdo by mohl ještě celou věc objasnit je soudruh kapitán Křížek, poslední žíjící člen té prokleté hlídky.Jemu se to odvádění pozornosti směrem k vraždící teroristické bandě myslím náramně hodí.

 

[15] Prokazka 09.01.2019 18:56
Samozřejmě je možné obojí. Ale k přechodu hranic byla pašerácká stezka u Hřenska využívána v historii trvale, takže jistě ji mohlo využít jakékoliv komando či skupina lidí, která nechtěla být viděna v os. autě či vlaku, lodi ČSPLO. Někdo chtěl aby o komandu vědělo co nejméně lidí a prošlo hranice v utajení, bez upozeornění bezp. aparátu NDR. V Berlíně pak prošli na zfalšované doklady do západního Berlína a letadlem frrr. Vysvětle mi, proč, proč tedy by místní zabijácké komando furtáku ostrahy hranic po vraždách těch tří, těla neshodila dolů pod skalní věže, směrem do toho smrkového lesa, kde skály kolem stezky končí a kde těla hluboko, hluboko nezakopala....už by nejen těla, ale kosti nikdo nenašel. A kde není tělo, není vražda.....Lebky znovu opakuji, snesl ke stezce turista, který nechtěl nález hlásit osobně, aby nebyl obtěžován Orgány.

 

[16] Satrapa 09.01.2019 19:23
Myslí se tím to, že pašerácká stezka do NDR je ta cesta na sever odbočující z červené od místa vraždy vzdálena minimálně půl kilometr? Představa, že Lenka vaří v táboře a kluci jdou na průzkum blízkého okolí a půl kiláku od tábora spatří vpodvečer do NDR mířící komando, které chce odstranit svědky...
Nezapomeňme na to, že ÚDV byl přeci přeci oddebráním případu již velmi blízko pachateli (kruh nepřímých důkazů se uzavíral), takže to patrně nebyl nikdo neznámý, ale vyšetřovatelům známá postava. Nedostatečný úklid bych si vysvětlil tím, že předem nepřipravená akce úklid potřeboval, ale již byla tma, do toho nervy jistě hodně vykolejených vrahů. Nikde není psáno, že ty kluky tam nenechali jsem svázané a oni zemřeli až po několika hodinách, zatímco vrazi už z místa činu prchli....

 

[17] Prokazka 09.01.2019 22:03
Jenže "uklízecí" četa se mohla v klidu vrátít další den, dny a třeba brzo ráno celkem v klidu, kdy jeden hlídal, mohli tři těla zakopat hluboko, hluboko...Vžijte se do té hrůzy, kdy utíkali dny, týdny, měsíce a domělí vrazi z místních furtáků strážců Tábora socialismu, by žili v čekání, kdy ostatky těl někdo objeví...zkuste se do toho vžít, zda by jste relativně v klidu spali, byli schopni usnout s vědomím, že už zítra nebo dnes večer ostatky ojeví nějaký tusista nebo čundrák...

 

[18] Stalker 09.01.2019 22:27
Myslím, že bychom si měli nejdříve ujasnit základní fakta. To jest ztotožnit místa argumentovaná v diskuzi s mapou. Ujasnit si, kde byly nalezeny kostry, kde ostatky dívky, kde tábořili, kde dívka vařila, kde byla kytara, kde spacák... Je toho spousta. Bez toho jsou to jen bohapusté spekulace.

Pardon, ještě odkaz na větší zobrazení mapy: http://www.alef-investigation.cz/mnews/data/files/images/mapa.jpg

 

[19] Občan X 10.01.2019 09:04
A legenda k mapě?

 

[20] Stalker 10.01.2019 20:01
Legendu tu má každý svou...

 

[21] Občan X 10.01.2019 20:49
Vtipné.

 

[22] Prokazka 10.01.2019 21:00
Tábořili nahoře u toho skalního okna, co je hned ta skalní průrva co ležela Lenka. Tam se také chystali spát. Je to ostatně jediné rovné místo v okolí desítek metrů.

 

[23] Občan X 10.01.2019 23:47
Já jsem tam nebyl, ale ta čísla v kroužkách něco označují, takže to jsem měl na mysli.

 

[24] Prokazka 11.01.2019 15:29
Jednička je jednoznačně místo nálezu koterních ostatků dvou trempů, zcela jednoznačně je to první ostroh nad stezkou a nad schody. 2 a 9 můžou být místa nálezů věcí trempů, vrah-zi je shodili z ostrhu dolů a dále. Místo kde ležela Lenka není na mapě zřejmé a vypadá nepřesně zakreslené, pokud je to pětka. Trojka bude místo nálezu lebek kousek u stezky. Vše samozřejmě čísla v koužcích. Bohužel na vysvětlení konání a pohybu vrahů ani pohybu tří mrtvých nelze plně uplatnit logiku, z důvodu šoku jak těch tří trempů, tak i vraha či vrahů. Proto jsou stále možné obě varianty toho kdo vraždil. Místní úderná zabijácká skupina furtáků pohraničníků či dokonce jednoho furtáka s největší pravděpodobností v panice těla ledabyle zakryla větví a Lenku lehce, lehce zaházela převážně letitou směsí spadaného borovicového jehličí, listí a křemičitého písku. Další dny těla nezahrabal-i někde pod skalami hluboko z důvodu nechuti vidět mrtvoly či nebezpečí být viděni náhodným svědkem, což by ale zase svědčilo, že vraždy spáchal jediný pohraničník a pak další dny měl logicky obavu těla zahrabat níže, protože neměl kdo hlídat "čistý" vzduch.

 

[25] Miranda 11.01.2019 18:37
Myslím,že trojice oblast příliš neznala,možná tu byli poprvé.Jsou tu i další převisy dále od značené cesty. Zřejmě předpokládali,že večer už nikdo chodit nebude a ráno brzy vstanou a půjdou na Mezní louku na autobus. Pohybovali se v Českosasu už několik dní(byli třeba na Vlčí hoře daleko od PR.brány).

 

[26] Stalker 12.01.2019 08:32
Kudy asi vedla pašerácká stezka? Co vím, tak se do NDR chodilo jinudy, a ne bezprostředně okolo těchto míst.

 

[27] Stalker 12.01.2019 08:37
=> Občan X Vtipné to není, problém je, že místa skutečných nálezů nekorespondují s místy uvedenými ve vyš. spisech. Viz. nález a stav lebek a dalších věcí... Proto se ptám.

 

[28] Satrapa 12.01.2019 09:38
Zřejmé je, že pro vyprátrání skutečného stavu je potřeba mít k dispozici některou ze tří těchto věcí:

A: Motiv - je nejasný, dohadujeme se, existuje více možností

B: Znalost příčiny smrti - taktéž nejasné. Zastřelení? - chybí kulky, nelze použít balistiku. Uškrcení - velmi pravděpodobné u Lenky (dle slov matky šátek na krku mrtvoly). Pád z výšky - těžko, byly by asi zlomeniny

C: Svědectví - musel by promluvit žijící účastník

Pokud neexistuje jedna z těchto možností, budou to jen nepřímé důkazy, dohady.

Zajímavý je též fotoaparát. Pokud jeden chyběl a z druhého byly předány fotografie z předchozích dní a negativ zničen, tak proč? Fotili i na Pravčické bráně a někdo nechtěl, aby se tam na vlastní pátralo? Vyfotili něco u hranic, když hledali ty alchymistické značky, co by mohlo vést k pachateli? Otazníky, otazníky....

 

[29] Občan X 12.01.2019 15:43
Ještě bych doplnil za C. Problém byl i v tom, že ze zajištěných stop na místě činu, se nedala odvodit pravděpodobná souslednost vražedných událostí které zapříčinily smrt těchto tří mladých trampů.

 

[30] Stalker 12.01.2019 15:59
Protože byla vražda objevena až za dva měsíce a mezi tím se na místě motala spousta lidí, manipulovala s věcmi zavražděných a tak podobně.

 

[31] Prokazka 12.01.2019 21:48
Opravdu se zdá nejpravděpodobnější akce jednoho maniaka z řad furtáků pohraničníků. Jednoznačně tomu napovídá oddělení kluků a svázání min. jenoho z nich a pak také nedbalé rychlé uklizení a zamaskování těl tří zavražděných. Pokud by vrahů bylo více nebo spolupachatelů, těla by zcela jistě zakopali hluboko níže pod skálami, je to opravdu kousíček desítky metrů do hluboké půdy. Teroristická zabijácká banda by ty tři s největší pravděpodobností zlikvidovala bez svazování a hlavně by jejich pomocníci soudruzi od kontrášů či StB po sobě dokonale uklidili. Myslím, že klíčovou stopou je právě neuklizení těl, neb vrah na to neměl čas ani síly. Pro později narozené, opravdu se v té době v ČSSR neválela běžně zamordovaná těla či kosti lidí zlikvidovaných tajnými službami nebo furtáky z "čáry" atd.

 

[32] Miranda 14.01.2019 20:01
Myslím,že jeden by nezvládl všechny tři. Tenkrát se mezi lidmi říkalo,že byli zabiti ve spacáku,ve spánku,ož by bylo pro vraha nejjednodušší,ale tak to asi nebylo. Podle mě byla spouštěčem roztržka mezi trojicí a pachateli(vrahy). Ale ani to není dostatečný motiv pro vraždu. Nemyslím si,že Lenka byla znásilněna i když musela zažívat nemenší hrůzu,když poznala,že jí jde o život.

 

[33] Občan X 14.01.2019 21:25
Tys tam u toho snad byla?

 

[34] Satrapa 15.01.2019 06:52
Tipoval bych, že ve spacáku ne, protože proč by potom byli kluci svázaní dost daleko od místa spaní.
Vyhrocená roztržka je dle mě nejvíc logická. Navíc jeden chlap by těžko dokázal zlikvidovat tři lidi v těch výsledcích, jak je známe.

Mimochodem - jméno onoho vůdce skupiny tady prozradit můžeme? Tušení bych měl, jen ho sem nechci psát bez svolení ostatních.

 

[35] Občan X 15.01.2019 09:29
Tak sem s tím jménem. Jestli myslíme oba stejnou osobu.

 

[36] Satrapa 15.01.2019 09:40
Ladislav Fišer?

 

[37] Občan X 15.01.2019 09:42
Ladislav ano, Fišer nikoliv.

 

[38] Satrapa 15.01.2019 10:18
Tak nic, musím své detektivní dovednosti vylepšit.....

 

[39] Občan X 15.01.2019 10:36
Ty jsi z Hřenska?

 

[40] Satrapa 15.01.2019 12:19
Nene, nejsem.

 

[41] Občan 15.01.2019 17:03
Jenom mě trochu překvapilo, pokud tedy mám správné informace,že jediný kdo z té podezřelé trojice "pohraničníků" nebyl evidován jako spolupracovník StB byl Stanislav Křížek. Ten taky jako jediný není po smrti.

 

[42] Prokazka 15.01.2019 20:19
Já bych StB zas tak nedémonizoval...CIA a KGB si můžou podat ruce v míře špinavostí a vražd se vyrovnají. StB byla slabý odvar obou, většinou, tedy většinou... Jeden furták pohraničník s pistolí, ty tři mohl krásně zpacifikoval, přikázat jednomu aby toho druhého svázal, pak Lenka svázala prvního a na Lenku už stačil sám vrah. Ale samozřejmě to mohlo být i jinak, se dvěma či třema vrahy. Vraždy obecně nebývají moc logické, neb nejen oběti jsou ve stresu a šoku...ale i vrazi. A tato trojnásobná vražda také není vykonaná s chladnou hlavou, to by vrah-zi, těla zakopali, aby nezůstala hlavní stopa, nejsou těla, není vražda. Nějak mě ale furt neštimuje, že by furtáci pohraničníci těla nezakopali další dny, když už měli chladné hlavy a prostor mohly prakticky uzavřít, tím že by dva hlídali a třetí kopal.

 

[43] Satrapa 16.01.2019 09:53
Prohlédl jsem video z místa činu a napadla mě myšlenka. Nemohl přijít útok právě zespoda od skalního okna? Pokud tam se nacházeli kluci a Lenka byla dále, její útěk do štěrbiny dále od okna by tak nebyl najednou nelogický, ne?

 

[44] Miranda 16.01.2019 20:32
Podle mě šli kluci na dřevo a pachatelé přišli spíše od Gabrieliny stezky. Lenka utekla do štěrbiny asi v panice,možná si myslela,že se tamtudy dostane nahoru na skály. Od člověka,kterému jde o život opravdu nemůžeme očekávat nějaké logické uvažování,pokud to není profík.Podle mě se navzájem nesvazovali,ani z donucení. I kdyby byli v šoku,tak by tutově odmítli svázat kamaráda. Ale právě tahle věc mohla vrahy vyprovokovat.

 

[45] Stalker 16.01.2019 21:52
=> Občan X (41) V tomto směru máte informace nepřesné. => Satrapa (43) skalní okno není dole. Naopak, je k němu strmý výstup.Útok přišel patrně ze dvou směrů, od Fučíkovy stezky a od té pašerácké. Proto utekli kluci na skalní ostroh a Lenka do té soutěsky. Jak píše Miranda, totální panika.
=> ostatní: Dost se to podobá zániku Dyatlovovy výpravy. Je večer turisté se ukládají ke spánku (rozestlané spacáky) zouvají si boty, (někteří měli zašněrovanou jen jednu, jiní ani to ne) a přichází útok. Proč se stále diskutuje o možném sex. zneužití Lenky nechápu. Z fotodokumentace je jisté, že kosterní nález byl zcela oblečený.

 

[46] Občan X 16.01.2019 22:29
=> Stalker (45). Můžu se zeptat v čem konkrétně nepřesné?

 

[47] Občan X 16.01.2019 22:39
=> Stalker (45) Kostra Lenky Vítové se údajně našla vysvlečená, oblečení vedle ní leželo na hromádce a bylo podivně hnědé, asi jako když něco polijete kyselinou.

 

[48] Prokazka 16.01.2019 23:12
Mám informace že ti tři mrtví tam nebyli poprvé, takže to znali. Dále, rozhodně neutekli na místa kde poté leželi jejich kosti. Rozhodně by se Lenka sama neodělil od kluků, zcela určitě by prachla s nimi. Ti tři byly rozděleni vrahy násilím, či pod pohrůžkou zbraně atd. Kluci by na strmý a vysoký ostroh sami neutíkali, byli tam prostě nahnáni a izolování, uloženi k zadušení, udušení, uškrcení či podříznutí. Snad jeden druhého museli i svázat, určitě alespon ruce, pak už vrah či vrazi měli lehkou práci. Je pravda, že vrah mohl být v tu chvíli doslova smyslů zbavený, nepříčetný a pak mu mohlo být jednojak těla zamaskuje a další dny spoléhal na rychlost přírody a že s kostí už nikdo nempozná příčinu smrti. Celé je to rovnice s mnoha neznámými.

 

[49] Stalker 17.01.2019 19:50
=> Občan X Šaty srovnané do komínku, ničím a nikým nepodložená teorie jistého pana S. Skutečnost byla taková, že v soutěsce byla viditelná pouze v zemi zapíchnutá lýtková kost s botou. Po té byla exhumována kompletně oblečená kostra s menstruační vložkou ve spodním prádle. Je nutné to ještě dál rozvádět?

 

[50] Občan X 17.01.2019 21:51
=> Stalker (49) Dobře, jestli je to ve spisu, tak to tak asi bude. Budu si ho muset přečíst. Nicméně, pana S. se na to taky příležitostně zeptám, jak k tomu došel. A ještě k těm spolupracovníkům Stb. V čem byli podle tebe, ty moje informace, o spolupráci nám již všem dobře známé trojice "pohraničníků s StB nepřesné?

 

[51] Stalker 18.01.2019 19:40
=> Občan X: S panem S. je to ztráta času. Četl jsem jeho čtyřstránkový elaborát na toto téma, který neobsahoval jediný ověřitelný fakt. Co se spolupracovníků a pracovníků týče, jděte na VYHLEDÁVÁNÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK a zadejte datum narození vámi lustrované osoby...

Jejda, až teď koukám do logu a vidím, že není Občan X jako Občan. Takže se omlouvám za nedorozumění.

 

[52] Občan X 18.01.2019 20:00
=> Stalker. Není proč, já jsem na to X zapomněl. A co se týká toho vyhledávání, Křížek je sice dohledatelný mezi příslušníky bezpečnostních složek stejně tak jako Jaroslav T. a Ladislav F.,ale na rozdíl od nich už není dohledatelný jako spolupracovník StB.

 

[53] Stalker 18.01.2019 20:28
Zajímavé je, že ve svazcích jsou uvedeni titíž lidé s různými daty narození takže, kdo ví... Osobně tomu ale nepřikládám váhu.

 

[54] Prokazka 18.01.2019 20:57
Jelikož se pohybuji v oboru, tak vám tady můžu rovnou napsat, to že Lenka byla případně oblečená ve chvíli smrti nic moc nevypovídá o tom, že nebyla sex. zneužita. Nikoliv bezvýznamná část mužů bud sebe sama uspokojuje různými technikami "nedostatku vzduchu" (asfyxofilie) nebo se uspokojí tím, že jinému tento "nedostatek vzduchu" provádí či jednorázově a fatálně provede....

 

[55] Občan X 18.01.2019 22:10
A ty dáváš přednost čemu Prokázko?:-)

 

[56] Občan X 19.01.2019 16:12
=> Stalker Vyšetřovací spis z prvního šetření případu z let 80. je možno si prohlédnout v Achivu bezpečnostních složek, dobrá, ale tam se už asi nic nového nedozvíme. Mnohem zajímavější by bylo si pročíst spis z let 90. kdy případ šetřilo ÚDV. Tam bychom se mohli dozvědet konkrétní důvody, proč se vyšetřovatelům ÚDV zdála podezřelá ona trojice příslušníků OSH Hřensko. Nahlížení do spisů v tomto případě není umožněno badatelům, ale rodičům obětí ano. Nebylo by možno z tohoto důvodu požádat o spolupráci paní Havlovou nebo někoho jiného z rodičů obětí, pokud jsou ještě naživu?

 

[57] Stalker 19.01.2019 21:15
Já jsem ty spisy četl. Vrah / vrazi tam označeni nejsou. Jen lidé, kteří by jimi mohli být víc než jiní... Kupříkladu pan Stanislav K. tam není ( pokud vím) zmiňován ani jedinkrát.

 

[58] Občan X 19.01.2019 22:14
To tak už bývá. Jako vraha můžeme označit někoho až na základě pravomocného rozsudku.

 

[59] Občan X 19.01.2019 22:25
=> Stalker A ti lidé kteří by jimi mohli být jsou mimochodem kdo?

 

[60] Zajda 28.01.2019 13:38
Nechtěl jsem vám vstupovat do debaty, ale k tomuto příběhu jsem se dostal teprve detailněji po přečtení knihy Jaroslava V. Mareše Největší záhady kriminalistiky. Věděl jsem sice, že před časem něco podobného proběhlo v televizi, ale média mne většinou pro svoji bulvárnost a snahu objevit něco „nového“ nechávají úplně klidným. Ale k věci. Jednou v průběhu jara 1980 nebo 1981 jsme byli s partou kamarádů na „puťáku“ právě v této oblasti. Asi spíš ze zvědavosti a z touhy po zakázaném, než že bychom takové toulky pořádali každý měsíc. Někdo z kamarádů totiž přinesl informaci o tom, že v této oblasti často hlídkuje PS ( nebo spíš by se asi slušelo napsat nějaká ozbrojená složka) a že je to asi dobrodružné či co. Vycházeli jsme z Jetřichovic, a to téměř určitě severním směrem ( kamarád totiž experimentoval s kompasem, což byla pro něj jako pro medika, věc téměř nepochopitelná) . Ještě během dopoledne jsme otočili na západ a došli ke státní hranici s NDR. Měli jsme s sebou mapy-speciálky, které jsme kdysi jako studenti na brigádě ukradli v kartografii na Letné v Praze, a to jen proto, že byly označeny jako „Jen pro služební účely“ nebo tak nějak. Ještě vím, že jsme se pozastavovali nad absencí některých (vesměs lesních) cest, které existovaly, ale značeny tam nebyly. Když jsme se pohybovali přibližně v oblasti Oltářního kamene, tak nás u potůčku chytila tříčlenná hlídka. Po tradičním legitimování nás vyzvali, ať jdeme před nimi směrem, kterým nám ukážou. Mapu naštěstí neviděli, ale kamarádovi zabavili lovecký nůž, který si přivezl nedlouho před tím z Rumunska. Asi po půl hodině jsme došli k silnici, po které nás poslali do Hřenska s tím, ať koukáme rychle odjet domů. Zajímavé ale bylo, že ze 3 členů s námi na silnici došel jen jeden, evidentně hodnostně nejvyšší, zcela určitě to byla hodnost poručíka. Jako zbraň měl samopal se sklopnou pažbou, myslel jsem, že škorpion ( tedy vz. 61), když jsem ale o pár let později navštěvoval v rámci VŠ vojenskou katedru, škorpiony se mi zdály být trochu jiné ( měly jinou opěrku a zdály se být kratší). Ale možná je to jen domněnka. A ještě jedna věc: ten důstojník byl určitě menší postavy, protože jsem na něj koukal směrem dolů. Měřím 185 cm, takže mohl mít pod 170cm. Podle pozdějších zkušeností to mohl být průzkumák, tankán nebo paragán nebo nějaký jiný speciál, pokrývku hlavy si nepamatuju. A taky vím, že mne dlouho vrtalo hlavou, proč je na hlídce důstojník. Za celou dobu své prezenční služby u ČSLA jsem se s tím nesetkal. A to je vše, na co si ještě dokážu vzpomenout. Omlouvám se, možná to sem nepatří, ale třeba to může být další kolečko, které do soustrojí může zapadnout.

 

[61] Stalker 28.01.2019 22:08
=> Zajda Je divný, že tam patroloval voják. Hranici hlídalo tuším vnitro, navíc voják nemá v civilním sektoru žádnou pravomoc, i když tenkrát... Vzhledem k šarži to vypadá, že tam probíhal nějaký výcvik.

 

[62] Zajda 28.01.2019 23:34
Péesáci patřili určitě pod vojska Ministerstva vnitra, měli tuším tenkrát zelené čepice, ale jinak byli na 5m k nerozeznání od jiných vojáků, s výjimkou psí hlavy v zeleném poli na obou stranách límce. Na nějaké cvičení to nevypadalo, nikoho jiného jsme za celou cestu neviděli. Tu hodnost jsem uváděl spíš proto, že ten dotyčný mohl být v době těch vražd v hodnosti cca kapitána, možná majora, tedy pokud si někde na lidech nevystřílel hodnost vyšší: to se povyšovalo jako o závod

 

[63] Satrapa 29.01.2019 07:28
Taky jsem se začal zajímat po přečtení knížky J. Mareše.

Jedna zajímavost mě napadla včera.
Křížek byl také velitel hasičů. Naši tři si zrovna vařili večeři. Vyhrocená konfrontace tak má další rovinu, nemyslíte?

https://decinsky.denik.cz/pozary/jen-nekolik-stovek-metru-od-pravcicke-hori-na-miste-je-vrtulnik-20180717.html

 

[64] Stalker 29.01.2019 13:15
=> Zajda Tuto část hranice hlídala Ostraha státní hranice, nikoliv Pohraniční stráž. Oboje sice asi patřilo pod MV., otázkou je jaké nosili uniformy. Zelenou placatku asi ne. Takováhle sestava připomíná vojenskou lítačku kdesi ve městě. =>Satrapa Otázkou je, zda byl hasič i tenkrát. Oheň v lese by ho ale popudit mohl, to je fakt. Což mě napadá, kdo asi uhasil po těch třech ten oheň. Nikde žádná zmínka o ohni nebyla, jen o jídle v kotlíku.

 

[65] Zajda 29.01.2019 14:02
=> Stalker Nejsem si jist, ale myslím, že to není tak úplně pravda: ostraha státních hranic byl systém, ale vykonávali ji jednotky Pohraniční stráže. Samozřejmě na Východním Slovensku lidé průměrně spolehliví a jen proto, aby byli co nejdál od domova, zato na západní hranici se do ostré služby dostali jen ti nejprokádrovanější. A když náhodou prošel i někdo bez kádrového profilu, třeba při nutném doplnění stavů, tak byl většinou nasazován jen s těmi nejspolehlivějšími.

 

[66] Zajda 29.01.2019 14:28
=> Satrapa Nemyslím si, že by kohokoliv v té době popudil oheň tak, že by kvůli tomu vraždil. Možná se mi to zdá, ale poslední dobou jsou lidé v lese mnohem neukázněnější. Stalo se nám tehdy snad 2x za 15 let, že nás někdo napomenul, že si děláme táborák v lese, a nikdy z toho nic nebylo. A že by potom celá akce krytí byla jen kvůli tomu, aby neshodili někoho z hasičů (tedy přesněji v té době požárníků) se mi zdá trochu moc, byť byl ještě angažován u PS a VB. Kdyby chtěli, udělají z toho konspirační schůzku s agentem cizí velmoci a zastřelej je "na útěku" nebo se ztratí úplně.
=> Stalker Oheň nehasil nikdo, protože byly 2 možnosti: cca za 2 hodiny dohoří a do rána vychladne nebo ho vítr rozfouká, chytne to okolo, pak by našli 3 zuhelnatělé nebo minimálně hodně popálené mrtvoly a vydali by zprávu, že uhořeli, když to okolo nich chytlo. Asi určitě by došlo i na pitvu, pak je otázkou, zda-li by do toho protokolu dali někomu nahlédnout. Z rodiny znám případ, že se toho příbuzní domáhali 20 let, až do své smrti. A nedočkali se. Ostatky v takovém stavu se neukazují, takže by ani příbuzní neměli možnost pojmout nějaké podezření.

 

[67] Občan X 29.01.2019 15:01
Pohraniční stráž(PS) střežila v té době vojenským způsobem pouze hranice ze Západním Německem a Rakouskem. Na státních hranicích ze socialistickými státy působila ozbrojená složka Ochrana státní hranice (OSH) která personálně spadala pod SNB. Od příslušníků VB se jejich uniformy lišily např. zelenými brigadýrkami a zelenými výložkami. Služba tam samosebou probíhala v mnohem méně přísnějším režimu dohledu, na rozdíl od hranic s kapitalistickými státy.

 

[68] Zajda 29.01.2019 15:09
=> Tak zpět, omlouvám se, ověřil jsem to Vojenském historickém ústavu: OSH skutečně existovala původně jako systém. Později se v některých oblastech vyčlenily jednotky speciální OSH PS, ale dnes už nikdo neví proč, domnívají se, že to bylo kvůli tomu, že vnitro postupně chtělo všechny tyto jednotky zprofesionalizovat, tedy vlastně zvýšit jejich prokádrovanost, což u vojáků základní služby u PS občas drhlo. Co se stejnokrojů týká, chodili oblečeni v čemkoliv, protože OSH PS i PS byly složky MV s jednotným velením na celém úseku státní hranice. Takže se mohlo vyskytnout i označení VB na pásce rukávu, PS VB apod. A dodnes se prý moc neví, jestli PS VB v tomto případě byl Pomocník stráže VB nebo Pohraniční stráž VB. Je pravda, že v té době stačila jakákoliv uniforma a ruka na samopalu a člověk byl celkem krotkej...

 

[69] Občan X 29.01.2019 15:20
U těhle složek probíhali časté reorganisace takže neznám celou historii. To co jsem psal se týká konce osmdesátých let. A co se týká zkratky PS VB to znamenalo Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti. Ty žádné uniformy neměli, jen žlutou pásku s nápisem PS VB. Členy se mohli stát uvědomnělí občané s kladným vztahem k socialistickému zřízení.

 

[70] Občan X 29.01.2019 15:36
=> Satrapa Jak jsi psal, ohledně toho Křížka že se mu jako hasiči třeba nemuselo líbit rozdělávání ohně v těch místech. Zajímavá nyšlenka, ale bohužel tě zklamu, protože soudruh Křížek měl ten den údajně dovolenou, takže ve službě nebyl. Nebo snad ano ???

 

[71] Zajda 29.01.2019 16:30
=> Občan X Možné je úplně všechno! :-) Soudruh Křížek ale 30 let poté určitě přesně ví, že byl na dovolené nebo mimo.. Takže to spíš vypadá na to, že nám neříká úplnou pravdu...

 

[72] Stalker 29.01.2019 20:59
Jediná šance, aby se ještě něco někam pohlo je najít další kosti. Což není úplně jednoduché.

 

[73] Zajda 29.01.2019 21:11
Vzhledem k rozlehlosti a členitosti území a časovém odstupu je to téměř neřešitelné, s výjimkou toho, že se objeví někde nějakou náhodou, což zřejmě skoro 30 let nenastalo. Navíc, pokud se něco tutlalo, a to pravděpodobně ano, tak se taky uklízelo...

 

[74] Miranda 29.01.2019 21:25
Na mě přišli ráno a našli už vyhaslé ohniště a u něj v ešusu uvařený čaj. Tak hned spustili bandurskou,že jsem večer dělala oheň a že je to zakázáno. Tak jsem kontrovala,že kouření je v lese taky zakázáno a že by měli asi típnout ty cigára.Samozřejmě jsem hned byla špatná. Ale rozhodně nevypadali,že by mě chtěli oddělat.Jestli to byli vojáci nebo policajti,to přesně nevím,všichni byli zelení.Rozhodně měli zbraně a psa a taky byl s nimi hajnej,ten jim možná dělal průvodce,oni prý se paradoxně ve skalách moc nevyznali,běžný tramp,který tam pravidelně jezdil to tam znal mnohem lépe.Zajímavé je,že poblíž těch vlašských zamení je na skále rytina -znak OHS,,psohlavec",dříve mylně považovaná za skautskou.

 

[75] Zajda 30.01.2019 10:56
=> Miranda To mohu potvrdit, nám se to stalo cca v roce 1976 v oblasti tehdy ještě nedostavěné Římovské přehrady, odhadem 25km od hranice s Rakouskem. Téměř stejný scénář jen s tím rozdílem, že jsme oheň ještě ani nepřipravili, tak nám aspoň vynadali za ten, který udělal někdo jiný. 2 byli z PS, s sebou psa a hajnýho, všichni cigarety v rukách. Je ale pravda, že to bylo tak ve třetím sledu ostrahy hranic, takže relativně klídek. Chvilku pyskovali, chtěli občanky, a pak odešli a koukali se na nás z protějšího kopce dalekohledem...Na střílečku to taky nevypadalo.

 

[76] Prokazka 02.02.2019 10:02
K tomu "dokonalému" prokádrování tzv. PSáků (zákaladáků na 2 roky vojny) Kádrování se týkalo zejména a většinou jen toho, aby dotyčný neměl v rodině emigranta, velkofabriqanta. PS základáci nebyli až navyjímky členové KSČ, max. svazáci. Za desítky let existence PS a železné opony stovky, stovky PSáků prachli za "čáru", tj. "za kopečky". Tisíce PSáků zahynuli při nehodách se zbraněmi, dopravních či sebevraždou nebo vraždou kolegou. Šikanozní štáry SNB, VB a PS VB probíhali i v 80. letech ve vnitrozemí, zejména na náctileté "čundráky" co tábořili mimo kempy, některé štáry uvedených Orgánů byly dosti ostré s vydrážděnými služebními vlčáky a pozdě v noci pro zvýšení ostrašujícího efektu. Přikláním se k tomu, že ti tři čundráci byli také překvapeni za tmy, což odpovídá nebalému zamaskování jejich těl, kde pouze Lenka nebyla jen zahozena větví, protože by pak hrozilo rychlejší nalezení jejího těla náhodným návštěvníkem této skalní průrvy.

 

[77] Zajda 03.02.2019 16:09
=> Prokazka Asi bych byl opatrnější s těmi tisíci mrtvých PSáků, když mezi lety 1964 a 1989 zemřelo cca 3800 vojáků, myšleno tím všech druhů vojsk, včetně PS. Asi je to reálný počet, protože i před rokem 1989 v době mé prezenční služby u vojska jich přiznávali cca 180 ročně. Většina z nich byly sebevraždy, neodborná manipulace se zbraní, dopravní nehody a vraždy. A co se kádrování týká, vesměs se hledali lidé s kvalitním kádrovým původem, aby se omezila právě ta možnost, že by utekli na západ. Jen z mého okolí z 8 lidí, kteří odcházeli k PS, bylo 7 s dělnickým původem a k tomu byli rodiče v KSČ a někteří z nich i třeba uličními důvěrníky KSČ. Paradoxem bylo, že právě 2 z těchto synáčků zkusili utéct, jednomu se to povedlo, druhý skončil tuším v Sabinově, nápravném to zařízení pro ty nejhorší vojenské trestance.
Souhlasím s tím, že ti 3 trampové byli překvapeni patrně navečer nebo už za tmy. Ale pořád to ještě nevysvětluje důvod, proč byli zabiti. Policajti měli tenkrát největší radost z toho lidi strašit. A když už došlo k nějaké podobné události, tak se to zkresleně medializovalo, a to vždy tak, aby z toho jednoznačně vyšel tramp jako podvratný živel. V tomto případě se ovšem tutlalo....

 

[78] Stalker 03.02.2019 16:38
Místo mlácení prázdné slámy by bylo dobré vyšetřit kdo a proč doporučil paní Havlové přizvat k vyšetření případu detektivní kancelář Izros. Dále pak, kdo, kdy a proč tuto detektivní kancelář založil.

 

[79] Zajda 03.02.2019 17:47
=> Stalker Prázdná sláma vymlácena! Izros založen 12.9.1991, Ivanou Brožovou a Miroslavem Zaoralem. O 4 měsíce později přibyl další společník Daniel Warfman, ten má bydliště ve Francii. Po cca 10 letech přibyli další společníci, pak se firma různě a tradičně transformovala až do konkurzu... Proč vznikla je jasné: patrně za účelem tvorby zisku. Proč byla doporučena? Asi právě proto, že v devadesátých letech představovala nebo se aspoň tak tvářila, špičku mezi detektivy. A kdo doporučil? To asi bude nejlépe vědět paní Havlová! Co ještě potřebujeme vymlátit? :-)

 

[80] Stalker 03.02.2019 19:06
=>Zajda Skutečnost, ne jen pohádky z internetu...

 

[81] Satrapa 03.02.2019 20:24
Myslím, že varianta s pádem lenky ze skály zde zminovanou lze vyloučit. Kostry neměly zlomeniny. Vypadá to, ze nejpravděpodobnější varianta se nam uz rysuje.

 

[82] Zajda 03.02.2019 20:31
=>Stalker Skutečnost?Nějak tomu nerozumim, napsal jsem jen fakta,velmi snadno ověřitelná...Co je tedy z toho pohádka?

 

[83] Prokazka 03.02.2019 21:12
Jen bych připomenul, že je tu stále možnost, že se ti tři vyskytli v nepravý čas na nepravém místě, tj. byli svědky vyzvednutí mrtvé schránky nebo přechodu někoho přes zelenou hranici...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeman-neni-servilni-k-nikomu-To-se-jen-par-lzidemokratu-brani-vysledkum-voleb-Rika-spisovatel-Jurman-ktery-popsal-v-pravem-svetle-i-Havlovu-domacnost-568665

 

[84] Prokazka 03.02.2019 21:21
Doporučuju četbu knih od tohto býv. zpravodajce v odkazu výše. Kádrování PS základáků bylo po 68. roce s ubýhajícími roky čím dále více polovičaté. Šlo hlavně o to, aby dotyčný neměl rodinu na Západě. Nekádrovalo se "žraní" socialismu a komunismu, stačilo že dotyčný s největší pravděpodobností neuteče "za kopečky", jistotu ale bolschevici neměli, ostatně "mimořádek" neustále přibývalo na čáře. Běžní PSáci režim měli pokouklý a jen se modlili, aby na jejich úseku za jejich služby nikdo neutíkal přes čáru, málokdo z nich by v 70. a 80. letech střílel na prchající lidi přímo, zvláště když byli na úselu jen dva Psáci.

 

[85] Stalker 03.02.2019 21:55
=>Zajda Víme, že na tomto případu měla zájem jak STB, tak VKR. Víme taky z jakých řad se kupříkladu v cizině rekrutovali soukromí detektivové. Nikdo nezačal fungovat bez předchozích vazeb na policii případně tajné služby. Nevěřím, že v našich končinách tomu bylo jinak, zvláště pak, když víme o dvou postavách z řad STB, které v případu přímo figurují a které vyšetřování případu přímo či nepřímo ovlivňovali. Asi víte, kdo byli Jaroslav Kolář a jeho řídící orgán Milan D. Velice zajímavé je taky to, že jako jediný motiv vraždy je bezdůvodně uváděna náhlá psychická porucha jednoho až tří členů OSH. I UDV. to přišlo divné a na záležitost se díval jako na to že zloděj volá, chyťte zloděje. Postavy do děje si ovšem musí dosadit každý sám.

 

[86] Zajda 04.02.2019 09:23
=>Stalker Obecně se dá říct, že každá firma, která začala překotně růst v letech 1990-1992 měla kontakty v minulém režimu. Předpokládám, že ani Izros nebyl výjimkou. Když jsme v roce 1990 začali podnikat, přibližně 80% našich větších a velkých zákazníků bylo napojeno na "transformované" staré struktury. Takže v čele těchto firem stáli STBáci, komoušové z velmi vysokých pater nebo lidé, kteří je aspoň měli v rodině. Byla dost "legrace" sledovat, jak jsou třeba lidé z okolí bývalého ministra stavebnictví Poláka nebo svazáka Mohoryty, rozlezlí v mnoha firmách. Ale pravdou zůstává, že nám tyto firmy tvořily tak 90% obratu..

 

[87] Občan X 04.02.2019 12:55
To že se paní Havlová obrátila na agenturu Izros, v tom bych žádné spiknutí nehledal. V té době, bylo těchto bezpečnostních agentur jako šafránu a Izros měl poměrně slušné renomé. To až po tom se z podobnými firmami doslova roztrhl pytel, bez ohledu na kvalitu. Jenom co mě trochu zaráží je fakt, že jedna ze dvou zakladatelů a společníků agentury Izros Ivana Brožová, oslavila krátce před jejím založením v roce 1991 jednadvacáté narozeniny. Dalšímu zakládajícímu společníkovi Miroslavu Zaoralovi, bylo 36 let, ale žádnou praxi v předlistopadových bezpečnostních složkách neměl. Možná to byli jen papírové nastrčené figurky, nevím. Ať je to jak chce, Izros pokud si pamatuju, dobré jméno ve své době měl.

 

[88] Zajda 04.02.2019 15:04
=>Občan X Věk zarážející moc není, evidentně spolu oba bydleli v jednom domě v Praze na Újezdě:-)Pravděpodobně v jeho bytě, protože on tam bydlí dál, zatímco ona od r.2016 ve Zlatníkách. Podle jména lze soudit, že už tenkrát byla vdaná nebo si nechala jméno za svobodna.

 

[89] Občan X 04.02.2019 16:11
No, že žil s mladší holkou v jednom bytě, na to určitě nic zarážející není nic. To je podle vkusu každého soudruha. Věřím, že slečna i přes svůj nízký věk měla v jistých věcech bohaté zkušenosti. Ale určitě ty zkušenosti neměla ohledně provozu Bezpečnostní agentury.

 

[90] Zajda 04.02.2019 16:26
To určitě ne, ale moc nám to nepomůže. Byt evidentně nemá ve vlastnictví, takže je tam v nájmu u Magistrátu. Svého času se některé služební a hlavně vnitrácké byty převáděly do vlastnictví města. Město pak většinou dotyčné bez náhrady vystěhovalo tím, že jim vypovědělo nájem z toho důvodu, že jim skončil služební poměr. Někteří ale v nájmu dál zůstali. Je trochu s podivem, že by šéf významné bezpečnostní agentury nebydlel ve vlastním domě, ale v nájmu u města...

 

[91] Zajda 04.02.2019 16:48
A je také zajímavé, že Brožové má momentálně trvalé bydliště na MÚ Zlatníky-Hodkovice

 

[92] Občan X 04.02.2019 21:42
Takových podnikatelů co mají trvalý pobyt nahlášen na úřadě je spousta. Jistě víme proč. Ale to sem nepatří.

 

[93] Prokazka 10.02.2019 22:41
Ukázka jak "kvalitně" obecně pracuje kriminálka PČR.... několik vražd bestiálních Stodolů uzavřeli jako sebevraždy nebo nehody, ač důkazy pro to nemluvily. https://www.denik.cz/rodina/kauza-stodolovi-jak-chladnokrevni-vrazi-malem-unikli-spravedlnosti-20200207.html

 

[94] Miranda 11.02.2019 18:48
Paní Havlová se na Izros obrátila evidentně ze zoufalství. Když jí ani po několka letech policie nepomohla,obrátila se na soukromou agenturu. Asi jako když se smrtelně nemocný člověk,kterému lékaři nemohou pomoci,obrátí na zařízení Aktip.

 

[95] Stalker 11.02.2019 22:23
Dle mého názoru byla paní H. hlídaná z vícero směrů, aby náhodou názorově neodbočila. Označení pohraničníků za viníky této tragédie se táhne od počátku nálezu kosterních ostatků a má pouze jediný zdroj. Tomuto zdroji podlehla paní H, media, UDV i současné diskusní skupiny, bez jediného hodnověrného důkazu! Jako perličku je možno uvést výroky vyšetřovacích spisů a rádoby-detektivů, kteří barvitě líčí setkání nálezců lebek s podezřívanými pohraničníky, jejich chování a výpovědi...Jen se jaksi zapomnělo těch nálezců zeptat přímo, jak to tehdy bylo. Oni si totiž žádný kontakt s pohraničníky nepamatují, protože k žádnému nedošlo.No a tak je to v celém vyšetřování, ať už jej prováděl kdokoliv.

 

[96] Občan X 12.02.2019 10:11
Ředitelka ÚDV v televizní reportáži byla přesvědčena, že nitky vedou směrem k pohraničníkům. A to ne na základě teorie pana Strausse, ale na základě nepřímých důkazů. To spíš pan Mareš tady vyrábí jakési konspirační teorie. Já prostě nějakým tajným rejdům arabských či latinskoamerických národně - osvobozeneckých partyzánských skupin v Hřenských skalách nevěřím. A ty bombové útoky na budovy tehdejší státní moci v režii StB, to se mi taky zdá trochu přitažené za vlasy. Ale možná jako filmový scénář by to nebylo špatné.

 

[97] Zajda 12.02.2019 15:10
Nemyslím si, že pan Mareš vyrábí uměle nějaké konspirační teorie. A nevím, do jaké míry by mohla ředitelka ÚDV pravdivě vypovídat o utajovaných skutečnostech, a to zejména tehdy, když byla celá kauza ÚDV odebrána. Podivné je, že to tutlalo tenkrát a stejný stav je i dnes. To by spíš odpovídalo nějaké, byť neplánované, akci tajné služby jakéhokoliv státu, protože, co si budeme povídat, v této oblasti je nutno zachovat do značné míry kontinuitu, i když se změní státní zřízení. Takže si v tomto případě lze jen těžko představit, že po roce 1989 někdo druhý den přispěchá s odhalením viníka. Utajit minimálně 3, ale spíš více vražd v jedné poměrně malé oblasti, které by byly provedeny jedním člověkem, je téměř nemožné. Pokud by viníků bylo víc, je to téměř vyloučeno, protože minimálně jeden chybu udělá a třeba někde něco řekne. Tohle na takovou akci nevypadá. Někdo důsledně mete stopy, a ten někdo musí být dle mého na nějakém významném místě a významné organizaci. Co se bývalé StB týká, věřím, že je možné úplně všechno, včetně bombových útoků, byť po nich žádné významné represálie nenastaly. Klidně to ale mohl být test toho, jak např. zareaguje disent nebo obecně lidé.

 

[98] Stalker 13.02.2019 15:20
Pan Mareš čerpá ze závěrů vyš. spisů. Nic si nevymýšlí...

 

[99] Miranda 13.02.2019 20:54
O bombových útocích nic nevím,ale Zajda má pravdu,že od STB se člověk mohl nadít čehokoliv. V druhé polovině 80.let došlo k několika žhářskýn útokům pod taktovkou STB,která posléze zahájila Akci Norbert. V roce 1989 zatkla několik nevinných lidí,kteří měli být odsouzeni ve vykonstruovaných procesech. Znám člověka,který byl v této akci zatčen a odškodnění se domohl až docela nedávno. I po roce 1989 to vypadalo,že s tím nechce nikdo mít nic společného.

 

[100] Prokazka 13.02.2019 21:46
Každý tajná služba či tajná policie je stát ve státě. KGB i CIA podporovala a pdoporuje ty nejhorší vojenské režimy ve střední a Jižní Americe. CIA má na svědomí stovky tisíc povražděných civilstů v rámci "boje proti levičákům" ve stření a jižní Americe...

 

[101] Prokazka 14.02.2019 20:29
V druhé půlce 80. let po politickém tání Gorbačovovi perestrojky se v tehdejším Československu oživila významně aktivita západních tajných služeb krytých prací na velvyslanectví západních a skandinávských států. Docházelo k podstatnému zvýšení turistických i "turistických" návštěv ze Západu. Zejména v českém a Moravském pohraničí přibylo podivných návštěv "starousedlíků" z Rajchu. Ještě podivněji přibylo záhadných vykopaných jam, kdy si tito "nevinní němci" nebo jejich potomci vyzvedávali nadrancované, narabované poklady od milionů jimi povražděných lidí ve státech celé Evropy. Území tzv. Protektorátu Čechy a Morava bylo posledním útočištěm fanatických němců, masově zde ukrývali dokumenty a zejména uloupené poklady z celé Evropy.

 

[102] Prokazka 14.02.2019 20:53
Stará pašerácká stezky byla přímo ideální pro pašování pokladů či dokmunetů z války pocházejích z Rajchu a vydrancovaných zemí němci, zpátky k "majitelům" do Rajchu, není a nebyl žádný dvojí němec východní či západní, němec je vždy němec a jedná v zájmu velkého Rajchu a němců. Ostatně dokumenty Gestapa či SS se jistě velmi hodili i Stasi. Nedivil bych se kdyb to byla společná akce našich kontrášů, StB a Stasi. Nebo zkorupovaných jednotlivců z východních tajných služeb v žoldu západoněmcké tajné služby či CIA. Místní furtáci pohraničníci by těla těch tří trempů uklidi dokonale "do čista" hluboko pod zem.

 

[103] Stalker 23.02.2019 10:57
O spojitosti výbuchů a této trojnásobné vraždy ví mnohé řidič vozidla VKR. agent "Falkman", náčelník 37. odboru SNB. Vlastním jménem Karel Platl, narozený v roce 1948 v Podbořanech. Kdybyste ho někdo znal, tak se ho zeptejte...

 

[104] Miranda 26.02.2019 20:00
Je dotyčný pán k dohledání? Ale když nebude chtít mluvit(a to on asi nebude),tak ho k tomu nikdo nedonutí.

 

[105] Stalker 27.02.2019 16:54
=> Miranda K dohledání zatím není a patrně si nebude nic pamatovat, tak jako Štrougal.

 

[106] Prokazka 03.03.2019 00:36
K jedné nepovedené akci tajných služeb přidávám odkaz i na jednu povedenou za 1.
https://plzenoviny.cz/akce-neptun-dezinformacni-manevr-komunistickeho-rezimu-odvedeny-na-jednicku/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

[107] Prokazka 04.03.2019 22:22
Tady v textu to máte jasně napsané a je to i logické, probíhala vymezená "výseková" spolupráce KGB-CIA, a tehdejší Československo mělo velmi výhodné geografické umístění pro pohyb těchto agentů oběma směry Západ-Východ. Pouze se v dokumenti vymezuji proti jisté antisemitské propagandě. http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Analyza_17_listopadu_1989.pdf

 

[108] Prokazka 21.03.2019 22:01
Terorista no. 1 řečený "Carlos"pobýval několikrát v CS i v 80. letech...
http://217.16.188.7/nejhledanejsi-terorista-sveta-a-mnohonasobny-vrah-planoval-v-praze-utoky.html

 

 

 

[111] Miranda 09.04.2019 20:58
Taky mě to zaujalo....
Nejdřív jsem se podle názvu naivně domnívala,že se jedná o případ hřenské vraždy. No třeba i tady jednou promluví archivy a budeme se divit.

 

[112] Občan X 28.04.2019 16:51
=>Stalker Co to tam v tom Nedělním blesku psali,
že vyšetřovatel ÚDV který o případu věděl nejvíc a utrpěl těžký úraz(domnívám se, že se jedná o Michala Štikara),je v současné době neznámo kde. Česká republika přece není tak velká aby se někdo jen tak propadnul do země. A chtěl bych se zeptat ohledně článku Eduarda Svítivého Záhada poslední fotografie. Na té fotce, která se chybou do výtisku nedostala a kterou jsi doplňoval na svých stránkách je teda kdo?

 

[113] Stalker 01.05.2019 10:10
Ano, vyšetřovatel UDV přežil smrtelný úraz. Co psali v Blesku nevím, nečetl jsem.

Na fotografii je Petr Havel.

 

[114] Občan X 01.05.2019 13:04
Dík,článek ti zasílám na e-mail.

 

[115] Stalker 01.05.2019 20:02
On ten dotyčný říkal, že přežil smrtelné zranění z nezaviněné dopravní nehody. Jestli ho přejelo auto netuším. To, že ho nenajdou novináři neznamená, že zmizel z povrchu zemského. K případu by nic nového stejně nedodal, takže je to jedno. Nemáme žádnou možnost zjistit, kdo tuto trojnásobnou vraždu spáchal a tak se musíme soustředit pouze na důvod. Pravdivé se nakonec ukazuje tvrzení, které přednesl pan Ladislav K. ve kterém říká, že v daném prostoru operovaly tajné služby a to údajně minimálně do roku 91. Potvrzují to i výpovědi lépe informovaných trempů jímž se dostalo v těch dobách rady, ať tam raději nelezou. Zajímavé jsou též informace od nálezců ostatků, kteří vzpomínají na značnou neochotu VB. zahájit šetření tohoto nálezu a naopak si nevzpomínají na jakékoliv setkání se členy OSH.

 

[116] Bred 23.05.2019 10:14
No, hezká diskuze... Jen pro upřesnění, Křížek ve svazcích není, jelikož už v té době byl vyšší level a tyto svazky se nedochovali. Jeho starší bratr byl "pouze" důvěrník... V době incidentu mám pocit že Křížek ještě z daleka nebyl dobrovolným hasičem, zato byl příkladným obráncem socializmu.....

 

[117] Občan X 27.05.2019 15:04
=>Bred.Já jsem to tady už jednou zmiňoval, že Křížek, jako jediný z trojice podezřelých pohraničníků nebyl veden jako spolupracovník Stb. Takže, že by to tak nebylo?

 

[118] Prokazka 02.06.2019 21:23
Klíčová pro tento masový mord je blízkost čáry, tajní tam bud převáděli slimácké "národně osvobozenecké bojovníky" nebo hledali ukrytý archiv z doby 2.WW a narabované artefakty. Skrz informace a zlato se vraždí tisíce let....

 

[119] Prokazka 22.06.2019 12:36
Jsem na 90% přesvědčený, že tam tajní sami pátrali po ukytých dokumentech nebo cenostech nadrancovaných, narabovaných němci za 2.WW nebo převáděli přes čáru "národně osvobozenecké" hrdlořezy slimáky. Až ted jsem si uvědomil, až těsně pod sklaní ostroh se dá dojet teréním či za války nákladním autem a cokoliv tam schovat a dělat. Vlastně se dá říci, že tím ostrohem kde ležely ostatky těch dvou kluků, začínají masivy a pískovcové skály a věže. Ti tři se zkrátka staly tehdy před 32 lety nepohodlnými a nechtěnými svědky a dokonce mohli i činost, kterou neměl nikdo vidět tehdy vyfotit...musely být tedy odstraněni. Místo je na hranici a dostatečně nepřehledné a němci jistě měli v plánu pozděj po válce konecem 40. let dokumenty a cenosti vyzvednout a zatáhnout do americké zony, ale už to nestihli....

 

[120] Stalker 22.06.2019 18:39
Otázkou ovšem zůstává, proč si na to vybrali tak blbou dobu. Mimo sezónu ve všední den tam jistě rušno nebývalo. Čas je netlačil...

 

[121] Prokazka 23.06.2019 10:31
Nebyl čas, potřebovali bandu slimák hrdlořezů rychle odlifrovat přes zelenou hranici, čáru k dederonůn. Případně měli velkou obavu, že je může někdo předjít k odkrytí skrýše z doby 2.WW. Podobné, ale úspěšné rejdy se odehrálly přeci i v Bečově a různě na Šumavě. Vypadaá to, že je jeden z těch trempů sledoval a nafotil, když šel k pašerácké stezce pro vodu.

 

[122] Prokazka 30.06.2019 14:49
Pro převadečkou akci tajných, kontrášů apod. a následném nedbalém uklidu furtáků pohraničníků=agentů StB, mluví změna trasy hlídek další dny i pozdější snesení lebek níže, aby už tam konečně SNB/VB začali pátrat a nebo aby se rodiny trepmů dočkaly vysvětlení, kde zmizely jejich tři děti. Je možné, že se v nějakém StBákovi/pohraničníkovi trošičku hnulo svědomí a chtěl aby aspon ty pozůstatky trepmů byly předány rodinám. Celá oblast je velké bludiště a tak je zcela pravděpodobné, že by jinak čísti kostí nacházeli náhodní pečlivý turisté, co by tam z různých důvodů šmejdili a to v průběhu dalších desítek a desítek roků. Ostatně tak tomu je i jiných částí skeltů těl, nebožáků co se tam vydali někdy sami nebo sebevrahů a jejich kosti a věci jsou nacházeny desítky roků po jejich smrti. V oblasti se nacházejí různé polozasypané dutiny, díry, pískovo-listová propadliště, která schovají v průběhu času, deště, podzimu-listí, sněhu atd. doslova vše. Je až neuvěřitelné, jak takové rozsahem malé území může být členité až to někdy může u někoho budit dojem vstupu-ů do jiné dimenze či paraleního světa jiného časoprostoru. Dobře ilustruje zdejší poměry a možnosti ztracení lidí navždy, samozřejmě v maličkém měřítku takový mravkolev....co jednou písek a lesní listovka schvátí...

 

[123] Prokazka 14.07.2019 18:46
Podle všech indicií jsem přesvědčen, že ty tři trampy zavraždili agenti tajných služeb KGB, StB, Stasi, CIA...? Rozkaz zněl jasně, žádní svědci... tajné služby všech zemí si z lidským životem nelámou hlavu a není pravda, že po sobě vždy uklidí "dočista dočista"...mrtví totiž už nemluví...viz. třeba případ tzv. isdalská žena 1980

 

[124] Prokazka 20.07.2019 23:53
Kontinuita režimů před 89. rokem a po něm brání ve vyšetření toho troj-mordu. Kolik lidí ví o pozadí procesů, které vedly k perestrojce a pak už nevyhnutelnému dominovému efektu pádu politické diktatrury jedné strany ? Docházelo k spolupráci či operacím dvojtých agentů a jejich přechodům i přes zelnou hranici, vyzvedávání mrtvých schránek apod. Kdo bude presidentem až padnou komunisté v ČSSR
bylo rozhudnuto na Západě už někdy v roce 1988.. Od vzniku Charty proudili prakticky jen do Prahy tamním disidentům miliony marek, disidenti v regionech zdechali téměř hladem, to je prokázaný fakt.
Nedivil bych se, že se u Mezní Louky najdou další kosti z pohadrákové "demokracie", je to tam jako na Václaváku, a k tomu ti "dobrodruzi" co tam lezou nechávají po sobě neuvěřitelné smetiště...hlavně že mají "kvér" za pasem. Ten jim tam fakt pomůže, až priletí šutr na leben někde shora...
https://www.youtube.com/watch?v=Jn2fzudvQiE

 

[125] Prokazka 21.07.2019 21:29
Vše do sebe v širším kontextu té doby, zejména co vím a tuším dnes, zapadá:https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/510876-krenz-gorbacov-zachranoval-sssr-odhozenim-zateze-i-ndr.html

 

[126] Miranda 22.07.2019 20:24
Ti ,,dobrodruzi" jsou trampové stejně jako ti zavraždění. Dívka,která se jmenuje Lenka stejně jako jedna z obětí nemá za pasem,,kvér". A ten ,,bordel"(vařič a další potřeby) si nejspíš zase odnesli. Jenom nemuseli dávat záznam z 1. zóny(i když nepříliš kvalitní) na You tube. Ještě že nedělali oheň.

 

[127] Stalker 23.07.2019 10:42
Moc mi nesesdí ta "garsonka", každý ji situuje jinam.

 

[128] Prokazka 23.07.2019 14:45
No podle toho záznamu si to tam najdou další taky trempové a za chvíli tam bude vyšlapaná cesta. Povraždili je ti stejní (či nechali povraždit nepřímo) kteří fakticky spustili Sametovou "revoluci" a kteří tady i dnes vlastní stamilionové a miliardové natunelované, pardon naprivatizované majetky. Nomenklatura Stb, dvojtých agentů, vrcholné kádry KSČ a dnes už jejich dětičky... Cílem bylo udržet si nějaký vliv a nakonec hlavně bohtaství vzniklé za socíku, což se jim podařilo. A mezi disidenty apod. bylo také nezanetbatelné procento agentů, poznali se podle toho, že po hadráku 1989 zázračně zbohatli, díky kontaktům jak na Západě tak mezi nomenklaturou StB, KGB a KSČ.
Někoho tam převáděli přes zelenou hranici, "čáru" či měli jinou podobnou akci a co čert nechtěl, pozdě večer zjistili, že je celou dobu pozorovali a fotili ti tři trempové....

 

 

[130] Prokazka 23.07.2019 19:19
Po bolschevickém převratu 1948 byly k eliminaci a zastrašení skutečných i domnělých nepřátel zcela jiné motivy než v době perestrojky v druhé půli 80. let...A i kdyby tehdy nějakému křídlu StB či agentovi u Mezní louky "šiblo" v lebeni a povraždil tam s dalšími soudruhy tři trempy s cílem zastrašit ostatní trempy, po roce 89. by pravda vyšla najevo. To že je pravda tutlána celých 32 let ukazuje na to, že v tom byly namočeny kádry, které jsou u Koryt ještě i dnes nebo jsou u moci ekonomické a hospodářské, tím, že natunelovali miliardové majetky a zavázaly, uplatily a zastrašily všechny kdo s tím mají co do činění v rámci minulých "vyšetřování". Ti tři se tam stali nechtěnými svědky nějaké "vyšší hry" jak už jsem psal výše a museli být eliminováni....

 

[131] Prokazka 27.07.2019 21:58
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vrazda-maskovana-kulovym-bleskem-stali-za-smrti-ceskych-trampu-agenti-z-vychodu-76116?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

Nová reportáž, fakticky nic nového, jen jasný důkaz, že agent vyskytující se tehdy v těsném okolí, udělal kariéru u bezpečnostních složek "nového" režimu po 89. roce....Dnes otevírají celkem bezvýznamné případy zadržení "dederonů" našimi pohraničníky při pokusu o přechod hranic CS/SRN k jejich německým bratrům do SRN, ale tři vraždy CS občanů evidetně nikoho u Koryt nezajímají, Vysoká hra, psychopatů u Koryt pokračuje.

 

[132] Občan X 29.07.2019 19:20
Důležití svědkové pana Mareše,jsou SVĚDKOVÉ KTEŘÍ NEPROMLUVÍ.

 

[133] Sas 12.08.2019 21:48
Sláma je domlácená.Co takhle zajít za tím kdo tam tenkrát byl Stalkere.

 

[134] Stalker 16.08.2019 20:09
Mám to stále v plánu...

 

Přidání komentářeOchrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: