Kde se i STB bojí

Nikdy nevyřešené výbuchy, nikdy nevyřešené vraždy a nikdy nevyřešená zmizení. Mohou spolu nějak souviset?  Z výpovědí vyšetřovacích spisů, které jsme měli spolu se štábem Seznam Tv. možnost prostudovat je tato možnost více než pravděpodobná.

Věci co po nich zůstaly

Odhalí nám pravdu tajemný řidič vozidla s karlovarskou poznávací značkou, které provozovala organizace jíž se i STB bála, a které se věřte nevěřte pohybovalo v oblastech výbůchu a vražd?

Zdroj: vlastní

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-davne-vrazdy-trampu-jak-policie-usoudila-ze-kulovy-blesk-muze-obeti-svazat-a-zahrabat-62194 ,

30.12.2018

 

 

Komentáře

 

[1] Občan X 31.12.2018 11:49
Já vůbec nezpochybňuji, že tehdejší ČSSR podporavala a zajišťovala na svém území výcvik různých skupin tehdy národně osvobozeneckých hnutí a boje proti světovému imperialismu, dnešním jazykem řečeno skupin mezinárodního terorismu, ale není na to ani jediný důkaz, že by nějaká z těchto skupin měla podíl na smrti tří trempů v Hřenských skalách. Taková věc by se neutajila a kdo by měl po více než třiceti letech zájem celou záležitost krýt. K tomu, že se tehdejší VKR(Vojenské kontrarozvědky)obávala i StB. VKR byla jednou z centrálních součástí tehdejší StB, jejíž příslušníci spadaly pod III. Správu SNB - Hlavní správu vojenské kontrarozvědky, tedy nikoliv pod ČSLA, kde VKR hlavně působila.Takže se těžko mohli bát sami sebe.

 

[2] Prokazka 31.12.2018 14:19
Samozřejmě, je tu i druhá možnost, že místní akční úderná skupina furtáků ty tři zavraždila a na dokonalé zmatení stop, někdo z nich někde vypustil zaručenou inforamci, že ona SPZ z onoho medouru kontrášů, byla viděta v oblasti Hřenska 29.6. 1987. Starej pes Křížek je jistě všemi mastmi mazaný, když vypráví o Děčínském zámku a údernejch skupinách různých národností, může míchat pravdu a polopravdy a lži. Rozhodně je zajímavé, že si rusáci vybrali strategicky umístěný Děčín, na hranici....do NDR blízko a do západního Berlína jako utajované brány na Západ pro pronikání různých jejich agentů a úderných teror band....

 

[3] Stalker 01.01.2019 18:31
Problém je, že stále jen argumentujete informacemi ze starých novinových článků, z úplně prvního vyšetřování. O tom, kam se dopracoval UDV nemáte ani tušení. Úřad nepřezkoumával jen tuto vraždu ale právě i ony dosud neobjasněné výbuchy.Vyšetřováním dospěl k závěru, že za nimi stojí vyčlenění pracovníci VKR , generálního štábu ministerstva národní obrany, a patrně i vysocí funkcionáři KSČ. Rovněž tak vyšetřování odhalilo souvislosti s trojnásobnou vraždou. Proč je celá záležitost až do současnosti kryta se zeptejte třeba agenta "Růžičky" který na toto téma odmítl (ze strachu?) vypovídat.

 

[4] Občan X 01.01.2019 19:21
No když teda ÚDV dospěl k takovým závěrům ohledně výbuchů, proč nebylo vzneseno žádné obvinění? Na tyto trestné činy se vztahuje vyjímka z promlčení. Nicméně z poslední reportéže vyplívá, že současná ředitelka ÚDV plk. Michálková je stále přesvědčena, že vraždy spáchali příslušníci OSH.

 

[5] Stalker 01.01.2019 21:35
Tuto otázku byste musel položit patřičným státním zástupcům. Co se názoru paní ředitelky týče, asi k němu má nějaký důvod. Osobně nesdílím názor, že třem chlapům z ničehož nic uprostřed odpoledne přeskočí a začnou vraždit po lese náhodně vybrané lidi.

 

[6] Prokazka 02.01.2019 22:44
Musíme si přiznat, že obě varianty jak od furtáků, tak slimácké zabijácké bandy jsou možné. Je možné, že byl furták vrah dokonce jediný, pod pistoli či sapíkem je ty dva postupně donutil se svázat, pak se "věnoval" Lence a odvedl si jí bokem. Nakonec celkem logicky neměl jako jedinec a k tomu v takovém terénu odtáhnout těla někde kde by se dala dobře hluboko zahrabat. Ake podobně to mohli provést ti slimáčtí zabijáci. Když nad tím znovu a znovu uvažuju pod různými úhly, tak zatažení Lenky do té těsné skalní průrvy, svědší spíše o akci furtáka jako jedince než slimácké bandy zabijáků. Ti by si Lenku podali "na place", kdy by jí jeden držel pusu atd. a druhý...to že Lenka byla zneužita v té těsné průrvě vypovídá, spíše o tom, že vrah byl snad jeden a nechtěl aby byla případně Lenka slyšet, což ty skalní stěny ze tří stran mohly případně hodně utlumit.

 

[7] Prokazka 02.01.2019 22:55
Hodně mě to trápí, co se tam stalo, nedá mi to doslova až spát. Bohužel, vraždy často nejdou vyřešit prostou logikou, vstupují do nich proměnné -emoce, zkraty a pudovost v touze po krvi. Ale pochybuju, že do té průrvy Lenka sama utekla, myslím že to tam znala, nebyli tam poprvé a navíc i kdyby neznala, tak když by utíkala tam, tak měla důvod a nakonec by skočila dolů, cca 5 metrů dolů....jen aby unikla!

 

[8] Prokazka 03.01.2019 16:31
Nu a proč se ani po Hadráku 1989 nic, neic nevyšetřilo? Nebyl absolutně opravdový zájem, navíc "nový" režim byl a je jen převlečený starý. Nový režim převzal plnou kontinuitu po starém. Podívejte se kdo, kdo "privatizoval" v rámci všech těch šmejdských kol malé i velké privatizace, rozuměj rozkradení národního bohatství. Kromě V. Komárka, se u Koryt vystřídal celý Prognostický Ústav AV, dokonce se otevřeně uvažuje, že dalším presidentem bude znovu Tuneldědek Klaus či jeho populistrický náci synáček. Podívejte se kdo je premiér, kdo prezident, na Rittiga, soudruha Kariéristu tč. presidenta HK Dlouhého atd. atd. Jak se mohly vyšetřit tři vraždy, když stovky, tisíce dalších zmizení lidí po roce 1989 se uzavřely.

 

[9] Satrapa 08.01.2019 15:28
Tak trochu popouštím uzdu své fantazie a z nastudovaných podkladů si představuji celý příběh.
Trojice se odpoledne objevuje na Pravčické bráně. Po chvilce se po konfrontaci s pokladním odebírá zpět přes zábradlí do nitra lesa. Dostává se na pěšinu směr Mezní Louka a na vyhlédnutém místě (možná tam spali už noc předtím) se chystají utábořit. Netuší, že mezitím hlídka na hranici pár stovek metrů od nich již má o nich informace. Lenka zůstane v táboře sama, jako ženská vaří večeři a kluci chystají ležení na večer. Vtom se mezi skalami objeví dva pohraničníci. Zažili jste to někdy? Kousek od hranice, oheň hoří v zakázané oblasti, tábořit se zde nesmí, logicky se všichni rozprchnou. Kluci spolu, byli přeci jen dále od ohně, Lenka do štěrbiny.....

 

[10] Prokazka 08.01.2019 17:11
Logické na tom není nic, Lenka by se v případě překvapení těmi vrahy držela s kluky a ne že by se oddělila sama, a pak ještě běžela do šterbiny, kde věděla že prakticky nemá únik, mimo skok cca 5M dolů na svah skály. Trvám na tom,že Lenka byla oddělena úmyslně až vrahem-y. vrah-ové nebyly exihibicionisté, aby Lenku zneužili před kluky.

 

[11] Miranda 08.01.2019 20:29
Satrapa-zažila jsem to téměř na den rok před touto smutnou událostí(tj. v červnu 1986)cca 5km od místa vraždy. Jenom to bylo brzy ráno a já byla ještě ve spacáku.Přišlo jich asi 5 nebo 4,to si přesně nepamatuju,ale vím,že sebou určitě měli psa.Dělali dost velký hluk,takže jsem se probudila ještě před jejich příchodem. Tušila jsem,že to asi nebude přátelská návštěva,ale tak nějak jsem doufala,že jdou jenom náhodou okolo a místu,kde jsem spala se vyhnou.Takže jsem zaujala strategii srnčího nebo jeleního mláděte,které se v případě nebezpečí přitiskne k zemi a je úplně tiše a nikdo si ho nevšimne. Samozřejmě to nefungovalo. Je fakt,že jako první mě také napadlo vylézt ze spacáku a urychleně zmizet. Ale rychle jsem to zavrhla.Nestihla bych zabalit věci,které by tam zůstaly a útěk by jim signalizoval,že mám špatné svědomí. Rozhodně jsem se nebála o život,ale tušila jsem,že z toho budou nepříjemnosti. Když přišli,už jsem vůbec neměla touhu utíkat,protože to jsem se opravdu bála případné střelby do zad.
Myslím,že trojice se s hlídačem na Pr.bráně nehádala,ale zábradlí přelezli hned po příchodu,přišli tam zeshora po staré cestě kopírující hranici. Jinudy než přes zábradlí se v tomto případě jít nedá. Nasvědčuje tomu prohlášení jednoho jejich kamaráda,že hledali,,alchymistické značky"(tzv. vlašská znamení). Ta se nacházejí na Tetřevích stěnách mezi Stříbrnými stěnami a Pravčickou bránou.

 

[12] Satrapa 08.01.2019 20:43
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[13] Satrapa 08.01.2019 20:47
Ja proste na Zodiaca nebo vrazdici komando neverim. Zleva zprava bych se priklanel k neplanovane akci, kdy se zvrhla situace kontroly trampu v CHKO. Spatne svedomi ucastnika akce (premisteni lebek) by tomu nasvedcovalo. Zabit tri lidi to nedokaze jen tak nekdo a vyrovnat se s tim pak musi byt jeste horsi.

 

[14] Občan X 09.01.2019 17:27
Jsem téhož názoru. Teroristické komando plížící se Hřenskými soutěskami a vraždící trampy je jen pouhá, ničím nepodložená spekulace s cílem zvýšit sledovanost. Takhle se případ jen ještě více zamlží. Domnívám se, že jediný kdo by mohl ještě celou věc objasnit je soudruh kapitán Křížek, poslední žíjící člen té prokleté hlídky.Jemu se to odvádění pozornosti směrem k vraždící teroristické bandě myslím náramně hodí.

 

[15] Prokazka 09.01.2019 18:56
Samozřejmě je možné obojí. Ale k přechodu hranic byla pašerácká stezka u Hřenska využívána v historii trvale, takže jistě ji mohlo využít jakékoliv komando či skupina lidí, která nechtěla být viděna v os. autě či vlaku, lodi ČSPLO. Někdo chtěl aby o komandu vědělo co nejméně lidí a prošlo hranice v utajení, bez upozeornění bezp. aparátu NDR. V Berlíně pak prošli na zfalšované doklady do západního Berlína a letadlem frrr. Vysvětle mi, proč, proč tedy by místní zabijácké komando furtáku ostrahy hranic po vraždách těch tří, těla neshodila dolů pod skalní věže, směrem do toho smrkového lesa, kde skály kolem stezky končí a kde těla hluboko, hluboko nezakopala....už by nejen těla, ale kosti nikdo nenašel. A kde není tělo, není vražda.....Lebky znovu opakuji, snesl ke stezce turista, který nechtěl nález hlásit osobně, aby nebyl obtěžován Orgány.

 

[16] Satrapa 09.01.2019 19:23
Myslí se tím to, že pašerácká stezka do NDR je ta cesta na sever odbočující z červené od místa vraždy vzdálena minimálně půl kilometr? Představa, že Lenka vaří v táboře a kluci jdou na průzkum blízkého okolí a půl kiláku od tábora spatří vpodvečer do NDR mířící komando, které chce odstranit svědky...
Nezapomeňme na to, že ÚDV byl přeci přeci oddebráním případu již velmi blízko pachateli (kruh nepřímých důkazů se uzavíral), takže to patrně nebyl nikdo neznámý, ale vyšetřovatelům známá postava. Nedostatečný úklid bych si vysvětlil tím, že předem nepřipravená akce úklid potřeboval, ale již byla tma, do toho nervy jistě hodně vykolejených vrahů. Nikde není psáno, že ty kluky tam nenechali jsem svázané a oni zemřeli až po několika hodinách, zatímco vrazi už z místa činu prchli....

 

[17] Prokazka 09.01.2019 22:03
Jenže "uklízecí" četa se mohla v klidu vrátít další den, dny a třeba brzo ráno celkem v klidu, kdy jeden hlídal, mohli tři těla zakopat hluboko, hluboko...Vžijte se do té hrůzy, kdy utíkali dny, týdny, měsíce a domělí vrazi z místních furtáků strážců Tábora socialismu, by žili v čekání, kdy ostatky těl někdo objeví...zkuste se do toho vžít, zda by jste relativně v klidu spali, byli schopni usnout s vědomím, že už zítra nebo dnes večer ostatky ojeví nějaký tusista nebo čundrák...

 

[18] Stalker 09.01.2019 22:27
Myslím, že bychom si měli nejdříve ujasnit základní fakta. To jest ztotožnit místa argumentovaná v diskuzi s mapou. Ujasnit si, kde byly nalezeny kostry, kde ostatky dívky, kde tábořili, kde dívka vařila, kde byla kytara, kde spacák... Je toho spousta. Bez toho jsou to jen bohapusté spekulace.

Pardon, ještě odkaz na větší zobrazení mapy: http://www.alef-investigation.cz/mnews/data/files/images/mapa.jpg

 

[19] Občan X 10.01.2019 09:04
A legenda k mapě?

 

[20] Stalker 10.01.2019 20:01
Legendu tu má každý svou...

 

[21] Občan X 10.01.2019 20:49
Vtipné.

 

[22] Prokazka 10.01.2019 21:00
Tábořili nahoře u toho skalního okna, co je hned ta skalní průrva co ležela Lenka. Tam se také chystali spát. Je to ostatně jediné rovné místo v okolí desítek metrů.

 

[23] Občan X 10.01.2019 23:47
Já jsem tam nebyl, ale ta čísla v kroužkách něco označují, takže to jsem měl na mysli.

 

[24] Prokazka 11.01.2019 15:29
Jednička je jednoznačně místo nálezu koterních ostatků dvou trempů, zcela jednoznačně je to první ostroh nad stezkou a nad schody. 2 a 9 můžou být místa nálezů věcí trempů, vrah-zi je shodili z ostrhu dolů a dále. Místo kde ležela Lenka není na mapě zřejmé a vypadá nepřesně zakreslené, pokud je to pětka. Trojka bude místo nálezu lebek kousek u stezky. Vše samozřejmě čísla v koužcích. Bohužel na vysvětlení konání a pohybu vrahů ani pohybu tří mrtvých nelze plně uplatnit logiku, z důvodu šoku jak těch tří trempů, tak i vraha či vrahů. Proto jsou stále možné obě varianty toho kdo vraždil. Místní úderná zabijácká skupina furtáků pohraničníků či dokonce jednoho furtáka s největší pravděpodobností v panice těla ledabyle zakryla větví a Lenku lehce, lehce zaházela převážně letitou směsí spadaného borovicového jehličí, listí a křemičitého písku. Další dny těla nezahrabal-i někde pod skalami hluboko z důvodu nechuti vidět mrtvoly či nebezpečí být viděni náhodným svědkem, což by ale zase svědčilo, že vraždy spáchal jediný pohraničník a pak další dny měl logicky obavu těla zahrabat níže, protože neměl kdo hlídat "čistý" vzduch.

 

[25] Miranda 11.01.2019 18:37
Myslím,že trojice oblast příliš neznala,možná tu byli poprvé.Jsou tu i další převisy dále od značené cesty. Zřejmě předpokládali,že večer už nikdo chodit nebude a ráno brzy vstanou a půjdou na Mezní louku na autobus. Pohybovali se v Českosasu už několik dní(byli třeba na Vlčí hoře daleko od PR.brány).

 

[26] Stalker 12.01.2019 08:32
Kudy asi vedla pašerácká stezka? Co vím, tak se do NDR chodilo jinudy, a ne bezprostředně okolo těchto míst.

 

[27] Stalker 12.01.2019 08:37
=> Občan X Vtipné to není, problém je, že místa skutečných nálezů nekorespondují s místy uvedenými ve vyš. spisech. Viz. nález a stav lebek a dalších věcí... Proto se ptám.

 

[28] Satrapa 12.01.2019 09:38
Zřejmé je, že pro vyprátrání skutečného stavu je potřeba mít k dispozici některou ze tří těchto věcí:

A: Motiv - je nejasný, dohadujeme se, existuje více možností

B: Znalost příčiny smrti - taktéž nejasné. Zastřelení? - chybí kulky, nelze použít balistiku. Uškrcení - velmi pravděpodobné u Lenky (dle slov matky šátek na krku mrtvoly). Pád z výšky - těžko, byly by asi zlomeniny

C: Svědectví - musel by promluvit žijící účastník

Pokud neexistuje jedna z těchto možností, budou to jen nepřímé důkazy, dohady.

Zajímavý je též fotoaparát. Pokud jeden chyběl a z druhého byly předány fotografie z předchozích dní a negativ zničen, tak proč? Fotili i na Pravčické bráně a někdo nechtěl, aby se tam na vlastní pátralo? Vyfotili něco u hranic, když hledali ty alchymistické značky, co by mohlo vést k pachateli? Otazníky, otazníky....

 

[29] Občan X 12.01.2019 15:43
Ještě bych doplnil za C. Problém byl i v tom, že ze zajištěných stop na místě činu, se nedala odvodit pravděpodobná souslednost vražedných událostí které zapříčinily smrt těchto tří mladých trampů.

 

[30] Stalker 12.01.2019 15:59
Protože byla vražda objevena až za dva měsíce a mezi tím se na místě motala spousta lidí, manipulovala s věcmi zavražděných a tak podobně.

 

[31] Prokazka 12.01.2019 21:48
Opravdu se zdá nejpravděpodobnější akce jednoho maniaka z řad furtáků pohraničníků. Jednoznačně tomu napovídá oddělení kluků a svázání min. jenoho z nich a pak také nedbalé rychlé uklizení a zamaskování těl tří zavražděných. Pokud by vrahů bylo více nebo spolupachatelů, těla by zcela jistě zakopali hluboko níže pod skálami, je to opravdu kousíček desítky metrů do hluboké půdy. Teroristická zabijácká banda by ty tři s největší pravděpodobností zlikvidovala bez svazování a hlavně by jejich pomocníci soudruzi od kontrášů či StB po sobě dokonale uklidili. Myslím, že klíčovou stopou je právě neuklizení těl, neb vrah na to neměl čas ani síly. Pro později narozené, opravdu se v té době v ČSSR neválela běžně zamordovaná těla či kosti lidí zlikvidovaných tajnými službami nebo furtáky z "čáry" atd.

 

[32] Miranda 14.01.2019 20:01
Myslím,že jeden by nezvládl všechny tři. Tenkrát se mezi lidmi říkalo,že byli zabiti ve spacáku,ve spánku,ož by bylo pro vraha nejjednodušší,ale tak to asi nebylo. Podle mě byla spouštěčem roztržka mezi trojicí a pachateli(vrahy). Ale ani to není dostatečný motiv pro vraždu. Nemyslím si,že Lenka byla znásilněna i když musela zažívat nemenší hrůzu,když poznala,že jí jde o život.

 

[33] Občan X 14.01.2019 21:25
Tys tam u toho snad byla?

 

[34] Satrapa 15.01.2019 06:52
Tipoval bych, že ve spacáku ne, protože proč by potom byli kluci svázaní dost daleko od místa spaní.
Vyhrocená roztržka je dle mě nejvíc logická. Navíc jeden chlap by těžko dokázal zlikvidovat tři lidi v těch výsledcích, jak je známe.

Mimochodem - jméno onoho vůdce skupiny tady prozradit můžeme? Tušení bych měl, jen ho sem nechci psát bez svolení ostatních.

 

[35] Občan X 15.01.2019 09:29
Tak sem s tím jménem. Jestli myslíme oba stejnou osobu.

 

[36] Satrapa 15.01.2019 09:40
Ladislav Fišer?

 

[37] Občan X 15.01.2019 09:42
Ladislav ano, Fišer nikoliv.

 

[38] Satrapa 15.01.2019 10:18
Tak nic, musím své detektivní dovednosti vylepšit.....

 

[39] Občan X 15.01.2019 10:36
Ty jsi z Hřenska?

 

[40] Satrapa 15.01.2019 12:19
Nene, nejsem.

 

[41] Občan 15.01.2019 17:03
Jenom mě trochu překvapilo, pokud tedy mám správné informace,že jediný kdo z té podezřelé trojice "pohraničníků" nebyl evidován jako spolupracovník StB byl Stanislav Křížek. Ten taky jako jediný není po smrti.

 

[42] Prokazka 15.01.2019 20:19
Já bych StB zas tak nedémonizoval...CIA a KGB si můžou podat ruce v míře špinavostí a vražd se vyrovnají. StB byla slabý odvar obou, většinou, tedy většinou... Jeden furták pohraničník s pistolí, ty tři mohl krásně zpacifikoval, přikázat jednomu aby toho druhého svázal, pak Lenka svázala prvního a na Lenku už stačil sám vrah. Ale samozřejmě to mohlo být i jinak, se dvěma či třema vrahy. Vraždy obecně nebývají moc logické, neb nejen oběti jsou ve stresu a šoku...ale i vrazi. A tato trojnásobná vražda také není vykonaná s chladnou hlavou, to by vrah-zi, těla zakopali, aby nezůstala hlavní stopa, nejsou těla, není vražda. Nějak mě ale furt neštimuje, že by furtáci pohraničníci těla nezakopali další dny, když už měli chladné hlavy a prostor mohly prakticky uzavřít, tím že by dva hlídali a třetí kopal.

 

[43] Satrapa 16.01.2019 09:53
Prohlédl jsem video z místa činu a napadla mě myšlenka. Nemohl přijít útok právě zespoda od skalního okna? Pokud tam se nacházeli kluci a Lenka byla dále, její útěk do štěrbiny dále od okna by tak nebyl najednou nelogický, ne?

 

[44] Miranda 16.01.2019 20:32
Podle mě šli kluci na dřevo a pachatelé přišli spíše od Gabrieliny stezky. Lenka utekla do štěrbiny asi v panice,možná si myslela,že se tamtudy dostane nahoru na skály. Od člověka,kterému jde o život opravdu nemůžeme očekávat nějaké logické uvažování,pokud to není profík.Podle mě se navzájem nesvazovali,ani z donucení. I kdyby byli v šoku,tak by tutově odmítli svázat kamaráda. Ale právě tahle věc mohla vrahy vyprovokovat.

 

[45] Stalker 16.01.2019 21:52
=> Občan X (41) V tomto směru máte informace nepřesné. => Satrapa (43) skalní okno není dole. Naopak, je k němu strmý výstup.Útok přišel patrně ze dvou směrů, od Fučíkovy stezky a od té pašerácké. Proto utekli kluci na skalní ostroh a Lenka do té soutěsky. Jak píše Miranda, totální panika.
=> ostatní: Dost se to podobá zániku Dyatlovovy výpravy. Je večer turisté se ukládají ke spánku (rozestlané spacáky) zouvají si boty, (někteří měli zašněrovanou jen jednu, jiní ani to ne) a přichází útok. Proč se stále diskutuje o možném sex. zneužití Lenky nechápu. Z fotodokumentace je jisté, že kosterní nález byl zcela oblečený.

 

[46] Občan X 16.01.2019 22:29
=> Stalker (45). Můžu se zeptat v čem konkrétně nepřesné?

 

[47] Občan X 16.01.2019 22:39
=> Stalker (45) Kostra Lenky Vítové se údajně našla vysvlečená, oblečení vedle ní leželo na hromádce a bylo podivně hnědé, asi jako když něco polijete kyselinou.

 

[48] Prokazka 16.01.2019 23:12
Mám informace že ti tři mrtví tam nebyli poprvé, takže to znali. Dále, rozhodně neutekli na místa kde poté leželi jejich kosti. Rozhodně by se Lenka sama neodělil od kluků, zcela určitě by prachla s nimi. Ti tři byly rozděleni vrahy násilím, či pod pohrůžkou zbraně atd. Kluci by na strmý a vysoký ostroh sami neutíkali, byli tam prostě nahnáni a izolování, uloženi k zadušení, udušení, uškrcení či podříznutí. Snad jeden druhého museli i svázat, určitě alespon ruce, pak už vrah či vrazi měli lehkou práci. Je pravda, že vrah mohl být v tu chvíli doslova smyslů zbavený, nepříčetný a pak mu mohlo být jednojak těla zamaskuje a další dny spoléhal na rychlost přírody a že s kostí už nikdo nempozná příčinu smrti. Celé je to rovnice s mnoha neznámými.

 

[49] Stalker 17.01.2019 19:50
=> Občan X Šaty srovnané do komínku, ničím a nikým nepodložená teorie jistého pana S. Skutečnost byla taková, že v soutěsce byla viditelná pouze v zemi zapíchnutá lýtková kost s botou. Po té byla exhumována kompletně oblečená kostra s menstruační vložkou ve spodním prádle. Je nutné to ještě dál rozvádět?

 

[50] Občan X 17.01.2019 21:51
=> Stalker (49) Dobře, jestli je to ve spisu, tak to tak asi bude. Budu si ho muset přečíst. Nicméně, pana S. se na to taky příležitostně zeptám, jak k tomu došel. A ještě k těm spolupracovníkům Stb. V čem byli podle tebe, ty moje informace, o spolupráci nám již všem dobře známé trojice "pohraničníků s StB nepřesné?

 

[51] Stalker 18.01.2019 19:40
=> Občan X: S panem S. je to ztráta času. Četl jsem jeho čtyřstránkový elaborát na toto téma, který neobsahoval jediný ověřitelný fakt. Co se spolupracovníků a pracovníků týče, jděte na VYHLEDÁVÁNÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK a zadejte datum narození vámi lustrované osoby...

Jejda, až teď koukám do logu a vidím, že není Občan X jako Občan. Takže se omlouvám za nedorozumění.

 

[52] Občan X 18.01.2019 20:00
=> Stalker. Není proč, já jsem na to X zapomněl. A co se týká toho vyhledávání, Křížek je sice dohledatelný mezi příslušníky bezpečnostních složek stejně tak jako Jaroslav T. a Ladislav F.,ale na rozdíl od nich už není dohledatelný jako spolupracovník StB.

 

[53] Stalker 18.01.2019 20:28
Zajímavé je, že ve svazcích jsou uvedeni titíž lidé s různými daty narození takže, kdo ví... Osobně tomu ale nepřikládám váhu.

 

[54] Prokazka 18.01.2019 20:57
Jelikož se pohybuji v oboru, tak vám tady můžu rovnou napsat, to že Lenka byla případně oblečená ve chvíli smrti nic moc nevypovídá o tom, že nebyla sex. zneužita. Nikoliv bezvýznamná část mužů bud sebe sama uspokojuje různými technikami "nedostatku vzduchu" (asfyxofilie) nebo se uspokojí tím, že jinému tento "nedostatek vzduchu" provádí či jednorázově a fatálně provede....

 

[55] Občan X 18.01.2019 22:10
A ty dáváš přednost čemu Prokázko?:-)

 

[56] Občan X 19.01.2019 16:12
=> Stalker Vyšetřovací spis z prvního šetření případu z let 80. je možno si prohlédnout v Achivu bezpečnostních složek, dobrá, ale tam se už asi nic nového nedozvíme. Mnohem zajímavější by bylo si pročíst spis z let 90. kdy případ šetřilo ÚDV. Tam bychom se mohli dozvědet konkrétní důvody, proč se vyšetřovatelům ÚDV zdála podezřelá ona trojice příslušníků OSH Hřensko. Nahlížení do spisů v tomto případě není umožněno badatelům, ale rodičům obětí ano. Nebylo by možno z tohoto důvodu požádat o spolupráci paní Havlovou nebo někoho jiného z rodičů obětí, pokud jsou ještě naživu?

 

[57] Stalker 19.01.2019 21:15
Já jsem ty spisy četl. Vrah / vrazi tam označeni nejsou. Jen lidé, kteří by jimi mohli být víc než jiní... Kupříkladu pan Stanislav K. tam není ( pokud vím) zmiňován ani jedinkrát.

 

[58] Občan X 19.01.2019 22:14
To tak už bývá. Jako vraha můžeme označit někoho až na základě pravomocného rozsudku.

 

[59] Občan X 19.01.2019 22:25
=> Stalker A ti lidé kteří by jimi mohli být jsou mimochodem kdo?

 

[60] Zajda 28.01.2019 13:38
Nechtěl jsem vám vstupovat do debaty, ale k tomuto příběhu jsem se dostal teprve detailněji po přečtení knihy Jaroslava V. Mareše Největší záhady kriminalistiky. Věděl jsem sice, že před časem něco podobného proběhlo v televizi, ale média mne většinou pro svoji bulvárnost a snahu objevit něco „nového“ nechávají úplně klidným. Ale k věci. Jednou v průběhu jara 1980 nebo 1981 jsme byli s partou kamarádů na „puťáku“ právě v této oblasti. Asi spíš ze zvědavosti a z touhy po zakázaném, než že bychom takové toulky pořádali každý měsíc. Někdo z kamarádů totiž přinesl informaci o tom, že v této oblasti často hlídkuje PS ( nebo spíš by se asi slušelo napsat nějaká ozbrojená složka) a že je to asi dobrodružné či co. Vycházeli jsme z Jetřichovic, a to téměř určitě severním směrem ( kamarád totiž experimentoval s kompasem, což byla pro něj jako pro medika, věc téměř nepochopitelná) . Ještě během dopoledne jsme otočili na západ a došli ke státní hranici s NDR. Měli jsme s sebou mapy-speciálky, které jsme kdysi jako studenti na brigádě ukradli v kartografii na Letné v Praze, a to jen proto, že byly označeny jako „Jen pro služební účely“ nebo tak nějak. Ještě vím, že jsme se pozastavovali nad absencí některých (vesměs lesních) cest, které existovaly, ale značeny tam nebyly. Když jsme se pohybovali přibližně v oblasti Oltářního kamene, tak nás u potůčku chytila tříčlenná hlídka. Po tradičním legitimování nás vyzvali, ať jdeme před nimi směrem, kterým nám ukážou. Mapu naštěstí neviděli, ale kamarádovi zabavili lovecký nůž, který si přivezl nedlouho před tím z Rumunska. Asi po půl hodině jsme došli k silnici, po které nás poslali do Hřenska s tím, ať koukáme rychle odjet domů. Zajímavé ale bylo, že ze 3 členů s námi na silnici došel jen jeden, evidentně hodnostně nejvyšší, zcela určitě to byla hodnost poručíka. Jako zbraň měl samopal se sklopnou pažbou, myslel jsem, že škorpion ( tedy vz. 61), když jsem ale o pár let později navštěvoval v rámci VŠ vojenskou katedru, škorpiony se mi zdály být trochu jiné ( měly jinou opěrku a zdály se být kratší). Ale možná je to jen domněnka. A ještě jedna věc: ten důstojník byl určitě menší postavy, protože jsem na něj koukal směrem dolů. Měřím 185 cm, takže mohl mít pod 170cm. Podle pozdějších zkušeností to mohl být průzkumák, tankán nebo paragán nebo nějaký jiný speciál, pokrývku hlavy si nepamatuju. A taky vím, že mne dlouho vrtalo hlavou, proč je na hlídce důstojník. Za celou dobu své prezenční služby u ČSLA jsem se s tím nesetkal. A to je vše, na co si ještě dokážu vzpomenout. Omlouvám se, možná to sem nepatří, ale třeba to může být další kolečko, které do soustrojí může zapadnout.

 

[61] Stalker 28.01.2019 22:08
=> Zajda Je divný, že tam patroloval voják. Hranici hlídalo tuším vnitro, navíc voják nemá v civilním sektoru žádnou pravomoc, i když tenkrát... Vzhledem k šarži to vypadá, že tam probíhal nějaký výcvik.

 

[62] Zajda 28.01.2019 23:34
Péesáci patřili určitě pod vojska Ministerstva vnitra, měli tuším tenkrát zelené čepice, ale jinak byli na 5m k nerozeznání od jiných vojáků, s výjimkou psí hlavy v zeleném poli na obou stranách límce. Na nějaké cvičení to nevypadalo, nikoho jiného jsme za celou cestu neviděli. Tu hodnost jsem uváděl spíš proto, že ten dotyčný mohl být v době těch vražd v hodnosti cca kapitána, možná majora, tedy pokud si někde na lidech nevystřílel hodnost vyšší: to se povyšovalo jako o závod

 

[63] Satrapa 29.01.2019 07:28
Taky jsem se začal zajímat po přečtení knížky J. Mareše.

Jedna zajímavost mě napadla včera.
Křížek byl také velitel hasičů. Naši tři si zrovna vařili večeři. Vyhrocená konfrontace tak má další rovinu, nemyslíte?

https://decinsky.denik.cz/pozary/jen-nekolik-stovek-metru-od-pravcicke-hori-na-miste-je-vrtulnik-20180717.html

 

[64] Stalker 29.01.2019 13:15
=> Zajda Tuto část hranice hlídala Ostraha státní hranice, nikoliv Pohraniční stráž. Oboje sice asi patřilo pod MV., otázkou je jaké nosili uniformy. Zelenou placatku asi ne. Takováhle sestava připomíná vojenskou lítačku kdesi ve městě. =>Satrapa Otázkou je, zda byl hasič i tenkrát. Oheň v lese by ho ale popudit mohl, to je fakt. Což mě napadá, kdo asi uhasil po těch třech ten oheň. Nikde žádná zmínka o ohni nebyla, jen o jídle v kotlíku.

 

[65] Zajda 29.01.2019 14:02
=> Stalker Nejsem si jist, ale myslím, že to není tak úplně pravda: ostraha státních hranic byl systém, ale vykonávali ji jednotky Pohraniční stráže. Samozřejmě na Východním Slovensku lidé průměrně spolehliví a jen proto, aby byli co nejdál od domova, zato na západní hranici se do ostré služby dostali jen ti nejprokádrovanější. A když náhodou prošel i někdo bez kádrového profilu, třeba při nutném doplnění stavů, tak byl většinou nasazován jen s těmi nejspolehlivějšími.

 

[66] Zajda 29.01.2019 14:28
=> Satrapa Nemyslím si, že by kohokoliv v té době popudil oheň tak, že by kvůli tomu vraždil. Možná se mi to zdá, ale poslední dobou jsou lidé v lese mnohem neukázněnější. Stalo se nám tehdy snad 2x za 15 let, že nás někdo napomenul, že si děláme táborák v lese, a nikdy z toho nic nebylo. A že by potom celá akce krytí byla jen kvůli tomu, aby neshodili někoho z hasičů (tedy přesněji v té době požárníků) se mi zdá trochu moc, byť byl ještě angažován u PS a VB. Kdyby chtěli, udělají z toho konspirační schůzku s agentem cizí velmoci a zastřelej je "na útěku" nebo se ztratí úplně.
=> Stalker Oheň nehasil nikdo, protože byly 2 možnosti: cca za 2 hodiny dohoří a do rána vychladne nebo ho vítr rozfouká, chytne to okolo, pak by našli 3 zuhelnatělé nebo minimálně hodně popálené mrtvoly a vydali by zprávu, že uhořeli, když to okolo nich chytlo. Asi určitě by došlo i na pitvu, pak je otázkou, zda-li by do toho protokolu dali někomu nahlédnout. Z rodiny znám případ, že se toho příbuzní domáhali 20 let, až do své smrti. A nedočkali se. Ostatky v takovém stavu se neukazují, takže by ani příbuzní neměli možnost pojmout nějaké podezření.

 

[67] Občan X 29.01.2019 15:01
Pohraniční stráž(PS) střežila v té době vojenským způsobem pouze hranice ze Západním Německem a Rakouskem. Na státních hranicích ze socialistickými státy působila ozbrojená složka Ochrana státní hranice (OSH) která personálně spadala pod SNB. Od příslušníků VB se jejich uniformy lišily např. zelenými brigadýrkami a zelenými výložkami. Služba tam samosebou probíhala v mnohem méně přísnějším režimu dohledu, na rozdíl od hranic s kapitalistickými státy.

 

[68] Zajda 29.01.2019 15:09
=> Tak zpět, omlouvám se, ověřil jsem to Vojenském historickém ústavu: OSH skutečně existovala původně jako systém. Později se v některých oblastech vyčlenily jednotky speciální OSH PS, ale dnes už nikdo neví proč, domnívají se, že to bylo kvůli tomu, že vnitro postupně chtělo všechny tyto jednotky zprofesionalizovat, tedy vlastně zvýšit jejich prokádrovanost, což u vojáků základní služby u PS občas drhlo. Co se stejnokrojů týká, chodili oblečeni v čemkoliv, protože OSH PS i PS byly složky MV s jednotným velením na celém úseku státní hranice. Takže se mohlo vyskytnout i označení VB na pásce rukávu, PS VB apod. A dodnes se prý moc neví, jestli PS VB v tomto případě byl Pomocník stráže VB nebo Pohraniční stráž VB. Je pravda, že v té době stačila jakákoliv uniforma a ruka na samopalu a člověk byl celkem krotkej...

 

[69] Občan X 29.01.2019 15:20
U těhle složek probíhali časté reorganisace takže neznám celou historii. To co jsem psal se týká konce osmdesátých let. A co se týká zkratky PS VB to znamenalo Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti. Ty žádné uniformy neměli, jen žlutou pásku s nápisem PS VB. Členy se mohli stát uvědomnělí občané s kladným vztahem k socialistickému zřízení.

 

[70] Občan X 29.01.2019 15:36
=> Satrapa Jak jsi psal, ohledně toho Křížka že se mu jako hasiči třeba nemuselo líbit rozdělávání ohně v těch místech. Zajímavá nyšlenka, ale bohužel tě zklamu, protože soudruh Křížek měl ten den údajně dovolenou, takže ve službě nebyl. Nebo snad ano ???

 

[71] Zajda 29.01.2019 16:30
=> Občan X Možné je úplně všechno! :-) Soudruh Křížek ale 30 let poté určitě přesně ví, že byl na dovolené nebo mimo.. Takže to spíš vypadá na to, že nám neříká úplnou pravdu...

 

[72] Stalker 29.01.2019 20:59
Jediná šance, aby se ještě něco někam pohlo je najít další kosti. Což není úplně jednoduché.

 

[73] Zajda 29.01.2019 21:11
Vzhledem k rozlehlosti a členitosti území a časovém odstupu je to téměř neřešitelné, s výjimkou toho, že se objeví někde nějakou náhodou, což zřejmě skoro 30 let nenastalo. Navíc, pokud se něco tutlalo, a to pravděpodobně ano, tak se taky uklízelo...

 

[74] Miranda 29.01.2019 21:25
Na mě přišli ráno a našli už vyhaslé ohniště a u něj v ešusu uvařený čaj. Tak hned spustili bandurskou,že jsem večer dělala oheň a že je to zakázáno. Tak jsem kontrovala,že kouření je v lese taky zakázáno a že by měli asi típnout ty cigára.Samozřejmě jsem hned byla špatná. Ale rozhodně nevypadali,že by mě chtěli oddělat.Jestli to byli vojáci nebo policajti,to přesně nevím,všichni byli zelení.Rozhodně měli zbraně a psa a taky byl s nimi hajnej,ten jim možná dělal průvodce,oni prý se paradoxně ve skalách moc nevyznali,běžný tramp,který tam pravidelně jezdil to tam znal mnohem lépe.Zajímavé je,že poblíž těch vlašských zamení je na skále rytina -znak OHS,,psohlavec",dříve mylně považovaná za skautskou.

 

[75] Zajda 30.01.2019 10:56
=> Miranda To mohu potvrdit, nám se to stalo cca v roce 1976 v oblasti tehdy ještě nedostavěné Římovské přehrady, odhadem 25km od hranice s Rakouskem. Téměř stejný scénář jen s tím rozdílem, že jsme oheň ještě ani nepřipravili, tak nám aspoň vynadali za ten, který udělal někdo jiný. 2 byli z PS, s sebou psa a hajnýho, všichni cigarety v rukách. Je ale pravda, že to bylo tak ve třetím sledu ostrahy hranic, takže relativně klídek. Chvilku pyskovali, chtěli občanky, a pak odešli a koukali se na nás z protějšího kopce dalekohledem...Na střílečku to taky nevypadalo.

 

[76] Prokazka 02.02.2019 10:02
K tomu "dokonalému" prokádrování tzv. PSáků (zákaladáků na 2 roky vojny) Kádrování se týkalo zejména a většinou jen toho, aby dotyčný neměl v rodině emigranta, velkofabriqanta. PS základáci nebyli až navyjímky členové KSČ, max. svazáci. Za desítky let existence PS a železné opony stovky, stovky PSáků prachli za "čáru", tj. "za kopečky". Tisíce PSáků zahynuli při nehodách se zbraněmi, dopravních či sebevraždou nebo vraždou kolegou. Šikanozní štáry SNB, VB a PS VB probíhali i v 80. letech ve vnitrozemí, zejména na náctileté "čundráky" co tábořili mimo kempy, některé štáry uvedených Orgánů byly dosti ostré s vydrážděnými služebními vlčáky a pozdě v noci pro zvýšení ostrašujícího efektu. Přikláním se k tomu, že ti tři čundráci byli také překvapeni za tmy, což odpovídá nebalému zamaskování jejich těl, kde pouze Lenka nebyla jen zahozena větví, protože by pak hrozilo rychlejší nalezení jejího těla náhodným návštěvníkem této skalní průrvy.

 

[77] Zajda 03.02.2019 16:09
=> Prokazka Asi bych byl opatrnější s těmi tisíci mrtvých PSáků, když mezi lety 1964 a 1989 zemřelo cca 3800 vojáků, myšleno tím všech druhů vojsk, včetně PS. Asi je to reálný počet, protože i před rokem 1989 v době mé prezenční služby u vojska jich přiznávali cca 180 ročně. Většina z nich byly sebevraždy, neodborná manipulace se zbraní, dopravní nehody a vraždy. A co se kádrování týká, vesměs se hledali lidé s kvalitním kádrovým původem, aby se omezila právě ta možnost, že by utekli na západ. Jen z mého okolí z 8 lidí, kteří odcházeli k PS, bylo 7 s dělnickým původem a k tomu byli rodiče v KSČ a někteří z nich i třeba uličními důvěrníky KSČ. Paradoxem bylo, že právě 2 z těchto synáčků zkusili utéct, jednomu se to povedlo, druhý skončil tuším v Sabinově, nápravném to zařízení pro ty nejhorší vojenské trestance.
Souhlasím s tím, že ti 3 trampové byli překvapeni patrně navečer nebo už za tmy. Ale pořád to ještě nevysvětluje důvod, proč byli zabiti. Policajti měli tenkrát největší radost z toho lidi strašit. A když už došlo k nějaké podobné události, tak se to zkresleně medializovalo, a to vždy tak, aby z toho jednoznačně vyšel tramp jako podvratný živel. V tomto případě se ovšem tutlalo....

 

[78] Stalker 03.02.2019 16:38
Místo mlácení prázdné slámy by bylo dobré vyšetřit kdo a proč doporučil paní Havlové přizvat k vyšetření případu detektivní kancelář Izros. Dále pak, kdo, kdy a proč tuto detektivní kancelář založil.

 

[79] Zajda 03.02.2019 17:47
=> Stalker Prázdná sláma vymlácena! Izros založen 12.9.1991, Ivanou Brožovou a Miroslavem Zaoralem. O 4 měsíce později přibyl další společník Daniel Warfman, ten má bydliště ve Francii. Po cca 10 letech přibyli další společníci, pak se firma různě a tradičně transformovala až do konkurzu... Proč vznikla je jasné: patrně za účelem tvorby zisku. Proč byla doporučena? Asi právě proto, že v devadesátých letech představovala nebo se aspoň tak tvářila, špičku mezi detektivy. A kdo doporučil? To asi bude nejlépe vědět paní Havlová! Co ještě potřebujeme vymlátit? :-)

 

[80] Stalker 03.02.2019 19:06
=>Zajda Skutečnost, ne jen pohádky z internetu...

 

[81] Satrapa 03.02.2019 20:24
Myslím, že varianta s pádem lenky ze skály zde zminovanou lze vyloučit. Kostry neměly zlomeniny. Vypadá to, ze nejpravděpodobnější varianta se nam uz rysuje.

 

[82] Zajda 03.02.2019 20:31
=>Stalker Skutečnost?Nějak tomu nerozumim, napsal jsem jen fakta,velmi snadno ověřitelná...Co je tedy z toho pohádka?

 

[83] Prokazka 03.02.2019 21:12
Jen bych připomenul, že je tu stále možnost, že se ti tři vyskytli v nepravý čas na nepravém místě, tj. byli svědky vyzvednutí mrtvé schránky nebo přechodu někoho přes zelenou hranici...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeman-neni-servilni-k-nikomu-To-se-jen-par-lzidemokratu-brani-vysledkum-voleb-Rika-spisovatel-Jurman-ktery-popsal-v-pravem-svetle-i-Havlovu-domacnost-568665

 

[84] Prokazka 03.02.2019 21:21
Doporučuju četbu knih od tohto býv. zpravodajce v odkazu výše. Kádrování PS základáků bylo po 68. roce s ubýhajícími roky čím dále více polovičaté. Šlo hlavně o to, aby dotyčný neměl rodinu na Západě. Nekádrovalo se "žraní" socialismu a komunismu, stačilo že dotyčný s největší pravděpodobností neuteče "za kopečky", jistotu ale bolschevici neměli, ostatně "mimořádek" neustále přibývalo na čáře. Běžní PSáci režim měli pokouklý a jen se modlili, aby na jejich úseku za jejich služby nikdo neutíkal přes čáru, málokdo z nich by v 70. a 80. letech střílel na prchající lidi přímo, zvláště když byli na úselu jen dva Psáci.

 

[85] Stalker 03.02.2019 21:55
=>Zajda Víme, že na tomto případu měla zájem jak STB, tak VKR. Víme taky z jakých řad se kupříkladu v cizině rekrutovali soukromí detektivové. Nikdo nezačal fungovat bez předchozích vazeb na policii případně tajné služby. Nevěřím, že v našich končinách tomu bylo jinak, zvláště pak, když víme o dvou postavách z řad STB, které v případu přímo figurují a které vyšetřování případu přímo či nepřímo ovlivňovali. Asi víte, kdo byli Jaroslav Kolář a jeho řídící orgán Milan D. Velice zajímavé je taky to, že jako jediný motiv vraždy je bezdůvodně uváděna náhlá psychická porucha jednoho až tří členů OSH. I UDV. to přišlo divné a na záležitost se díval jako na to že zloděj volá, chyťte zloděje. Postavy do děje si ovšem musí dosadit každý sám.

 

[86] Zajda 04.02.2019 09:23
=>Stalker Obecně se dá říct, že každá firma, která začala překotně růst v letech 1990-1992 měla kontakty v minulém režimu. Předpokládám, že ani Izros nebyl výjimkou. Když jsme v roce 1990 začali podnikat, přibližně 80% našich větších a velkých zákazníků bylo napojeno na "transformované" staré struktury. Takže v čele těchto firem stáli STBáci, komoušové z velmi vysokých pater nebo lidé, kteří je aspoň měli v rodině. Byla dost "legrace" sledovat, jak jsou třeba lidé z okolí bývalého ministra stavebnictví Poláka nebo svazáka Mohoryty, rozlezlí v mnoha firmách. Ale pravdou zůstává, že nám tyto firmy tvořily tak 90% obratu..

 

[87] Občan X 04.02.2019 12:55
To že se paní Havlová obrátila na agenturu Izros, v tom bych žádné spiknutí nehledal. V té době, bylo těchto bezpečnostních agentur jako šafránu a Izros měl poměrně slušné renomé. To až po tom se z podobnými firmami doslova roztrhl pytel, bez ohledu na kvalitu. Jenom co mě trochu zaráží je fakt, že jedna ze dvou zakladatelů a společníků agentury Izros Ivana Brožová, oslavila krátce před jejím založením v roce 1991 jednadvacáté narozeniny. Dalšímu zakládajícímu společníkovi Miroslavu Zaoralovi, bylo 36 let, ale žádnou praxi v předlistopadových bezpečnostních složkách neměl. Možná to byli jen papírové nastrčené figurky, nevím. Ať je to jak chce, Izros pokud si pamatuju, dobré jméno ve své době měl.

 

[88] Zajda 04.02.2019 15:04
=>Občan X Věk zarážející moc není, evidentně spolu oba bydleli v jednom domě v Praze na Újezdě:-)Pravděpodobně v jeho bytě, protože on tam bydlí dál, zatímco ona od r.2016 ve Zlatníkách. Podle jména lze soudit, že už tenkrát byla vdaná nebo si nechala jméno za svobodna.

 

[89] Občan X 04.02.2019 16:11
No, že žil s mladší holkou v jednom bytě, na to určitě nic zarážející není nic. To je podle vkusu každého soudruha. Věřím, že slečna i přes svůj nízký věk měla v jistých věcech bohaté zkušenosti. Ale určitě ty zkušenosti neměla ohledně provozu Bezpečnostní agentury.

 

[90] Zajda 04.02.2019 16:26
To určitě ne, ale moc nám to nepomůže. Byt evidentně nemá ve vlastnictví, takže je tam v nájmu u Magistrátu. Svého času se některé služební a hlavně vnitrácké byty převáděly do vlastnictví města. Město pak většinou dotyčné bez náhrady vystěhovalo tím, že jim vypovědělo nájem z toho důvodu, že jim skončil služební poměr. Někteří ale v nájmu dál zůstali. Je trochu s podivem, že by šéf významné bezpečnostní agentury nebydlel ve vlastním domě, ale v nájmu u města...

 

[91] Zajda 04.02.2019 16:48
A je také zajímavé, že Brožové má momentálně trvalé bydliště na MÚ Zlatníky-Hodkovice

 

[92] Občan X 04.02.2019 21:42
Takových podnikatelů co mají trvalý pobyt nahlášen na úřadě je spousta. Jistě víme proč. Ale to sem nepatří.

 

[93] Prokazka 10.02.2019 22:41
Ukázka jak "kvalitně" obecně pracuje kriminálka PČR.... několik vražd bestiálních Stodolů uzavřeli jako sebevraždy nebo nehody, ač důkazy pro to nemluvily. https://www.denik.cz/rodina/kauza-stodolovi-jak-chladnokrevni-vrazi-malem-unikli-spravedlnosti-20200207.html

 

[94] Miranda 11.02.2019 18:48
Paní Havlová se na Izros obrátila evidentně ze zoufalství. Když jí ani po několka letech policie nepomohla,obrátila se na soukromou agenturu. Asi jako když se smrtelně nemocný člověk,kterému lékaři nemohou pomoci,obrátí na zařízení Aktip.

 

[95] Stalker 11.02.2019 22:23
Dle mého názoru byla paní H. hlídaná z vícero směrů, aby náhodou názorově neodbočila. Označení pohraničníků za viníky této tragédie se táhne od počátku nálezu kosterních ostatků a má pouze jediný zdroj. Tomuto zdroji podlehla paní H, media, UDV i současné diskusní skupiny, bez jediného hodnověrného důkazu! Jako perličku je možno uvést výroky vyšetřovacích spisů a rádoby-detektivů, kteří barvitě líčí setkání nálezců lebek s podezřívanými pohraničníky, jejich chování a výpovědi...Jen se jaksi zapomnělo těch nálezců zeptat přímo, jak to tehdy bylo. Oni si totiž žádný kontakt s pohraničníky nepamatují, protože k žádnému nedošlo.No a tak je to v celém vyšetřování, ať už jej prováděl kdokoliv.

 

[96] Občan X 12.02.2019 10:11
Ředitelka ÚDV v televizní reportáži byla přesvědčena, že nitky vedou směrem k pohraničníkům. A to ne na základě teorie pana Strausse, ale na základě nepřímých důkazů. To spíš pan Mareš tady vyrábí jakési konspirační teorie. Já prostě nějakým tajným rejdům arabských či latinskoamerických národně - osvobozeneckých partyzánských skupin v Hřenských skalách nevěřím. A ty bombové útoky na budovy tehdejší státní moci v režii StB, to se mi taky zdá trochu přitažené za vlasy. Ale možná jako filmový scénář by to nebylo špatné.

 

[97] Zajda 12.02.2019 15:10
Nemyslím si, že pan Mareš vyrábí uměle nějaké konspirační teorie. A nevím, do jaké míry by mohla ředitelka ÚDV pravdivě vypovídat o utajovaných skutečnostech, a to zejména tehdy, když byla celá kauza ÚDV odebrána. Podivné je, že to tutlalo tenkrát a stejný stav je i dnes. To by spíš odpovídalo nějaké, byť neplánované, akci tajné služby jakéhokoliv státu, protože, co si budeme povídat, v této oblasti je nutno zachovat do značné míry kontinuitu, i když se změní státní zřízení. Takže si v tomto případě lze jen těžko představit, že po roce 1989 někdo druhý den přispěchá s odhalením viníka. Utajit minimálně 3, ale spíš více vražd v jedné poměrně malé oblasti, které by byly provedeny jedním člověkem, je téměř nemožné. Pokud by viníků bylo víc, je to téměř vyloučeno, protože minimálně jeden chybu udělá a třeba někde něco řekne. Tohle na takovou akci nevypadá. Někdo důsledně mete stopy, a ten někdo musí být dle mého na nějakém významném místě a významné organizaci. Co se bývalé StB týká, věřím, že je možné úplně všechno, včetně bombových útoků, byť po nich žádné významné represálie nenastaly. Klidně to ale mohl být test toho, jak např. zareaguje disent nebo obecně lidé.

 

[98] Stalker 13.02.2019 15:20
Pan Mareš čerpá ze závěrů vyš. spisů. Nic si nevymýšlí...

 

[99] Miranda 13.02.2019 20:54
O bombových útocích nic nevím,ale Zajda má pravdu,že od STB se člověk mohl nadít čehokoliv. V druhé polovině 80.let došlo k několika žhářskýn útokům pod taktovkou STB,která posléze zahájila Akci Norbert. V roce 1989 zatkla několik nevinných lidí,kteří měli být odsouzeni ve vykonstruovaných procesech. Znám člověka,který byl v této akci zatčen a odškodnění se domohl až docela nedávno. I po roce 1989 to vypadalo,že s tím nechce nikdo mít nic společného.

 

[100] Prokazka 13.02.2019 21:46
Každý tajná služba či tajná policie je stát ve státě. KGB i CIA podporovala a pdoporuje ty nejhorší vojenské režimy ve střední a Jižní Americe. CIA má na svědomí stovky tisíc povražděných civilstů v rámci "boje proti levičákům" ve stření a jižní Americe...

 

[101] Prokazka 14.02.2019 20:29
V druhé půlce 80. let po politickém tání Gorbačovovi perestrojky se v tehdejším Československu oživila významně aktivita západních tajných služeb krytých prací na velvyslanectví západních a skandinávských států. Docházelo k podstatnému zvýšení turistických i "turistických" návštěv ze Západu. Zejména v českém a Moravském pohraničí přibylo podivných návštěv "starousedlíků" z Rajchu. Ještě podivněji přibylo záhadných vykopaných jam, kdy si tito "nevinní němci" nebo jejich potomci vyzvedávali nadrancované, narabované poklady od milionů jimi povražděných lidí ve státech celé Evropy. Území tzv. Protektorátu Čechy a Morava bylo posledním útočištěm fanatických němců, masově zde ukrývali dokumenty a zejména uloupené poklady z celé Evropy.

 

[102] Prokazka 14.02.2019 20:53
Stará pašerácká stezky byla přímo ideální pro pašování pokladů či dokmunetů z války pocházejích z Rajchu a vydrancovaných zemí němci, zpátky k "majitelům" do Rajchu, není a nebyl žádný dvojí němec východní či západní, němec je vždy němec a jedná v zájmu velkého Rajchu a němců. Ostatně dokumenty Gestapa či SS se jistě velmi hodili i Stasi. Nedivil bych se kdyb to byla společná akce našich kontrášů, StB a Stasi. Nebo zkorupovaných jednotlivců z východních tajných služeb v žoldu západoněmcké tajné služby či CIA. Místní furtáci pohraničníci by těla těch tří trempů uklidi dokonale "do čista" hluboko pod zem.

 

[103] Stalker 23.02.2019 10:57
O spojitosti výbuchů a této trojnásobné vraždy ví mnohé řidič vozidla VKR. agent "Falkman", náčelník 37. odboru SNB. Vlastním jménem Karel Platl, narozený v roce 1948 v Podbořanech. Kdybyste ho někdo znal, tak se ho zeptejte...

 

[104] Miranda 26.02.2019 20:00
Je dotyčný pán k dohledání? Ale když nebude chtít mluvit(a to on asi nebude),tak ho k tomu nikdo nedonutí.

 

[105] Stalker 27.02.2019 16:54
=> Miranda K dohledání zatím není a patrně si nebude nic pamatovat, tak jako Štrougal.

 

[106] Prokazka 03.03.2019 00:36
K jedné nepovedené akci tajných služeb přidávám odkaz i na jednu povedenou za 1.
https://plzenoviny.cz/akce-neptun-dezinformacni-manevr-komunistickeho-rezimu-odvedeny-na-jednicku/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

[107] Prokazka 04.03.2019 22:22
Tady v textu to máte jasně napsané a je to i logické, probíhala vymezená "výseková" spolupráce KGB-CIA, a tehdejší Československo mělo velmi výhodné geografické umístění pro pohyb těchto agentů oběma směry Západ-Východ. Pouze se v dokumenti vymezuji proti jisté antisemitské propagandě. http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Analyza_17_listopadu_1989.pdf

 

[108] Prokazka 21.03.2019 22:01
Terorista no. 1 řečený "Carlos"pobýval několikrát v CS i v 80. letech...
http://217.16.188.7/nejhledanejsi-terorista-sveta-a-mnohonasobny-vrah-planoval-v-praze-utoky.html

 

 

 

[111] Miranda 09.04.2019 20:58
Taky mě to zaujalo....
Nejdřív jsem se podle názvu naivně domnívala,že se jedná o případ hřenské vraždy. No třeba i tady jednou promluví archivy a budeme se divit.

 

[112] Občan X 28.04.2019 16:51
=>Stalker Co to tam v tom Nedělním blesku psali,
že vyšetřovatel ÚDV který o případu věděl nejvíc a utrpěl těžký úraz(domnívám se, že se jedná o Michala Štikara),je v současné době neznámo kde. Česká republika přece není tak velká aby se někdo jen tak propadnul do země. A chtěl bych se zeptat ohledně článku Eduarda Svítivého Záhada poslední fotografie. Na té fotce, která se chybou do výtisku nedostala a kterou jsi doplňoval na svých stránkách je teda kdo?

 

[113] Stalker 01.05.2019 10:10
Ano, vyšetřovatel UDV přežil smrtelný úraz. Co psali v Blesku nevím, nečetl jsem.

Na fotografii je Petr Havel.

 

[114] Občan X 01.05.2019 13:04
Dík,článek ti zasílám na e-mail.

 

[115] Stalker 01.05.2019 20:02
On ten dotyčný říkal, že přežil smrtelné zranění z nezaviněné dopravní nehody. Jestli ho přejelo auto netuším. To, že ho nenajdou novináři neznamená, že zmizel z povrchu zemského. K případu by nic nového stejně nedodal, takže je to jedno. Nemáme žádnou možnost zjistit, kdo tuto trojnásobnou vraždu spáchal a tak se musíme soustředit pouze na důvod. Pravdivé se nakonec ukazuje tvrzení, které přednesl pan Ladislav K. ve kterém říká, že v daném prostoru operovaly tajné služby a to údajně minimálně do roku 91. Potvrzují to i výpovědi lépe informovaných trempů jímž se dostalo v těch dobách rady, ať tam raději nelezou. Zajímavé jsou též informace od nálezců ostatků, kteří vzpomínají na značnou neochotu VB. zahájit šetření tohoto nálezu a naopak si nevzpomínají na jakékoliv setkání se členy OSH.

 

[116] Bred 23.05.2019 10:14
No, hezká diskuze... Jen pro upřesnění, Křížek ve svazcích není, jelikož už v té době byl vyšší level a tyto svazky se nedochovali. Jeho starší bratr byl "pouze" důvěrník... V době incidentu mám pocit že Křížek ještě z daleka nebyl dobrovolným hasičem, zato byl příkladným obráncem socializmu.....

 

[117] Občan X 27.05.2019 15:04
=>Bred.Já jsem to tady už jednou zmiňoval, že Křížek, jako jediný z trojice podezřelých pohraničníků nebyl veden jako spolupracovník Stb. Takže, že by to tak nebylo?

 

[118] Prokazka 02.06.2019 21:23
Klíčová pro tento masový mord je blízkost čáry, tajní tam bud převáděli slimácké "národně osvobozenecké bojovníky" nebo hledali ukrytý archiv z doby 2.WW a narabované artefakty. Skrz informace a zlato se vraždí tisíce let....

 

[119] Prokazka 22.06.2019 12:36
Jsem na 90% přesvědčený, že tam tajní sami pátrali po ukytých dokumentech nebo cenostech nadrancovaných, narabovaných němci za 2.WW nebo převáděli přes čáru "národně osvobozenecké" hrdlořezy slimáky. Až ted jsem si uvědomil, až těsně pod sklaní ostroh se dá dojet teréním či za války nákladním autem a cokoliv tam schovat a dělat. Vlastně se dá říci, že tím ostrohem kde ležely ostatky těch dvou kluků, začínají masivy a pískovcové skály a věže. Ti tři se zkrátka staly tehdy před 32 lety nepohodlnými a nechtěnými svědky a dokonce mohli i činost, kterou neměl nikdo vidět tehdy vyfotit...musely být tedy odstraněni. Místo je na hranici a dostatečně nepřehledné a němci jistě měli v plánu pozděj po válce konecem 40. let dokumenty a cenosti vyzvednout a zatáhnout do americké zony, ale už to nestihli....

 

[120] Stalker 22.06.2019 18:39
Otázkou ovšem zůstává, proč si na to vybrali tak blbou dobu. Mimo sezónu ve všední den tam jistě rušno nebývalo. Čas je netlačil...

 

[121] Prokazka 23.06.2019 10:31
Nebyl čas, potřebovali bandu slimák hrdlořezů rychle odlifrovat přes zelenou hranici, čáru k dederonůn. Případně měli velkou obavu, že je může někdo předjít k odkrytí skrýše z doby 2.WW. Podobné, ale úspěšné rejdy se odehrálly přeci i v Bečově a různě na Šumavě. Vypadaá to, že je jeden z těch trempů sledoval a nafotil, když šel k pašerácké stezce pro vodu.

 

[122] Prokazka 30.06.2019 14:49
Pro převadečkou akci tajných, kontrášů apod. a následném nedbalém uklidu furtáků pohraničníků=agentů StB, mluví změna trasy hlídek další dny i pozdější snesení lebek níže, aby už tam konečně SNB/VB začali pátrat a nebo aby se rodiny trepmů dočkaly vysvětlení, kde zmizely jejich tři děti. Je možné, že se v nějakém StBákovi/pohraničníkovi trošičku hnulo svědomí a chtěl aby aspon ty pozůstatky trepmů byly předány rodinám. Celá oblast je velké bludiště a tak je zcela pravděpodobné, že by jinak čísti kostí nacházeli náhodní pečlivý turisté, co by tam z různých důvodů šmejdili a to v průběhu dalších desítek a desítek roků. Ostatně tak tomu je i jiných částí skeltů těl, nebožáků co se tam vydali někdy sami nebo sebevrahů a jejich kosti a věci jsou nacházeny desítky roků po jejich smrti. V oblasti se nacházejí různé polozasypané dutiny, díry, pískovo-listová propadliště, která schovají v průběhu času, deště, podzimu-listí, sněhu atd. doslova vše. Je až neuvěřitelné, jak takové rozsahem malé území může být členité až to někdy může u někoho budit dojem vstupu-ů do jiné dimenze či paraleního světa jiného časoprostoru. Dobře ilustruje zdejší poměry a možnosti ztracení lidí navždy, samozřejmě v maličkém měřítku takový mravkolev....co jednou písek a lesní listovka schvátí...

 

[123] Prokazka 14.07.2019 18:46
Podle všech indicií jsem přesvědčen, že ty tři trampy zavraždili agenti tajných služeb KGB, StB, Stasi, CIA...? Rozkaz zněl jasně, žádní svědci... tajné služby všech zemí si z lidským životem nelámou hlavu a není pravda, že po sobě vždy uklidí "dočista dočista"...mrtví totiž už nemluví...viz. třeba případ tzv. isdalská žena 1980

 

[124] Prokazka 20.07.2019 23:53
Kontinuita režimů před 89. rokem a po něm brání ve vyšetření toho troj-mordu. Kolik lidí ví o pozadí procesů, které vedly k perestrojce a pak už nevyhnutelnému dominovému efektu pádu politické diktatrury jedné strany ? Docházelo k spolupráci či operacím dvojtých agentů a jejich přechodům i přes zelnou hranici, vyzvedávání mrtvých schránek apod. Kdo bude presidentem až padnou komunisté v ČSSR
bylo rozhudnuto na Západě už někdy v roce 1988.. Od vzniku Charty proudili prakticky jen do Prahy tamním disidentům miliony marek, disidenti v regionech zdechali téměř hladem, to je prokázaný fakt.
Nedivil bych se, že se u Mezní Louky najdou další kosti z pohadrákové "demokracie", je to tam jako na Václaváku, a k tomu ti "dobrodruzi" co tam lezou nechávají po sobě neuvěřitelné smetiště...hlavně že mají "kvér" za pasem. Ten jim tam fakt pomůže, až priletí šutr na leben někde shora...
https://www.youtube.com/watch?v=Jn2fzudvQiE

 

[125] Prokazka 21.07.2019 21:29
Vše do sebe v širším kontextu té doby, zejména co vím a tuším dnes, zapadá:https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/510876-krenz-gorbacov-zachranoval-sssr-odhozenim-zateze-i-ndr.html

 

[126] Miranda 22.07.2019 20:24
Ti ,,dobrodruzi" jsou trampové stejně jako ti zavraždění. Dívka,která se jmenuje Lenka stejně jako jedna z obětí nemá za pasem,,kvér". A ten ,,bordel"(vařič a další potřeby) si nejspíš zase odnesli. Jenom nemuseli dávat záznam z 1. zóny(i když nepříliš kvalitní) na You tube. Ještě že nedělali oheň.

 

[127] Stalker 23.07.2019 10:42
Moc mi nesesdí ta "garsonka", každý ji situuje jinam.

 

[128] Prokazka 23.07.2019 14:45
No podle toho záznamu si to tam najdou další taky trempové a za chvíli tam bude vyšlapaná cesta. Povraždili je ti stejní (či nechali povraždit nepřímo) kteří fakticky spustili Sametovou "revoluci" a kteří tady i dnes vlastní stamilionové a miliardové natunelované, pardon naprivatizované majetky. Nomenklatura Stb, dvojtých agentů, vrcholné kádry KSČ a dnes už jejich dětičky... Cílem bylo udržet si nějaký vliv a nakonec hlavně bohtaství vzniklé za socíku, což se jim podařilo. A mezi disidenty apod. bylo také nezanetbatelné procento agentů, poznali se podle toho, že po hadráku 1989 zázračně zbohatli, díky kontaktům jak na Západě tak mezi nomenklaturou StB, KGB a KSČ.
Někoho tam převáděli přes zelenou hranici, "čáru" či měli jinou podobnou akci a co čert nechtěl, pozdě večer zjistili, že je celou dobu pozorovali a fotili ti tři trempové....

 

 

[130] Prokazka 23.07.2019 19:19
Po bolschevickém převratu 1948 byly k eliminaci a zastrašení skutečných i domnělých nepřátel zcela jiné motivy než v době perestrojky v druhé půli 80. let...A i kdyby tehdy nějakému křídlu StB či agentovi u Mezní louky "šiblo" v lebeni a povraždil tam s dalšími soudruhy tři trempy s cílem zastrašit ostatní trempy, po roce 89. by pravda vyšla najevo. To že je pravda tutlána celých 32 let ukazuje na to, že v tom byly namočeny kádry, které jsou u Koryt ještě i dnes nebo jsou u moci ekonomické a hospodářské, tím, že natunelovali miliardové majetky a zavázaly, uplatily a zastrašily všechny kdo s tím mají co do činění v rámci minulých "vyšetřování". Ti tři se tam stali nechtěnými svědky nějaké "vyšší hry" jak už jsem psal výše a museli být eliminováni....

 

[131] Prokazka 27.07.2019 21:58
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vrazda-maskovana-kulovym-bleskem-stali-za-smrti-ceskych-trampu-agenti-z-vychodu-76116?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

Nová reportáž, fakticky nic nového, jen jasný důkaz, že agent vyskytující se tehdy v těsném okolí, udělal kariéru u bezpečnostních složek "nového" režimu po 89. roce....Dnes otevírají celkem bezvýznamné případy zadržení "dederonů" našimi pohraničníky při pokusu o přechod hranic CS/SRN k jejich německým bratrům do SRN, ale tři vraždy CS občanů evidetně nikoho u Koryt nezajímají, Vysoká hra, psychopatů u Koryt pokračuje.

 

[132] Občan X 29.07.2019 19:20
Důležití svědkové pana Mareše,jsou SVĚDKOVÉ KTEŘÍ NEPROMLUVÍ.

 

[133] Sas 12.08.2019 21:48
Sláma je domlácená.Co takhle zajít za tím kdo tam tenkrát byl Stalkere.

 

[134] Stalker 16.08.2019 20:09
Mám to stále v plánu...

 

[135] Rybrcoul 12.11.2019 14:19
S jakym konkretnim ododnenim to statni zastupce z UnL a ktery jmenovite odebral UDV? Slo by si ho nekde precist?

Proc si pani Havlova mysli na Ladislava F?

Co dalsi rodice dvou mladych?

Kolik fotek dostali? Kinofilm 35´
Mm ma 36 fotek typicky. Kdo je vyvolaval a s jakym oduvodnenim byl negativ znicen?

Pokud by negativ vyvolavalo normalni oddeleni kriminalky, tak bych v tom asi nehledal nic konspiracniho. Co myslite?

Tady ve vlaknu je spousta spekulaci pomalu na roman. Vyzvedavani mrtve schranky a podobne...

Co kdybyste navstivil toho udajneho ridice modreho mercedesu bez manzelky a bez kamery, co ten k tomu povi.

 

[136] Jaja 12.11.2019 14:21
filtrace?

 

[137] Rumcajs 18.11.2019 20:12
Rýbrcoule napiš mi e-mail, já ti to vysvětlím.

 

[138] Bred 22.11.2019 12:28
A smrt pana Dvořáka? Posledního kdo je viděl?? Nezemřel přirozenou smrtí....

 

[139] Rumcajs 25.11.2019 17:50
Brede a to si jako slyšel kde? To jsou zprávy rádia Jerevan.

 

[140] Bred 26.11.2019 09:33
Pro Rumcajs: Nevím odkud jsi a co o Hřensku víš, ale pan Dvořák zemřel velice "zvláštním způsobem" a rozhodně ne přirozenou smrtí. Nebo Ti přijde pád ze schodů za "asistence" několika dalších lidí přirozený?? Zemřel na následky tohoto pádu - krvácení do mozku. Tenkrát se to uhrálo na "zavrávorání a pád díky alkoholu v krvi" a zúčastnění si to navzájem dosvědčili... Vím bezpečně že jeden ze "svědků" u tohoto incidentu ani nebyl, tak proč toto svědectví..?? Takže je něco prohnilého ve státě českém...

 

[141] Willis 11.12.2019 12:52
Zdravím všechny, už pár let mi tato událost "nedá spát" ...Teorie o zapletení těch nebožáků do nějaké akce tajných služeb jsem považoval za fantaskní ...Potom co jsem nedávno shlédl sérii Bez vědomí(HBO) jejíž příběh je sice vyfabulovaný, ale rozhodně vychází ze střípků různých skutečností, jsem na spoustu věcí změnil pohled...koncem 80.let se v kontextu opravdu ty nebožáci mohli přimotat k něčemu, co neměli vidět..a jejich odstranění proto bylo žádoucí..otázkou je ovšem i role OSH jakožto kontroly pohraničního prostoru, a krytí StB, která byla v rámci ČSSR nejvyšší silou ve vyšetřování a následném důsledném matení veřejnosti po medializaci případu

 

[142] Rumcajs 14.12.2019 18:00
Dneska se důsledně mate také a žádná Stb už není.

 

[143] Bred 15.12.2019 22:06
Ahoj všem... StB už není, ale její členové se zakořeněnou ideou a černým svědomím z toho co páchali stále ano... Ti co matou jsou vesměs stejní lidé, stejné praktiky... Pro Rumcajs: Zjišťuji jak je to s tím Dvořákem, možná jsem tu trošku "místyFakoval", zjistil jsem totiž že v té době se ve Hřensku pohybovali Dvořáci dva, shoda jmen, žádný příbuzenecký vztah....Prozradíš jaký máš ke Hřensku vztah?? Je tu vůbec někdo kdo je z okolí???

 

[144] Rumcajs 17.12.2019 10:36
Pro Bred: Vztah k Hřensku nemám žádný. Ale viděl jsem kříže. A trochu jsem zapátral.

 

[145] Bred 18.12.2019 11:30
Pro Rumcajs: Vidíš, já tam mám kořeny, v době této události mi bylo 16, jezdili jsme tam do okolí s partou o weekendech na tremp do skal... Od Brtníků až po Hřensko jsme to měli procourané jako málokdo.. Znám i lidi o kterých se tu píše, některé víc, některé méně, některé jen z doslechu. Proto jsem psal že K. není ve svazcích které jsou přístupné, toho znám velmi dobře, ten jediný byl z té trojice pohraničníků u rozvědky a byl ve svazcích které se hned po revoluci zničili. Je to člověk který neříká pravdu, umí manipulovat a mlžit...., to je moje velmi osobní zkušenost. Spousta místních, i když to na hlas a veřejně neřeknou, si myslí že v tom všem má prsty hlavně právě on..., někteří dokonce přiznávají že se ho stále bojí... Vždyť i v tom telefonátu z reportáže, kde mu Klíma telefonuje, dělá jak se mu "doslechlo" že na zámku v Děčíně měli i speciální jednotku... To věděl každý že je tam dislokovaná četa VDV, která měla za úkol pořádkovou službu ve vlastních řadách jak na zámku v Děčíně, tak v kasárnách v Jánské a Rabštejně, kde měli velký sklad PHM pro vojska Varšavské smlouvy... Věděl velmi dobře že tam jsou! A proč tam jsou. Dodnes je to neskutečný "rusofil"... Osobně si myslím že za celou touto tragedií není přechod kohokoli do NDR aby se snadněji infiltroval na západ. To by přeci východní němci nezkoušeli zdrhat za kopečky přes Československo, kdyby to u nich bylo jednodušší, nehledě na to že by bylo jednodušší vyrobit koridor pro tuto infiltraci přímo z čech na západ, třeba na Šumavě kde je to členité, kde sloužící byly plně oddáni režimu a přechod by "přikryli".../??/ O Mrtvém kterého našli skauti při úklidu na Dolském Mlýně jsem třeba nenašel nikde ani zmínku... Oblečený chlap v jednom ze sklepů pod hromadou odpadků...., to také není jen tak...., ne??

 

[146] Bred 19.12.2019 22:03
Proč jsem byl zablokovan?

 

[147] Stalker 20.12.2019 15:17
Bred - Patrně omylem spamfiltru. Nyní by mělo být vše v pořádku.

 

[148] Bred 20.12.2019 16:12
Už v pořádku, děkuji Stalkere... ;-)... Jen diskuse nám tu trošku vázne :-)

 

[149] Prokazka 29.12.2019 23:49
Píšu to nerad, ale jak to bylo už nikdo nezjistí, když to pachatel-é ututlali 30 let, dnes už to ani případný jeden přeživší K. , neřekne, leda že by padl na hlavu, ale to by se zase tomu jeho přiznání nedalo věřit, že a případní svědci mohou býti zase falešní, dychtí po publicitě apod. Ale řeknu vám to jinak: "Za každým velkým majetkem se skrývá velký zločin" A elitám ve všech tajných službách bylo už v druhé polovině 80. let jasné, že ledy Studené války se začínají lámat a na Východě jsou "bezprizorní" velké informace a majetky. Tajné služby/jednotlivci byli už tehdy o několik tahů před neinformovanou většinou. A mrtví, ti přeci nemluví. Za posledních 35 let zmizelo prokazatelně několik tisíc CS občanů, často beze stopy, nejvíce právě po majetkovém puči 1989.

 

[150] Prokazka 30.12.2019 00:41
Takových "zázraků" emigrací se tehdy odehrávalo více: https://www.info.cz/cesko/podplaval-lipno-a-zmizel-utek-ceskeho-potapece-do-rakouska-zustava-dodnes-zahadou-43838.html
Příznačné je, že se tento "výborný" plavec nakonec utopil....

 

[151] Stalker 01.01.2020 16:53
Tak přidám taky námět k zamyšlení: http://www.specnaz.cz/provozovatel-serveru/

 

[152] Prokazka 01.01.2020 18:23
A může si snad někdo příčetný nemyslet, že zde bez vědomí oficiálních orgánů ČR nepůsobí spolupracovníci a agenti Západních tajných služeb ? Jenže Západ je v současnosti spojenec a Východ je vykreslován jako ztělesnění Zla. Vlastně se toho až tak moc za 30 let nezměnilo, jen došlo k otočení kormidla o 180 stupnů. Západní agenti či jejich spolupracovníci se oficiálně vůbec nesledují a jen naiva si může myslet, že vždy konají ve prospěch většiny občanů ČR. Naše území bylo, je a bude svým středem a výchozím bodem do všech zemí Evropy, křižovatkou zájmů různých cizích státních mocí. Před 89. rokem brali za různé formy spolupráce z cizími státy (přes fingované neziskové kulturní aj. organizace či přímo) někteří občané slušné prachy nejen z Východu, ale pěkná devizová konta v Živnostencké bance měli hlavně někteří Pražští disidenti.

 

[153] fofo 14.01.2020 21:59
Teorie: když budu vraždit, ať z důvodu loupeže, nebo mě někdo viděl pašovat nebo vyzvedávat z mrtvých schránek cokoli a budu vědět, že se do oblasti už nikdy nevrátim, tak neřešim zakrývání mrtvol a jiných stop. Prostě v době nálezu budu už dávno někde za hranicema.
Styl svázání a použití speciálního typu uzle jen ukazuje na speciální osobu a její výcvik. Ti tři hlídači hranic o osudu trempů samozřejmě věděli, ale nic dělat nemohli, protože prostě nesměli. Možná to byla jejich zásluha, že se lebky našli a tím i těla. Třeba sami nesouhlasili se skutkem, který se tam stal a jen na něj chtěli nějak upozornit. Třeba...

 

[154] Prokazka 18.01.2020 22:55
Samozřejmě, tím směrem jdu s teorií také. Teorie že vraždili ti tři furtáci, je méně pravděpodobná, nebyla tam čára na Západ, aby se tak rozběsnili nebo kryli sexuálního vraha, ti zbývající dva? Dnešní směska starých a nových nomenklaturních státně-podnikatelských kreatur co je na střídačku u moci 30 let, má na 100% na svědomí mnoho vražd, jenže tihle to dělají mnohem mazaněji a ne tak okatě. Vraždy na G. stezce byly čirá improvizace, vyvolaná tím, že někdo nečekal, že tam bude focený nějakými čundráky a nechtěl tyto svědky nechat běžet. Pročpak asi tak nový režim před 30-ti lety a dále roky poté, tak hladce odpustil svým předchůdcům různé domnělé i skutečné zločiny proti lidským právům, proč asi....ubožáci z justice se zmohli na to stíhat jen běžné vojáky ZS (tehdy psychologicky velmi dobře zpracované z hrůzou z nesplnění rozkazu) co byly nahnáni odkroutit si 2 roky na čáru se Západem "k drátům".

 

[155] Prokazka 01.02.2020 17:18
„Tam přijel jeden Němec od BND [Spolkové zpravodajské služby] a my jsme mu říkali: ‚To je hrozný, jak tady máme ty estébáky.‘ A on říkal: ‚Co si myslíte, že jsme po válce dělali? Nacisti a lidi, co byli z koncentráku, se museli dát dohromady a udělat německou službu.‘ Lidi z bývalé StB tam samozřejmě zůstali, ale zůstali tam lidi takovýho toho šroubováku. Ti, co uměli řemeslo. Když někdo umí otvírat trezor za osm vteřin, tak je jedno, jestli to dělá socialisticky, nebo kapitalisticky," popsal Stárek.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy-z-ceska/pred-triceti-lety-zacala-demontaz-stb-20200130.html


Velmi pěkně psaný článek, ilustrující propojení "lidí co ví a umí" napříč všemi režimy. Ostatně faktické nepřímé německé masové vrahy "vědce" co významně pomáhali Hitlerovi při vývoji zbraní a likvidaci celých národů, převzali s velkou chutí těsně po válce USA i SSSR.
A jak to vše souvisí s masovou vraždou na G. stezce ? Inu souvisí to zcela ve smyslu ututlání skutečných příčin, které vedly k této masové vraždě. Tajný spis o této akci šel zcela jistě na přelomu 89/90 roku do spalovny a zůstal jen oficiální "vyšetřovací" krycí spis pro "blbý civily" na vytváření informační mlhy a dezinformací. Na ja, richtig.

 

[156] Prokazka 11.02.2020 22:01
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/usa-a-nemci-tajne-vlastnili-sifrovaci-stroje-desetileti-tak-odposlouchavali-spojence-i-nepratele-40313115?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=292321&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Takový příběh moderní Enigmy.

To je ale "náhodička", čili je jasné, jak jsem předpokládal, že "demokratická" CIA věděla o operacích arabských "národně osvobozeneckých" bojovníků uvnitř Východního bloku, vč. jejich výcviku zde. A věděla to díky šmírování komunikace muslimských států, nepotřebovala a neuměla odposlouchávat StB nebo dokonce KGB. Maximálně měla kusé informace od dvojitých agentů.

 

[157] Prokazka 21.03.2020 12:28
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Politicky-vezen-Wolf-Havlovi-cilene-budovali-kult-osobnosti-Byl-to-ozrala-chci-aby-to-lidi-vedeli-617437

Navzdory titulku, čtěte dál. Velmi zajímavé čtení, které potvrzuje mohutný komplot "šlechty z Charty 77" se svými řídícími orgány z StB, KGB a bolscheviky obecně. Já tomu pánovi plně věřím. Vše do sebe zapadá a vy se pak divíte, že pohadrákové potentáty neztajímala smrt nějakých tří trempů. Jsem přesvědčen, že ne že nezajímala, oni to pomáhali cíleně mařit.

 

[158] Lasky 04.04.2020 16:34
Ja jsem v Děčíně od jara 86. V sočasnosti mě tenhle případ velmi zajímá i vzhledem k tomu, že se tady o něm tenkrát lidi báli mluvit....
Dokonce jsem zaslechl, ze ještě někdy v létě 89 meli být údajně "popotahováni" dva muži, kteří o tomto případu měli veřejně diskutovat v některé z děčínských hospod...., ale podotýkám, že to je "jedna bába povídala".
Sám osobně si myslím, ze v současnosti jediná možnost je najít Falkmana....

 

[159] Stalker 05.04.2020 10:55
Falkman byl kontaktován. Místo jeho pobytu je známé. Bohužel trpí (kupodivu) ztrátou paměti.

 

[160] Caveman 07.04.2020 19:04
A už se někdo z přítomných diskutérů mrkl do vyšetřovacího spisu ???

 

[161] Stalker 09.04.2020 13:12
Dokonce do všech...

 

[162] Prokazka 17.04.2020 22:56
Při 14. odboru StB vznikl tým specializovaný na pátrání po nacistických válečných archivech a pokladech ukrývaných na území ČSSR. Dokumenty obsahovaly informace o financování nacistů přes Švýcarská konta, nákupy strategických surovin oficiálně embargovaných spojenci, informace o financování Ruských bolschevikof v ještě před revolucí 1917 ze strany nadnárodních bank, seznamy konfidentů Gestapa atd.
https://www.youtube.com/watch?v=ptlf_rj9zNU
Minuty 16.26 a 21.30

 

[163] Caveman 22.04.2020 17:28
A co ti tři podezřelí ??? Co o nich víte ??? Jeden z nich údajně - popis prý souhlasí, se měl pokusit napadnout prostitutku v Praze. Prý to měl být nějaký úchyl ? Máte fota podezřelých ?

 

[164] 24.04.2020 15:38
Podle článku v Aha! našla vraha svého syna! Po 26 letech!

https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/84530/podle-clanku-v-aha-nasla-vraha-sveho-syna-po-26-letech.html

 

[165] Prokazka 24.05.2020 14:19
Jak už jsem zde několikrát psal za 30 let údajné demokracie, ve skutečnosti loutkové demokratůry, zmizelo na dobro X desítek tisíc lidí a z nich tisíce dětí. Hrůzné pozadí zmizení napovídá činům psychopatů, krytých nejvyššími místy nebo rovnou vrahy psychopaty z nejvyšších míst, že. Nic není tím, čím zdá se být....znovu se masovým vrahům staví pomníky a přepisuje se účelově historie. https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/zahadne-zmizeni-ivany-koskove-hledaji-ji-uz-triadvacet-let-40324633#source=hp&seq_no=9&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=MHI8q2gq453-202005241156&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

 

[166] Sas 29.06.2020 21:27
Dnes je to přesně 33 let a nejsme vubec o nic moudřejší.Tak tohle se těm hajzlům bolševickejm povedlo,,,

 

[167] Prokazka 04.07.2020 09:30
Hajzlům bolševickým se povedlo vše i v posledních 30-ti letech. Tedy přesněji řečeno kariérním bolschevikům (říká se tzv. "bývalý") jako například někdejší předseda závodního výboru KSČ v PÚ AV (prognosták) súdruhu Vladimíru Dlouhému, nyní presidentu HK ČR, tedy zastupuje v klidu nyní největší kapitalisty. "A vo tom to celý je", šlo, jde a v budoucnu se na tom nic nezmění jen o prachy a moc, ideologie těmto Psychopatům slouží jako pláštík, opona. I v tomto konkrétním případě těchto tří brutálně povražděných, šlo jak jsem přesvědčen o moc a prachy a to i hlavně po tzv. revoluci, proto se nesmělo nic vyšetřit, nebot by to ohrozilo legitimitu "nového" režimu a odkloněné národní majetky do soukromých rukou v rámci vše objímající privatizace. Účel světí prostředky.

 

[168] Candy 04.07.2020 19:24
Pro SAS. Co s tím maj společnýho bolševici?

 

[169] Sas 15.07.2020 21:16
Stejná bolševická banda.Ostraha hranic,pomocníci SNB,lesáci kamarádíčci OSH,udavači a přisluhovači režimu.Samej hajzl.Ti je zabili.Někdo z těhle šmejdů s nějakým strejčkem extrahajzlem za zády kterej potom vymyslel to všechno mlžení.Spouštěčem mohl být jenom obyčejný konflikt.Ten den měli kluci svátek,nějaký ten alkohol a lidi jsou potom trochu odvážnější než by se mohlo líbit.Třeba .Nevěřím na teroristy ani Platly.Spíš by mé zajímalo kdo má snahu to vždycky poslat na slepou kolej.To by mohla možná bejt cesta někam...

 

[170] Candy 19.07.2020 13:11
Pro SAS. Spouštěčem byl spíše sexuálně motivovaný útok na Lenku. To nemá s komunismem nic společnýho. Jiná věc je to podivné vyšetřování. Divný věci se v této lokalitě děly před tím i potom. Platl a teroristá komanda, to je asi opravdu slepá ulička. Tudy si myslím cesta fakt nevede.

 

[171] Sas 21.07.2020 21:10
Pro Candy.Co bylo spouštěčem se už asi nikdy nedovíme.S komunismem to má společnýho hodně.V době kdy se to stalo mělo Ksč absolutní moc.Oni rozhodovali,co se vyšetřovat bude,co nebude,nebo co se zmanipuluje.Ten den vyjela nahoru dvakrát hlídka OSH Hřensko aby proti nim zakročila a nevěřim že se k tomu přimotala ještě Platlova parta.Nebo že tam někdo viděl to auto s teroristickou značkou.Hodně by mě zajímaly tehdejší vazby mezi členy hlídky a opravdu mocnými členy strany, vazby nebo příbuzenské poměry mezi lidmi kteří se tam museli pohybovat pracovně atd.a kteří mohli být kryti strýčkem který si tenhle průšvih v rodině opravdu nemohl dovolit.Myslim si že ten kdo nainstaloval lebky k cestě znal pravdu a že tam potom dal i brejle Plška.Chtěl napovědět.Škoda že to vzdal.On totiž na rozdíl od nás věděl proti čemu jde.Stalker věří tomu že najde další ostatky ale já si myslim že jsou dokonale uklizeny jinde.Podruhé s dívkami z Chomutova bylo již vše provedeno mnohem pečlivěji...

 

[172] Candy 22.07.2020 17:01
Pro SAS. Už tady psal Caveman v dubnu.
Podle článku v Aha! našla vraha svého syna! Po 26 letech! https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/84530/podle-clanku-v-aha-nasla-vraha-sveho-syna-po-26-letech.html
Třeba je to klíč.

 

[173] Sas 23.07.2020 23:06
Ladislav F.je opravdu podezřelá osoba ale nejenom on.Celá ta hlídka hodně zavání.Ten den tam byli dvakrát a nikoho neviděli.Přitom ten bivak znali a myslim že šli rovnou tam.Lhali jak o život.Nemuseli je zabít ale věděli co se tam stalo.Spojitost mezi Ladislavem F. a fotkou z novin je sporná.To by ho okamžitě museli zavřít.K tomu by se musel vyjádřit Stalker,ten o tom ví nejvíc...

 

[174] Stalker 24.07.2020 07:16
Spojitost tohoto případu s tím z Aha pokud vím nikdo oficielně neprošetřoval. Ladislav F. vypadal, alespoň na fotkách které jsem viděl, úplně jinak. Na druhou stranu, identikit je prý reálný tak ze čtyřiceti procent a Ladislav F. prý v té době hodně ztloustl.

 

[175] Prokazka 24.07.2020 17:42
Metody "tajných" jsou podobné či stejné napříč ideologiemi, režimy i časem. Stejné v režimech přímo podporovaných, placených a pod dohledem "poradců" z CIA či KGB atd.
http://www.listar.cz/2006/zabila_nadaneho_studenta_stb_20061016.htm
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/argentinsky-blondaty-andel-smrti-shazoval-lidi-z-letadel-dostal-dozivoti-134051

 

[176] Candy 24.07.2020 21:02
No, tak pokud ty fotky Ladislava F. byli z jeho mladších let, tak chápu, že se tomu identikitu pachatele střelby na prostitutku moc nepodobal. A nemohli ho hned zavřít,když to policii nikdo neoznámil. Co my vlastně o něm víme. Kam například přešel, když v roce 1992 byla zrušena PS a OSH? Poněkud záhadná osoba to byla. Chtělo by to o něm zjistit víc.

 

[177] Stalker 24.07.2020 23:27
Zeptejte se pana Tupého, první v diskuzi, jeho otec byl tehdy na dvojitém výjezdu s F. http://www.vojensko.cz/13-rps-hrensko

 

[178] Candy 25.07.2020 22:39
Děkuji, ale vlastně pořád nevím odkud se vlastně vzala informace, že členy hlídky, která dvakrát vyjela k Pravčické bráně prý na na základě oznámení Josefa Dvořáka byla právě dvojice F a T. Já to v zásadě nechci zpochybňovat, ale kde je o tom nějaká zmínka? Krom toho, že se tady o tom psalo.

 

[179] Stalker 26.07.2020 07:26
Informace je z knihy služeb. Je v ní uvedeno jaké vozidlo, s jakou posádkou, v kolik hodin kam
a proč jelo.

 

[180] Candy 26.07.2020 08:32
Nic takového v knize služeb ze dne 29.6. 1987 není.

 

[181] Stalker 26.07.2020 11:38
Protože máte už tu upravenou verzi. V originálním záznamu je to tak jak uvádím výše.Zbytečně se tím zabýváte, tohle už dávno objasnilo i vyšetřování UDV.

 

[182] Candy 26.07.2020 19:29
Nic není zbytečný, protože jsem se dozvěděl něco, co jsem nevěděl. A to určitě nejenom já. Chystáte se v dohledné době do Hřenska?

 

[183] Stalker 26.07.2020 19:58
Mám to v té lokalitě prozkoumané, takže ne, nechystám.

 

[184] KDP 14.09.2020 06:08
to Stalker: nesouvisí s tím náhodou nějak záznam v EZO StB, archivní číslo 665919? Je fakt, že den v datu narození nesedí, ale to může taky bejt jenom chyba v přepisu.

 

[185] Stalker 14.09.2020 18:44
to KDP: žádné indicie tomu nenasvědčují.

 

[186] KDP 15.09.2020 11:52
to Stalker: Díky za info. Náhodu jsem si toho spisu (výše) všimnul, když jsem v rejstřících abs hledal něco jiného a napadlo mě to konzultovat, než zbytečně budu trávit čas žádostí a následně studiem svazku (protože pravděpodobně nejsem první koho ta analogie trkla). Takhle si dám bokem s poznámkou (pravděpodobně) nesouvisející.

Časem se s Vámi pokusím spojit, protože bych si pár věcí rád ověřil dřív než si o nahlédnutí do spisu požádám (čistě proto, že je zbytečné opakovat některé slepé uličky, byť by od zeleného stolu vypadaly sebenadějněji)

 

[187] KDP 15.09.2020 12:12
Obecně k diskusi. Trochu mě překvapuje, že se tu (nebo ve vedlejších diskusích) nikdo nepoložil otázku (neřeším teď ty kdo nahlíželi do spisu nebo se tím zabývali hloub) ohledně hodností a funkcí osob, které se motají jako podezřelé osoby kolem.

Pracoviště OOHS Hřensko je fakticky na úrovni roty PS (zhlediska důležitosti), u MV se s přidělováním hodností taky trochu šetří (nejvíc je to vidět na vyšších postech v oboru OHS obecně). Ale na prověřování banálního narušení střeženého hraničního pásma (na banální hranici mezi spřátelenými státy bloku) se motají příslušníci z okruhu velení stanice...

Přijde mi to podivné asi podobně jako proč J. Mareš v rámci svojí hypotézy nevzal v úvahu Tajný rozkaz MNB z 21. července 1952 (+ pozdější novelizace). Hranice s NDR nebyla střežena PS ale PSVB/OHS (zde PS není Pomocná stráž, ale Pohraniční stráž!), ale předpis MNB, resp později MV v tomto platil přiměřeně i v rámci OHS prováděnou VB nikoliv jen vojsky MV - PS.

A ano je riziko, že příslušné spisy někdo skartoval, nicméně způsob jakým výsledky prezentoval J. Mareš spíš naznačuje, že tuhle cestu neprověřoval.

 

[188] Stalker 15.09.2020 15:14
Tohle všechno už prověřoval UDV. Vyšetřovatelé se usilovně snažili najít politické motivy případu, což se jim nepovedlo a proto jim byl případ odebrán. Co se spisu týče, jeho studium je úmorná a zbytečná práce, ale chápu Vás, též jsem si myslel, že tam něco přehlédnutého objevím.

 

[189] KDP 15.09.2020 18:04
to Stalker @ #188: Ten můj komentář @ #187 byl míně ani ne tak na Vás, ale spíš na ostatní. Šlo mi o to píchnout do diskuse, protože zjevně většina diskutujících (čest výjimkám co se do spisů alespoň těch současně přístupných podívali) se točí v kruhu mediálně omletých spekulací, ale ani na základě toho torza co z těch mediálních informací plyne, je nenapadne zauvažovat co by jim mohlo unikat.
Trochu mi to připomíná oblíbené konspirační spekulace kolem atentátu na Kennedyho, kdy málo kdo (skutečně jedinci spočitatelní málem na prstech jedné ruky), vůbec nějak rozpitvávali sadu fotografií zachycenou více méně náhodně místním reportérem, kdy jeden z Dallaských kriminalistů odnáší z budovy skladu učebnic nalezenou zbraň ze které vyčuhuje nábojový rámeček (fotografie dohledatelné bez nutnosti zaplacení archivu). Konec odbočky.

Osobně si nejsem úplně jistý zda v rozmezí 92-96 byly veškeré záznamy, které přešly v roce 90 reorganizací VKR ze správy MV do MNO a jeho transformací na VOZ, k disposici. V tomhle duchu i ABS deklaruje, že nemá všechny materiály po rezortech (primárně) ZS/GŠ (ale vztahuje se to per partes i na VKR) pořádně probrané (když pominu, že sama přiznává, že v digitalizaci má poněkud mr...)
Přičemž pokud mělo v dané době štempl Tajné, tak se k tomu ÚDV ani ze své pozice nemusel dostat (to bohužel není konspirační teorie, oni na MNO mají dost tendenci pokud je něco tajného a lidi co v tom byli aktivní jsou pořád v činné službě u rozvědky to radši neodtajňovat - je to míň práce než se probírat spisem a hledat, jestli tam není nějaká další souvislost než jen personální).

Nicméně bych v obecném gardu opakované probrání se spisem do koše neházel. Občas se podaří najít a zatřídit spis, který díky předchozímu studiu nebo šlendriánu skončil někde jinde (to by nebyl první případ - o tom by mohli vyprávět i historikové z povolání).

------------------
Pod čarou k teorii J. Mareše:

Pokud by byla teorie o operaci na státní hranici pravdivá, musely by časem vyplavat minimálně dvě věci:

1) záznam v rejstříku o prováděné operaci v dané době (nebude nijak adresný ale bude lokace na úrovni úřadovny/kraje a bude datum)

2) záznam o přiděleném prostoru pro provádění operace konkrétní službou.

To jsou vlastně obě rejstříkové informace

A tady nastává trošilinku problém pro Marešovu teorii. 1 bude v materiálech po MNO (resp. v době činnosti byla po MV, ale spadla v 6-7/90 pod MNO), ale 2 byla vždy v archivech MV. A s ohledem na dobu, kdy k ní došlo a kdy musela být (zcela logicky) ukončena (nejpozději ukončena přesněji řečeno), tak ta už by se byla měla ÚDV do spárů dostat.

Je tady sice pořád možnost, že nebyla k disposici protože rejstřík byl někde zaset. To by ale bylo dost divné, že by v rejstřících po MV byla díra, kterou by ÚDV přehlédla. Ostatně když našli pokus o retuš výjezdů, že by si neověřili, kde jinde se mohlo retušovat v papírech?

 

[190] Stalker 18.09.2020 06:58
Na zmínky o té operaci narazili vyšetřovatelé z ÚDV při vyšetřování neobjasněných výbuchů na Staromáku, Ústí nad Labem, Pelhřimově atd. Věděli jak se nazývala, i že tam (v den vraždy) operovalo auto s agentem Falkmanem. Nepodařil se ale zjistit účel operace.

 

[191] KDP 20.09.2020 12:37
to Stalker @ #190, ano ale to je jiný případ, to jsou ty výbuchy u kterých se měl agent Falkmann pohybovat (resp jeho auto se mělo pohybovat, z hlavy teď nedám, jestli někdo ztotožnil jeho podobu s místem nebo jen "jeho" SPZku s místem.

Jediné pojítko mezi Výbuchy a Hřenskem je ta SPZka, kterou uvedl D. Na druhou stranu jsem ochoten brát jako věrohodné co popsal. Jako biletář potřeboval dobrou paměť (primárně na obličeje). Bohužel to ale nevysvětluje proč tam to vozidlo bylo a kdo v něm přijel (a co v místě dělal - konkrétně Hřensko, u míst výbuchů je naopak dost silná indicie, že přítomnost vozidla s výbuchy souvisela, ale pochopitelně není to důkaz).

Každopádně ty zmínky o operaci by stálo za to prověřovat. Jednou z MNO vypadnout musí (jasně je riziko, že to někdo skartuje), ale pokud se do toho bude píchat, tak je ta šance výrazně menší. Bude to moc na očích a kompletní skartace pod hlavičkou nedůležité bude příliš výmluvná. Spíš to někdo probere a vyhází nevhodné části (což se ale nikdy nepodaří udělat úplně čistě). V dané situaci by bylo bezpečnější spis někde "ztratit". Což sice zmaří v daný moment (úmysl se dost dobře prokázat nedá), ale pak to po letech vyplave z jiného fondu

A druhá věc, pokud ztotožně SPZky od D. nikdo nezpochybnil, tak je otázka nakolik bylo sebrání případu ÚDVčku legitimní. Bylo by v momentě, kdy se nedá najít o operaci víc než rejstříkový záznam a státní zastupitelství seber proto, že byly vyčerpány možnosti (spisy). Pak je ale možné, v momentě kdy z MNO (nebo odjinud) složka vypadne, otevřít opět - pro ÚDV, aniž by na to státní zástupce mohl cokoliv udělat. Pokud byl spis zaveden před listopadem, což byl, tak je vlastně povinností ÚDV to prošetřit a teprve v momentě, kdy tam nenajde nic co by zakládalo..., tak to může státní zástupce předat k šetření jinam (a nebo založit).

 

[192] KDP 20.09.2020 13:05
Nicméně čím víc se na to koukám, tím víc mi z toho lezou nesrovnalosti.

Např proč (pokud Mareš ve svých výstupech nefabuluje pro větší sledovanost), když nebyl skalní trychtýř prohledán komplet (protože chybělo pár metrů lana (to se klidně stát mohlo, náhoda je blbec), tak proč to nikdo nezopakoval? Nebo zopakoval?

Když už jsme u Marešovy činnnosti. Dost podstastná by byla časová souslednost. Pokud se totiž odívám do jeho knihy (Největší záhady kriminalistiky), kde s operaci na hranici a souvislosti s Výbuchy neoperuje, má tam ale zároveň zmíněn rozhovor s Křížkem, v němž křížek mluví o pachatelích co jsou dávno mimo (republiku). Pokud ale byl pořizován rozhovor před tím než se Mareš dobral souvislosti (nebo "souvislosti"), tak Křížek neměl moc důvod ho utvrzovat Mareše v nějaké hypotéze (když ten ji v té chvíli pravděpodobně vůbec neměl).

Odkud pochází konstrukce o pohybu obětí v místě? Faktem je, že se pohybovalo s mrtvolami (nebo s jejich částmi - viz. lebky) ale ohledně pohybu obětí těsně před jejich smrtí, tím méně o příčinné souvislosti proč tak činily se nedalo z místa příliš mnoho zrekonstruovat. To že je nějaká hypotéza pravděpodobná neznamená zároveň, že je pravdivá (když už si někdo hraje na Sherlocka Holmese, měl by si uvědomit, že jeho postulát byl o vyloučení nemožného nikoliv nepravděpodobného a naopak to co zbyly, jakkoliv nepravděpodobné...)

Pokud by J. F. byl pachatelem z vilnosti a nechalo se (ať už dobrovolně či nedobrovolně kastrovat - před revolucí!) Jak by si krucifix sexuální pracovnice nevšimla, že ten kdo se ji pokoušel zastřelit po souloži byl nejen tlouštík, ale i kastrát (erekci si kastrát oproti lidovému mínění přivodit dokáže)?

 

[193] Prokazka 20.09.2020 13:35
Provokace StB odhalena. Jak jsem tu před časem dával odkaz na článek o "hrdinném potápěči", tak nyní došlo konečně k objasnění pozadí útěku. Není vůbec vyloučeno, že i "eliminace rozbujelého divokého trempování", byla ve výsledku nepovedenou provokací Stb, například nebo došlo k neuvěřitelné náhodě s nepohodlnými svědky něčeho, kteří navíc bez ostychu tajnou akci fotili....
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/legenda-o-hrdinnem-lipenskem-potapeci-padla-jeho-utek-byl-rizenou-akci-stb

 

[194] Stalker 20.09.2020 18:43
to KDP: S výbuchy to asi primárně nesouviselo, pouze u výbuchu v Ústí nad Labem byla ve spise poznámka, že mu předcházela smrt tří mladých trempů ve skalách u Fučíkovy stezky. Podle spisu se jednalo o prostor kde operovala bývalá 1 správa SNB, rozvědka a ve kterém se dalo nepozorovaně přecházet do NDR. Co se Marešova natáčení týče, probíhalo nejprve pro pořad Očima Josefa Klímy na Primě, a potom pro Seznam Tv. Průzkum trychtýře proběhl standardním způsobem za pomoci psa cvičeného na vyhledávání takzvaného cadaveru. Pes žádný nález neoznačil a pozdější zmínka o délce lana mohla sloužit pro možnost navázání dalšího pořadu. Na výpovědi p. Křížka nevidím nic divného, dle mého názoru ví mnohem víc než je ochoten říci nicméně v případu prsty nemá. To samé bych si dovolil tvrdit i o osobách pana F. a T. Ti se také ve svých výpovědích zamotávali, ale zase, ne proto, že měli s případem cokoliv společného. Problém hypotézy o vraždících pohraničnících vychází z hlavy jediné osoby, která nejprve vytvořila onu hypotézu a potom k ní hledala důkazy což je poněkud zavádějící.

 

[195] KDP 29.09.2020 14:23
to Stalker: Ve spisu/ech ohledně výbuchů se SPZetka toho vozidla nikde nezmiňuje? Měl jsem za to, že tam někde je (byť pravděpodobně jako torzo) zmíněna je.

Snaha o potvrzení hypotézy je cesta do pekel, hypotézu se má její autor snažit vyvrátit. Teprve pokud vyčerpá všechny možnosti jejího zneplatnění, až pak je oprávněn přijmout jí jako pravdivou.

Vyvozování faktoidů je v celém tom případu tak nějak kolorit. On ten zmiňovaný do autu zahraný proces ohledně žaloby o urážku na cti, kterou právníci a policie oběma stranám vlastně vymluvili nemusí mít (a pravdapodobně vůbec nemá) žádný "záhadný" podtext. S ohledem na povahu věci by to dopadlo mexickou plichtou a obě strany by měly z ostudy kabát (byť u každé strany jiným způsobem).
U těch pohraničníků je obecně problém, že i pokud něco zametali, tak nemuseli být přímí pachatelé ale pouze spolupachatelé (dle právní definice, nikoliv dle toho co se odehrálo na místě). Ale v podstatě jediný argument pro to zametání je ta změna v trasách hlídek.
To že se do výpovědí zamotávali, kdy? pokdu někdy kolem roku 2000 tak to nevypovídá vůbec o ničem. Paměť klame, to jak některé věci ve svědectví časem vypadnou nebo si je člověk (třeba pod dojmem něčeho dalšího) sám pozmění, to je dobře zdokumentovaný fakt.
Že neřekli celou pravdu je dost pravděpodobně pravda. Otázka je, jak (a jestli) by kompletní výpověď někam posunula vyšetřování. K. třeba lhal ohledně těch co měli na starosti bezečnost posádky a skladů. Těžko to totiž mohli být vojáci VDV ale museli to být příslušníci OMSN. Nicméně tenhle fakt je k incidentu zcela irelevantní.

To co jsem s těmi údajnými pachateli zmiňoval výše (dle toho interview K.) bylo kvůli tomu, že pokud to interview předcházelo spojení těch dvou případů (TV Seznam), pak by nemělo smysl tu stopu takhle zmiňovat (ale samozřejmě to nic nedokazuje, je to akorát indicie).

Mimochodem pokoušel se někdo zjistit co k situaci, v době kdy se incident ve skalách stal, mají v Spolkovém ekvivalentu našehu ÚSTRu (BStU)? Pokud tam probíhala nějaká operace na státní hranici tak část záznamu musí být i na druhé straně (a tím spíš není dokonale zameteno).

Významná indicie je ta snaha zaretušovat knihu výjezdů, protože to patří už do sady dokumentůl na jejichž retušování se buď zapomíná nebo hřeší (složku holt jde ztratit mnohem snáz). Ale jsme zase u toho, že to nesvědčí o přímé účasti na trojnásobné smrti ze strany příslušníků O OSH.

 

[196] Candy 30.09.2020 10:26
Pro KDP:Vy taky asi často spíte v knihovně, jak jste chytrej.

 

[197] Sas 02.10.2020 23:20
Tady nemůžete vyloučit jako potencionálního vraha nikoho.Trempa,lesáka,příslušníka ostrahy,úchylného turistu.Čemu bych ale věřil nejméně by byly operace rozvědek na výchdní hranici.Pohyboval jsem se v těhle místech docela často ale pohyb speciálních skupin na Fučíkově stezce jsem nikdy nezaznamenal.Ostatní kontroly od OSH,VB a PSVB to byla rutina ale rejdy teroristů to opravdu ne.Je to 33let a už se nikdy nedozvíme pravdu.Jediná indicie je snad jenom to, že kdyby spolu oba případy souvisely byl by to někdo místní...Tak proč ale přestal že?

 

[198] Stalker 03.10.2020 11:19
To Sas: Jak můžete vědět, že to nebyla ta skupina trempíků co jste ji tehdy potkal? Těžko budou mít na domovence " Vojenská rozvědka ČSSR". Nezapomínejte, že už tehdy tam operovalo STB minimálně s agentem Kolářem a jeho řídícím orgánem Milanem D. (viz. reportáž Pavla Křemena - Nikomu jsem neublížil.) Koláře tehdy velice zajímalo dění v tomto prostoru a okolo trempů. V reportáži tvrdí, že také nikomu neublížil, jen snad těm trempům... Co tím myslel si dnes už nepamatuje. Byl to také on, který již v srpnu nalezl lidskou ruku s lopatkou poblíž místa masakru. (viz. reportáž Pavla Křemena - Kulový blesk).

 

[199] misak 03.10.2020 21:26
K tomu jménu Ladislav F.- skutečné jméno by mělo být Ladislav Fořt,který v době vraždy těch tří trempů byl majorem a velitelem Pohraniční sttráže ve Hřensku,Co to bylo za člověka - chování či jednání odpovídá tomu,že mohl být podezřelý z vraždy těch tří lidí.Ve Hřensku jsme bydleli a tento člověk tam působil.V této zvláštní době se ale tento případ řešit asi nebude.Co se týče Křížka ten mluvit pravdu nebude.Byť jako velitel hasičů ve Hřensku může tvrdit,že by neublížil ani mouše a lidem jen pomáhá.Ten kdyby měl svědomí tak promluví,ale bohužel ho nemá.

 

[200] Sas 04.10.2020 19:42
To Stalker:Myslel jsem to samozřejmě tak že jsem o něčem takovém neslyšel a ani nikdo v mém okolí mezi lezci a trempy.Možné to samozřejmě je, akorát mi to přijde asi nejvíc přitažený za vlasy.Je pravda že ten Kolář je hodně kontroverzní osoba.Určitě bych se ale nezastával těch tří protože tam ten den byli z nějakého důvodu dvakrát.Křížek by si zasloužíl ocenění za největšího lidumila Hřenska ale podle mě spíš největšího sedmilháře a mlžila tohoto případu.

 

[201] Sas 05.10.2020 22:29
Yotube - Nikomu bych neublížil-53:53 ...snad jen těm klukům co je rozvezli po lese.Hajzl jeden.V srpnu najde ruku s lopatkou?Stalkere kde ho seženu?

 

[202] Stalker 06.10.2020 05:22
to Sas: Třeba na Facebooku?

 

[203] Candy 06.10.2020 08:25
Pro Sas: Na co ho chceš schánět? Ty se radši do žádných akcí nepouštěj. Leda tak něco po...

 

[204] Sas 06.10.2020 21:02
Neboj Candy.Tohle už víc posrat nejde...

 

[205] KDP 08.10.2020 10:50
to Sas: Ohledně tzv. operace na státní hranici je potřeba zapomenout na agenta W4C nebo 007, agenturní práce není v reálu takové žůžo dobrodrůžo, ale dost často otázka "sedacího nervu" a trpělivosti (analytika dat a metadat). Operace tohohle typu by vypadala že se přes hranici zatoulalo několik osob (3-5 řekněme), větší skupinu by převáděli na více místech nebo ve více časech.
Smysl by to skutečně mělo i na východní hranici, protože tím zametáte stopy, legálně přijeli třeba do NDR, ale abyste zabránili jejich sledování rozvědkou protistrany přestěhujete je na území dalšího státu, kde může být (nebo to přímo vím, že je) ta rozvědka protistrany v defenzivě.

Co se frekvence turistů v oblasti týče tak to naopak vyhovuje, těch několik převedených se pak v klidu zamíchá mezi jiné turisty. Stejně elegantně by je šlo otransportovat i dál s eskortou. Prostě několik mladých "studentů", kteří zabloudili, přešli hranici a teď si je SNB podává. Odvezou je na vyšší instanci (oficiálně třeba do ústí, reálně ale kamkoliv jinam) a prakticky každý kdo to uvidí je polituje "chudáci studentíci, esenbáci je šikanujou za to, že zabloudili...

Co se shánění konkrétního člověka týče, "posrat" se to pochopitelně ještě dá. Dotyčný Vás může např. začít popotahovat za urážku/poškození dobrého jména.

to Candy: U celého tohohle případu je důležitý kontext jednotlivých střípků (proto např. ten komentář k neuskutečněné soudní při matky P. H. s T. juniorem, nebo poznámka o "zvrhlém kastrátovi"). Osobně by mě třeba zajímalo zda ÚDV prověřoval možnost, že mezi spolupracovníky PS, resp. O-OHS v místě nebyl taky J. S. K hledání na skalách si jeho skupinu lezců ve které byl přizvala SNB jen proto, že byl lokálně znalým a ve své podstatě republikově významným lezcem a nebo proto, že byl orgány MV prověřen (případně obojí)? Netvrdím, že to tak nezbytně muselo být, ale to podezření se docela nabízí.
To co jde bezpečně, tak je vyloučit některé zjevně nesmyslné a zavádějící cesty - blesk jakýkoliv. Na druhou stranu posmrtnou manipulaci za cílem vytvořit falešné důkazy (např. na provokační protiakci proti trempům) bohužel vyloučit nelze, takže i prokurátor má trochu pravdy (byť projevuje poněkud slepotu k některým faktům).

to Stalker: jak tady někde (možná ve vedlejší diskusi, nechce se mi teď dohledávat) padlo o tom táboráku s oslavou pohraničníků a lesáků. Víme bezpečně, že se nemohlo jednat o večer 11.7.? Pak by nemuselo souviset vůbec a bylo by zcela zavádějící. A přítomnost lidí i mimo uniformu SNB O-OHS by dávala smysl - mohli být všichni bývalí PS z lokace.

 

[206] Stalker 08.10.2020 17:01
to KDP: O táboráku a peripetiích okolo něj psal přispěvatel s nickem Kocour. Příležitostně prohlédnu diskuze. Co se týče činnosti J.S. v případu doměnka je celkem logická. Vyšetřovatele ÚDV napadla též a byla po šetření označena jako negativní. Co se bývalého agenta Koláře týče, všechny zde zveřejněné informace k jeho osobě jsou z výše uváděných veřejných zdrojů ve kterých sám vystupuje. Pokud se s ním kdokoliv dohodne na rozhovoru a případné publikaci jeho názorů, problém by být neměl.

 

[207] Stalker 08.10.2020 19:44
Ještě pro doplnění: V Hřensku prováděla I. Správa SNB spolu s NDR tajnou operaci Diamant - Granát, při níž docházelo ke stahování pohraničních hlídek. Největších aktivit bylo dosahováno v letech 1976 - 78, nicméně akce trvala až do roku 1989. V době vraždy operovala v Hřensku dvě vozidla karlovarské expozitury KGB a to, Mercedes se značkou KVD - 63 - 28 a vozidlo Lada KVD - 28 - 63. Mercedes byl viděn i u některého ze série výbuchů jež vyvrcholily explozí na Staroměstském náměstí v Praze. Výbuchy měly jednoho společného jmenovatele kterým byla výbušnina Gelamon 30 vyráběná toliko v NDR. Motiv těchto akcí ani jejich tvůrci nebyli nikdy oficiálně označeni. Toto všechno a i mnoho dalších informací z dosud nezveřejněných vyšetřovacích spisů si můžete přečíst v knize mého kolegy Ondřeje Krotila pod názvem Kriminalistické otazníky.

 

[208] Candy 08.10.2020 19:53
Pro KDP:Takže na úvod. Soudní pře paní Havlové měla být s Jaroslavem T. který byl jedním ze členů hlídky, která vyjela prý na základě oznámení Josefa Dvořáka toho času kustoda na Pravčické bráně. Nikoliv tedy s jeho synem. Druhý člen hlídky měl být náčelník O-OSH Hřensko Ladislav F. A teď k němu. Několik zdrojů uvádí, že se podrobil kastraci ale tuto informaci ověřit nelze. Terapeutické kastrace se používají u mužů například při rakovině varlat. Léčebná kastrace, jejímž cílem je pokles hladiny testosteronu a v důsledku toho pokles sexuální apetence, se provádí ve výjimečných případech pouze na žádost pacienta(u deviantů) a po posouzení odbornou komisí. Ale i potom schopnost soulože či masturbace zůstává dlouhodobě zachována u 3 až 50 % kastrovaných pacientů. To píšu pro to, že i kdyby se kastraci opravdu podrobil, tak to mohl být klidně on, co v květnu 1995 postřelil po vykonání soulože tu pražskou prostitutku,čemuž jsi se v minulém komentáři tak divil. To by pak vrhalo ne jeho osobnost zcela jiné světlo. Už jsem i tady několikrát četl, že byl divný až úchylný, ale když jsem se dotazoval, na nějaké podrobnosti, tak mi nikdo nedokázal odpovědět, jak se to u něho konkrétně projevovalo, nějaký příklad. A jen taková obecná formulace mě neuspokojuje. A co se týká toho Koláře, že byl spolupracovník StB? No takových tady bylo kvanta i mezi známými osobnostmi. Co s tím dnes.

 

[209] Sas 08.10.2020 22:36
Nejsem tak naivní abych si myslel že mi Kolář něco řekne.Chci to ale zkusit.To samé z Křížkem.Ta věc s tou výbušninou vyráběnou v NDR mě napadla už dávno,zvláště když měl Plšek VSCHT a pocházel z Pelhřimova kde to snad taky bouchlo,nebo mělo.Na Kolářovi je zajímavý,že tam našel tu ruku s lopatkou a prý si myslel že to jsou ostatky tří trampů.Akorát v té době ještě nebyli nalezeni...O Ladislavovi F. nikdo nic dobrýho nikdy neřek a J.Strauss je přesvědčen že to byl on a UDV k tomu směřovalo taky.Třeba Stalker tohle ale považuje za falešnou stopu.Variant je opravdu hodně...

 

[210] Candy 09.10.2020 09:55
Pro SAS: Ty to zase motáš. Asi v polovině září našel Jaroslav Kolář toho času novinář Severočeského deníku ještě prý údajně s jakýmsi Václavem Mackem z Ústí n. Labem část ruky, spacák a kotlík Nalez oznámili na O-OSH Hřensko. To, že by ta část ruky mohla patřit jednomu z trojice zavražděných trampů, to ho napadlo až po nálezu ostatků jejich těl, které se našli po pátrací akci až začátkem října. A spojovat zavražděného Plška s těmi neobjasněnými výbuchy no to už chce pěknou dávku fantazie. To co Kolář se Straussem vědeli, to už řekli. A co se týká soudruha Křížka, z toho nikdo nic nedostane, i když asi ví...

 

[211] Sas 10.10.2020 12:03
Děkuji Candymu za opravu.Asi mám špatný zdroj.V tomhle případě nám asi už nic jiného než fantazie nezbývá.Já netvrdím že se Plšek na něčem podílel ale některý věci jsou fakt zajímavý.Najdou se lebky a kriminálka opravdu velmi neochotně začíná vyšetřovat.Nějaký čas předtím náhodou nachází náš práskač agent Kolář část ruky.Ve volné chvilce mezi donášením na trempy si najde chvilku a najde si kousek kostry.Kriminálka si najme horolezce a velmi zdlouhavě hledají.Přitom tohle tábořiště je známé a byly v něm jejich věci.Po kompletním nálezu je najednou kriminálka velice aktivní a vyslechne snad všechny trampy.Zanedlouho přichází J.S.se svou verzí o L.F. a i když v komunistické době, vystupuje velmi odvážně,nic zásadního se mu nestane.Plšek pochází z jednoho z měst atentátů,je chemik a je zavražděn na pašerácké cestě do NDR kde se vyrábí jakýsi polotovar výbušniny.Navíc se v lokalitě možná opravdu pohybují i vozidla rozvědky a něco nebo někoho shánějí.Na OSH vyzvání TP a dobrák Dvořák oznamuje lidumilovi Křížkovi incident na Pravčícký a ten s druhy vyjíždí.Sice je na dovolený ale přesto jede.Z nějakého důvodu se hlídka s nejvyššími hodnostmi ve Hřensku za nějaký čas vrátí aby mohla po chvíli vyrazit znova. Nevím jestli to je jenom fantazie...

 

[212] Cady 10.10.2020 19:58
Pro SAS: Skvělé,to bycom měli skoro vyřešeno. Tak ještě ten atentát na J.F.Kennedyho.

 

[213] Sas 11.10.2020 18:12
Nic nového jsem nevymyslel a ani netvrdím že se Plšek do něčeho zamotal.Otázkou je jakou roli v tomhle mohl vědomě či nevědomě sehrát.Vždycky jsem byl přesvědčenej že je zabila hlídka OSH při konfliktu, ale jestli tam ty auta rozvědky opravdu byla a dá se to prokázat,tak věřim tomu že tam šlo uplně o jinou hru.Oni by tam jen tak ze srandy nejezdili...

 

[214] KDP 14.10.2020 09:09
to Candy: Soudní pře, děkuji za upřesnění, měl jsem chybné informace. Já měl totiž pocit, že tam kromě označení za pachatele došlo následně k podání žaloby za nactiutrhání právě ze strany rodiny T. kterou měl iniciovat jeho syn, nicméně podařilo se to díky tlaku právníků a policie urovnat bez soudního řizení. A k tomu jsem tu poznámku směřoval. Pokud nic takového neproběhlo, pak je ten můj komentáýř zcela bezpředmětný.

Co se týče kastrace, možná jsem napsal moc telegraficky, ale nejsme ve sporu! K "úchylnosti" L. F. co jsem z dostupných informací pochopil se jedná spíše o šeptandu a dohady než o nevyslovená fakta. To nad čím jsem se pozastavoval je, že by musel mít plastickou chirurgií vytvořenou vzhledovou náhradu varlat/šourku, což se u těch léčebných kastrací v dané době moc nedělalo (na rozdíl od terapeutických, která ale nemusela být úplná). A toho by si (aspoň dle mého prostitutka všimla a tato informace by nějak ven vybublala).
Souhlasím s tím, že pokud by se prokázalo, že byl pachatelem útoku na prostitutku v roce 1995 v Praze, byla by to velmi závažná indicie potvrzující to co se vykládá, ale bez takového podložení považuju "úchyla" v daném případě za konstrukt, který stojí na vodě (možná podpořený něčí vzájemnou nevraživosatí - ale to je nepodložená spekulace).

Spolupracovník, šlo mi o to jak moc by mohla být zatížena výpověď/vývody nějakého dalšího spolupracovníka snahou zavádět. Nemusel by to být nutně spolupracovník StB, stačil by spolupracovník pohraniční policie. Čistě jen v tom ohledu, že buď jsou všichni kdo byli nějak namočeni ve spolupráci s bezpečností (bez dalšího upřesění) stejně důvěryhodní, případně stejně nedůvěryhodní co se týká jejich výpovědí. (stejně jako pitva J. Masaryka, kdy je otázka kdo další kromě prof. Hájka byl ovlivnitelný nebo měl motivaci sám křivě svědčit. Hájek takhle v asi třech případech - mj farář Toufar, prokazatelně vystavil úmrtní list z vazby, kdy se skutečná a uvedená příčina úmrtí neshodovala). Jinak já narážel nikoliv na Koláře, u něj mi to prohlášení až tak pochybné nepřijde, já měl na mysli Strausse! Přičemž pro pořádek netvrdím, že byl, ale jen se pozastavuju nad tím, proč jeho a jeho skupinu SNB k hledání přizvala. Pokud by v jeho účasti mělo být něco víc než jen, že byl zrovna po ruce, pak by měly být jeho vývody brány se stejným despektem jako interview Křížka pro novináře.

 

[215] KDP 14.10.2020 09:14
to Sas: VŠCHT jako spojitost s výbušninou je zavádějící, na sestrojení výbušného zařízení nemusí mít člověk Pražskou chemárnu, jinak obor(y) směrem ke Semtínu se studují pokud vím (i tehdy) na Pardubické VŠ (tehdy Pardubická VŠCHT).

Co se vysokých hodností podezřelé trojice týče, tak je v tom hlavně to že to byli bývalí furtáci PS, než došlo k reorganizaci a vuzniku OSH na východní hranici. Takže pak ti co přešli z vojsk MV (kam spadala PS) pod SNB, tak nezačínali odznova od strážmistra, ale byli převedeni +/- se stejnou hodností. Kdo vyjel k výjezdu je dané počtem příslušníků ve službě v ten moment, jejich zařazením k výkonu konkérního úkonu (dozorčí služba vyjet nemůže) a vytížeností těch co jsou ve službě (pokud budou na výjezdě nižší šarže, pak velitel na další nahlášený výjezd pojede). Jak to bylo reálně bude v knize služeb.
Další věc je, že služebna O-OSH měla menší stav než rota PS, byť fakticky nahrazovaly jednotlivé roty.

Spíš by mě zajímalo, na místní z Hřenska, zda došlo v oblasti Labských pískovců ke slučování oblastí O-OSH, protože ta oblast od Hřenska do Brtníků by měly bejt dvě až tři někdejší roty tj dvě až tři služebny O-OSH (pokud nedošlo ke sloučení). Ale pak by minimálně jeden údajný nález (v blízkosti Brtníků) byl pod jinou služebnou a zametání stop by šlo dělat (z pozice příslušníka) podstatně hůř, než ve vlastním rajónu!

 

[216] Candy 14.10.2020 14:13
PS nespadala do vojsk MV, ale od roku 1976-1978 Správa vojsk MV byla podřízena Hlavní správě Pohraniční stráže a ostrahy státní hranice (HSPSOSH)pak už fungovala samostatně. O-OSH Hřensko bylo v podřízenosti Úsekovému oddělení OSH Hřensko jako dále i O-OSH Maxičky, Jetřichovice, Dolní Poustevna, Mikulášovice. Nejvyšší nadřízený orgán pro jednotky PS a OSH byla HSPSOSH. Co se týká otázky hodností,nesmíme zapomínat,že tehdy ještě existoval institut propujčenné hodnosti.

 

[217] Sas 14.10.2020 19:52
Pro KDP:
To potom ale můžeme označit všechny teorie za zavádějící.Nikomu tady nevnucuju můj názor a ukázal jsem jenom na věci,který mi přijdou zvláštní.S Jindrou Straussem mi to příjde tak,jako by nikomu se svojí teorií nevadil,protože byl na falešné stopě.Asi byl po ruce,v tý době byl tuším předseda TJ Lokomotiva Děčín a proto se na něj obrátili při hledání.Budu se opakovat,ale jestli je jistá přítomnost vozidel rozvědky,pak se tam ten večer sešla velká parta,která s trojicí nechtěla řešit návštěvu na Pravčický bez placení.Nabízí se teda opět zavádějící otázka.Do čeho se mohl min.jeden z trojice zaplést aby se tam děly toho večera takové manévry?

 

[218] Candy 14.10.2020 21:25
Pro KDP: Strauss měl dobrou místní znalost a schopnost pohybovat se v těžkém skalnatém terénu, jelikož byl aktvní horolezec, proto ho vyšetřovatel zařadil do pátrací skupiny. Tak mu nesazazuj psí hlavu.

 

[219] KDP 15.10.2020 10:43
Pro Candy: PS a OSH, ano, opět jsem to psal zkratkovitě.

Strauss, cílem nebyla psí hlava. Šlo mi jen o to vypíchnout, že nemusí vždy na první pohled důvěryhodný svědek být důvěryhodným a naopak. Nejpravděpodobnější je to jak popisujete.

Navíc mi přijde, že se dost často zaměňuje místo nálezu ostatků za místo skonu, o kterém nevíme ale nic. I do té rozsedliny šlo tělo před zahájením rozkladu dopravit. To jestli se tam Lenka dostala sama a nebo ji tam dotáhl vrah posmrtně (a následně usoudil, že se s dvěma dalšími těly nahoru tahat nebude), jsou dvě hypotézy ale nedá se potvrdit která z nich je pravděpodobnější (natož pravdivá).

 

[220] KDP 15.10.2020 10:57
Pro Sas: Ano a ne. Jde o pravděpodobnost založenou na informacích z více směrů. Ohledně operace na státní hranici je více informací ve více zdrojích týkající se dlouhodobější operace, proto se taková věc jeví více pravděpodobnou než že by byl student VŠCHT na základě studia školy zapleten do výroby nástražného zařízení.

Nikdo z té trojice se nemusel do ničeho zaplést, pokud probíhala nějaká operace na státní hranici v danou dobu, tak se mohli ti tři jen ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Mohli být dočasně považováni za skupinu, která měla být přijata přes hranici. Asi jako když na přechodu nakráčím pod jedoucí vozidlo, prostě můžu mít jenom smůlu, že jsem nešel o minutu dvě dříve či později.

 

[221] Stalker 15.10.2020 17:15
To KDP, Candy, Sas ... Pánové nezapomínejte že UDV nalezl jak ve vyšetřování trojité vraždy, tak ve vyšetřování výbuchů jisté brzdné momenty, které směřovaly objasňování případů v podstatě do ztracena. Určitě to ale nebylo k vůli osobě Ladislava F. Toho by klidně obětovali a to i v zájmu utajení nějakých operací. Spíš si myslím, že to na něj někdo mazaně směroval a někdo jiný jeho, případně celou jednotku OSH chránil.

 

[222] Sas 15.10.2020 19:55
Pro KDP.
Určitě si nepředstavuju Plška montujícího budík na pořádnej kousek dynamitu.Myslím si ale,že existujou i jiný činnosti.Něco jako odborník,konzultant.Byli mladý.Někdo z nich mohl udělat chybu a potom bejt v problému z kterýho se nedalo dostat.Připouštím že se mohli připlést.Dokážeš uznat že je mohl někdo použít v nějakým extra svinstvu?

 

[223] Candy 16.10.2020 19:33
pro Stalker: To že jste v blízkosti místa činu, s Krotilem a Marešem s pomocí psa Brixiho hledali lidské ostatky možných obětí vražd, to že u Pravčické brány byli udajně viděny zřejmě naposledy dodnes pohřešované dvě stopařky,to že se v okolí nalézali v té době ruzné předměty které kdoví komu patřily, nemohu si prostě pomoct ale v kontextu těchto skutečností, se mi hypotéza "Úchyl" jeví jako nejvíce pravděpodobná. A že by mohl ten úchyl být Ladislav F. to víme. A je tady ještě ten nevyřešený případ postřelené pražské prostitutky. V identikitu sestaveného na základě jejího popisu udajně několik lidí v Hřensku Ladislava F. poznalo. Divný akorát je, že to nikdo policii neoznamil. Nebo snad ano?

 

[224] Stalker 16.10.2020 21:15
Začnu od konce: Kdo sestavil identikit nevím, Ladislava F. v něm poznala paní Havlová patrně na popud pana Strausse. Policii to oznámeno bylo. O někom dalším z Hřenska nevím. Udává se, že pokud je identikit shodný se vzhledem toho konkrétního člověka ze 40% je možno mluvit o velmi dobrém výsledku. Vím jak vypadal Ladislav F. a v tomto sestaveném identikitu ho nevidím. O nálezech různých předmětů nevím nic. Při tehdejším pátrání byly nalezeny nějaké věci patřící jiným (dohledaným) lidem. Myslím že to byl rybářský klobouk do deště, baterka a možná ještě něco... Pokud byste chtěl něco najít vy, síto na prosívání zeminy tam stále po těch letech leží. Návštěvu ztracených stopařek na P. Bráně stvrdil p. Dvořák ve své výpovědi. Pan Strauss na tomto základě sestavil osudový scénář i pro ně. Proto to pátrání se psem. První rozhovor s panem Straussem a první průzkum lokality jsem dělal v době, kdy pan Krotil a pan Mareš neměli o této události nejmenší potuchu. Zhruba tedy rok až dva před natáčením dokumentů. Nesnažím se hájit partu z OSH Hřensko, jen prostě k jejich obviňování neznám žádné důkazy. To že se ve svých výpovědích motali je sice podivné, vrahy to z nich ale nedělá.

 

[225] Candy 17.10.2020 08:25
Paní Havlová Ladislava F. neznala, tak ho ani nemohla v identitkitu poznat. Nebylo by na škodu se Strausse zeptat. A třeba Ladislava F. i v tomto případě někdo kryl. V devadesátých letech to fungovalo jinak než dnes. A on nakonec taky už pracoval u PČR.

 

[226] Stalker 17.10.2020 09:25
Mám paměti sepsané paní Havlovou a výpovědi pana Strausse, nicméně jsem v době vraždy na místě nebyl a tudíž vycházím z tehdejších informací které byly brány jako fakta. Pokud máte k případu fakta nová iniciujte další vyšetřování.

 

[227] Stalker 17.10.2020 09:34
Ještě pro doplnění: Podívejte se na článek v Aha, tam jasně čteme odkud vítr vane. Dovolím si citaci " Navázala jsem kontakt s horolezcem. Dělal u správy silnic, která v místě, kde zemřeli, opravovala skály. Všechny pohraničníky v Hřensku znal a tím případem se zabýval. Když vyšel před lety první popis pachatele z Prahy, řekl, že je to pohraničník F. Nyní, když jsem našla obrázek v Aha! a poslala jsem mu ho, opět mi potvrdil, že je to on,“ objasňuje žena. " https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/84530/podle-clanku-v-aha-nasla-vraha-sveho-syna-po-26-letech.html

 

[228] KDP 19.10.2020 14:58
Pro Sas:
Teoreticky to možné je, na druhou stranu okruh známých (včetně lidí ze školy) všech tří zemřelých byl opakovaně prověřován několika různými vyšetřovacími týmy, takže ta spojitost není příliš pravděpodobná.
Jaké konkrétní extra svinstvo máte na mysli? Těch možností by bylo (alespoň teoreticky mnoho), včetně té, že jsou v nějaký moment považováni za někoho jiného. Prostě problém je, že chybí ty podstatné informace (tedy alespoň nám).

Samozřejmě v situaci, pokud máte nějaké další informace, které dosud během vyšetřování (nebo pátrání jiných) nebyly nalezeny, tak jak píše Stalker, je to materiál na opětovné otevření šetření.
Pokud něco (pro oči) nevidím, tak mě na to upozorněte přímo.

Takže ne, nerozporuju tu Vaší konkrétní teorii, protože je Vaše, ale protože na základě mně dostupným informacím a faktům nevypadá příliš pravděpodobně.

 

[229] KDP 19.10.2020 15:25
Pro Candy:
"Úchyl" to se ale vracíme jako bumerang na začátek co jsem psal výše. Pravděpodobné to samozřejmě je, ale otázka je proč najednou přestal? Když se motáme v těch spekulacích, když by to byl Ladislav F. tak nemohl přestat z důvodu úmrtí (zemřel až později), pokud skutečně podstoupil kastraci (což ale nemůžeme ani vyvrátit ani potvrdit), tak proč by si toho prostitutka, na kterou (až po té hypotetické kastraci v jejímž důsledku měl ztloustnout) zaútočil, nevšimla (a nikde takový fakt nevybublal). A konečně proč by ho tolik lidí krylo? To jich tolik držel v šachu? A tak dlouho (i po změně režimu až dodnes, po jeho smrti už by ho Křížek potopit mohl)?
Ladislav F. nebyl tak důležitou nebo vysoko postavenou osobou, aby jeho průsery někdo šanoval tak dlouho a tak úporně.

V tomto souhlasím se Stalkerem. Chování a výpovědi těch konkrétních příslušníků OSH jsou sice podivné, je to indicie o tom, že je něco v nepořádku, ale bohužel to nevypovídá nic o jejich účasti na té trojnásobné smrti. Klidně mohli být namočeni v nějaké jiné lumpárně, kterou se snažili krýt, protože by je stála místo.
Když už budu spekulovat tak mi přijde pravděpodobnější že ti tři (nebo někdo z nich) měl úkol to svinstvo uklízet a trošku do toho hodil vidle. Ne tak aby si podřezal větev, ale tak aby ti tři úplně nezmizeli ze světa. Nicméně, jak říkám, je to spekulace.

 

[230] KDP 19.10.2020 15:37
Stalker #221: Jo to je dost podstatné, protože vyšetřování probíhalo (vlastně jak před to i po revoluci) na vyšší úrovni než pouze na krajské, takže ten dosah lokálních pracovníků OSH na brždění vyšetřování vypadá dost nepravděpodobně. Přesně proto jsem uváděl tu úvahu, zda by nemohl být mezi těmi pomocníky OSH i Strauss. Nešlo mi o to poplivat ho, ale pokusit se vyloučit, že mohl ovlivnit směr pátrání jinak než neúmyslně v dobré víře, že spravedlnosti pomáhá (když místo vylučování možností, hledal podporu pro dvojí teorii OSH).

 

[231] Candy 19.10.2020 17:03
To Stalke: Mareš ve své knize Největší záhady kriminalistiky, v kapitole Úchyl, píše že nemuže porovnat fotografii Ladislava F. s identikitem pachatele střelby na prostitutku v Praze, jelikož k té fotografii nemá přístup. Odkud tedy víte vy, jak Ladislav F. Vypadal? Máte snad jeho fotku?

 

[232] Stalker 20.10.2020 05:26
To KDP: Brždění se projevovalo na nejvyšší úrovni.
To Candy: Ano viděl jsem fotky Ladislava F. Jaroslava T. a p. Křížka. Ani jeden z nich se v té době identikitu nepodobal.

 

[233] Candy 20.10.2020 18:35
To Stalker:Díky za odpovědi. Jen nevím, proč tu fotku neviděl taky Mareš. Jinak naposledy se tomuto tématu věnuje Krotil ve své knize Kriminalistické otazníky v kapitole s názvem Smrt čeká ve skalách. Krom toho se ve knize dočteme také o těch případech zde zmiňovaných nevyjasněných výbuchů a dodnes pohřešovaných dvouch stopařkách. Čte se to dobře, ale nemyslim si, že by to tyto případy někam posunulo.

 

[234] Stalker 20.10.2020 19:26
To Candy: Ondra Krotil čerpal toliko z vyšetřovacích spisů a na jejich základě vytvořil své hypotézy. Jelikož samotná vyšetřování nikam nevedla nevedou nikam ani Krotilovy dedukce. Pisatelovou snahou je zřejmě seznámit neznalého čtenáře s těmito kriminalistickými pomníky. Co se fotografií týče: Nebyly součástí vyšetřovacích spisů tudíž je nemohl vidět. Vyšetřovací spisy UDV obsahují i jiné, širšímu publiku neznámé materiály, bohužel ani ty k vyřešení případu nepřispívají. Spiš celou záležitost posouvají do sféry politických aktivit. Tam se právě projevují ty brzdné momenty vyšetřování. Možná vzpomenete na podiv tehdejší šéfky UDV Michálkové (nejsem si příjmením zcela jistý) jak se v jedné reportáži podivuje, že jim byl případ odebrán.

 

[235] Candy 20.10.2020 20:15
plk. Michálková ÚDV řídí od roku 2015 až dodnes. Když byl případ z KSZ Ústí nad Labem ÚDV odebírán tak byl ředitelem plk. Bret. Takže to je zřejmě ten jeden z brzdných momentů.

 

[236] Candy 22.10.2020 17:30
To Stalker: Vy už jste to asi taky zabalil, co?

 

[237] Stalker 22.10.2020 18:47
Nezabalil, není důvod. Spousta lidí ještě neřekla svůj názor... Víte třeba, že s těmi třemi měla jet ještě jedna osoba která si výlet na poslední chvíli rozmyslela? A že mezi nimi byl vztahový propletenec který kupodivu tehdejší vyšetřovatele nezaujal?

 

[238] Sas 22.10.2020 20:03
O existenci čtvrté osoby jsem věděl.Byl to muž a na poslední chvíli zrušil účast.Vztahový propletenec asi napadl kdekoho ,ale že ho nikdo neprověřoval je zarážející.Pokud nebyl homosexuál, tak si čtvrtý myslel na Lenku.Dávalo by to asi smysl.Co by smysl nedávalo by byly zmińované brzdné systémy.Źe by se z toho vyklubala vrazda ze žárlivosti a zbytek by byla jenom souhra hloupých náhod a nakonec to bylo takhle jednoduchý...? Myslim že ne.

 

[239] Stalker 22.10.2020 20:34
Ne, on ten čtvrtý chodil s dívkou se kterou měl vztah i jeden z naší trojice. Je to ale jedno, stopa je to lichá...

 

[240] Candy 23.10.2020 11:58
To Stalker: A kdy se za nimi chystáte? Za těmi lidmi, kteří neřekli ještě svůj názor Aby si ho nevzali do hrobu.

 

[241] Stalker 24.10.2020 11:57
To je riziko ale občas se někdo přihlásí i sám.

 

[242] Candy 25.10.2020 17:21
A jakýpak důležitý svědek se v poslední době přihlásil?

 

[243] Stalker 26.10.2020 07:58
Když to bude stát za řeč, tak vám to povím.

 

[244] Candy 26.10.2020 22:09
Napadlo mě, že by možná nebylo úplně od věci zeptat se přímo té prostitutky kterou v Praze postřelil roku 1995 nezmámý pachatel, na nějaké bližší podrobnosti, hlavně tedy na osobu toho střelce.

 

[245] Stalker 27.10.2020 07:47
Ona tvrdila, že to byl asi 160cm vysoký pupkatý muž.

 

[246] Candy 27.10.2020 09:15
Podle podle článků z tehdejšího tisku byl vysoký asi 170 cm s výrazným "pivním" břichem. Měl se taky prokazovat policejní "plackou" a to údajně i den před střelbou prostitukám v Perlovce, když tam měl očumovat. O případu psali tehdy hlavně pražské noviny Expres, Večerní Praha a taky Blesk. Celostátní deníky velmi málo a nějaké regionální noviny to silně pochybuji. Takže se domnívám, že pachatel nebyl z Prahy. Třeba by si vzpomněla na nějaký detail nebo by ho mohla poznat na fotce. Jako důležitého svědka bych ji rozhodně nevylučoval.

 

[247] Stalker 27.10.2020 18:47
...byl vysoký asi 170 cm s výrazným "pivním" břichem. A střílel perkusní pistolí jste zapomněl dodat. To bohužel k vašemu podezřelému příliš nesedí, když měl přístup k bohatšímu arzenálu. Nemusíme ale chodit až do Prahy. Máme svědectví dvou, nebo vlastně tří žen o obtěžování přímo v oblasti Mezní Louky. Matku s dcerou tam pronásledoval z Pravčické brány jistý neznámý muž a pomohlo jim, že se na půl hodiny schovaly v lese a poté připojily ke skupině turistů. Další ženu nalákal jakýsi týpek do auta, s tím, že ji odveze do Děčína. Snažil se však zajet na nějakou příhodnou lesní cestu. Kvůli vysokým závějím sněhu se to nepovedlo, tak ji zase vysadil. Žádná z žen si z předložených fotografií nikoho nevybrala.

 

[248] Candy 27.10.2020 22:10
No to vim, že střílel z perkusního revolveru. A myslíte, že by někdo střílel ze své služební zbraně kdyby ji měl k dispozici? To by musel být blázen. A ty případy obtěžování žen v oblasti Pravčické brána a Mezní louky? To bych se divil, že by s těmi případy měl Ladislav F. něco společného. Takhle nápadně na místě kde slouží, to mi na něj nějak nesedí. Navíc ty případy spolu nemusely vůbec souviset. Ale v Praze tam ho nikdo neznal, v anonymním prostředí kde jsou davy lidí tam by byl mnohem nenápadnější. A ukázat fotku té postřelené prostitutce, třeba by ho zrovna poznala. Co my víme. A krom toho místo činu skýtalo jedinečnou možnost jak se dostat nenápadně a rychle z Prahy.

 

[249] KDP 29.10.2020 23:01
Spíš jde o to, že perkusák není na obsluhu příliš pohodlný. Tedy obsluhu včetně nabíjení a je podstatně náchylnější ke znehodnocení prachové náplně vlhkostí. Další věc je, že perkusák byl tehdy legální na občanku, registrace s ohlášením přišla až rekategorizací na zbraň kategorie C. Takže je naopak pravděpodobné, že se jednalo o legálně zakoupenou zbraň. Pokud by si pachatel pořizoval zbraň pro plánované páchání trestné činnosti, pravděpodobněji by si opatřil na černém trhu zbraň modernější konstrukce (na současně dostupné střelivo s kovovou nábojnicí), které je na obsluhu znatelně pohodlnější.

Perkusáky používali ke spáchání TČ spíš lidi co neměli šanci dostat se ke zbrani na zbrojní průkaz a většinou se nejednalo o cíleně prováděnou TČ, spíše z momentálného hnutí mysli, nikoliv nějakým způsobem plánovanou. Což zase naopak neodpovídá příliš tomu sexuálnímu deviantovi, který má nějaký modus operandi.

 

[250] Stalker 30.10.2020 16:15
Dokonce byla snaha i tento případ připsat Ladislavu F. --- Na počátku devadesátých let minulého století děsil Prahu tajemný násilník, který si své oběti vybíral v nočních autobusech v Praze 4. Přepadl, znásilnil a uškrtil tři mladé dívky. Pak se odmlčel a zmizel. První obětí se stala studentka Markéta Cápova (f19) vrah ji přepadl 27 pro- since 1990 nedaleko vysokoškolských kolejí Otava v Praze 4. Surově ji znásilnil a uškrtil. Na místo přijela nešťastnice právě nočním autobusem. Další dívka, která si vybrala fatální porci smůly, byla středoškolačka Šárka HynČicová (fl6). I ona cestovala nočním autobusem a vystoupila v Praze 4. Její kamarád ji doprovodil na zastávku, domníval se, že bude v bezpečí. V tom se ale zmýlil. 13. srpna 1991 našli Šárku znásilnčnou a uškrcenou. Děsivá série úmrtí mladých žen tím však neskončila. 5. listopadu téhož roku se vracela na ubytovnu Zelený pruh Pavlína Horčičková (f26). Nedorazila... Vrah ji překvapil v místním parku a zabil jako své předchozí oběti. U všech dívek hyly zajištěny stejné biologické stopy pachatele. Shodný byl i »modus operandi«, tedy způsob provedeni. Vrah dívky udeřil do tváře, znásilnil a uškrtil. Každé oběti pak ukradl i nějakou drobnost jako fetiš. Záhadou zůstává, jak je možné, že sériový vrah tak náhle přestal.

 

 

[252] Stalker 30.10.2020 17:45
V tištěné verzi to byl Noční autobus smrti. https://i.ibb.co/bNs5zMP/nocni-autobus-smrti.jpg

 

[253] Candy 30.10.2020 18:06
Pro KDP: Ty tvoje věčný dojmy s spekulace.

 

[254] KDP 03.11.2020 20:10
Pro Candy: Pane kolego, pokud reagujete na to co jsem psal v #249, tak to je polopatické rozvedení toho co psal Stalker v #247 v první větě.
Že se to Vám zdá jako spekulace je sice pěkné, bohužel to z prstu vycucané není a odpovídá to realitě. Kriminálník z povolání nebo kriminalista mají znalost prostředí kde si opatřit nelegální pistoli a nepotřebují se uchylovat k náhražce. Primitivní pistoli/pušku předovku z vodovodní trubky 1/2" Vám umí udělat prakticky kdokoliv s díly koupitelnými v libovolném hobbyshopu, černý prach si lze na koleně udělat opět ze snadno dostupných materiálů a jako střelivo lze použít od nasekané staré olověné trubky, přes rezavé hřebíky až po kamínky (a to ignoruju možnost použít diabolky/broky pro vzduchovku)
A ukažte mi, přestože je to tak dostupné, kde se to v těch policejních statistikách objevuje, jak často tohle v rámci útoku střelnou zbraní/TČ za použití střelné zbraně někdo použije. Protože to jsme (s jistou újmou na obecnosti) na úrovni toho použití perkusního revolveru/nebo jakékoliv jiné 1-2 rané předovky, která je pořád (na rozdíl od toho perkusního revolveru dle platné legislativy) volně prodejná osobě mající OP bez nutnosti vlastnit ZP!
Ta možnost tam samozřejmě je, ale není to pravděpodobné a neodpovídá to modu operandi.

 

[255] Candy 07.11.2020 16:46
Pro Stalker: Měl bych dvě otázky. Proč už není na YouTube dostupná reportáž o tomto případu, uvedená v rámci pořadu Očima Josefa Klímy na TV Prima v roce 2017? Jak tam měl proslov soudruh Křížek. Dala by se nějak sehnat Klímova reportáž Kulový blesk uvedená v rámci pořadu Na vlastní oči v TV Nova tuším v roce 1994?

 

[256] Stalker 07.11.2020 21:10
Pro Candy: Proč už není na YouTube dostupná reportáž o tomto případu netuším. Myslím si, že se jedná o autorská práva Tv Prima. Reportáž Kulový blesk (režisér Pavel Křemen) se sehnat nedá, nebo jsem ji alespoň na internetu nikde nenašel. Není v ní nic co bychom nevěděli. Hlavním vypravěčem je pan Strauss pak dva vyšetřovatelé ÚDV a Jaroslav Kolář. Ten je ovšem zajímavý: Mluví tam o srpnovém nálezu lidské ruky s domněnkou, že patřila "těm
třem". Jak to mohl předjímat v srpnu, když se ostatky našly až v září nechápu. Pavel Křemen mi říkal, že to Kolář řekl v té reportáži protože už v té době příběh znal. Na mě to ale ten dojem nedělá.

 

[257] Candy 08.11.2020 08:52
S autorskýma právama si na YouTube nikdo moc hlavu neláme, tak kde je jakej problém? Tu Klímovu reportáž z roku 1994 jsem sice viděl, ale už je to nějakej rok, tak si ji už moc nevybavuju. Stejně tak ten díl z pořadu Tabu na Nově ze Šmuclerem z roku 1998. Ten byl taky docela zajímavej. Jedině jestli to někdo nebude mít nahraný na VHS.

 

[258] Stalker 08.11.2020 10:42
Myslíte asi tyhle reportáže:
https://i.ibb.co/mcTnCx7/08112020.jpg https://i.ibb.co/tYTJNV3/08112020-2.jpg
Žádnou Klímovu z roku 1994 neznám. Něco snad natočil Stanislav Motl, to jsem neviděl a Šmucler měl Klekánici? Tam snad mluvila p. Havlová a p. Strauss.

 

[259] Candy 08.11.2020 12:45
Ano to je ono. První odkaz je na tu reportáž z pořadu Očima Josefa Klímy uvedená na Primě v roce 2017, ta byla dost dlouhou dobu na YouTube a pak byla kýmsi odstraněna. Ten druhý odkaz je na reportáž z pořadu Novy Na vlastní oči s názvem Kulový blesk, která byla uvedena roce 1994 (jestli se nepletu). Jenom sem zaměnil Klímu za Křemena. Na reportáž s Motlem si nevzpomínám. Šmucler neměl Klekánici, to byl pořad na ČT. Měl Pořad Tabu na Nově. Ten díl o Hřensku byl vysílán v roce 1998 a on té budce zpovídal Havlovou. Televizní štáb Novy navštívil také v tom pořadu Ladislava F. doma v Děčíně-Boleticích a ptali se ho, co tomu říká, že ho někteří lidé považují za vraha. Měl při tom zakrytý obličej.
https://www.youtube.com/watch?v=tqxtRboHtDg

 

[260] Prokazka 09.11.2020 01:24
Vaříme tady z vody. Někdy bývá to nejednoduší vysvětlení a nejvíce pravděpodobné to správné...Jediná známé a podstatná fakta jsou: 1) blízkost státní hranice a staré pašerácké stezky pro utajené přechody z/do NDR (západního Berlína)
2) oddělení Lenky nemusí znamenat sexuální motiv, ale jen to že kluci šli zrovna pro vodu nebo šmírovali a fotili akci tajných, nebo případní arabové apod. spojili umlčení svědků s příjemným. Nedovedu si představit jaký by to musel být sex. maniak a ještě v uniformě, že by riskoval mordem 3 lidí, takovou "mimořádku" na čáře a vyšetřování poté. Druhá polovina 80. let nejsou 50. léta na čáře, proboha, k tomu se spřáteleným státem soc. bloku.

 

[261] Tonda 16.11.2020 09:35
Podle toho co se dodnes podařilo zjistit je zřejmé- 1. v případě L.V.nešlo o sexuálně motivovanou vraždu, ale o odstranění svědka trestného činu, např.ublížení na zdraví či zabití P.Havla. za 2.jeden z trojice která se zúčastnila výjezdu hlídky se cítil poškozen a chtěl se soudit, místním se podřekl že s tím nic nemá, že jen čekal v autě.

 

[262] Candy 16.11.2020 18:14
Pro Tonda: Tobě se něco asi něco zdálo.

 

[263] Tonda 18.11.2020 11:18
Naopak,to co se tenkrát neslo mezi lidmi Hřenskem, bude nejblíže pravdě.Že šlo o incident při legitimování,kdy kluci ač na to nevypadali si nenechali líbit uhašení ohně a kopání do věcí a hlídku napadli..pak se stalo něco co iniciovalo jejich likvidaci..

 

[264] Candy 18.11.2020 16:36
Hlídka tam jela dvoučlenná nikoliv trojčlenná. A to tam byl někdo kdo ten incident viděl? Zajímavý, že když se to tak neslo mezi lidmi, že se to taky nedoneslo k vyšetřujícím orgánům.

 

[265] Candy 20.11.2020 19:23
Pro Stalker: Tak bohužel všechno špatně. Ladislav F. se tomu identikitu pachatele střelby na tu prostitutku opravdu ani trochu nepodobá. https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/84530/podle-clanku-v-aha-nasla-vraha-sveho-syna-po-26-letech.html Ten článek je naprosto zavádějící a plná smyšlenek. Bohužel. Takže teď vážně nevim.

 

[266] Stalker 20.11.2020 21:01
Pro Candy: Pokud použijeme princip logické úspornosti dojdeme ke stejnému závěru jako Tonda. Původní vyšetřování bylo vedeno tak, aby nebylo možné určit příčinu smrti. Od tohoto faktu se odvíjí všechno ostatní. I kdyby se dnes nakrásně kdokoliv k vraždě přiznal, nikdo se jím už zabývat nebude. Možná tak leda my tady na diskuzi...

 

[267] Sas 20.11.2020 21:38
Kdyby se někdo k vraždám přiznal by bylo dobře už jenom kvúli rodičům obětí.To se ale asi nikdy nestane,tak že bych se asi spokojil s tím kdybych věděl proč umřeli...

 

[268] Candy 21.11.2020 11:13
Pro Stalker: Tak Tonda na místě činu v kritický den určitě nebyl, takže jak došel k tomu závěru jaký tady uvedl, to tedy fakt netušim. A jestli existoval očitý svědek, tak by už dávno k tomu vypovídal. Tak že je jasné, že už není nikdo, kdo by k tomu případu měl co říct.

 

[269] Stalker 21.11.2020 21:55
Pro Candy: Tonda píše, že se ty informace nesly Hřenskem, tak je možná slyšel. Voják konající v těch letech strážní službu byl oprávněn střílet pokud byl sám napaden nebo bylo napadeno strážní stanoviště. Ještě za to dostal VOP. Jak to bylo u OSH netuším, ale asi se to moc nelišilo, takže i motiv by seděl.

 

[270] Candy 22.11.2020 08:38
Příslušník OSH byl oprávněn ze zákona použít střelnou zbraň v případě nutné obrany stejně jako příslušník SNB, ale poté mu také zákon ukládal povinnost poskytnout první pomoc osobě proti které použil střelnou zbraň a použítí střelné zbraně neprodleně ohlásit. Tak proč by, pokud by prováděl služební zákrok v souladu se zákonem likvidoval všechny svědky a dopustil se tak tím trojnásobné vraždy? Když se to doneslo Tondovi, tak se to muselo donést i vyšetřujícím orgánům. A to i těm z ÚDV. Však se taky v reportáži ČT Tři mrtvý ve skalách zmínil vyšetřovatel ÚDV, že o Ladislavu F. se toho mezi lidmi v Hřensku napovídalo hodně, ale všechno bylo tak říkajíc z druhé ruky co kde někdo slyšel od někoho jiného, ale žádné přímé svědectví.

 

[271] Sas 22.11.2020 22:38
Na to že mě někdo postřelí a potom mi poskytne první pomoc bych asi moc nespoléhal.Od OSH nebo SNB už vúbec ne.Zajímalo by mé kolika lidem co byli zejména na hranicích zastřeleni byla poskytnuta první pomoc.Tonda sem jenom napsal co se neslo Hřenskem.Netvrdil že je to pravda nebo že by u toho byl...

 

[272] Candy 23.11.2020 17:52
No aspoň je jistý, že Ladislav F. v Praze na tu prostitutku v roce 1995 nestřílel.

 

[273] Tonda 25.11.2020 16:09
Pro Sas- přesně jak píšeš. Ono se také už krátce po činu povídalo, že neštastná trojice měli den předtím, konflikt s mladými Němci, na Mezné. Otázkou může být zdali tuto informaci mezi lidi nevypustili sami ti co byli podezřelí. Pravděpodobně ano.

 

[274] Sas 25.11.2020 21:32
Na každym šprochu pravdy trochu.Tohle pořekadlo ale může taky trochu klamat.Lidská představivost dokáže hodně přidat.To s Němci jsem slyšel ale nevim jestli na to existuje svědek.To že to někdo vypustil na odvrácení pozornosti je možný.Já osobně bych ale konfliktu s Němci i věřil.On každej plot na Pravčický nepřeleze.Myslim že se moc nebáli a proto se dostali do problémů.

 

[275] Tonda 28.11.2020 11:20
Souhlas se Sasem. To co se povídalo a povídá v Hřensku, je pouze vodítko k souvislostem. Co je prokázané je skutečnost že pohraničníci vyjeli, a pohybovali se po 16 hodině max. 500 m od místa činu.Protože místo kam vyjeli je půl kilometru od místa činu.

 

[276] Stalker 28.11.2020 14:29
Jen pro doplnění, oni tam jeli mezi 16.-17.hodinou poprvé, to hlásili, že je prostor bez pohybu osob. Druhý výjezd byl na to samé místo mezi 19.-20.hodinou. Hlášení k dispozici není.

https://i.ibb.co/DrWmpVk/kniha-sluzeb.jpg

 

[277] Candy 28.11.2020 17:01
No tu knihu služeb známe. Jen nevím co znamená to BVS 11, zřejmě asi označení určitého prostoru v terénu. Ale není z toho zřejmé kdo byli ty konkrétní pohraničníci, které do toho stejného místa dvakrát vyjeli. A proč jsou podtržená jména toho Flíčka a Šmardy?

 

[278] Sas 28.11.2020 20:24
Proč bylo tak důležitý aby tam hlídka vyrazila ten den dvakrát? A podruhý dokonce takhle pozdě? Ráno to nestačilo?Nebo tam přijeli a zjistili že je mají v prádle trochu ostřejší hoši?Věděli o nich,nebo byli překvapeni jako naše trojice?Co se tam ten večer řešilo aby se pak mohly nastavit takhle dokonalé brzdné systémy?Přivedla tam při prvnim výjezdu hlídka rozvědku?Při druhém měla zametat ale duševně to nezvládla?Okolo tohodle tábořiště chodily hlídky denně tak at mi nikdo nevypráví že je nemohl najít...

 

[279] Stalker 28.11.2020 21:13
Okolo 17.hod je nahlásil na OSH Dvořák. Poprvé tam mohli nechat někoho v záloze, aby jim zase nefrnkli. Ostraha by se asi s rozvědkou nepotkala, údajně se totiž v některých dnech stahovaly na obou stranách hranice hlídky.

 

[280] Sas 29.11.2020 17:38
To že by tam někoho nechali v záloze by byl asi jediný logický důvod se tam vracet.Pokud na ně někdo netlačil aby tam jeli znova.Pokud údaj ve spise o vozidle rozvědky není dezinformace pak se museli potkat. Taková náhoda že by se pouze stavovali v Jitřence na kávu neexistuje.Potvrzuje to podle mě i způsob pozdějšího mlhavého vyšetřování.

 

[281] Diver 03.12.2020 00:44
[276] Stalker 28.11.2020 14:29 Mně v té knize služeb nepřipadá, že výjezd mezi 16.-17. a 19.-20. byl na stejné místo. Na začátku okýnka je napsáno: "Pohraniční hlídka v prostoru BVS 3, 5, 9, 11, 4. Ta čtyřka je napsaná fakt divně a na jiných místech připomíná písmeno H. A v čase 16.-17. hodin to tedy nejspíš má být prostor BVS 4. No, na první pohled bych v tom 4 neviděl, ale podobně je to u časového údaje 14-15 Otázkou je, co ty čísla BVS vlastně znamenají.

 

[282] Tonda 03.12.2020 16:54
Čísla by měli být jednotlivé body na obchůzkách, podle nich by se dalo určit kudy prošli hlídky. Je zřejmé že je tedy pro kteréhokoliv podezřelého lepší tvrdit že ten den vůbec nesloužil, jinak by bylo zřejmé kde a kdy se pohyboval.

 

[283] Candy 03.12.2020 22:12
Tam se v tom denním rozkaze ze dne 29.6.1987 se píše "POHRANIČNÍ HLÍDKA v PROSTORU BVS 3, 5, 9, 11, ?." Kdyby ta poslední číslice byla 4, tak by byla hned za trojkou, jelikož ty ostatní číslice v té řadě jdou plynule vzestupně po sobě. Je možné, že to bude asi písmeno H. Takže je asi omyl si myslet, že hlídka vyjela dvakrát za ten den na stejné místo, do prostoru BVS 11.

 

[284] Diver 04.12.2020 00:17
Řekněme, že BVS je třeba Bod Výkonu/Výskytu Stráže. BVS 1 je asi sídlo roty v Hřensku, protože dle zápisu dělali měsíční hlášení a pak měli poradu, jestli to správně luštím. Je otázka, jestli měli možnost do knihy napsat, že byli jinde, než skutečně byli. Nicméně tohle asi určoval velitel. Pořád si ale myslím, že z toho zápisu nevyplývá, že jeli dvakrát na stejné místo. Když jsem si to dohledával, našel jsem tuhle zprávu: http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/jetmar-alias-rambo-dopaden-vice-nez-mesic-se-ukryval-v-lesich.html V roce 1987 mu bylo 21, jestli dobře počítám. "Jetmar dříve působil v armádě a neměl tedy problém přežít v přírodě. Právě neprostupný terén Českého Švýcarska byl další věcí, která hrála v jeho prospěch. Pohyboval se zde od malička a velmi dobře se zde orientoval." No, je to ode mě samozřejmě nepodložená blbost to sem dávat. Nic tím netvrdím, ale jen to dokresluje, že pohybovat se tam mohl, i tenkrát, prakticky kdokoliv.

 

[285] Diver 04.12.2020 09:33
Pro Candy: Jo, H zní logičtěji, protože jako číslovka 4 to fakt moc nevypadá. Na druhou stranu, když koukám na údaj 14:00-21:00 hod. hned za čárou vedle jména prap. Jiří Sedláček, tak tam to číslovka 4 určitě je, a vypadá taky dost netradičně. Nemohlo by nakonec H znamenat, že vyjížděli na místo/bod na základě hlášení? Ten hlídač Dvořák je měl právě mezi 16. a 17. hodinou na OSH oznámit.

 

[286] Prokazka 04.12.2020 18:00
Z logiky věci je celkem nepochybné, že pachatelé a spolupachatelé trojvraždy u Hřenska měli dobré postavení v resortu MV před i po 89. roce. Právě proto nebyl zájem na odhalení vrahů a dalším důvodem mohl být konflikt s Izraelem, kdyby se provalilo že tady oficiálně působí jako poměrně vysocí činitelé MV a tajných služeb lidé, kteří do roku 90. pomáhali či vedli akce a výcvik a tajné přechody hranic pro "národněosvobozenecké bojovníky" z arabských zemí nepřátelských Izraeli.
Dobrý příklad familia kontinuity napříč režimy: https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec/

A poměrně obsáhlé pojednání i, i o vraždách u Hřenska, když odfiltrujete jiné kauzy.
https://www.youtube.com/watch?v=eeWf03IZq6Y

 

[287] Diver 04.12.2020 22:21
Ad tajné služby a výcvik teroristů: Mně není jasné, co mohli ti tři vlastně vidět. I kdyby tam v pondělí večer za světla šla skupinka po stezce, proč by to mělo někomu vadit? Nebo tam přecházeli syrští bojovníci s šátky na hlavách a nápisem Syria na zádech? I kdyby tři českoslovenští studenti viděli takovou skupinu, co by komu vlastně hrozilo? Že to půjdou oznámit na ambasády USA a Israele? Takže zabili dva kluky a jednu holku jen proto, aby desítkám kriminalistů, laborantů a pohraničníků následně vyhrožovali s cílem mařit vyšetřování? Protože je sice dokázali zabít, ale neuměli zakopat těla a odnést/spálit/zakopat jejich osobní věci? Nehádám se, možné je vše, jen mi to prostě nesedí. To bych spíš věřil, že právě probíhající vyšetřování vraždy tří studentů v Hřensku využily nějaké frakce uvnitř Stb k vzájemnému výpadu. Třeba tím, že se vypustí informace, že v předpokládané době smrti se někde motalo nějaké auto. Ten příběh je fascinující, ale k dispozici je tak málo informací... A některé si protiřečí. Co článek nebo video, to v detailech jiný popis situace.

 

[288] Stalker 05.12.2020 11:12
Pro Diver: Třeba tam tajné služby měnily na hranicích rukojmí (zajatce) a ti když viděli civilisty spustili povyk doufajíc, že jim to nějak pomůže. Možností by se asi našlo víc...

 

[289] Prokazka 06.12.2020 10:59
Klíčem a hlavním motivem je blízkost "čáry", státní hranice s tím trojvražda hlavně souvisí. Zmatek, přehmat a vražda jednoho z nich a pak likvidace zbylých dvou svědků pachateli z OSH je málo pravděpodobná a hlavně těžko by někdo ze spolupachatelů z OSH vydržel mlčet až do své smrti a nenapsal o tom aspon něco "do závěti" před smrtí, přeci jenom by se nejednalo a klasický tehdy zákonný zákrok proti narušitelům státní hranice jako na Západní čáře běžně býval, ale o jasné vraždy. Pravděpodobně ti tři zavraždění fotili ilegální přechod čáry spoluorganizovaný tajnou službou či službami, přičemž se předpokládalo, že pozdě večer bude zájmový prostor přechodu přes čáru čistý. Převaděči se museli zřejmě doslova potkat s těmi zavražděnými nebo zjistit, že jsou sledováni jimi a foceni. Možná existuje nějaký záznam v archivech Stasi v německu o těchto nebo této akci, pokud to nebylo utajeno i před dederony o čemž pochybuju. Navzdory všeobecnému tvrzení si policie tehdy dala hodně práce ustanovit pachatele, hledala se střelná poranění, střely na místě pozůstatků a podezřelí z řad stovek trempů. Více než vraždění z řad pachatelů OSH bych už věřil tomu, že tam byl nějaký čtvrtý tremp, sok v lásce či žárlivosti a ten to měl na svědomí. Kdo ví. Rozkaz zněl jasně, ukončit nějak vyšetřování konečně, tak ho debilně uzavřeli jako otrava nebo kulový blesk.

 

[290] Stalker 06.12.2020 12:10
Čtvrtý tremp tam Prokazko nebyl. Ivanovi H. totiž den nebo dva před plánovaným odjezdem umřela babička a tak se cesty nezúčastnil.

Zajímalo by mne, kde je vlastně ten ilegální hraniční přechod. Vím jen o té říčce, kudy trempové chodili běžně, nicméně k tomuto příběhu mi to nepasuje.

https://mapy.cz/s/rabageneme

 

[291] Diver 07.12.2020 12:42
Na téhle mapce: http://www.alef-investigation.cz/mnews/data/files/images/mapa.jpg vede cesta nad schody směrem do NDR. Právě u téhle cesty byly nalezeny lebky (jestli jsou označeny jako 2 v kroužku) a v jednom jejím záhybu je označen nález č. 8 (nevím, čeho nález). Zjevně se klikatí až k hranici. Tato cesta např. na mapy.cz vyznačena není. Pokud je pravdivá hypotéza, že viděli někoho na cestě do/z NDR, tak zjevně opravdu byli přímo u takové cesty. Například z toho skalního ostrohu, kde byli nalezeni kluci to je asi jak na dlani.

 

[292] Candy 07.12.2020 18:20
Tak už je z toho pěknej guláš. Mě by třeba zajímalo, odkud se vůbec vzala ta informace, že na základě oznámení toho hlídače Na Pravčické bráně Dvořáka dvakrát vyjela tím směrem hlídka ve složení náčelníka OSH Ladislava F. a Jaroslava T.

 

[293] Tonda 07.12.2020 21:38
Historický přechod, používaný od středověku je Velký Šand. To místo je jediné pohodlně průchozí. Z obou stran hranice je dostupné i terénním vozem. Myslím že ho máte právě v té mapce.

 

[294] Stalker 08.12.2020 20:47
Diver: Cesta je označovaná jako Beergründel, nálezy č.8 a 9 s případem nesouvisí, z ostrohu v podstatě nikam vidět není (vlétě už vůbec.
Candy: Kniha byla nějakou dobu po incidentu přepsána. Nevím na jakou verzi zde koukáme.

Tonda: Ta mapa je hrozná...

 

[295] Candy 09.12.2020 16:33
Koukám na tu, na kterou jste sem dal také odkaz a kde jste si podtrhnul nevím proč jméma Flíčka a Šmardy.

 

[296] Stalker 09.12.2020 16:55
Já už jsem to takhle podtržený získal. Kdo a proč to podtrhl nevím. Nevím ani, jestli je to sken té originální strážní knihy , nebo ta její pozdější náhražka.

 

[297] Candy 09.12.2020 17:17
Já mám to samý, ale nepodtržený. To je divný. Že bys tím měli ty dva něco společného?

 

[298] Prokazka 17.01.2021 13:32
Vzhledem k tomu, jak podobné více násobné vraždy za socíku byly propagandisticky využity vítězi studené války a jejich místními pohůnky, se lze důvodně domnívat, že na veřejné odhalení vrahů nebyl v tomto případě vůbec zájem. Ne všechny vraždy za socíku se totiž odehrály tak, jak je nám dnes propagandou tvrzeno. Posloužili dobře vítězům studené války a nové demokratúře. Jen připomínám, Československo studenou válku prohrálo a prohrálo i následujících nejméně 30 let. "První obětí každé války je pravda."

 

[299] Sas 26.02.2021 19:51
No jo.
Akorát se njkdo nemůžeme dopídit k čemu by tihle mrtví mohli být využiti,čemu nebo komu mohli posloužit.
Je to moc dlouho na to aby se s tím dalo nějak hnout.Doba v který by to ještě možná šlo, je pryč.
Vrah nebo vrazi se můžou chechtat jak opět zafungoval jeden českej šlendryján.Policie se zachovala standartně a případ uložila k ledu.Ve stejném duchu skončila i UDV která si případ bez větších protestů nechala odebrat.Poslední, který to totiž dneska zajímá, už jsme jenom my tady na diskusi.
A taky Prokazko nevíme jistě, jestli se tady jednalo o politickou vraždu.

 

[300] Candy 01.03.2021 18:07
Pro SAS: Tak ještě krom nás, co tady o tom případu diskutujeme, to ještě zajímá asi pozůstalé po obětech. Po téměř 34 letech od spáchání tohoto záhadného zločinu, se už nějaké nové seriozní ověřitelné důkazy a stopy, které by vedli alespoň k částečnému objasnění těchto vražd ani snad objevit nemůžou. S tím by si už neporadili určitě ani specialisti na dlouho nevyřešené zločiny z policejního týmu Tempus.
Případ byl dvakrát šetřen jednou v 80. letech tehdejšími vyšetřujícími orgány SNB a v 90. letech vyšetřovateli z policejního útvaru ÚDV. Žádné z vyšetřování nikam nevedlo. Nepomohla ani nebývale velká publicita tohoto případu ve všech možných mediích. Prostě vůbec, ale vůbec nic. A bývalí vyšetřovatelé z ÚDV, kteří by snad mohli aspoň něco tušit, ty mlčí...

 

[301] Sas 01.03.2021 21:47
Ano rodiče samozřejmě taky...
Opravdu trefně jsi nazval že ti co to vyšetřovali byli orgáni.Souhlasím a to nejen v případě SNB ale i UDV.Kamarád kterej tenkrát lebky našel mi řikal že už si není schopnej skoro na nic vzpomenout kromě obrovské neochoty soudruhů kriminalistů z Děčína.
To se ale ani v dnešní době moc nezněnilo.Naše policie je úřednická parta ,většinou velice neochotná pouštět se do větších akcí.
Možná se to opravdu nevyšetřilo jenom proto že na tom dělali největší lajdáci SNB a Porevoluční policie.V kombinaci s jejich IQ a několika hloupých náhod bych tomu snad i věřil.
Možná teorie nás všech jsou úplně vedle a ve skutečnosti byl motiv i tragédie mnohem jednodušší...
.

 

[302] Stalker 02.03.2021 08:22
Zvláštní je i fakt, že se v oblasti vyskytovala zcela legálně parta mladých pomocníků pohraniční stráže. Nikdy je nikdo nevyslýchal, v žádných protokolech nefigurují, přestože byli mladí, akční a režimu oddaní...

 

[303] Candy 02.03.2021 12:00
Tak teď už ty tehdy mladé příslušníky PS OSH asi nikdo nevyslechne.

 

[304] Candy 02.03.2021 16:34
Četli jste někdo článek mysteriozní článek Brána u tří mrtvých?

 

[305] Sas 02.03.2021 19:39
Když si představím že na mě večer vlítnou mladí pomocníci příslušníků pohraniční stráže a opravdu si na mě chtějí vysloužit svoje body,jímá mě hrůza.V mém případě by byl konflikt asi nevyhnutelný.
To museli bejt debilové...

 

[306] Prokazka 14.03.2021 07:56
Zamyšlení nad hodnotou lidského života tehdy a nyní. Bohužel si myslím na základě různých jednoznačných indicií, že tehdy měl i pro režim život občana větší cenu, pokud teda zrovna neutíkal přes "čáru" na Západ. Podívejte se dnes, umírá tady na milion obyvatel nejvíce lidí v Evropě, ne-li na světě a nic se neděje svět i režim jede dál jako by se nechumelilo. K tomu si přičtěme tisíce a tisíce "filmů", převážně ze Západu, kde se vraždí jako o závod, krvavé videohry a opravdu moře autentických videií detailních kvavých vražd, poprav a doslova rosekaní za živa na netu. Lidský život dnes nemá stejnou hodnotu jako za socíku, at se nám to líbí nebo ne.

 

[307] Candy 14.03.2021 18:11
Prokazko, ty nikdy nezklameš.

 

Tento článek byl uzavřen. Nemůžete k němu přidávat další komentáře.