Les Bor, fikce versus skutečnost

Les Bor leží na okraji Českých Budějovic směrem k obci Branišov.  Býval součástí vojenského prostoru ve kterém měla armáda muniční sklad a v místě za silnicí na Branišov i sklady pohonných hmot.

Lesní cesta v mlžném oparu

V počátku devadesátých let napsala paní Zdeňka Vrzalová tajemný příběh tohoto lesa ve kterém popisuje strašidelné paranormálví projevy které se zde odehrávají. Jednou z příčin má být i událost při které se měly vzájemně postřílet dvě strážní jednotky střídající se při ostraze muničního skladu. Prožitou hrůzou zšedivělý a těžce zraněný strážný před smrtí  popsal jak se jeho kolegové proměnili v hrůzné bytosti a vzájemně se postříleli.

Ukázka z článku Tajemný les od Zdeňky Vrzalové

Musím se přiznat, že jsem příběhu příliš nevěřil, přesto však jsem krátce po vydání článku místo navštívil abych si utvořil vlastní úsudek. Žádné indicie z místa, ani svědectví obyvatel nic z tajemných doměnek nepotvrzovaly. Milovníci tajemna si je postupem času začali dotvářet  z vlastní fantazie a sporných výzkumů kolísajících elektromagnetických polí a alektronického hlasového fenoménu zaznamenaných v místech údajných tragedií.

Vzhledem k faktu, že se nikomu nepodařilo pomocí těchto metod poodkrýt oponu tajemné události uchýlíme se k osvědčenějším metodám. Vyhledání svědků. Zde má jeden z nich slovo: 

Roku 1976, alebo r. 1977 bol súd, myslím, že na Štyraku, v kinosále. V stráži na municaku zastrelil vojak druhého vojaka na strážnici. Hrali sa, že čo by urobil, keby na neho niekto mieril. On mu ešte stihol povedať, aby vybral zásobník. Ale obaja zabudli, že natiahol predtým samopal. V komore bol teda náboj. On ho akože napadol, ten stisol spúšť a strelil. Keď sme ich striedali, mozog bol ešte vidieť na stene. Kolko rokov dostal basy, už neviem. To je asi ta mimoriadna.

Další svědek následně vzpomíná, že ještě v letech 1986 - 87 byla tato událost u posádky Čtyři Dvory  velmi často diskutovaná.

Tolik tedy k záhadě strašidelného lesa Boru.

 

zdroj: Článek Zdeňky Vrzalové, pixabay.com, Peter H. Marián Š. a vlastní.

28.02.2021

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: