Příběhy prázdných hrobů

V roce 1970 se v jedné severočeské porodnici narodila holčička. Sudičky jí však přiřkly podivný osud a dívenka po dvou dnech umírá... 

Počátkem příštího roku se na místním hřbitově objevuje malý hrob s pomníčkem nesoucím příjmení zemřelé. Vše zřídíl a pronájem místa na deset let za 40Kčs zaplatil neznámý "mecenáš", což je záhada číslo jedna. Záhadou číslo dvě je fakt, že se o tomto zapoměl jaksi pozůstalým zmínit a tak hrob po uplynutí pronájemní doby zanikl. Pomníček odstranil, jak se ze zajištěných písemností dozvídáme, "osobně Prokeš" (záhada číslo tři). 

Záhada čtvrtá. Po určitých peripetiích byla povolena exhumace ostatků zemřelé. Úkon provedli profesionální archeologové s výsledkem, že místo neobsahuje žádné lidské ani jiné ostatky a že zde ani nikdy kopáno nebylo. Hrob byl tedy jednoznačně fiktivní.

část hřbitova kde jsou pod květináčem patrné stopy výkopu

Největší záhadou, kterou by snad bylo záhodno začít je skutečnost, že datum narození dítěte je 27.12.1970, datum úmrtí pak 29.12.1970.  Úmrtní zpráva která nám byla s ostatními listinami poskytnuta k nahlédnutí a která zevrubně popisuje příčiny smrti nese datum vyhotovení 23.12.1970.

(Aktualizováno 27.8.2022)

Jak vidno, záhadná mizení novorozenců, mladistvých lidí i dětí nejsou jen doménou hororových děl. Příběhy "Černé sanitky" mají možná hlubší základ než by se byť jen zdálo.

Scénáře mizení novorozenců mají zdá se velice podobný průběh.  Své o tom ví i další zdrcená matka Hildegarda Šimáčková...

Pokud má laskavý čtenář povědomí o podobném případu uvítáme informace na adrese: petr.drbohlav@protonmail.com

24.08.2022

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: