O nejděsivějších jeskyních.

Profesionální exorcista Milan Doležal uveřejnil v časopise Záhady života článek o nejděsivějších jeskyních naší země. Některé popisované mám takříkajíc na dosah ruky,tak proč se na ně nepodívat zblízka.

Čertova ruka

 

Čertova ruka:

50°33'14.767"N, 15°10'32.998"E (Hruboskalsko)  Mohutný masiv pískovcových skal, ve kterém o žádné zvláštní jeskyni nevím. Údajně se zde zjevuje vysoká postava podobná Golemovi provázená vytím vlků. Toto kultovní místo s archeologickými nálezy je však návštěvníkům zakázané kvůli ochraně sídlících ptáků. V kronice obce Karlovice se dočítáme, že zde před mnoha lety došlo při budování cesty k masivnímu sesuvu půdy, při kterém zahynulo několik dětí.

Strašné neštěstí u Čertovy ruky
1840tým roce se dělala od Hrubé Skály k Valdštejnu silnice a když dodělali až k Čertovy ruce do jednoho vršku, tak ho podvinovali neb podkopali, když tamodsaď vyváželi, tak dne 6. dubna ve 2 hodiny odpoledne se ten podkop sesypal a dvě děti do smrti zabil, ty děti byly obě po 16 letech staré.
Jedno bylo z Mašova, syn Josef Jakuba Janků z čp. 16 a druhé byla dcera Marie Václava Kosaře, též z Mašova z čp. 6. Však ale dne 7.toho měsíce pracovala na té silnici ještě jedna dívčice, asi 19 let stará dopoledne.
Odpoledne šla do Turnova a koupila si tam za 6 krejcarů olium. A když přišla domů, tak ten olium do sebe vlila, takže ho ani víc nezůstalo než za jeden krejcar a tu začne chrčet. Když to uslyšela sestra, která obírala housenky, hned udělá vokřik a moc lidstva se hned sběhlo. Poslali pro doktora, ale nebylo to nic platné. V 6 hodin večer skonala.
Tato dívčice byla rozená z Pelešan Kyselová z čp. 22 a jmenovala se Anna.
Dne 9. dubna měly ty dvě děti zasypané pohřeb a ten byl hrozně smutnej a žalostnej, neboť když tak dvě nevinné děti za sebou nesli a tolik mládenců a družic měli, tak ty oboje rodičové div sobě nezoufali. Takový funus co Mašov Mašovem stojí snad nikdy nebyl.
Dne 11. dubna zas měla pohřeb ta otrávená dívčice, též jak na jednu pannu patří.
zdroj: Pamětní kniha obce KARLOVICE
I.část - Události let 1800 až 1863

http://www.karlovice-sedmihorky.cz/O%20obci/Kronika/uvod.htm

Stručné dějiny Karlovic.


Kristova jeskyně:

50°35'54.505"N, 15°12'34.160"E (Klokočské skály) Znám ji jako Husův dóm. Kristova jeskyně je pracovní název archeologů. I zde se mají vyskytovat nejrůznější přízraky, zvláště pak ty, které hlídají ohromný, zde ukrytý poklad.
Pokud se vám jeskyni podaří najít, ( leží naproti jeskyni Postojna přes údolíčko a na skále byl vytesaný vousatý profil mužské hlavy) určitě si ji prohlédněte. Poklad ale nehledejte. Nebudete první a opravdu tam žádný není. Nález zlaté keltské mince je dle některých pramenů podvrh, což jsou akademické debaty archeologů které blíže nechci komentovat.

Na další jeskyně se podíváme zase někdy příště.

19.11.2011

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: