Kruhy v obilí - Honsob 2007

 6. července nám byl anonymně nahlášen výskyt kruhů v obilí nedaleko Mnichova Hradiště. Druhý den jsme se vypravili místo obhlédnout. Skutečně jsme agrosymbol objevili a pokusili zdokumentovat.

 Obilná formace

Fotky jsme pořídili s velkým úsilím a většina jich je velice špatná, tudíž nepublikovatelná. 8.července jsme obrazec zaměřili, pořídili novou fotodokumentaci. Po stažení fotek do PC se ukázalo, že fotky pořízené mimo obrazec jsou v pořádku. Obrázky z obrazce do jednoho zmizely. Pořízené byly ze speciálního stativu umístěného 6 metrů nad terénem, další z ruky, výška stojící postavy. Poslední serie byla pořízena aparátem postaveným přímo na zemi. Mohla nějaká energie vázaná v agrosymbolu vymazat záznam v digitálním fotoaparátu? Velice nerad to přiznávám ale asi ano. Fotoaparátem bylo pořízeno 1541 snímků, z nichž se poprvé asi 15 beznadějně ztratilo. 

Další, spíše úsměvnou příhodou byl příchod SMS, přímo v průběhu průzkumu. Cituji: "Ahoj hvezdicko, varujeme s www.andele-svetla.cz ( obr. 2000, 3000 ): Jesteri z Temnych svetu pekel vam chystaji ocipovani lidi a vsech veci, cipove otrokarny!!!*" Konec doslovného opisu. Z tohoto je patrné pouze to, že v piktogramu mobil fungoval.

Od místních obyvatel přišla informace o startující cessně z blízkého letiště, která údajně ztratila směr a byla naváděna armádními stíhačkami. Pracovníci letiště jakýkoliv incident důrazně popřeli!!!

 
8.července-16:00- další neúspěšný pokus o fotografie. Po pořízení snímků z místa cca 20 cm nad zemí, se karta fotoaparátu samovolně vymaže. Při focení jiných míst je vše v pořádku.

9.červenec - 18:40 - první úspěch, i přez nepřízeň počasí. Pokus focení ze země byl pro jistotu vynechán.

21.červenec - Několik fotek z nadhledu Pavla Hercega - Děkujeme.

Závěrem: Nalezli jsme stopy1) lidí, kteří nebyli pouhými návštěvníky a obdivovateli tohoto obrazce. Zažili podivné okolnosti při pořizování snímků... Otázka agrosymbolu je pro nás nadále otevřená. Jasno má pouze Leoš Kyša. Vševysvětlující článek zveřejnil nejprve 20. Října 2007 v deníku Právo, později i na stránkách Sisyfos.

***

1) Dnes 18.1.2012 mohu s klidem doplnit i fakt, že až několik dní po našem prvním průzkumu obrazce jsme společně se členy UFO klubu Záblesk nalezli na polehlém obilí nepřehlédnutelný kolík do hrábí modré barvy.  Někdo se nás za každou cenu snažil svést z cesty!

Fotogalerie     Turnovský deník

22.07.2007

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: