Záhada pouštních obrazců v Číně objasněna?

Ornament obdelníkového tvaru z bílých čar na zemském povrchu v Číně. Rozloha je několik kilometrů čtverečních.

Jak informuje server Technet.cz je záhada pouštních obrazců v Číně objasněna.  Jedná se o údajně dobře známou atomovou střelnici označovanou jako Lop Nor.

 Divoké domněnky šířící se internetem, mající původ v detailním zkoumání těchto oblastí na mapách Google Earth, mají tedy jednoduché a  logické vysvětlení. Jenomže...

Najde se stejně průkazné vysvětlení i pro tyto doposud záhadné obrazce z asijské poušti? Pořízené jsou z dopravního letadla pohybujícím se nad čínským územím. První záběr dokumentuje osídlené oblasti s políčky. Tajemné obrazce na dalších snímcích jsou mnohonásobně větší a pravidelnější. Prohlédnout si je můžete v této fotogalerii:

Pohled z dopravního letadla na čínskou poušť s podivným obrazcem.

 Okolnosti vzniku snímku popisuje autor takto:V příloze Vám zasílám slíbenou leteckou fotografii neznámých ploch na neobydlené asijské poušti. Zejména po přiblížení je jasně zřetelné, že plochy se jakoby překrývají stejným způsobem, jako některé plochy na planině Nazca, byť tvarem jsou zcela rozdílné. Podobnost byla tak zřejmá, že jsem okamžitě vzal foťák a plochy vyfotil. Snímek je z běžného dopravního letadla z výšky cca 10 km, jedná se tedy o obrovské plochy o straně mnoha set metrů či spíše kilometrů, foceno bylo na jaře, kdy díky tajícímu sněhu jednotlivé plochy vynikly - na plochách se sníh držel, v okolí již nikoliv...Poznámka: Mohla tyto obrazce, rozeseté po asijské poušti vytvořit mimozemská technologie, stejně tak jako některé kruhy v obilí? Nebo je to vše pouhé graffiti vytvořené pro pobavení? O množství těchto geoglyfů se může každý přesvědčit na Google Earth. Celá oblast přibližně mezi 40 - 45 st. sev. šířky a 109 - 116 st. východní délky je podobnými útvary zamořena.

Možné vysvětlení:

Tyto útvary nápadně připomínají krystalickou strukturu materiálů (foto: drahokamů). Mohlo dojít na asijské poušti v průběhu horotvorných procesů k podobné situaci, pouze v obrovském měřítku? Určitá podobnost tu je.

mikroskopický pohled na krystalickou strukturu drahokamu.

 

 

Zdroje informací:

Technet.cz ,  autor leteckých snímků Z.R.  a vlastní zdroj.

21.11.2011

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: