Kounovské řady v elektromagnetických vlnách.

Kamenné řady u Kounova jsou považovány za výtvor prvotních zemědělců z mladší doby kamenné.
Sloužit měly údajně jako astronomický kalendář s orientací k určení východu slunce o letním a zimním slunovratu. Díky tomu přitahují pozornost návštěvníků pátrajících po jejich možném účelu.

Jedním z nich je i radioamatér, který si všiml jistých nesrovnalostí v šíření elektromagnetických vln při provozu vysílaček. Díky jeho informacím inicioval Jeseň z KPUFO akci, která měla za úkol prověřit tyto okolnosti praktickým experimentem.

Chata Kozákov

Akce jsme se účastnili jako monitorovací stanice na vrcholku Kozákova ( loc. JO70PO ) 744m.n.m. Počasí nám na Kozákově ze začátku příliš nepřálo, mlha déšť i vítr. Později vysvitlo i slunce. Podmínky pro komunikaci byly vhodné, minimální rušení. Podařilo se nám několik pěkných spojení: Honza Sulejovice - Krušné hory JO60QN, Tomáš mobil Roudnice - Klínovec ( díky mu za pomoc o spojení ), expedice Matador - Křížový vrch JN69OO vzdálenost 181km. Nepodařilo se spojení s expedicí Tesla, byla pro nás na hranici slyšitelnosti, co nás však mrzí nejvíce ani s akcí - Kounovské řady. 

21.09.2008

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeOchrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: