Průzkum hřbitova v Noutonicích

Brána noutonického hřbitova, foceno v noci.

Jeden strašidelný dům je v Černošicích u Prahy, nikdo tam nevydrží déle jak 2 roky. A vždy se tam stihne něco přihodit. Teď je dlouho prázdný a když jedu v noci kolem, tak mi naskakuje husí kůže... Co je ale opravdu prověřené - je strašidelný hřbitov nedaleko Okoře, u malé vesnice Noutonice. Můj táta tam trávil mládí (ve vesnici) a vyprávěl různé příhody. Dodnes tam místní před soumrakem přestávají chodit a raději obcházejí zkratkou 2 km. Místní báby vyprávějí, že je tam večer slyšet "nářek mrtvých..." Jezdím tam na Dušičky a nemám tam dobrý pocit. Občas slyším šepot, skřípot z jedné hrobky.

Jednou jsem přicházela a paní která vycházela, mi řekla, že bych tam neměla chodit, že se tam "pohybují" hroby. Nic takového jsem tehdy neviděla, ale jakobych viděla mezi hroby stíny. Zvedl se vítr, začalo před hřbitovem houkat moje auto, tak jsem utekla taky. Asi jsem zbabělá... :- Autor: Lea 
Převzato s laskavým svolením autorky
a serveru www.zahady.mysteria.cz  www.esoterikweb.cz

Průzkum: 

Na základě předešlého článku o strašidelném hřbitově jsme se rozhodli provést základní průzkum této lokality. Hřbitov působí poklidným dojmem, který narušuje pouze porušená deska jednoho z hrobů a chybějící špička kostela. Ve dne je tu klidno, místo samo je málo navštěvované. V nedalekém okolí začínají vyrůstat novostavby rodinných domů. Parcely nabízejí realitní kanceláře jako levné a snadno dostupné z Prahy. Některé indicie nás přivedly na myšlenku zda rozšiřující se pověsti o hřbitově nejsou skrytou reklamou pro tuto lokalitu. Po dotazu v pohřební službě pečující o tato místa se zmiňovaná možnost jeví jako nepravděpodobná. Nikdo o žádných záhadných projevech ni neví. Bude proto nutné navštívit hřbitov v noci a opakovaně.

Noutonický kostel v záři zapadajícího slunce

Dne 26. Prosince 2006 se naše skupina vydala znovu prozkoumat hřbitov u obce Noutonice ve středních Čechách. Podle některých svědectví údajně dochází na hřbitově po setmění k paranormálním aktivitám, ozývají se nespecifikovatelné zvuky, snad odsouvání kamenných desek z hrobů, kroky či sténání. Někteří noční návštěvníci tvrdí, že náhle pociťovali jakousi úzkost, která je donutila hřbitov opustit.

Na základě těchto zpráv jsme se rozhodli prozkoumat zdejší lokalitu znovu v nočních hodinách. Do Noutonic jsme dorazili po setmění a vydali se na hřbitov. Zvláštní důraz byl kladen na pozorování akustických jevů, ale bohužel se nám nepodařilo kromě hluku přistávajících letadel na nedalekém Ruzyňském letišti zaznamenat žádný z výše uvedených podezřelých zvuků. Ani celkový dojem ze hřbitova nebyl depresivní, ani nevyvolával potřebu místo narychlo opustit. Z celé akce je pořízen videozáznam, většina hřbitova je zadokumentována fotograficky. Na žádné fotografii ani na videozáznamu, který byl pořízen částečně v normálním režimu a z části v režimu nočního vidění, se neobjevuje nic neobvyklého, nebo jsme na nic podobného prozatím nenarazili.Zřejmě jedinou zvláštní událostí tak zůstává trochu záhadná postava, která se objevila na silnici v okamžiku, kdy jsme skládali vybavení do auta a chystali se k odjezdu. Jednalo se o mužskou postavu, která v pozdních nočních hodinách, ve velmi tmavém obleku, s kloboukem na hlavě zprvu mířila přímo k nám, ale v okamžiku, kdy jsme ji pořádně zaregistrovali se stočila na cestu, vedoucí přímo ke hřbitovu a rychlou chůzí zmizela v lesíku před kostelem. Mohlo se jednat o nočního chodce, ale vzhledem ke stavu cesty, která je značně zarostlá nízkým křovím a k absenci jakéhokoliv veřejného osvětlení, se nám zdála rychlost, s jakou postava prošla směrem ke hřbitovu zarážející. Pokusili jsme se chodce alespoň zahlédnout na druhé straně cesty a později i na silnici, kam by se dalo snad z cesty odbočit, ale marně. Zmizel.

V průběhu let, po které se noutonickému hřbitovu věnujeme jsme se podíleli na natáčení pořadu pro Českou televizi Ostrava.  Při jiné navštěvě pak pořídili nahrávku takzvaného elektronického hlasového fenoménu (EVP) což má být hlasový projev obyvatel záhrobní říše. Nahrávka je bezesporu zajimavá, závěr ponechávám na posluchači. Pouze doporučuji nepoužívat k poslechu sluchátka protože intenzita záznamu silně kolísá.

Zvukové nahrávky - Fotogalerie - Farnost Noutonská.pdf

 

Říjen roku 2013

přináší dva neznámé zvuky v čase videa 1:03 a 1:13, pokud je  dokážete identifikovat, podělte se s ostatními o váš názor. 

27.12.2006

 

 

Komentáře

 

[1] Přemek 04.12.2012 14:10
dobrý den kdzž jsem četl tyhle stránky tak jsem to bral pouze z hůmorem a tak jsem se tam vyjel podívat na motorce jsem z Kralub takže to mam cca 10Km když sem tam přijel byla již tma ale bylo pouhých šes hodin :)zaparkoval jsem skoro až u vchodu a šel dovnitř jak jsem tam vešel jako by někdo pořád šel zamnou ale neřikam že sem tam něco viděl nebo tak ale pouze pocit.něco mě pořád táhlo dozadu ale nic sem tam do té doby neviděl ani neslišel.obešel sem si to tam ale jelikož jsem tam byl sám tak sem se docela bál mimochodem je mi 15 :)
kddyž sem odcházel upoutal mě podivný zvuk od kostela v tu chvíli sem se velice rychle promotal mezi hroby a utekl přes zeď.Zní to zbaběle ale ten zvuk byl opravdu podivny obešel jsem hřbytov z venku sedl na motorku a jel domu při odjezdu jsem si podíval ke dveřim od cesty a dveře byly zavřené ale já jsem je nechal otevřené. tak to je muj zážitak ale ty řeči jako že tam někdo někomu sáhl na rameno atd to se mi zdá velice přibarvené ale to je na názoru každého znás.

 

[2] red1 05.12.2012 11:43
Při naší poslední návštěvě 9.11.2012 tam někdo kolegům dveře taky "zabouchl". Podivná místa působí podivně, na každého jinak a na někoho vůbec ne. Proto je tolik názorů i zkušeností z podobných návštěv.

 

[3] BlackDragon 02.04.2016 15:43
V Noutonicych jsem zila 5 let... U kostela jsem byla opravdu mnohokrat, dalo by se rict ze furt davaly sme si tam srazy z kamaradama a venvila jsem tam psa a obcas si sedla na lavicku. Ve dne je to tam klidne jako vecer. Chodivala jsem si tam sednout na lavicku se psem a neco si delala na mobilu. Byla jsem tam opravdu pozde okolo 23 proste tak ruzne ale nic se my u toho kostela podivneho myslim tim hodne podivneho nestalo. To ovsem neznamena ze tomu neverim, obcas se tam neco zajimaveho stane.. Jednou takhle vecer jsem si tam sla sednout se psem jako vzdy ale kdyz sem tam sedela tak sem nemnela klidnej pocit. Mnela jsem pocit ani nevim jakej proste dost divnej i pes bxl neklidnej a ani se ji tam nechtelo. Nevahala jsem a radcy jsem sla pric mnela jsem nutkani se furt otacet. Dvere od hrbitova byly otevrene proto byla vydet tma ktera sw tam schovava. Vydela jsem tam postavu avsak to uz jsem byla celkem daleko ... Take se my tam prihodilo pres den ldyz jsem byla tam z kamoskou najednou zacal silny vitr kterej tam ani nemnel bxt ten den bxlo opravdu krasne a teplo dokonce smw pocitovaly i vetsi zimu. Kamaradka hned rekla ze radcy dem ze kdyz neco spadne na hrbitove neni to dobre znameni. Otocily sme se ke dverim ktery najednou byly zavreny a to sme je nechavaly otevrene hned sme oreskocily zed a sly o kus dal. Samozrejmne tam nebyl zadnej vitr a teplo. Od te doby se my tam moc nechtelo... Sla jsem tam pouze se psem kdyz sme chtely jit kratsi cestou a to se nic nedelo

 

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: