Živí a mrtví na příšovickém pohřebišti.

Soumrak nad pohřebištěm

Příšovice - nevelká obec na liberecku, vešla ve známost objevením archeologického naleziště hřbitova dávných civilizací, jež se svojí rozlohou a zachovalostí řadí mezi evropské unikáty. Dnes na těchto hrobech vyrůstají nová obydlí... A odehrávají tragédie, které zřejmě převyšují obvyklý průměr...

Hroby, které tu nikdo nečekal - Záhadné zmizení Ivany Koškové - Rychlost a namrzlá silnice - Milenci v náruči smrti - Další možný Mrázkův vrah - Dělník zemřel pod betonovými panely.

Toto je pouhý zlomek událostí jež se zde odehrávají. Jsou tu skryté souvislosti s pohřebištěm starým několik tisíc let?

Poznámka: Alpský pastevec Őtzi byl pastevec doby bronzové, který před 5000 lety nalezl smrt na ledovci. Led sice dokonale zakonzervoval jeho tělo, na druhou stranu je tlak těžké masy částečně deformoval. Mumii spolu s několika nástroji nalezli němečtí turisté v roce 1991 poblíž italsko-rakouských hranic. Őtzi byl 160 cm vysoký, 40-50 let starý a jako poslední jídlo svého života si dopřál maso z vysoké zvěře s obilím a ovocem. Vzhledem k tomu, že byl nalezen s hrotem šípu zabodnutým v rameni, se šrámy a modřinami na rukou a se stopami krve dalších 4 lidí, se vědci přiklánějí k názoru, že zahynul násilnou smrtí.

Mumie se navíc zdá být prokletou, zahynulo již osm lidí, kteří byli nějakým způsobem spojení s jejím objevem. Ötzi dnes leží v muzeu v italském Bolzanu.

Leží na příšovickém pohřebišti někdo jemu podobný?

Fotografie z archeologického naleziště.

10.12.2007

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: