Kam mizí lidé?


Každé tři minuty zmizí na Zemi jedna osoba. Mezi důvody jako jsou útěky z domova, trestné činy a podobně patří i speciální skupina těchto smutných statistik, záhadná zmizení.

 Most v parku

Mizení dětí

V prosinci 2011 se ve Spojených státech ztratily dvě děti téměř stejného věku. V Jižní Karolíně zmizel 21 měsíců starý Jason Burton. Matka ho viděla naposledy večer před tím, než se šla do koupelny osprchovat.

Po vyjití ze sprchy již chlapce nenašla. Předpokládajíce, že šel na ulici, zburcovala policii i sousedy. Hledání dítěte se účastnilo více než dvě stě lidí.

O den později, v chladném a deštivém počasí, k údivu záchranářů, našli chlapce klidně spícího pět a půl míle od domu u řeky. Překonal tedy vzdálenost mnohem větší, než předpokládal šerif, dle něhož nemůže dítě takového stáří a navíc v noci ujít víc než míly. Jason byl okamžitě převezen do nemocnice a podroben lékařskému vyšetření při kterém byla vyloučena jakákoliv poranění a onemocnění.

Mezitím se v Maine ztratila dvacet měsíců stará dívka Ayla Reynolds. Ze svého pokoje zmizela ve stejnou dobu jako chlapec v Jižní Karolině. Rodiče nedokázali policii přesně určit dobu jejího zmizení. Naposledy ji viděli večer, kdy ji ukládali k spánku. V osm hodin ráno byla již dívčina postel prázdná. Nikde v domě nebyly nalezeny stopy násilného vniknutí či známky cizí přítomnosti. Policie prohledala celé okolí i nedaleký nehluboký les, nikdo však nebyl nalezen. Dívka je pohřešovaná dodnes.

Zmizel do neznáma

Nejznámější obětí fenoménu vymizení do neznáma je Lucien Buse. Ten zašel v podvečer za svým sousedem lékařem Dr. Bonnevillem, aby se na něj podíval kvůli srdeční slabosti. Stalo se tak v Paříži v roce 1867.

Bonneville provádějící vyšetření odchází od pacienta ke stolu pro stetoskop. Pacient který předtím ležel svlečen na pohovce tam však již nebyl. Busovo oblečení odložené na židli zůstalo na místě nedotčeno. Lékař domnívajíce se, že pacient odešel domů vypravil se tam za ním. Když se však nikdo neozýval nahlásil vše policii. Výšetřování nic neodhalilo a tak je muž bez šatů stále nezvěstný.

=Pokračování=

29.03.2013

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: