Červenec 2014

 

4.7

Vonoklasy. Návštěva skutečného místa tragedie rodiny Jelínkových, známého z filmového zpracování 30 případů majora Zemana, jako epizodu dvacátou šestou - Studna.

Studna Vonoklasy

 Jako jedněm z mála se nám podařilo stanout, byť po 46 letech, přímo na místě vonoklasské tragedie. K místu samotnému můžeme říci pouze to, že je vše jinak, než si nezasvěcený člověk vůbec domýšlí.

Z hrůzostrašné atmosféry ze 13. února 1968 nezbylo pochopitelně již nic, přesto nás během návštěvy napadly všelijaké otázky. Vysvětlení známe jak z vyšetřovacích spisů, tak z již zmíněného seriálu, jenomže... Nezbude nic jiného, než provést rekonstrukci jedné důležité okolnosti... 

...a to, jak spadnout (skočit) do studny o průměru 80cm. hluboké 11,20 m. k hladině vody 7,60 m. do šesti metrů od vrchu vyskružované (dále jen zvětralá břidlicová skála s jílovitými vrstvami) a vylézt ven.

 

3.7

Zámek Lemberk, tajemný kámen při cestě do Janovic v Podještědí. (50°46'29.070"N, 14°47'20.878"E) Zvláštní reliéf na kameni souvisí nejspíše se zde konaným sochařským sympoziem.

Kámen s tajemným reliéfem v křoví u zdi parku Bredovského zámečku.

Kámen s tajemným reliéfem v křoví u zdi parku Bredovského zámečku.

 

2.7

Boskovice, prohlídka obrazce v obilí, co do rozlohy doposud největšího na uzemí ČR.

 

 

 

1.7

Místo domělé gravitační anomálie u Moravské Třebové.

Místo na silnici, kde není zřejmé, zda je do kopce či z kopce.

05.07.2014

 

 

Komentáře

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: